Jump to content

Ašiniai kombainai


shaulinis

Recommended Posts

suseda durniai uz stalo ir gincijasi kuris is ju gudresnis, suseda protingi ir gincuose gimsta teisingi sprendimai, atsiprasau cia mano sioks toks moralas i jusu ginca, manau Lietuvos oro salygom kombaino apsisprendimas koki pirkt pagal galinguma, yra sudetingas. Zinau tik tiek ,kad per galingu kombainu nebuna, buna tik per silpni. Rugiapiutese daugiau ar maziau dalyvauju nuo 1978m todel turiu siokia tokia patirti, pirma tai kad normaliu dienu kulimui skaitau yra 10-15dienu, antra , reikia ziuret ar turi dziovykla, trecia ,kokio lygio yra zemdirbyste pas pati (turi minty lauku piktzoletuma,javu auksti,sugulima). Ketvirta reikia ivertinti zmogiskaji faktoriu, va tada galima pagalvoti ir apie kombaino pralaiduma. Todel as kuliu 300ha su dviem kombainais ,400AJ ir 360AJ.Grudai dregni, uztenka ir vieno kombaino, stoja geras dregnumas, tada kuliu iki 400tonu i diena(kvieciu), dar vienas mazas pastebejimas, reikia skaiciuot kiek i diena kombainas gali duot tonu, nes hektarai buna yvairus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip sutinku, toks skaičiavimas AG/ha yra labai suprimityvinta skaičiavimo formulė, siekiant išvengti ilgų skaičiavimų. Su metais pripranti nukirtinėti kai kuriuos kampus ;)

na bet įdomumo dėlei galim pabandyt tokius skaičiavimus. Kad būtu idomiau imam na tarkim devintuką (kaip pavyzdį grynai teoriniams skaičiavimams neprisirišant prie konkretaus ūkio jei sutinkat) ir duosiu ne maksimalų teorinį o optimalų praktiniais testais nustatytą pralaidumą (vėlgi reikia apibrėžti kokiai masei, detales patikslinsiu kiek vęliau) :

kviečiai, grųdai 14%drėgnumas šiaudai 22%. Optimalus pralaidumas (kai mažiausias sužalojimas, šiūkšlingumas ir nuostoliai) 15kg/s

nava cia mases ar grudu 15kg/s? pirmu atveju 25t/h (kiek mazoka kaip tokiam) antru atveju 54t/h grudu (kaip ir normalu tokiam). pirmu atvėju 200t min. per diena antru 500t min per diena.Sakykim derlius 5t/ha.

pirmu atvėju 9m pjaunamoji 5,5km/h antru 11km/h su 9m, kad pasiekt toki nasuma (skaiciavau grubiai del smulkmenu nesi kabinekit) pirmu atvėju (sakykim mano atveju imu sandelio atstuma nuo lauku) reikia 3 trakt. su12-13t krovumo priekabom antru 6tr. na kadangi manau kad visdelto tam devintukui turetu but taikomas antras atvėjis tai man toks per našus reiketu panašiau i pirma atveji apie20-25t/h

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na paprasčiau būtu atsakyti, kad su 9m pjaunamaja važiavo 7km/h (biologinis derlius 7,9 t/ha . realus derlius 6,6t/ha)

Kad būtu įdomiau pridėsiu pora grafikėlių, kaip kito grūdų sužalojimas ir šiukšlingumas priklausomai nuo greičio

dauzimas.jpg

ptiemaios.png

%. 1 – grūdai; 2 – grūdinės priemaišos; 3 – šiukšlinės priemaišos

Bandau spėti, kad sekantis klausimas bus kodėl greičiau nevarėm, atsakimas, cituoju:

"Tyrimų metu dar padidinti kombaino važiavimo greitį ir tiekiamą kviečių srautą nebuvo galimybės, nes dirva buvo banguota, o kviečių derlius tyrimų bare kintantis. "

Kaip matom šiuo atveju tas "maximalus teorinis pralaidumas" iš vis nieko vertas, realybė padaro savo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na o dabar jei galima (kiek matau dėl pralaidumo klausimų nebėra) norėčiau pereiti prie to, dėl ko ir pradėjau šitą temą (nors gal reikėjo imti nekratiklinius kombainus jų daugiau). Turim pakankamai ašinių kombainų, net ir pas mus Lietuvoje (JD NH CIH) jau kaip ir yra apie ką paklbėt, ką palygint. Dar bus ir Fendų, net neabejoju. Ko gero įdomiausia lyginti visus likusius su NH arba vienas rotorius vs du rotoriai. Nors gal ir naivu iš mano pusės tikėtis rimtos argumentuotos diskusijos tokiais klausimais šitam forume :icon-eek::icon-neutral:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip ir pavydas ima paskaičius kokias traktorių ar plūgų temas :D Kokios ten aistros verda, kiek ten patyrusių ir nepatyrusių išmanančių ir neišmanančių, bet kiekvienas savo nuomone turi ir dėl jos kryžium gula :D gal ir gerai. Kad čia nėra tokių pranešimų kaip pvz "aš ne vieną dėžę esu išardęs, kai kurias net žinau kaip veikia" :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

