Jump to content

Apie liucerną


Arunas7

Recommended Posts

nu nezinau ar pavyks normaliai peseti,jei dar pieva sena su stora velena,bet dalis tai sudigs,jei dar sesi anksti pavasari kai tik eina ivaziuot i lauka kol zeme dregna ir minksta.Geriau butu isleksciuoti zvaigzdinem lekstem(buvo galima tai padaryt rudeni),nuaketi sunkiom akeciom,tada butu geras rezultatas,o siaip,tai bereikalinga seklos barstymas,sudigs keli procentai seklu jei nebus sausa... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarkit kaip sėjate liucerną.Ar butina suarti žemę, nu ir po to sėti. Aš norėčiau su diskine sėjamąją per pievą pervaziuoti. Galvoju gal įpjauciau į zeme ir po uztektų, gal sudygtų. O arti brangiai išeina. nes turiu nemazai pievų ganyklų jau prastų.Patarkit ar esate taip bandę?

taip esu bandes, bet su razienine vederio sejalka. tai pieva atsinaujino puikiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as seju , miezius ir iseju liucerna nusikuliu miezius ir rudeni liucerna buna galima ganyti. o kaimynas suare isdirbi ir tik liucerna pasejo tai jo grazesne ,bet as dar ir mieziu prisikuliau :eusa-think:

draugas sake kad pavasari per ganykla pervaziavo su rusiska diskine sejalka ir sejo dobilus. Ir atseit visa ganykla vien tanki dobiliena gavosi. As pats tai nemaciau, bet jis daznai buna melagis , o ta karta melavo ar ne tai nezinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as seju , miezius ir iseju liucerna nusikuliu miezius ir rudeni liucerna buna galima ganyti. o kaimynas suare isdirbi ir tik liucerna pasejo tai jo grazesne ,bet as dar ir mieziu prisikuliau :eusa-think:

draugas sake kad pavasari per ganykla pervaziavo su rusiska diskine sejalka ir sejo dobilus. Ir atseit visa ganykla vien tanki dobiliena gavosi. As pats tai nemaciau, bet jis daznai buna melagis , o ta karta melavo ar ne tai nezinau.

kai galvijus ganai antra eile,buna likusiu dobilu nenuestu pirma eile ganat,jie jau buna sunoke,gyvuliai lenciugu nutrina ir jie sudygsta,neblogai atsinaujina pieva.

gal ir nemelavo tavo draugas... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as esu girdejas kad anksti pawasari reikia isberti ant sniego sekla kai tik tirpt pradeda ir tipo zoles sekla tirpdamas sniegas iterpia i zeme. kiek tiesos nzn neteko meginti

turetu pasiteisinti sis dalykas,bet tik ne ant sniego storo,bet jei pievai apie 20m :lol: ,tai velena pradreksti butu neblogai,visai kitas efektas butu... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip sako as darau patikrintu metodu ariu isdirbu paseju javus tada iseli ir gan neblogas derinys

as anksciau ir taip darydavau,bet budavo vargo su grudais ypac mieziais,kai perzeldavo iselis javus ir dar orai nekokie.

Dabar darau kitaip,paseju vikius,i juos iseju zoliu misini,yra kur ganiti,ka pjauti,i pabaiga vasaros ir iselys graziai suzelia,o sena pieva isares seju ž.kviecius... :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kiek vikiu seji? jie lb stelbia. manau iseliui lb sunku is po ju islyst? gal reik vikiu turiu

siaip tai sedavau po 200kg/ha,o symet sejau gal kokius 280-300kg/ha,(juose gal kokia 10% avizu yra),nes tankesni buna smukesni,geriau eda.Kai paauga pora sprindziu ganau,arba nupjaunu iki zydejimo suku i rulonus ar presuoju,o iseliui nieko nekenkia jie,tik negerai ganyti kai lyja pora dienu ar ilgiau is eiles ypac kur molis ismina iseli,o siaip viskas gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

va va ismina lb pas mane avys kai dawe tai teko atseti :eusa-doh: o tai daug seji. kazkaip nelogiska juk 300kg i ha daug o suzelus jiem zemes nematyt . tai manau atseli uzgoze ir slopina jo augima. bet jai praktiskai ismeginta tai nesiginciju.

aviu neauginu,bet issivaizduoju,odel to daug,tai gal 300 neisejau,bet 280,tai turejo isbirti ir nepasakyciau,kad buvo pertanku ir ju neaugini labai aukstu apie pora sprindziu ir ganai,o atsiranda vienas kitas ziedas pjauni.Inete skaiciau vokieciai suka i rulonus tokius,tai as ir simet pabandziau ziuresiu kas bus kaip ės,dar neatidares vikiniu rulonu,nes tolokai sukroves dabar imu tuos kur arciau yra.Siaip mano tevukas sakydavo seklai sejant vikius rekia180kg/ha,o zaliam pasarui 200,as taip ir darydavau,bet man jie atrodydavo retoki ypac kai pradedi ganyti is pradziu ant zemu,tai simety patankinau ir nesigailiu ant molio buvo dar ir retoki,nors po sejos suvolaves buvau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as rulonavau vikiu avizu mieziu misini pavytinau daugokai tai gavosi dalinai sienas avizos su mieziais sausi o vikiai dregni tai tik duok karwe net baubia kai mato kad avim nesu o ne jai :lol: pasaras liuks

as dabar zoles rulona atidares tai eda gerai,bet rupuzes sieno nenori est,o nuo tu rulonu tai tik sika o pieno nekazinkas.As pernai dariau eksperimenta daviau sieno miltu rulonu,o paskui savaite pabandziau senoviskai sienas,miltai ir runkeliai puscukriniai,pastarasis labiau pasiteisino pieno daugias dave,O as girdejau vikiai labai kvepia ir gali peles pragrauzti rulonus,tai as biski dabar baiminuosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...