Jump to content

Del stulpu musu laukuose


Baisa

Recommended Posts

bet jei imtu is ju uz zeme nuoma, tai speju VST ir RST dvigubai atsiimtu is musu :)

nemanau kad jie ir dabar gėdijasi imti iš mūsų...

ignalina elektra pagamina už kelis centus, o mes mokam keliasdešimt ir dar plius abonementas už linijose miegančius elektronus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ryskus pavyzdys Jonas Ramonas - buvo zemdirbiu "draugas" kol i seima isrinko. Kaizkaip nutyko ir nutyko...o taip garsiai reiskesi.

o aš jį iš dalies suprantu: jei nerėksi, niekas į tave dėmesio nekreips. Valstiečių partija valdžioje, vadinasi, kritikuoti nelabai išeina. Tai kas lieka..? ogi tyliai ramiai dirbti savo ūkyje ir kapeikėlę prie kapeikėlės dėti...:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nemanau kad jie ir dabar gėdijasi imti iš mūsų...

ignalina elektra pagamina už kelis centus, o mes mokam keliasdešimt ir dar plius abonementas už linijose miegančius elektronus...

tai nesistebeciau kad po keliu metu butu po puse lito elektra ir niekur mes nedingsim...

tai kad dabar elektra jau beveik po puse lito!!! (49ct + pvm, piko tarifas)

http://www.rst.lt/lt/?itemId=1102724

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stulpas apie 1000Lt,tai kiek stulpų-tiek tūkstančių...bent jau taip anksčiau buvo.Tik gerai neatsimenu kas kiek metrų statomi stulpai.

man rods kad kas 50 metru. O kazin kad kabeli zeme tiest gakima taip trifazi nuvest? :icon-confused:

pirmiausia kokios galios tau reikia? beje kabelis kainuoja jei varinis 4x10mm^2 15lt/m tai 500m gaunasi 7.5klt, plius griovio kasimo-uzvertmo kaina, o kaip per kelia tai nezianau, yra kazkokia technika kuri po keliu prarausia, bet jauciu kainuoja....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stulpas apie 1000Lt,tai kiek stulpų-tiek tūkstančių...bent jau taip anksčiau buvo.Tik gerai neatsimenu kas kiek metrų statomi stulpai.

man rods kad kas 50 metru. O kazin kad kabeli zeme tiest gakima taip trifazi nuvest? :icon-confused:

pirmiausia kokios galios tau reikia? beje kabelis kainuoja jei varinis 4x10mm^2 15lt/m tai 500m gaunasi 7.5klt, plius griovio kasimo-uzvertmo kaina, o kaip per kelia tai nezianau, yra kazkokia technika kuri po keliu prarausia, bet jauciu kainuoja....

Pirmiausia reik zinoti ar pats zadi vesti elektra nuo savo paskirtymo spintos ar nuo elektros tinklu linijos? (nuo to priklausi kaina),

po to swe klausimas

Stulpus stato priklausomai nuo laidu storio (kuris priklauso nuo galingumo) vidutiniskai kas 40 m zemos itampos.

Parasyk atsakynus i siuos klausimus tada man bus aiskiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As teiravausi elektros tinkluos del liniju, nes man maza kilovatu, tai sake imanoma uzsiprasyt kilovatu ir pn. elektros tinklai daro projekta ir uz linijos pratiesima reikia moket apie 40procentu projekto vertes, na nezinau kaip ten ar tai butu oro ar pozemine linija. Man labai toli tiest nereiktu bet primete kad tas 40 procentu man butu apie 12t.lt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As teiravausi elektros tinkluos del liniju, nes man maza kilovatu, tai sake imanoma uzsiprasyt kilovatu ir pn. elektros tinklai daro projekta ir uz linijos pratiesima reikia moket apie 40procentu projekto vertes, na nezinau kaip ten ar tai butu oro ar pozemine linija. Man labai toli tiest nereiktu bet primete kad tas 40 procentu man butu apie 12t.lt.

Projekta darysiesi pats ir uz ji mokesi ~8%nuo samatines vertes. Viskas priklauso nuo linijos ilgio ir nuotoliu toliausiame linijos taske. gali reiket sumoket uz galinguma (nusiperki kW kiek tau reikia, pastato didesni automatini isjungeja ir viskas), o gali reikt ir linija rekonstruot ir transformatorine (viskas priklauso nuo esamos situacijos).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nuo mano namu kitoj kelio pusej stovi apleistas buves trasu sandelys, tai dabar svieciasi kad gal nupirksim , tai pilciau grudus, dziovykla statyciau, tai ka zinau kiek ten tos galios reiktu, ta elektra tai tik elektrikai gautu tvarkyt :icon-confused:

Sunku parasyti, jei elektra darysi RST ar VST kainuos brangiau nei pats pasidarytum, tik ar yra galimybe nuo paciu nusivesti. jei tik yra galimybes darykis pats (iskast traseja, pasiklot kabeli didelio mokslo nereikia)

kiek kW turit ir kiek isnaudojat, koks atstumas nuo transformatorines iki jusu ivado?