......gal ir gerai. Kad čia nėra tokių pranešimų kaip pvz "aš ne vieną dėžę esu išardęs, kai kurias net žinau kaip veikia" :D

kai tai nera :D

Nors gal ir naivu iš mano pusės tikėtis rimtos argumentuotos diskusijos tokiais klausimais šitam forume

:D

Bet visdelto gal ne gudriai paklausiu, bet kokie privalumai 2 rotoriu pries viena ir kodel NH nuejo tokiu keliu mesdama isuki tokiem grandam kaip CIH .

na savaime nesitikiu argumentuoto atsakymo, bet idomus ir teoriniai pasamprotavimai ta tema :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

......gal ir gerai. Kad čia nėra tokių pranešimų kaip pvz "aš ne vieną dėžę esu išardęs, kai kurias net žinau kaip veikia" :D

kai tai nera :D

Nors gal ir naivu iš mano pusės tikėtis rimtos argumentuotos diskusijos tokiais klausimais šitam forume

:D

Bet visdelto gal ne gudriai paklausiu, bet kokie privalumai 2 rotoriu pries viena ir kodel NH nuejo tokiu keliu mesdama isuki tokiem grandam kaip CIH .

na savaime nesitikiu argumentuoto atsakymo, bet idomus ir teoriniai pasamprotavimai ta tema :)

seniai seniai, kai mes dar buvom mazi arba is vis negime case ir nh buvo atskiros kompanijos

kazkoks protingas dede sugalvojo pirmaji rotorini CASE. po keliu metu NH atsakas buvo TR (twin rotor) tipo kombainas

tiek vienas tiek kitas buvo skirti kukuruzam, arba sausiasniem amerikos regionam.

atsiradus tokiu kombainu poreikiui europoje, pirmais meginimais tiek vienas tiek kitas truputeli pasisiukslino :icon-redface:

del sitos priezasties, buvo mestos nemazos investicijos ir stai siai dienai turim du gan neblogus kombainus :)

p.s. gal labai nenusisnekejau, jei ka netaip susakiau Saulius pataisys :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kad kol kas tik teoriniai ir įmanomi. Šeip tai dviejų rotorių privalumas (jei jau labai trumpai drųtai) tai didesnė išcentrinė jėga nei vieno. Žinoma tai tik labai sutrumpinta atsakymo versija

Cia man jau biski nebeaisku. Jei gali placiau Sauliau paaiskink.

Jau lyg ir rašiau, bet gal dabar moksliškiau paaiškinsiu. Maximalų būgno sukimosi dažnį nuliamia linijinis spragilų greitis. T.y prie tam tikro greičio grūdų sužalojimas pradeda didėti. Taigi du mažesnius rotorius gali sukti greičiau nei vieną didelį. O ašinių kombainų kųlimo esmė yta ne smųgis + trynimas o trynimas + išcentrinėjėga. Taigi sukant didesniu €ažniu rotorių išvystoma didesnė išcentrinė jėga, bent jau tokia idėja buvo juos kuriant.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kad kol kas tik teoriniai ir įmanomi. Šeip tai dviejų rotorių privalumas (jei jau labai trumpai drųtai) tai didesnė išcentrinė jėga nei vieno. Žinoma tai tik labai sutrumpinta atsakymo versija

Cia man jau biski nebeaisku. Jei gali placiau Sauliau paaiskink.

Jau lyg ir rašiau, bet gal dabar moksliškiau paaiškinsiu. Maximalų būgno sukimosi dažnį nuliamia linijinis spragilų greitis. T.y prie tam tikro greičio grūdų sužalojimas pradeda didėti. Taigi du mažesnius rotorius gali sukti greičiau nei vieną didelį. O ašinių kombainų kųlimo esmė yta ne smųgis + trynimas o trynimas + išcentrinėjėga. Taigi sukant didesniu €ažniu rotorių išvystoma didesnė išcentrinė jėga, bent jau tokia idėja buvo juos kuriant.

As tai buvau sumastes kad jie norejo padidinti plota, tiek kulimo, tiek separacijos na ir kadangi didinti rotoriaus iki begalybes neimanoma, idejo du :)

Antras dalykas mazesnis rotorius prie didesniu apsukimu (mano kaimietiska galva) turetu zaloti labiau nei didelis prie tokiu paciu. Taigi ir vel man kyla mintis kad nelabai ten jie greiciau sukasi bet tiesiog gaunasi didesni plotai. :icon-rolleyes:

Reiks pasiziureti charakteristikas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas, laužus jau sukūrenai? Kadangi aš ką tik atsikėliau po kūrenimų tai pasakysiu tik tiek, kad surašiau, ką buvau skaitęs apie tuos dalykus. Mano kaimietiška galva ten nesueina biški tos teorijos, bet (tikiuosi suprasit ir atleisit) dabar gal į tas koreolio jėgas ir pagreičius nesigilinsiu.

