Jump to content

Kas vyksta Lietuvoje?


Bulvinykas

Recommended Posts

Prieš 2 valandų, shaulinis pranešimas:

Manau rusų interpretacija labiau. Bent mano galva tai tegul jie rūpinasi savo istorija o mūsų istorija palieka mums.

Rusai istoriją varto kaip nori, bet pas mus tapinai irgi viską tik romantinėm spalvom piešia. Kadangi pas mus buvo labai neramus kraštas tais laikais (ir gyvenu tarp sienų, į kurias buvo ne vienas vamzdis atremtas), tai man teko bendraut su gyvais tų laikų liudininkais. Galiu pasakyt, kad romantizmo tuose pasakojimuose tai nekažką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai taip. Iš kitos pusės mums, nemačiusiems karo, nesuprasti žmonių pergyvenusių antrą pasaulinį o kai kurie net abu metę buvo. Amerikonai tik po Vietnamo prabilo apie posttrauminį sindromą. Kaip mes galim suprasti žmones pergyvenusius baisiausią karą istorijoje, n metų pratunojusius bunkeriuose, badavusius, bulves auginusius iš lupenų, šaudytus, degintus, langus dangsčiusius, kad nieks nematytų jog čia žmonių esama ar visai rūsiuose gyvenusius nes namai ir tvartai sudegę, kaip jautėsi kai diena vieni po šautuvu priverčia pasirašyti prašymą priimti į kolūki ir bijai kad nakčia atėję kiti nepadegtų..... mums to nesuprasti.

Dėl Tapino... jis teisus tame, kad ne rusams mūsų istoriją rašyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuklydot su tom "60 minučių" diskusijose apie Lietuvą.O dėl" tegul rusai rūpinasi savo istorija o mūsų istorija palieka mums"nesutinku.Ką pasiūlytumėte man apie Lietuvos istoriją lietuviškai pažiūrėti?Buvo Būtovės slėpiniai,o dar?Gi rusai apie apie mųsų istoriją internete Lietuvos istoriją nušviečia.Pvz. Žalgirio mūšis.Žinote,kodėl ordinas puolė pirma lietuvius?Kaip Dlugašas atskyrė Smolensko pulkus nuo kitos lietuvių kariuomenės?...O apie tuos "miško brolius"-ar ne baudžiamasis persekiojimas gresia tiems ,kurie blogai apie juos atsilieps?O galvoti galima(Mikutavičius)ir apie tos "miško brolius":kiek laiko kovojo,prieš ką kovojo,tos kovosrezultatai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, KAZE pranešimas:

Nuklydot su tom "60 minučių" diskusijose apie Lietuvą.O dėl" tegul rusai rūpinasi savo istorija o mūsų istorija palieka mums"nesutinku.Ką pasiūlytumėte man apie Lietuvos istoriją lietuviškai pažiūrėti?Buvo Būtovės slėpiniai,o dar?Gi rusai apie apie mųsų istoriją internete Lietuvos istoriją nušviečia.Pvz. Žalgirio mūšis.Žinote,kodėl ordinas puolė pirma lietuvius?Kaip Dlugašas atskyrė Smolensko pulkus nuo kitos lietuvių kariuomenės?...O apie tuos "miško brolius"-ar ne baudžiamasis persekiojimas gresia tiems ,kurie blogai apie juos atsilieps?O galvoti galima(Mikutavičius)ir apie tos "miško brolius":kiek laiko kovojo,prieš ką kovojo,tos kovosrezultatai...

Tai ne istorijos pamokos, tai politika. Rusija nacių ir kt baubų nugalėtoja, Europos gelbėtoja, Lietuviai naciai o po karo vyko pilietinis karas, ir nei NKVD nei rusai čia nieko dėti. Maždaug tokia žinutė transliuojama pasauliui. Todėl ir sakau, kad su savo istorija susitvarkysim patys. Man mano močiutė amžinatilsį pasakojo apie lietuvos partizanus ir rusų žiaurumus tais laikais kai už tai buvo galima smarkiai nukentėti ir naujais laikais apie "Miškinius", kad ne vien geriečiai ten buvo, kai juos visus pradėta į šventuosius kelti. Ir savo vaikus to mokinu ir tikrai apsieisiu be rusų pagalbos tame reikale.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip kitaip galejo buti tais laikais rusai kada pradejo vesti i sibira tai jug buvo1941m ne po karo pradejo, vest tai pagal rusus visi turejo sedeti tyliai laukti kol viska atims ir dar i sibira isves buvo visokiu tu partizanu ,ir geru ir blogu ,del to nesigincijama ,bet ir patys pasedeje bunkeriose kelis metus kokie taptume ,kodel niekas nepasakoja kokie stribai buvo ,

