Jump to content

Už kiek perkate žemę?


trifke

Recommended Posts

Kai po nepriklausomybės pradėjau ūkininkaut pastoviai buvo sakoma,kad žū turi dideles perspektyvas,nes planetoje gyventojų daugėja ir maisto bus trūkumas.Praėjo jau 25m,bet to trūkumo nematau,tik perteklių,užteko rusijai įvest sankcijas ir pieno nebėra kur dėt.Panaikino kvotas, vakariečiai pradėjo smarkiai didint gamybą,pieno vėl nėra kur dėt.Aš nebetikiu niekuo,bus kaip bus,brangiai prisipirkę žemių gal išloš,o gal ir praloš,to nežino niekas.Buvo kalbama,kad pieno kvotos bus didžiulis turtas,žmonės jas pirko,sukišo tūkstančius,ir kas iš jų dabar liko?Arba dar vienas variantas su nekilnojamo turto burbulu,žmonės ėmė paskolas pirko butus už šimtus tūkstančių,užėjo krizė neteko darbų,bankai iš nemokių klientų atėmė būstus.Aš turiu miestelyje namą kuriame negyvenu,tai per tą burbulą man siūlė 100000lt,jo nepardaviau nes galvojau jame susiremontavęs gyventi,bet pasikeitus planams po kelerių metų nutariau jį parduot,visiems užkliuvo senas stogas,davė daugiausia 50000lt,bet kai reikėjo pirkt pirkėjų neatsirado.Pernai pakeičiau stogą,sukainavo 6000e ir dabar man už tą namą duoda daugiausia 15000e,ir dabar su tuo namu esu gilioje bačkoj.Kad taip nebūtų ir su žeme,šiuo metu aš jos brangiai nežadu pirkt,paskutinį kartą pirkau 2013,mokėjau po 7000lt ha daugiau nežadu mokėt ir dabar,už kelių metų kai subyrės ES,kai neliks išmokų pigios žemės bus sočiai.O kad subyrės,čia tik trumpo laikotarpio klausimas,visos imperijos visada sugriūva,buvo tokia galinga TSRS,kas galėjo pagalvot,kad ji sugrius,tad neturėkit naivių iliuzijų.

tai parduok ta zeme nes ir su ja backa bus.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu gerai, atsispiriam nuo to, kad EU visiskai subyra. Ir kas? Zemes kaina nustatineja koks ES klerkas? Es sugrius, klerko neliks ir zeme vel po 1200lt bus? Rimtai, po 350eu? A kodel zeme brango nuo 1992 iki 2004? Jokiu ismoku, modernizaciju, zalinimu...o vistiek brango. Po ES griuties, atsiras kas viska sutvarko, kazkas gal net karbauskio pavidalu. Padarys visus laimingus, tiems kam reikia kvotu - kvotos, kam per brangi zeme - atpigins, paskolas bustui - tik po krizes, tiems kas nesusioretuoja - suorentuos, kas neprisitaiko - pritaikys. 

Ar Tuskas vienavaldiskai dalina pinigus salims narems lyg koks Nikita? Ups ...Donaldas 17tu geguze baigia kedencija, kartu ir Shulzas... Tiesa, Junkeris yra labai svarbus, bet ir jis ne kojom i prieki is EK bus isnestas, 19tais pats iseis. Rotacija, pakeiciamumas, rinkimai...visa tai taip trugdo isimint tai kas svarbu, del EP vado net pagooglint teko, pasitikslint. O kaip gerai buvo. Nikita 11 metu, Leonidas - 18, stabilumas, net zemes pirkt nereikia ...Pasiilgai KARVE? Svarbiausia gi pinigai, 145mljrd. A jomajo, tai beveik 1% metinio ES bvp.(sarkazmas) Visa kita ka turim, yra tik musu, uzdirbti arba ne, pinigeliai. Ne Biuselio, ne Strasburo, ne Merkel ar Hollando...musu ir jei ju mazai, pirmiausia reikia ziuret i vedrodi. Tai kaip vis pavyksta sugretint eseseres su EU? O jei taip norisi, kodel nelyginti su pasiteisinusiomis sajungomis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu gerai, atsispiriam nuo to, kad EU visiskai subyra. Ir kas? Zemes kaina nustatineja koks ES klerkas? Es sugrius, klerko neliks ir zeme vel po 1200lt bus? Rimtai, po 350eu? A kodel zeme brango nuo 1992 iki 2004? Jokiu ismoku, modernizaciju, zalinimu...o vistiek brango. Po ES griuties, atsiras kas viska sutvarko, kazkas gal net karbauskio pavidalu. Padarys visus laimingus, tiems kam reikia kvotu - kvotos, kam per brangi zeme - atpigins, paskolas bustui - tik po krizes, tiems kas nesusioretuoja - suorentuos, kas neprisitaiko - pritaikys. 

