Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Sveiki augintojai! :D

Esu šioje srityje visiška naujokė. Tikiuosi , kad priimsite į savo būrelį ir nesijuoksite iš kvailų klausimų. Prašau skubios pagalbos. Kas galit padėkit. Turiu į ganyklą paleisti rudenį vesiančias šarole telyčias, kurios prieš tai visą savo gyvenimą praleido uždarytose fermose. Baiminuosi kaip jos po kelionės reaguos į aplinkos pasikeitimą? Kuo aptverti? Šiaip norėčiau aptverti elektriniu piemeniu, bet bijau, kad gyvuliukai nežinodami kas tai per daiktas blaškydamiesi naujoje vietoje nutrauks? Nesinorėtų nuo pirmos dienos vaikyti po visą rajoną. Juk streso ir taip bus. Dar klausimėlis - ar įmanoma uždėti kantarus bent jau pradžiai? Aš daugiau susidūrusi su žirgais - tai su kantrais paprasčiau - net jeigu pabėga.

Ačiū

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki augintojai! :D

Esu šioje srityje visiška naujokė. Tikiuosi , kad priimsite į savo būrelį ir nesijuoksite iš kvailų klausimų. Prašau skubios pagalbos. Kas galit padėkit. Turiu į ganyklą paleisti rudenį vesiančias šarole telyčias, kurios prieš tai visą savo gyvenimą praleido uždarytose fermose. Baiminuosi kaip jos po kelionės reaguos į aplinkos pasikeitimą? Kuo aptverti? Šiaip norėčiau aptverti elektriniu piemeniu, bet bijau, kad gyvuliukai nežinodami kas tai per daiktas blaškydamiesi naujoje vietoje nutrauks? Nesinorėtų nuo pirmos dienos vaikyti po visą rajoną. Juk streso ir taip bus. Dar klausimėlis - ar įmanoma uždėti kantarus bent jau pradžiai? Aš daugiau susidūrusi su žirgais - tai su kantrais paprasčiau - net jeigu pabėga.

Ačiū

Mislau5, tinginiuke tu :icon-cool: Sita visa info yra jau aptarta Mesiniai galvijai forume :icon-cool: Tau liko pasiskaityti.. Jei trumpai galiu papasakoti ka cia suzinojau, bet geriau susirask ten su nuorodom visokiom naudingom ir pan. Siaip kiek supratau kiti pirma savaite priziuri kad galvijai neistruktu. Patiko vienas budas kaip karvei parodyti kas yra elektrinis piemo. Pirmas dienas pririsk karve prie elektrinio piemens, bet kad virves uztektu iki piemens nes buna kad is baimes soka i prieki :D Kadangi tau to nereikia reikia kad soktu atgal. Tai va palaikai pora dienu ant virves prie elektros piemens tada paleidi jau laisvai. Kas tie kantarai nezinau, bet jei tai tos nesamones galvijui ant koju tai kiek skaiciau visi forumieciai pries juos nes Sarole mesiniai galvijai ir gali kiek supratau nuo svorio susizeisti. Jei pas tave verseliu yra tai patartina piemeni daryti is triju vielu. Jei ne pakanka vienos. Dar perskaiciau, kad jei karve taves neklauso reikia is delno duoti jei i aki :lol: Siaip patariu paciai pasiskaityti daug idomaus yra :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D

Iš tikrujų tai skaičiau nuo pirmo psl. (net pora dienu sugaišau :icon-geek: ), bet mane domino tas faktas, kad telyčios jau suaugę, ir piemenį matys pirmą kartą. Tai būtent ir baiminuosi, kad pajutusios šoks į priekį ir nutrauks. Tai reiškia, kad turiu parišti pirma. O kantaras tai "apynasris" toks, prie kurio galima prisegti virvę ar lenciūgą, kad ne per kaklą ar ragus rišti. Gal kituose Lietuvos kampeliuse ir kitaip vadinas... .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ačiū kažkaip nuraminot, o jau buvu pradėjus galvoti gal su kokia spygliuota viela tverti, bet daugiau investicijų reikalauja, ir žirgelį kartu paleisti noriu - jam toks varijantas nelabai. Be to potvynio zona - pastovių aptvarų įrengti negalima - su piemeniu viskas paprasčiau. Greitai pastatai, bet greitai ir nurinkti galima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki augintojai! :D

Esu šioje srityje visiška naujokė. Tikiuosi , kad priimsite į savo būrelį ir nesijuoksite iš kvailų klausimų. Prašau skubios pagalbos. Kas galit padėkit. Turiu į ganyklą paleisti rudenį vesiančias šarole telyčias, kurios prieš tai visą savo gyvenimą praleido uždarytose fermose. Baiminuosi kaip jos po kelionės reaguos į aplinkos pasikeitimą? Kuo aptverti? Šiaip norėčiau aptverti elektriniu piemeniu, bet bijau, kad gyvuliukai nežinodami kas tai per daiktas blaškydamiesi naujoje vietoje nutrauks? Nesinorėtų nuo pirmos dienos vaikyti po visą rajoną. Juk streso ir taip bus. Dar klausimėlis - ar įmanoma uždėti kantarus bent jau pradžiai? Aš daugiau susidūrusi su žirgais - tai su kantrais paprasčiau - net jeigu pabėga.

