Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

na pas mane jauni buliukai,bet bus dar papildymas jaunesniais...ir pieninis atsitiktinai atsirado,as ji planuoju suvalgyti  paugines pats :) na o mesiniai tipo augs toliau... kol baigsis kantrybe :) dabar visi ant grandiniu kol kas ,bet bus papildymas janesniais,ir ant ziemos i stacionaru aptvara visus kartu.nenoreciau keliu aptvaru daryti,4 menesiu skirtumas kaip,ar neprades skriausti janesnius?o kas  pavasari kita neisivaizduoju kaip juos vel an grandiniu sugaudyt ir pririst...arba paleist ir galimai nebepagaut,speju namo kaip avys nebepareis,ir suo nesuvarys :)

Šiaip tai skirtingo svorio nelabai rekomenduojama laikyti kartu..  Turėsit daug vargšiukų..   To stacionaraus aptvaro į kelias dalis padalinti negalima??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o prieko cia ragai ir kiausiniai? as del oro salygu klausiau,nors turbut zieminis kailis pas visus uzaugs,kiausinius galima ispjauti jei ka...

tipo pieninis pestusi?

cia buvo jumoras   as tai buliukus ,kai atjunkindavau tai penedavau priristus  siemet pabandziau auginti palaidus lauke ir jau matau kad priesvoriai tikrai nebus tokie kokie budavo  ir dar bus problemu pakrauti i furgona   kadangi ukis nedidelis grysiu prie priristu  buliu penejimo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

Rugsėjo 29-30 d. UAB „VAJA VARM ūkyje (Anykščių r., Bliuvonių k.) įvyks „Specializuota mėsinių galvijų paroda“, kurią organizuoja Lietuvos žemės ūkio rūmai ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (kvietimas ir parodos programa pridedami).


 


Parodos pirmąją dieną  10 val. įvyks tarptautinė konferencija „Mėsinių galvijų bandų selekcijos genetinis gerinimas, panaudojant ES šalių patirtį“ (konferencijos programa pridedama).


Konferencijos registracijos pradžia: rugsėjo 29 d. 9.30


Į tarptautinę konferenciją būtina užsiregistruoti iš anksto el paštu: [email protected] arba mob.+370 686 57718; + 370 612 50423 (išankstinė registracija baigiasi 2016 rugsėjo 20 d.).


Renginys NEMOKAMAS!


Pridedame Anykščių lankytinų vietų žemėlapį- nepraleiskite progos aplankyti šį gražų Lietuvos kampelį.


Taip pat informuojame, kad pirmosios parodos dienos vakare vyks šventinė vakarienė, kurioje turite galimybę sudalyvauti  už papildomą 25 Eur mokestį/asmeniui. Į šventinę vakarienę būtina užsiregistruoti iš anksto iki šios savaitės pabaigos.


 


post-52-0-79618000-1473787802_thumb.jpg

post-52-0-18435200-1473787811_thumb.jpg

Lankytinu vietu schema 2016.pdf

post-52-0-47498300-1473787912_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia buvo jumoras   as tai buliukus ,kai atjunkindavau tai penedavau priristus  siemet pabandziau auginti palaidus lauke ir jau matau kad priesvoriai tikrai nebus tokie kokie budavo  ir dar bus problemu pakrauti i furgona   kadangi ukis nedidelis grysiu prie priristu  buliu penejimo

Ką man sako patirtis. Aš niekada nelaikiau jokio gyvulio pririšto, nei žiemą, nei vasarą. Turėjau pieninių jaučių, bet daugiausiai mėsiniai. Aš niekada nenujunkydavau, ne taip kaip pienininkai - gimsta ir jau pririštas laukia 3 litrų pieno per dieną. Pas mane jaunikliai prie motinų būna iki 7 mėnesių, gal 8, o telyčios - kiek karvės leidžia arba kai laikas ilsėtis. Jautis iki 2 metų sveria nuo 600 iki 700 pieninis, o mėsinis nuo 700 iki 800, taip jie užauga be jokių papildomų pašarų tik žolė, šienas, šienainis ir motinos pienas. Esu tik kartą patyręs nedidelį nesklandumą įvedant į mašiną dėl vairuotojo kaltės ir geležinės grandinės(visada riškite virvę), bet jau po dienos buvo priduotas į skerdyklą.

Jau baigiasi tie laikai, kai gyvulys dar buvo rišamas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki mesiniu augintojai, iskilo toks klausimas, nuo kokio amziaus gali apsokti bulius telycaites jei jie vieno amziaus visi? esme ta ar kai jie kartu ganosi nuo mazens ne per anksti jie apsiseklins?

kokia veisle? pvz angusai megsta angsti rujoti, mano telycios yra jau 7men ir jau seku kad nebutu per anksti sukergtos, nes bandoje kartu ir buliukas ganosi 7men kuris jau pries gera menesį bande kerkt rujojancias karves tik kad ugio truko:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kokia veisle? pvz angusai megsta angsti rujoti, mano telycios yra jau 7men ir jau seku kad nebutu per anksti sukergtos, nes bandoje kartu ir buliukas ganosi 7men kuris jau pries gera menesį bande kerkt rujojancias karves tik kad ugio truko:)

tai is pieniniu karviu tokie misrunai yra keli baltom galvom, seklintojas sako simentalai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Nežinau kokia veisle auginimui pasirinkti.Esu tik girdejes iš kalbu, pats dar neauginu mesinių.Šarole gerai auga bet bijau kad sunkiai gimdo. Angusai lengvai gimdo patys nereikia tampyti, taciau prastai auga. Aubrakų bijau kad gali buti pikti, bet esu mates kaip jie gerai nueda ganyklas.Gal kas nors patars , duos gera minti ką pasirinkti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kokia veisle auginimui pasirinkti.Esu tik girdejes iš kalbu, pats dar neauginu mesinių.Šarole gerai auga bet bijau kad sunkiai gimdo. Angusai lengvai gimdo patys nereikia tampyti, taciau prastai auga. Aubrakų bijau kad gali buti pikti, bet esu mates kaip jie gerai nueda ganyklas.Gal kas nors patars , duos gera minti ką pasirinkti.

Ir kas tau čia sakė kad angusai prastai auga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kokia veisle auginimui pasirinkti.Esu tik girdejes iš kalbu, pats dar neauginu mesinių.Šarole gerai auga bet bijau kad sunkiai gimdo. Angusai lengvai gimdo patys nereikia tampyti, taciau prastai auga. Aubrakų bijau kad gali buti pikti, bet esu mates kaip jie gerai nueda ganyklas.Gal kas nors patars , duos gera minti ką pasirinkti.

''bijai vilko neik i miska'' jei galvoji kad pasirinkes tam tikra veisle neturesi rupesciu  tai labai apsirinki  kiekvienas augintojas girs savo augintiniu veisle patarciau rinktis is limuzinu sarole ir angusu 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...