Ar Tuskas vienavaldiskai dalina pinigus salims narems lyg koks Nikita? Ups ...Donaldas 17tu geguze baigia kedencija, kartu ir Shulzas... Tiesa, Junkeris yra labai svarbus, bet ir jis ne kojom i prieki is EK bus isnestas, 19tais pats iseis. Rotacija, pakeiciamumas, rinkimai...visa tai taip trugdo isimint tai kas svarbu, del EP vado net pagooglint teko, pasitikslint. O kaip gerai buvo. Nikita 11 metu, Leonidas - 18, stabilumas, net zemes pirkt nereikia ...Pasiilgai KARVE? Svarbiausia gi pinigai, 145mljrd. A jomajo, tai beveik 1% metinio ES bvp.(sarkazmas) Visa kita ka turim, yra tik musu, uzdirbti arba ne, pinigeliai. Ne Biuselio, ne Strasburo, ne Merkel ar Hollando...musu ir jei ju mazai, pirmiausia reikia ziuret i vedrodi. Tai kaip vis pavyksta sugretint eseseres su EU? O jei taip norisi, kodel nelyginti su pasiteisinusiomis sajungomis?

nieko nesupratau iš to tavo minčių kratinio,o kas liečia ES ir žemės kainą tai čia ir durniui aišku,jei sugrius ES, sugrius ir Lietuvos žemės ūkis,nes neliks išmokų,paramų o jos dabar yra žū pagrindas,daugumai ūkininkų dabar tai didžiausia paspirtis.Negi manai,kad Lietuvos biudžetas bus pajėgus tiek išmokėt,kiek dabar išmoka ES.O kas svarbiausia jei pradės byrėti ES,tada prasidės visokios finansinės krizės,taip ramiai viskas nepraeis ir tu manai,kad esant tokiai padėčiai atsiras durnių kurie už žemę mokės didžiulius pinigus,tada automatiškai ji nuvertės ir čia ne prie ko ES klerkas kaip tu apie tai juodai nusišnekėjai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nieko nesupratau iš to tavo minčių kratinio,o kas liečia ES ir žemės kainą tai čia ir durniui aišku,jei sugrius ES, sugrius ir Lietuvos žemės ūkis,nes neliks išmokų,paramų o jos dabar yra žū pagrindas,daugumai ūkininkų dabar tai didžiausia paspirtis.Negi manai,kad Lietuvos biudžetas bus pajėgus tiek išmokėt,kiek dabar išmoka ES.O kas svarbiausia jei pradės byrėti ES,tada prasidės visokios finansinės krizės,taip ramiai viskas nepraeis ir tu manai,kad esant tokiai padėčiai atsiras durnių kurie už žemę mokės didžiulius pinigus,tada automatiškai ji nuvertės ir čia ne prie ko ES klerkas kaip tu apie tai juodai nusišnekėjai.