Ačiū

Mislau5 sveika prisijungusi prie mūsų :icon-exclaim: Iš klausimų niekas nesijuokia,geriau klausti nežinant nei apsimesti kad žinai ir išradinėti dviratį.Aš ir pats daug ko klausinėju ir klausinėsiu nes nemažai žinių gavau iš forumiečių,čia visi dalinasi patirtimi.

Pirmas dalykas kas užkliuvo kad pas tave ta pati betvarkė kaip ir pas mane-karvės veršiuojasi rudenį...pageidautina kad mėsiniai galvijai veršiuotusi sezoniškai pavasarį (nuo sausio iki balandžio) nes kol karvės šeriamos tvarte ir veršeliui nedaug pieno reikia tada ir karvė nedaug duoda pieno o kai išeina į ganyklą,veršelis jau ugtelėjęs jam ir pieno daugiau reikia ir karvė daugiau duoda.

Aš irgi prieš porą dienų nusipirkau Limuzinų telyčių bet kol kas uždariau tvarte su kitomis telyčiomis ir leisiu į ganyklą po kokių poros savaičių kai nebestresuos ir nors kiek apsipras.Tad ir tau siūlyčiau tik parvežtų neleisti į ganyklą o lukterti kol apsipras.

Kuo aptverti pasiskaityk "Gyvulininkystės" skyrelyje temą "Elektriniai piemenys ir aptvarai",ten yra neblogos informacijos.Aš naudoju paprasčiausią variantą-lenkišką piemenį,lenkiškus kilnojamus plastmasinius kuoliukus ir baltą šniūrą(sako jį geriausiai gyvuliai mato).Tik nuo pernai pradėjome ganyti el.piemeniu ir nė vienas gyvulys nebuvo ištrūkęs.Kaip šiemet bus-nežinau,pamatysime,naujai parvežtos telyčios kiek žinau,piemens ragavę o pernai piemeniu ganyti gyvuliai greitai prisiminė :)

Aš pasinaudojau kolegos Usurinio pasakyta taisykle kad gyvuliai gali ištrūkti bet kada,neištrūks jei nebent geležinį narvą padarysi tad reikia pratinti gyvulius gerbti el.piemenį.t.y. nepervarinėti gyvulių per numestą ant žemės šniūrą,šniūras visada turi mušti ir kai gyvuliai tai patikrina kelis kartus,po to jie tos tvoros tiesiog vengia nors ir nuėda žolę po šniūru.Kitas dalykas kad gyvuliai priprastų prie piemens be streso nes jei per prievartą varysi link šniūro,gali nueiti su visu šniūru ir kuoliukais.Maniškai privengia tiek šniūro tiek kuoliukų nebent besibadydami atgal besitraukdami užpakaliu nulaužia kuoliuką ar besimosikuodami uodega šniūrą numeta.Pernai buvo įdomus atvejis,po nakties radome bulių stovintį tvoroje tarp dviejų numestų šniūrų,stovi kaip įbestas ir bijo pajudėti,neaišku kiek laiko vargšelis prastovėjo...

Aš pernai gyvulius pratinau prie piemens aukščiau nurodytu forumietės Editos patarimu:užtvėriau aptvarą ir suvedęs gyvulius pririšau kad pasiektų tvorą,tikrai greitai suprato :) o kurie bevedant pro vartelius "paragavo" tai iš viso buvo sunku į aptvarą įtempti.

Dėl pratinimo pasinaudok Usurinio patarimu pasidaryti aikštelę,nes Šarolė nelabai rišami ir gal nereikia kad gyvuliai dar labiau stresuotų.Jei yra kokia vielos tinklu ar spygliuota viela aptverta aikštelė tai suleisk į ją.Jei neturi,gali pasidaryti iš kokių priekabų,žū technikos ar panašiai sustačius aplinkui.Po to nutiesi per vidurį el.piemens šniūrą ir gyvuliai pratinasi.

Jei nenori taip pratinti,gali bandyti iš karto ganykloje,bet siūlyčiau daryti didesnį aptvarą ir būti prie gyvulių bent jau pirmą dieną.Reiktų nevaryti iš mašinos,kad be streso patys išliptų ir apsiprastų.Jei pirmą dieną be streso apsipras ir gerbs piemenį,manau bėdų nebus.

Na o tų kantarų nežinau...ko gero savo Šarolė neriši ir tvarte o laikysi palaidus tad kam rišti ganykloje...o be to uždėjus tuos kantarus manau bus sunku ir nuimti kai gyvuliai bus pripratę prie piemens ir jų nebereikės.