Blogiau jei linija nelaidi ir ja reikia rekonstruoti, tada reikia daug litu tureti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai kilometras nuo transfarmotarines, kilovatas dadet kainuotu 160lt panasiai, bet ryskiai reiktu naujus laidus ties o tada jau prasideda, reiks palaukt kada kabelius ties tada prasyt daugiau kw.

Gali tekti ilgai laukti kol kabelius paklos.

Matau kad gaudaisi situose reikaluose, taj norejau paprasyt patarimo, arba ka tokioj situacijoj daryt. Situacija kazkiek panasi kaip ir vienam forumo dalyviui tik siek tiek sudetingesne. Priklausom VST itakos zonai ir norim vietoj oro linijos patiest pozemine. Nuo transformatorines iki musu sklypo ribos kazkur 50m (kiek zinau pozemine veda iki sklypo ribos ir pastato kazkokia dezute). Oro linijos ilgis kokia 250m, musu paciu sodyboje stovi 3 dvieju atramu stulpai ir dar du kaimynu valdose. Tai vat norejom pakeist ta oro linija i pozemine ir mum VST iskele tokias salygas: norint vest pozemine linija pirmiausia turite padaryti projekta stulpu iskeldinimui (utilizavimui ir kitam ju prigalvotam briedui), tai vat, uz iskeldinima jie uzsiprasys tikrai nemazu pinigu. Ar imanoma kaip nors tokioj situacijoj padaryt kad VST savo lesom iskeltu stulpus, mes dar prie to pacio pakeltume galia uz 2,5k lt. Sita linija naudojames tik mes patys daugiau ji niekur neina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal zinote ar VST israutu stulpus is mano lauko ,kuriais jau 7 metai neteka srove i apskurusia kaimyno bakuze,nemokejo uz elektra ,ir nesiruosia tai daryt.siaip galeciau ir pats israut,pasvire seni yra :D ,pavasari kai jau gandrai buvo keite elektrikai gandralizdi pas ji,sakiau kad nera elektros mužikai vistiek pakeite(gandrai nebeperejo ten)tai jie sake,kad negalima israut.tai kokio b.... jie ten reikalingi ?patarkit ka su jais eitu padaryt.

jei pasiruošęs už stulpo išrovimą 8000 lt mokėti, kaip rašė laikraštyje, tai manau jokių problemų neiškils :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai kilometras nuo transfarmotarines, kilovatas dadet kainuotu 160lt panasiai, bet ryskiai reiktu naujus laidus ties o tada jau prasideda, reiks palaukt kada kabelius ties tada prasyt daugiau kw.

Gali tekti ilgai laukti kol kabelius paklos.

Matau kad gaudaisi situose reikaluose, taj norejau paprasyt patarimo, arba ka tokioj situacijoj daryt. Situacija kazkiek panasi kaip ir vienam forumo dalyviui tik siek tiek sudetingesne. Priklausom VST itakos zonai ir norim vietoj oro linijos patiest pozemine. Nuo transformatorines iki musu sklypo ribos kazkur 50m (kiek zinau pozemine veda iki sklypo ribos ir pastato kazkokia dezute). Oro linijos ilgis kokia 250m, musu paciu sodyboje stovi 3 dvieju atramu stulpai ir dar du kaimynu valdose. Tai vat norejom pakeist ta oro linija i pozemine ir mum VST iskele tokias salygas: norint vest pozemine linija pirmiausia turite padaryti projekta stulpu iskeldinimui (utilizavimui ir kitam ju prigalvotam briedui), tai vat, uz iskeldinima jie uzsiprasys tikrai nemazu pinigu. Ar imanoma kaip nors tokioj situacijoj padaryt kad VST savo lesom iskeltu stulpus, mes dar prie to pacio pakeltume galia uz 2,5k lt. Sita linija naudojames tik mes patys daugiau ji niekur neina.

Jei oficialiai tai Jus einat i VST skyriu kuriam priklausot uzpildot paraiska linijos iskelimui (jei galvoji kad reikia kW paraiskoj irasai kiek reikia papildomai, tik nereikia irasyti daugiau nei projekto suma kainuos (projekto suma/~170 lt (1kW kaina)=kW skaicius kuri gali didintis))ir ten jie isduos technines salygas kurias ivykdzius atliks darbus (suprantu jau buvot ir kazka klausinejot)

Geriausia iseitis tartis neoficialiai, kad linija paliktu, o patys nusigriautut, bet sunku nieko nepazistant. Galima ir i paraiska pildant kalbet gal ir susitartut, didziausia jiems problema kad kai patys issiraunat jie neturi kaip linijos nurasyt. Jei daug el energijos nesuvartojat formintis kaip fiziniam asmeniui (nereikes moket galios mokescio) Jei didesne PVM suma uz suvartota el energija nei galios mokestis tada galima forminti kaip ukininkui.

