Jump to content

braskininkai


gediminaske

Recommended Posts

Sveiki,

+/- įsivaizduoju kaip reikia įsirengti laistymo sistemą, bet keli klausimai yra. Planuoju statyti talpą (IBC konteineris). Braškių lysvėse kloti plonasienę laistymo juostą 0,2mm x 16mm, 30cm tarp kapiliarų. Koks turi būti vamzdis iki juostų? Pradžioje bus 10 laistymo juostų, kiekviena ~25 metrų ilgio. Į kokį aukštį reikėtų kelti talpą? Ar yra prasmės dėti juostose sklendes? Bent skirtingų veislių braškėms... Iš kur geriausia pirktis juostas, sujungimus, vamzdžius ir t.t.?

Praverstų bet kokia patirtis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

20 minutes ago, audriusv pranešimas:

Sveiki,

+/- įsivaizduoju kaip reikia įsirengti laistymo sistemą, bet keli klausimai yra. Planuoju statyti talpą (IBC konteineris). Braškių lysvėse kloti plonasienę laistymo juostą 0,2mm x 16mm, 30cm tarp kapiliarų. Koks turi būti vamzdis iki juostų? Pradžioje bus 10 laistymo juostų, kiekviena ~25 metrų ilgio. Į kokį aukštį reikėtų kelti talpą? Ar yra prasmės dėti juostose sklendes? Bent skirtingų veislių braškėms... Iš kur geriausia pirktis juostas, sujungimus, vamzdžius ir t.t.?

Praverstų bet kokia patirtis...

tai siurbli jungsi

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, audriusv pranešimas:

Sveiki,

+/- įsivaizduoju kaip reikia įsirengti laistymo sistemą, bet keli klausimai yra. Planuoju statyti talpą (IBC konteineris). Braškių lysvėse kloti plonasienę laistymo juostą 0,2mm x 16mm, 30cm tarp kapiliarų. Koks turi būti vamzdis iki juostų? Pradžioje bus 10 laistymo juostų, kiekviena ~25 metrų ilgio. Į kokį aukštį reikėtų kelti talpą? Ar yra prasmės dėti juostose sklendes? Bent skirtingų veislių braškėms... Iš kur geriausia pirktis juostas, sujungimus, vamzdžius ir t.t.?

Praverstų bet kokia patirtis...

Uab Maidina, randasi Vilniuje, parašyk jiems laišką, kiek susidūręs į visus klausimus labai maloniai ir operatyviai atsako, net ir savaitgaliais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, Vygis pranešimas:

tai siurbli jungsi

 

Galvoju gravitaciniu būdu gal pavyks? Už tai ir klausiu kaip aukštai reikėtų talpą kelti...

O jeigu siurblį naudoti, kas keistųsi? Nes, pvz., prie juostos rašo: Geriausiai veikia esant 0,7bar. Kaip man tuos 0,7bar. užtikrinti naudojant siurblį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

25 minutes ago, audriusv pranešimas:

Galvoju gravitaciniu būdu gal pavyks? Už tai ir klausiu kaip aukštai reikėtų talpą kelti...

O jeigu siurblį naudoti, kas keistųsi? Nes, pvz., prie juostos rašo: Geriausiai veikia esant 0,7bar. Kaip man tuos 0,7bar. užtikrinti naudojant siurblį?

Dedasi prieš juostą slėgio ribotuvas, kokius 2 eur kainuoja, ir jis sumažina slėgį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

28 minutes ago, audriusv pranešimas:

Galvoju gravitaciniu būdu gal pavyks? Už tai ir klausiu kaip aukštai reikėtų talpą kelti...

