Jump to content

Angusų veislės galvijai


Aidas007

Recommended Posts

Sveiki,  planuoju isigyti kergtas angusu / simentaliu telycias kergtas angusu ir grynaveisli angusu buliuka. Ka manote ?

Sveiki,

leiskit ir man pasakyti savo nuomonę: tai pati didžiausia klaida daromų mėgėjų selekcininkų. Palikuoniai gauti  Heterozė ir heterozė 1,5 pagalba rodo labai gerą rezultatą (paros priesvorio , išvaizdos), bet kaip genetinė medžiaga ateičiai yra beveik nulinė. Nusiperka žmogelis tokį gyvulį ir stebisi tėvai gražuoliai o vaikus nėr su kuo net lyginti. Toks kryžminimas galimas tik dėl mėsos gamybos bet ne veislinės mdžiagos gamyba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Laba diena kolegos, esu grūdininkas galvojantis užsiimti angusų auginimu. Noriu pasiklausinėti praktinių auginimo ypatybių. Ketinu įsigyti veršingas telyčias, kurios turėtų veršiuotis pavasarį, tarkim balandžio mėnesį. Kiek žinau minimaliai prieauglis su mamom turi vaikščioti apie 6-7 mėn. Bet taip pat girdėjau, kad angusai greitai bręsta ir veislinis jautis gali apsėklint ne tik mamas bet ir dukras sulaukusias 6 men. amžiaus? Ar tai gali būti tiesa? Kada į žindenių bandą įleidžiate reproduktorių? Iš anksto dėkoju už konsultacijas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane bekiaušiai, tai neaktualu, tik kad vyresnieji ant mažiukų veršiukų lipa. Tuo pačiu paklausiu, kaip pas jus su pirmaveršėm, mano mišrūnės angusų. Ar paliekate "gamtai" ar veršiukus vedate prie pirmaveršių? pastebėjau, kad veršiukai guli ir tikisi jog ateis motina ir įdės papą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena kolegos, esu grūdininkas galvojantis užsiimti angusų auginimu. Noriu pasiklausinėti praktinių auginimo ypatybių. Ketinu įsigyti veršingas telyčias, kurios turėtų veršiuotis pavasarį, tarkim balandžio mėnesį. Kiek žinau minimaliai prieauglis su mamom turi vaikščioti apie 6-7 mėn. Bet taip pat girdėjau, kad angusai greitai bręsta ir veislinis jautis gali apsėklint ne tik mamas bet ir dukras sulaukusias 6 men. amžiaus? Ar tai gali būti tiesa? Kada į žindenių bandą įleidžiate reproduktorių? Iš anksto dėkoju už konsultacijas

Kodel angusai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane bekiaušiai, tai neaktualu, tik kad vyresnieji ant mažiukų veršiukų lipa. Tuo pačiu paklausiu, kaip pas jus su pirmaveršėm, mano mišrūnės angusų. Ar paliekate "gamtai" ar veršiukus vedate prie pirmaveršių? pastebėjau, kad veršiukai guli ir tikisi jog ateis motina ir įdės papą...

gamtai, mano pernai kovo vedė pirmaveršė apie 12val dienos, atvažiavau apžiūrėti 16val dienos veršis guli motina savais reikalais, nu galvoju gal pagėrė to pieno tada atvažiavau apie 23val žiūriu veršis guli toje pačioje vietoje dar snigt užėje, bandžiau tada kelti jį nešti prie motinos, biški buvau sustresavęs ka veršis nenuslabtų, bet pratampiau ta veršį ir jokios naudos nei jis gėrė nei motina leidosi žindama i sakau nx palieku per naktį kaip bus taip, atvarau ryta veršis kai naujai gimęs papą tvatyj kaip reikalas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano kolkas maza praktika su zindenemis, bet manau instinktai nugali... Buvom ir mes palike gamtai viska,zindene vienoj pievos vietoj versiukas kitoj, galvojom pamete mama  versiuka. Pasirodo ji  paslepe pati ir "liepe" nesirodyti kitiems. Stebint ja po keliu valandu zindene pati atejo pas ta versiuka is kito lauko galo jis pazindo ir vel paliko. Manau jos taip daro kol versiukas sustipres. Nes po keliu dienu jau versiukas lakste su visa banda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel angusai?

Kažkaip prisiskaičiau kad ramūs, beragiai ir ekstencyvi veislė, lengvai veršiuojasi, nereiklūs pašarams ir tt. Turiu prastų žemių - smėlynai durpynai, kur kvietrugių tik kokias 3 t/ha eina išlaužti su visais tęšimais ir purškimais, tai pagalvojau kad gal pabandyt augint mėsinius, kurie nereiklūs pašarams ir nereikalauja didelės priežiūros, tai ir lyg apie angusus ir galvoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkaip prisiskaičiau kad ramūs, beragiai ir ekstencyvi veislė, lengvai veršiuojasi, nereiklūs pašarams ir tt. Turiu prastų žemių - smėlynai durpynai, kur kvietrugių tik kokias 3 t/ha eina išlaužti su visais tęšimais ir purškimais, tai pagalvojau kad gal pabandyt augint mėsinius, kurie nereiklūs pašarams ir nereikalauja didelės priežiūros, tai ir lyg apie angusus ir galvoju.

Aš lygiai taip pat, nk nėjo išspaust iš grudų tai viską palikau ganyklom ir užleidau angusais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...

sveiki kolegos,

Susiduriau su problema, vienai telyčiai kailis kaklo vietoje nupliko, dėmė kažkur delno dydžio, gauna papildu,  druskos, meleso, ėda gerai neviduriuoja. Nesat susiduria su šia problema kame reikalas ir kaip ją šalinti. Ps pernai jos motinai prieš išgynima į ganyklą taip buvo bet išgynėm ir po mėnesio ataugo plaukai ,gražu buvo. Ta telyčia parduodama pavasarį bus bet šiuo metu ta dėmė manau atbaidys klietus.

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 valandas ago , gediminaske said:

ieskojausi mesiniu arba misruniu telyciu. papuole pora angusiu misruniu. bet ukiuose kai apziurejau anguses, tai iskilo klausimas: nejaugi jos tokios mazos ir buna? uz pienines tai ryskiai mazesnes... tokios liliputes... prasoviau ar ne pirkdamas angus x limuzines?

man taip buvo, turiu dvi telyčias angusu po 9men, atrodė tokios nedidelės, galvoju numausiu pas kaimyna jis turi ir telycia apie 9 mėn bet paprasta, tai ka tu, kaip akmuo nuo širdies nusirito, jo telycios kojos tik ilgesnės o sudėjmas tai į manają dvi jo telyčios  tilptu tikrai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na taip, žemi gyvuliai, lyginant su pieniniais. Pas mane pagrinde angusai, bet dabar linkstu link limuzinų, nes pastarieji, kažkaip gražiau auga, bet dar per mažai laiko, kad galėčiau daryt kardinalias išvadas.

Na ir kaip visada bandoj turi būt vienas išskirtinis. Rudenį kaip reikėjo iš aptvaro suvaryti, tai visi normaliai iš po lėto ir suėjo, nu vienai angusų telyčiai (1,5metų), reikėjo pasirodyt, eina kiaurai per visur, nežiūri kur ir kaip, galva iškelta ir varo. Aišku įsivarėm, bet jau per kitur.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...