Jai tavo manymu sugrius Lietuvos ūkis kartu su ES tai ką mes valgysim ? Mums visiem reikės duonos,pieno,mėsos lygiai tiek pat kiek dabar to reikia gal tavo nuomone su ES griūtimi dings ir noras valgyti ?  Lietuvoje ūkiai kūrėsi tikrai ne nuo 2004 metų o daug ankščiau jie taip pat plėtėsi,augo kol dar nebuvo ES. Išmokos tik paspartino ūkiu augimo procesą tai gerai bet jeigu išmokų ir neliks niekas nesugrius nebent sofiniai ūkininkai ir kai kurie tinginiai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai nelabai suprantu, kodėl taip prisirišama prie tų išmokų ir tų pasakymų, va nebus išmokų atsiras pigios žemės. Skaičiuot reikia kitaip, normaliai funkcionuojančiam ūkiui išmokos, tai papildoma tona ar pusantros kviečių prie kiekvieno ha. O metai skirtingi, vienais būna 6 t kitais 4t iš hektaro, bet protingai dirbantys visada suveda galus. Taip kad, kaip ir minėjau, normaliai dirbančiam ūkiui ta minus viena tona neturėtų labai pagadinti reikalų, todėl tikrai netikiu, kad vis ims masiškai pardavinėt, o tos žemės niekam nereikės :icon-mrgreen: . Pardavinės tie, kurie ūkininkauja dėl išmokų, bet ji tikrai nestovės, nupirks normalūs ūkiai. O ir šiaip "išmokų ūkininkai" nei dabar perka tos žemės, nei pirko ir tikrai nepirks. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai nelabai suprantu, kodėl taip prisirišama prie tų išmokų ir tų pasakymų, va nebus išmokų atsiras pigios žemės. Skaičiuot reikia kitaip, normaliai funkcionuojančiam ūkiui išmokos, tai papildoma tona ar pusantros kviečių prie kiekvieno ha. O metai skirtingi, vienais būna 6 t kitais 4t iš hektaro, bet protingai dirbantys visada suveda galus. Taip kad, kaip ir minėjau, normaliai dirbančiam ūkiui ta minus viena tona neturėtų labai pagadinti reikalų, todėl tikrai netikiu, kad vis ims masiškai pardavinėt, o tos žemės niekam nereikės :icon-mrgreen: . Pardavinės tie, kurie ūkininkauja dėl išmokų, bet ji tikrai nestovės, nupirks normalūs ūkiai. O ir šiaip "išmokų ūkininkai" nei dabar perka tos žemės, nei pirko ir tikrai nepirks. 

aš nesakau,kad visi masiškai ims pardavinėt masiškai,bet netikiu,kad tokiu atveju žemės kaina kiltų į padanges,ji tikrai pigtų nes padidėtų pasiūla.Prisimenu kai iki įstojimo į ES pas mus žemaitijoje  kainuodavo daugiausia 1 ha 1000lt.Po įstojimo žemės kainos pradėjo kilti nes atsirado išmokos,dėl jų daug savininkų kurie jos patys nedirba nenori parduot,nes kiekvieną metą pareina išmokos,dėl to ir nuomos kainos pakilo.Savininkai pastoviai prikiša nuomininkams-kokias išmokas jūs gaunat.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nieko nesupratau iš to tavo minčių kratinio,o kas liečia ES ir žemės kainą tai čia ir durniui aišku,jei sugrius ES, sugrius ir Lietuvos žemės ūkis,nes neliks išmokų,paramų o jos dabar yra žū pagrindas,daugumai ūkininkų dabar tai didžiausia paspirtis.Negi manai,kad Lietuvos biudžetas bus pajėgus tiek išmokėt,kiek dabar išmoka ES.O kas svarbiausia jei pradės byrėti ES,tada prasidės visokios finansinės krizės,taip ramiai viskas nepraeis ir tu manai,kad esant tokiai padėčiai atsiras durnių kurie už žemę mokės didžiulius pinigus,tada automatiškai ji nuvertės ir čia ne prie ko ES klerkas kaip tu apie tai juodai nusišnekėjai.

ai, kai prasides tos krizes tu patapsi latifundininku? na, sekmes tau. Visgi atsakyk, kodel zeme brango 92-04 laikotarpiu, kai nebuvo, kaip sakai "didziausios paspirties". 