Siaip visur dirba zmones ir kazkiek patepus galima isprest problema, nebent sedi koks VST berniuku prigasdintas zmogelis, kuris labai bijo nuo tvarkos nukrypt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nuo mano namu kitoj kelio pusej stovi apleistas buves trasu sandelys, tai dabar svieciasi kad gal nupirksim , tai pilciau grudus, dziovykla statyciau, tai ka zinau kiek ten tos galios reiktu, ta elektra tai tik elektrikai gautu tvarkyt :icon-confused:

Sunku parasyti, jei elektra darysi RST ar VST kainuos brangiau nei pats pasidarytum, tik ar yra galimybe nuo paciu nusivesti. jei tik yra galimybes darykis pats (iskast traseja, pasiklot kabeli didelio mokslo nereikia)

kiek kW turit ir kiek isnaudojat, koks atstumas nuo transformatorines iki jusu ivado?

Blogiau jei linija nelaidi ir ja reikia rekonstruoti, tada reikia daug litu tureti.

ka kabeli issinomavus koki ekskavatoriuka butu galima ir patiem patiest, stulpai eina nuo transformatoriaus mazdaug 1km iki musu po to sukasi i kita puse, taj nuo to kampo galetume vest link to trasu sandelio, bet taj reiktu ivada kazkoki daryt, skaitliuka det?

Neparasei kiek kW turit ir kiek isnaudojat (kiek turit turi buti parasyta sutartyje su VST arba paziurek kiek amperu automatinis jungiklis stovi ivadineje apskaitos dezeje, pagal ji zinosiu kiek kW mazdaug turit).

As sakiau kad paprasciau vestis nuo savo spintos (skydelio ar pan.), kuris jau yra uz skaitiklio i jusu puse (galima ir nauja susimontuoti), tai yra pigiausias varijantas. Tik jei linija laidi nusiperki papildomai kW. Kol viska isirenginesi gal ir esamu uzteks apsvietimui ir kokiai maisyklei pasukti. Kiek supratau Jus esat uz ~1 km nuo transformatorines ir dar 0,5 km iki busimo sandelio. Viskas priklausys nuo reikiamo galimgumo, bet jei reiks daugiau kW jau gali buti problemu. O linija nuo Jusu tolyn dar daug km tesiasi? Jei vediesi nuo VST linijos reikia projekto ir jie spinta pastatys ant sklypo kuriame yra jusu pastatas ribos, nuo ten turesi pats vestis. Jei zeme valstybine reikes i leidimo is savivaldybe kad leidzia per ta zeme kloti, be leidimo nepriduosi VEI (valstybinei energetikos inspekcijai). Jei nuosava iki stulpu tai tada pigiai gautusi ant stulpo pastato ivadine apskaitos deze ir joje sumontuoja skaitikli, nuo jos patys nusivedat.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Teko girdėti,kad ūkininkų sajunga yra pateikusi vyriausybei ( atrodo,jau pas Kirkilą) reikalavimus dėl nuomos mokęsčio už stulpus nuosavoje žemėje. Yra laikoma,kad apie kiekvieną stulpą per metus apvažiuojama

16kartų ir tas nuomos mokęstis turėtų sudaryti 200 lt už vieną stulpą...

Tik dar nesutariama,kam tas mokęstis turėtų būti mokamas-ar žemės savininkui,ar tam,kas ją dirba...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Baisa

Tik dar nesutariama,kam tas mokęstis turėtų būti mokamas-ar žemės savininkui,ar tam,kas ją dirba...

pagal mane tik tam kas dirba ,galėtų pasėliu deklaracijoj dar viena grafa-

STULPAI -pagal kiekviena lauka ,(kontrolė reikalinga).okad šiemet nuimė

galios mokesti (išsk. 3mėn)tai nieko nepasako,ir i tai nėr ko žiūrėt

,mes laužkim valdžia ,oji tegu derasi su RST irVST

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
na ka vel atsirado galio mokestis uz nieka. tik dabar nebepanasu kad ji uzdes tik keliem menesiam. ka darom? o gal nereikia nieko daryti?

Na ir ką pas tuos monopolininkus laimėsi :icon-question: Daeis iki to kad pakels dar elektros kainą ir patys mokėsim už mūsų žemėje esančius stulpus .

Šiap tai nervina tie stulpai ,o ypač be laidų ....... :icon-evil: Tik ateičiai su žemės pirkimu matau kad su stulpais reikia mokėti mažiau . :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...