O jeigu siurblį naudoti, kas keistųsi? Nes, pvz., prie juostos rašo: Geriausiai veikia esant 0,7bar. Kaip man tuos 0,7bar. užtikrinti naudojant siurblį?

pavyks, man gravitaciniu budu is ibc talpos 60metru uzlaisto, mano talpa uzkelta mazdaug ant 2metru stovo.Mano pastebejimas butu toks, kad geriau tiest 2 slangutes ir neptune firmos, vandens debitas 2l i valanda is 1 lasintuvo, greiciau ir efektyviau pasilaisto, pagrindine slanga 50mm layflat.Viska gali nusipirkt UAB Maidina, arba UAB Proagro, ziurek kur tau arciau.As taip pasidares nes neturiu laukuose elektros, jei elektra yra geriau jau siurbliuka pasijungt maziau zaidimo bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Užklausiau dviejų firmų. Vieni sako, kad gravitaciniu būdu užteks, kiti sako, kad geriau varikliukas. Man patogiau varikliukas būtų... Talpai vieta būtų netoli vandens privedimo, nereikėtų vamzdžio 50 metrų tempti, su kėlimu talpos vargti. O gal ir užtikrinčiau dirbtų nei su gravitacija? Laukas ~40 metrų pločio planuojamas, vagų ilgiai 25 metrai.

Vieni jungiamąjį vamzdį siūlo 32mm, kiti sako, kad pakaks 25mm... Kažkaip linkstu link 32mm... Va ir suprask žmogau, kai patirties 0...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as dariau is 50mm, kadangi siurblys 50 mm, bet su mano siurbliu neisejo padaryt tiesiogiai, todel teko perdarinet i gravitacini, megink daryt pagal save vis tiek teks tikriausiai kazka perdaryt kitaip, kiek zinau kas dare visi kazka keite kitaip perdare :)Su siurbliu pliusas tas, kad paleidai 2h palaistei ir ramu, su gravitaciniu yra zaidimas kubas vandens iseis ir vel turesi pildyt, tuo labiau kai 100-200l vandens lieka ir spaudimas zymiai sumazeja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, audriusv pranešimas:

Užklausiau dviejų firmų. Vieni sako, kad gravitaciniu būdu užteks, kiti sako, kad geriau varikliukas. Man patogiau varikliukas būtų... Talpai vieta būtų netoli vandens privedimo, nereikėtų vamzdžio 50 metrų tempti, su kėlimu talpos vargti. O gal ir užtikrinčiau dirbtų nei su gravitacija? Laukas ~40 metrų pločio planuojamas, vagų ilgiai 25 metrai.

Vieni jungiamąjį vamzdį siūlo 32mm, kiti sako, kad pakaks 25mm... Kažkaip linkstu link 32mm... Va ir suprask žmogau, kai patirties 0...

Jeigu visas vagas vienu metu laistysi, tai 32mm, jeigu per puse užteks  ir 25mm, skirtumas tarp kainų nedidelis, spręsti tau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, audriusv pranešimas:

Nuspręsta daryti gravitacinį laistymą. Bandysiu įrengti ir pakelti talpą ir iki jos nutempti vandenį. Taip nusprendėme, nes vis tiek pagal dabartinius orus ten (tam lauko gale) reikės turėti kažkokį laistymą ir kitoms daržovėms... Laukiu paskaičiavimų iš firmų...

o kokiu būdu pildysi tą talpą vandeniu?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

sveiki, esu dar žalias braškių auginime, praeitais metais, prisiauginau daigų, ir sodinau juos rudenį, daug teko žaist kiekvieną ūsą kišau į durpių indelį ir leidau gerai įsišaknyti, tada tik atjungdavau nuo motininio daigo, tų daigų derlius nustebino 3-4 žiedkočiai, uogų nemažai,vienam radau net su 6,kai plikom šaknim sodintų po 1-2 žiedkotį, koki greitesnį būda naudojat daigų auginimui?Bei į indelius taip auginti daigai, ar turėtų didelį derliaus skirtumą, jei sodinčiau tuos pačius daigus ne rudenį o pavasarį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, kristis7 pranešimas:

sveiki, esu dar žalias braškių auginime, praeitais metais, prisiauginau daigų, ir sodinau juos rudenį, daug teko žaist kiekvieną ūsą kišau į durpių indelį ir leidau gerai įsišaknyti, tada tik atjungdavau nuo motininio daigo, tų daigų derlius nustebino 3-4 žiedkočiai, uogų nemažai,vienam radau net su 6,kai plikom šaknim sodintų po 1-2 žiedkotį, koki greitesnį būda naudojat daigų auginimui?Bei į indelius taip auginti daigai, ar turėtų didelį derliaus skirtumą, jei sodinčiau tuos pačius daigus ne rudenį o pavasarį?