Beje, jei kaip sakai padides pasiula ir nukris kaina, esi visai netoliaregis. Jei bendrasavininkai, nuomuotojai, kaimynai atsidurs sunkioje padetyje, vieni nores parduot, o kiti negales nupirkt(nes jazus mano nebebus ismoku), kam ateis eile laisvai pirkt zeme??? Net jei ji ir atpigs - tu jos nepirksi. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai gal paziurim produkcijos kainas dabar ir 95 m., manau kyla i virsu nuo to laiko, tai ir zeme kaip produkcijos gamybos irankis kainuoja brangiau. Jei bus kokia krize tai ji daugiau poros metu nesites. Tesis tol kol vel susinormlaizuos paklausa ir pasiula.jei jau mums neapsimokes auginti kazka kodel turėtų apsimoketi tiems kurie net dotaciju uz ha negauna. Silpnieji kris is gamybos, kaip buvo ir su pienu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai nelabai suprantu, kodėl taip prisirišama prie tų išmokų ir tų pasakymų, va nebus išmokų atsiras pigios žemės. Skaičiuot reikia kitaip, normaliai funkcionuojančiam ūkiui išmokos, tai papildoma tona ar pusantros kviečių prie kiekvieno ha. O metai skirtingi, vienais būna 6 t kitais 4t iš hektaro, bet protingai dirbantys visada suveda galus. Taip kad, kaip ir minėjau, normaliai dirbančiam ūkiui ta minus viena tona neturėtų labai pagadinti reikalų, todėl tikrai netikiu, kad vis ims masiškai pardavinėt, o tos žemės niekam nereikės :icon-mrgreen: . Pardavinės tie, kurie ūkininkauja dėl išmokų, bet ji tikrai nestovės, nupirks normalūs ūkiai. O ir šiaip "išmokų ūkininkai" nei dabar perka tos žemės, nei pirko ir tikrai nepirks.

Sauniai parasei, tiesiog mano mintimis. Isgyvenciau ir be ismoku nes kol kas ukininkauju be jokiu paramu...

Zinoma ir neukininkauju taip kaip kaikurie paeme n skaiciu visokiu paramu, taciau nestoviu vietoj)))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zemes ukis sunkus biznis. Isliks tik darbsciausieji,sumaniaussieji,kaip ir visur. Ir tas kas dirba sau niekada nepralosineja :icon-neutral: . Dirbi sau ir nuperki irankius,traktoriu,padargus visa tai turtas. uzeis krize galesi parduoti. O zmogus kuris dirba pas kita su lietuviskais atlyginimais nieko neigyja. ir siai dienai tikrai nera kito pasirinkimo,tik dirbti...sau :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

uosvis, zeme perka nuo 92 metu ir neprisimena, kad butu kada pigiai kainavusi. Galima sneket apie pinigo verte ir t.t., bet net ir tada, kaina reguliavo rinka, pasiula buvo nemaza, o paklausa nedidele, visgi kailiukus pridaves nieko nenupirksi. Dar dirbo bendrovei, tai pirmojo sklypo savininkas, lakste po laukus ieskodamas uosvio(mobilu nebuvo) ir prase nupirk nupirk nupirk. Ir tu pasiulymu buvo daug daugiau nei galejo burna apzioti. Su nuomom irgi panasus dalykai, neprisinuomuosi jei negali idirbt ar ne? Pajegumus velgi ribojo pinigai, gelezis is dangaus nesileido , reikejo pirkt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zemes ukis sunkus biznis. Isliks tik darbsciausieji,sumaniaussieji,kaip ir visur. Ir tas kas dirba sau niekada nepralosineja :icon-neutral: . Dirbi sau ir nuperki irankius,traktoriu,padargus visa tai turtas. uzeis krize galesi parduoti. O zmogus kuris dirba pas kita su lietuviskais atlyginimais nieko neigyja. ir siai dienai tikrai nera kito pasirinkimo,tik dirbti...sau :eusa-clap:

Teisingai,tik zemes ukis ne pats sunkiausias biznis.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Is mano tevu sovietai ATEME uki dabar jo,as ruosiuos savo vaikams palikti tai ka plynam lauke sukuriau.

is mano senelio taip pat sovietai ateme uki su visais padargais ir arkliais   dedes ir tetos,kai seneliai  atgavo zeme,  vel viska isdraske  as viska surinkau po gabaleli t.y. ispirkau zeme is tu kuriems buvo parduota ir isnuomota    ir mano tikslas nera palikti  vaikams  mano tikslas palikti tam kas bus vertas to   P.S. REIKIA GYVENTI SAVO GYVENIMA  O NE GALVOTI DVI KARTAS I PRIEKI 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sauniai parasei, tiesiog mano mintimis. Isgyvenciau ir be ismoku nes kol kas ukininkauju be jokiu paramu...

Zinoma ir neukininkauju taip kaip kaikurie paeme n skaiciu visokiu paramu, taciau nestoviu vietoj)))

Šauniai parašei chefas kad ukininkauji be jokiu paramu aš irgi be jokiu paramu išskyrus išmokas ir prieš paramas uzsidirbai ir nusipirk

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...