PS.mano abu tevai buvo gave po 25m ,uz pagalba ir slepima partizanu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandų, KAZE pranešimas:

Nuklydot su tom "60 minučių" diskusijose apie Lietuvą.O dėl" tegul rusai rūpinasi savo istorija o mūsų istorija palieka mums"nesutinku.Ką pasiūlytumėte man apie Lietuvos istoriją lietuviškai pažiūrėti?Buvo Būtovės slėpiniai,o dar?Gi rusai apie apie mųsų istoriją internete Lietuvos istoriją nušviečia.Pvz. Žalgirio mūšis.Žinote,kodėl ordinas puolė pirma lietuvius?Kaip Dlugašas atskyrė Smolensko pulkus nuo kitos lietuvių kariuomenės?...O apie tuos "miško brolius"-ar ne baudžiamasis persekiojimas gresia tiems ,kurie blogai apie juos atsilieps?O galvoti galima(Mikutavičius)ir apie tos "miško brolius":kiek laiko kovojo,prieš ką kovojo,tos kovosrezultatai...

Istorijos mokais iš žydrojo ekrano? Vyruti, naivume tu mano, knygutes reik skaityt, o ne priešiškos mums valstybės propogandinius kanalus reik žiūrėt. Tu dar baltarusiu tv pažiūrėk, tau išaiškins, kad "vitoft" buvo baltarusis, kad tada buvo litva ir litovcy, o dabar yra Letuva ir letuviai, kad dabartinė Lietuva neturi nieko bendro su LDK. 

Juzefas Ignacas Kraševskis "Vytauto Lietuva" ir Z. Zinkevičius "Lietuviai" sugraušk bent šitas, tada bus apie ką pakalbėt. Arba švieskis ir toliau laikydamas į šonus ištemptas ausis, kad makaronų daugiau tilptų. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rusu valdzios toks mastymas-naikinti. Cara 1919 m nuverte ir pradejo savu zmoniu naikinimas ypac inteligentijos cekistai NKVD ir taip toliau visur ieskojo ,,liaudies priesu,, iki Antrojo pasaulinio karo.Pasibaigus karui uzimtumas sumazejo,bet budeliai negalejo ilsetis reikia darbo ir Sibire buvo ne vien lietuviai,lenkai,latviai partizanai buvo labai daug rusu kareiviu kurie buvo papuole i vokieciu nelaisve ir panasiai. Po antrojo pasaulinio karo visos salys pradejo investuoti i ekonomika,atsistatineti,o rusai investavo i Kosmoso uzkariavima,ir 1962-63 m,jei ne Amerika ir ne protongi rusu karininkai auksciausio rango butu kiles dar vienas karas,Chrusciovas buvo uzsimanes Europos ir jus galit skaityti ,,AKVARIUMAS,, knyga parasyta buvusio GRU karininko-diplomato tenai irgi ta vieta aprasyta trumpai. Ir lietuviai iki 1940 m jei lyginti su rusais gyveno kaip Amerikoje. dirbti reikejo,bet daugelis galejo isvaziuoti i Amerika uzsidirbti,o Rusijoje buvo savu gaudymai,tremimai. Ir tie istorijos interpretavimai yra labai rimti reikaliukai,nes dar tikisi sugryzti matomai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas Jevgenijau,priekaištaujate man,kad nereikia "priešiškos mums valstybės propogandinius kanalus  žiūrėt"?Betgi tamsta ,o ne aš tą  laidą čia įkėlėte.Priekaišavau  ,kad čia tema apie Lietuvą nesuprasdamas prie ko tos"60 minučių"?Nebent privalu spėlioti ir palyginti su LRT ir ar joje apie Lietuvos valdžią panašiai pasisakoma?Baltarusių kanalų visiškai nematau.Gal labiau neužrūstinsiu su televizija,bet  LRT rodo kaip  žinomi lietuviai plaukia valtimis per Baltarusiją.Kartais kalba istorikas Bumblauskas aiškindamas ten esančią LDK laikų architektūrą,kuri, turbūt ,ne tik jo nuomone,ir prižiūrima ir jos daug daugiau nei Lietuvoje.Papildomai apie Vytautą ir dabartinę Baltarusiją betkada galiu paskaityti tarpukary išleistoje knygoje "Vytautas Didysis".O tamstos "... tada bus apie ką pakalbėt"...nevertinsiu,gal esate ir labai išsilavinęs istorijoje.Bet ar kultūringas?Ai,kas daugiau alkoholio išgeria,Lietuvos ar Rusijos gyventojai ,ponas Jevgenijau(galit ir neatsakyti).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, KAZE pranešimas:

Ponas Jevgenijau,priekaištaujate man,kad nereikia "priešiškos mums valstybės propogandinius kanalus  žiūrėt"?Betgi tamsta ,o ne aš tą  laidą čia įkėlėte.Priekaišavau  ,kad čia tema apie Lietuvą nesuprasdamas prie ko tos"60 minučių"?Nebent privalu spėlioti ir palyginti su LRT ir ar joje apie Lietuvos valdžią panašiai pasisakoma?Baltarusių kanalų visiškai nematau.Gal labiau neužrūstinsiu su televizija,bet  LRT rodo kaip  žinomi lietuviai plaukia valtimis per Baltarusiją.Kartais kalba istorikas Bumblauskas aiškindamas ten esančią LDK laikų architektūrą,kuri, turbūt ,ne tik jo nuomone,ir prižiūrima ir jos daug daugiau nei Lietuvoje.Papildomai apie Vytautą ir dabartinę Baltarusiją betkada galiu paskaityti tarpukary išleistoje knygoje "Vytautas Didysis".O tamstos "... tada bus apie ką pakalbėt"...nevertinsiu,gal esate ir labai išsilavinęs istorijoje.Bet ar kultūringas?Ai,kas daugiau alkoholio išgeria,Lietuvos ar Rusijos gyventojai ,ponas Jevgenijau(galit ir neatsakyti).

Aš ant to filmuko užsiroviau atsitiktinai. Ten nuskambėjo tiesa apie netolimus, mums visiems gerai žinomus, įvykius, bet tai tik vienas žmogelis, beveik užmėtytas vatnikų kepurėmis, pagarba jam... O štai tos alia analitinės ar istorinės laidos... netikiu, nei vienu žodžiu, tiesą sakant, geriau netikėt ir kažkokiu vienetiniu, tame melo sraute, tiesos sakymu, nei kartą patikėt FSB ar kokio dugino sukonstruota nesąmone. Pasidomėk, kiek KGB geriausiais savo laikais turėjo darbuotojų ir kiek dabar turi FSB. Tikėti, kad kažkas ten vyksta savitaka net ne naivu, tai konkrečiai debilizmas. Lietuvoje yra tokia karta, kurios vienintelė užsienio kalba yra rusų, viskas kas transliuojama ta kalba, yra tiesiogiai susiję su tos kartos geriausiais jaunystės prisiminimais. Ji yra labai aiški, "imliausia", lengvai pasiekiama tikslinė grupė. Sąžiningai, ar priklausot jai? 

Nesu joks ten istorikas, bet visada labai mėgau istoriją. Nežinau kokia knyga ten turit ir jei jau perskaitęs, gal pasidalinsit? Jei lapkriti atsiustumėt, gruodi gražinčiau nebraukyta, netepliota, nelankstytais lapais ir t.t. :)  Matot koks galiu būt mandagus kai reikia? :D Beje knyga apie Vytautą kur minėjau, gera tuo, kad ją parašė skeptiškas Lietuvai lenkų amžininkas, t.y. be pagražinimų. 

Nežiūrėkit TV, skaitykit tą knygą. Taika.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Laikykitės dabar visi, kurie kokiai kaimynkai per ilgai žandą bučiavot ar o siaube, gal ir į raidonai dažytas išgėręs taikėt. Išvilks dabar visus senus gašlūnus į dienos šviesą. Aš tai iškart prisiduodu ir mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
On 11/11/2017 at 11:13, Bulvinykas pranešimas:

Laikykitės dabar visi, kurie kokiai kaimynkai per ilgai žandą bučiavot ar o siaube, gal ir į raidonai dažytas išgėręs taikėt. Išvilks dabar visus senus gašlūnus į dienos šviesą. Aš tai iškart prisiduodu ir mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

O tai kažin kas savivaldybėj kokioj kas bandė karjerą padaryti tradiciniu būdu (per lovą) ir nepasiekė tiek kiek norėjo, jei visos prabils....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, shaulinis pranešimas:

O tai kažin kas savivaldybėj kokioj kas bandė karjerą padaryti tradiciniu būdu (per lovą) ir nepasiekė tiek kiek norėjo, jei visos prabils....

:icon-lol:Ten didzioji dalis problemu sprendziama,, per lova,,nors kam ta lova galima ir ant stalo,visi kabinetai uzsirakina:icon-lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...