nu jo pernai beveik kaip jus ir as megejiskai zaidziau tik usus sodinau i vienkartinius arbatos puodelius.Kad usas laikytusi puodelyje pasidariau is piemenines vielos tokius laikiklius- smeigtukus , kuriuos persmeikdavau per puodelio krasus ir prispausdavau usa prie puodelio zemes.Pati puodeli bent iki puses ikasdavau i zeme salia braskiu , kad dregme taip neisgaruotu ir palaistyti butu lengva,Mazdaug po savaies ar pusantros ,priklausomai nuo oro salygu jau usai buna saknis i puodeli suvare .kerpu ir dedu i dezes , jose toliau ir auginu karts nuo karto laistydamas idedu trasu su mikrolementais ar palaistydavau Ruter AA  saknu biostimuliatoriumi.Po menesio saknu budavo tiek , kad net puodelius sprogdindavo :)))) Taip is turetu 12 Asia braskiu keru prisiauginau net apie 300 naujam braskynui uzsodinti,Sodinau ir kitas veisles Rumba , Sonata ,Malvina ir Florensija tik kai mano ukininkavimo saka kita nei braskes ,tai nelabai laiko turejau tokiems zaidimams ir dali braskiu teko sodinti daigais.Ir kaip jus sakete tikrai derlius mazesnis dvigubai , nei sodintu gerai isaknydintu is puodeliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visi pataria tokius daigus sodinti rudenį nelaukti pavasario, bet įdomu ar gerai bus mano žemė išsidirbus, iš rudens buvo užarta pavasari prafrezuota ir užsėta garstyčių ir aliejinio ridiko mišiniu, paaugs vėl frezuosiu ir sėsiu tą patį mišinį, rudeniom išfrezavus ar būtu galima jau sodint braškes?ar vis dėl to geriau būtų dar per žiemą pūdymą palaikyt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-06-16 at 09:06, kristis7 pranešimas:

sveiki, esu dar žalias braškių auginime, praeitais metais, prisiauginau daigų, ir sodinau juos rudenį, daug teko žaist kiekvieną ūsą kišau į durpių indelį ir leidau gerai įsišaknyti, tada tik atjungdavau nuo motininio daigo, tų daigų derlius nustebino 3-4 žiedkočiai, uogų nemažai,vienam radau net su 6,kai plikom šaknim sodintų po 1-2 žiedkotį, koki greitesnį būda naudojat daigų auginimui?Bei į indelius taip auginti daigai, ar turėtų didelį derliaus skirtumą, jei sodinčiau tuos pačius daigus ne rudenį o pavasarį?

Nukerpi ūsą prieš pradedant leist šaknis, suvarai tankiai visus ūsus į paruoštą lauką, gausiai palaistai, 2 kartus duodi rooter aa ir turi gražius daigus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-05-30 at 19:48, ekonomistas pranešimas:

Iš kur perkate frigo daigus ir kainos kokios?

Kadangi iš Lietuvos ūkininkų buvo problematiška įsigyti mažą kiekį daigų, tai perku internetu iš Vokietijos.

https://www.erdbeeren.de

Frigo daigai:

https://www.erdbeeren.de/shop/erdbeeren/frigopflanzen/

Man daug nereikia, tik dėl savęs porą lysvių. Atsiuntimas 12 eur. Gal ir brangiau gaunasi, bet gali bet kada užsakyti ir gauti po geros savaitės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, rol2rekva pranešimas:

Nukerpi ūsą prieš pradedant leist šaknis, suvarai tankiai visus ūsus į paruoštą lauką, gausiai palaistai, 2 kartus duodi rooter aa ir turi gražius daigus

Aisku su tais puodeliais didele peckelyne , bet sodinant is ju , braskiu daigai nejaucia persodinimo ir streso,.Tokiu daigu saknys pajutusios laisve :)) per kelias dienas suveseja o is daigu isaugintu lysveje po pasodinimo minimum 2 savaites rumbija kol jie gerai prigyja ir aktyviai pradeda augti ir bujoti.Matyt del to ir uogu kekiu ant pirmameciu daugiau nei sodintu atvirom saknim is lysves.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...