Na o techniškai tveriu paprastai:magistralė(kur nesigano gyvuliai o tik nuvedamas impulsas į aptvarus) kuoliukai kas 20-25m,ganykloje-kas 10m,nors karvėms būtų galima ir kas 20m.Kuoliukai lenkiški po 3Lt.Šniūras baltas Top-line kaina 43Lt už ritę(nebepamenu ar 250m ar 400m)...piemuo lenkiškas,nors ateityje planuoju rimtesnį įsigyti.

Jei bus neaišku-klausk,kiek žinosiu-patarsiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. as jau atnri metai skerdziu jautukus ir vezu I Vilniu ir parduodu mesyte, zinoma as mazai ju turiu, bet ir avis taip "iskisu", siap jau daug geriau iseina. Na mano ukelis labai mazas, bet vis geriau nei nieko. :)

Jurgita, kas ten pas tave Sarole? Kiek laiko augini? Ir po kiek iseina nuo vieno jaucio plius minus? Kiek tu ju turi? Smukiau gali apie save labai idomu.. ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Verslininkui, as auginu paprastus 'lenciuginius' jautukus. Turiu maza bet labai ivairu ukeli, tai ir 'prisiduriu' tik kelias kapeikas. Pjaunu tik 400kg. nes kai buna didesni tiesiog juos sunku suvaldyti, bet nesiskaitau as ukininke.Turiu pastovius zmogelius, kurie perka mesa, nes kokybe tikrai 'kaimiska', o zmoneslabai mielai perka namine produkcija. Jei turciau pradini kapitala, tai butinai noreciau isigyti vazinejanti saldytuva.Siap tokia ateitis labai perspektyvi, nes jei zmonems patinka, tai visada lauks kol atvesi produktu{ kalbu nebutinai apie jautiena}. Jei nori smulkiau, tai mano email [email protected]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manteli, o tu po kiek parduodi? Ir ar pats augini? Per kiek buliu prakaltum laiko? :D Mes cia su draugais rimtai sugalvojom uzsiimti ir patis pardavineti dar kai as is VLN man problemu nebus. :) Gal gali siektiek smulkiau apie tai? Kiek moki uz vieta ar is kiosko parduodi?

Pats auginu grinaveislei misrunai sarole seip panevezi per savaite jauti kartais puse parduodu vilniuj girdejau per dvi dienas kalvariju turguj Kumpis 25,nugarine 26, ispjova 40,sonkauliai 13,malta jautiena 15lt.Uz turgu 600lt menesiui.Bet pirkimo tai nera nelabai kas jautiena valgo sako rudeni geriau perka zmones skerdzia kiaules deda desras :P

Manteli, o kiek tau kainuoja skerdyklos paslaugos vienam buliui?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiuriu čia jus nemažai apie elektrinį piemeni aiškinotės....;) noriu paklausti, ar kasnors turite praktikos, veršelių (tarkim nuo 1 mėn) laikyme elektrinio piemens aptvare....?

laikom mes ir verselius ir visus kitus versius su karvem, tik jauciai atskirai, aptvertus piemeniu. Tai tik is pradziu reikia pasaugoti versiukus kol jie ta piemeni pamato, paragauja ir daugiau atsagus buna. O kol paragauja tai keleta kartu kiaurai eina ir isbega ir parbega per piemeni tiesiai :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiuriu čia jus nemažai apie elektrinį piemeni aiškinotės....;) noriu paklausti, ar kasnors turite praktikos, veršelių (tarkim nuo 1 mėn) laikyme elektrinio piemens aptvare....?

laikom mes ir verselius ir visus kitus versius su karvem, tik jauciai atskirai, aptvertus piemeniu. Tai tik is pradziu reikia pasaugoti versiukus kol jie ta piemeni pamato, paragauja ir daugiau atsagus buna. O kol paragauja tai keleta kartu kiaurai eina ir isbega ir parbega per piemeni tiesiai :D

Mes irgi laikome su karvėmis mažus veršelius tai kol ką tik gimę vaikšto kaip girti ir eina kiauriai tvoras nors ir piemuo muša bet po to greitai išmoksta ir nebelenda.Skirtumas tik tas jei naudoji lenkiškus kuoliukus,tai veršeliams reikia tverti dvi eiles šniūro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manteli, o tu po kiek parduodi? Ir ar pats augini? Per kiek buliu prakaltum laiko? :D Mes cia su draugais rimtai sugalvojom uzsiimti ir patis pardavineti dar kai as is VLN man problemu nebus. :) Gal gali siektiek smulkiau apie tai? Kiek moki uz vieta ar is kiosko parduodi?

Pats auginu grinaveislei misrunai sarole seip panevezi per savaite jauti kartais puse parduodu vilniuj girdejau per dvi dienas kalvariju turguj Kumpis 25,nugarine 26, ispjova 40,sonkauliai 13,malta jautiena 15lt.Uz turgu 600lt menesiui.Bet pirkimo tai nera nelabai kas jautiena valgo sako rudeni geriau perka zmones skerdzia kiaules deda desras :P

Manteli, o kiek tau kainuoja skerdyklos paslaugos vienam buliui?

Skerdimo paslaugos 100 su pvm :icon-geek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...