dėl ploto (pobūgnio bendrai) na ne kažin ką tokiu būdu te išloši, kur kas paprasčiau pailginti rotorių (ką ir padarė MF). Taigi (jei atmesim tą variantą kad paprasčiausiai nenorėjo daryt kaip kiti) tie du rotoriai susiję su vienokių ar kitokių galių balansu (bandau spėt, nes netgi pas IH konstruktorius 54 - 77 kai kūrė ašinio srauto kombainą buvo ir tokia idėja išbandyta)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas, laužus jau sukūrenai? Kadangi aš ką tik atsikėliau po kūrenimų tai pasakysiu tik tiek, kad surašiau, ką buvau skaitęs apie tuos dalykus. Mano kaimietiška galva ten nesueina biški tos teorijos, bet (tikiuosi suprasit ir atleisit) dabar gal į tas koreolio jėgas ir pagreičius nesigilinsiu.

dėl ploto (pobūgnio bendrai) na ne kažin ką tokiu būdu te išloši, kur kas paprasčiau pailginti rotorių (ką ir padarė MF). Taigi (jei atmesim tą variantą kad paprasčiausiai nenorėjo daryt kaip kiti) tie du rotoriai susiję su vienokių ar kitokių galių balansu (bandau spėt, nes netgi pas IH konstruktorius 54 - 77 kai kūrė ašinio srauto kombainą buvo ir tokia idėja išbandyta)

Nekurenau lauzu :) Poilsiui paskyriau vakara. Vakar su motociklu prasilekiau is tevuku i Kdn. Vakare gryzau ispusta vejo galva ir i Miegonius taip sakant pas Paduskaite :D

sorry uz oftopic :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kad kol kas tik teoriniai ir įmanomi. Šeip tai dviejų rotorių privalumas (jei jau labai trumpai drųtai) tai didesnė išcentrinė jėga nei vieno. Žinoma tai tik labai sutrumpinta atsakymo versija

Cia man jau biski nebeaisku. Jei gali placiau Sauliau paaiskink.

Na va laužus sukūrenom, uodus pašėrėm, dabar jau galima skaičiuot.

Taigi išcentrinis pagreitis w lygus:

W = v2 / R

kur v – linijinis greitis, R – apskritojo tako (rotoriaus) spindulys.

Linijinį greitį, kaip jau minėjau riboja grūdų sužalojimas. Iš bandymų su jau minėtu devintuku žinau, kad optimalus linijinis greitis 42m/s (maždaug 1050 apsukų per minutę). Tarkim kažkas panašaus tinka ir NH rotoriams, prie panašaus linijinio greičio, gaunamas mažiausias grūdų sužalojimas. Taigi v2 ir vienu ir kitu atveju lieka tas pats skiriasi tik R (NH mažesnis) taip išeina, kad ir išcentrinis pagreitis w gaunasi didesnis:

Wcih = 1764/0,37= 4768m/s2

Wnh = 1764/0,28 = 6311m/s2

Jėga kaip žinia yra lygi masei padaugintai iš pagreičio, taigi padaugine grūdo masę iš išcentrinio pagreičio gausit kokia jėga varo grūdą lauk iš rotoriaus vienu ir kitu atveju.

Tai vat maždaug tokia teorija kalbant apie vieną ir du rotorius, Praktika, jau atskira kalba, jei nerasit klaidų mano skaičiavimuose, galėsim tęsti toliau :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kad kol kas tik teoriniai ir įmanomi. Šeip tai dviejų rotorių privalumas (jei jau labai trumpai drųtai) tai didesnė išcentrinė jėga nei vieno. Žinoma tai tik labai sutrumpinta atsakymo versija

Cia man jau biski nebeaisku. Jei gali placiau Sauliau paaiskink.

Na va laužus sukūrenom, uodus pašėrėm, dabar jau galima skaičiuot.

Taigi išcentrinis pagreitis w lygus:

W = v2 / R

kur v – linijinis greitis, R – apskritojo tako (rotoriaus) spindulys.

Linijinį greitį, kaip jau minėjau riboja grūdų sužalojimas. Iš bandymų su jau minėtu devintuku žinau, kad optimalus linijinis greitis 42m/s (maždaug 1050 apsukų per minutę). Tarkim kažkas panašaus tinka ir NH rotoriams, prie panašaus linijinio greičio, gaunamas mažiausias grūdų sužalojimas. Taigi v2 ir vienu ir kitu atveju lieka tas pats skiriasi tik R (NH mažesnis) taip išeina, kad ir išcentrinis pagreitis w gaunasi didesnis:

Wcih = 1764/0,37= 4768m/s2

Wnh = 1764/0,28 = 6311m/s2

Jėga kaip žinia yra lygi masei padaugintai iš pagreičio, taigi padaugine grūdo masę iš išcentrinio pagreičio gausit kokia jėga varo grūdą lauk iš rotoriaus vienu ir kitu atveju.

Tai vat maždaug tokia teorija kalbant apie vieną ir du rotorius, Praktika, jau atskira kalba, jei nerasit klaidų mano skaičiavimuose, galėsim tęsti toliau :icon-wink:

Tai kaip ir teisingai viskas jei riimti kad 42 m/s yra optimalu.

O bet taciau jei vis tik mastyti apie pavirsiaus plota irgi galima sakyti kad nh nuejo jo didinimo keliu. Nors kiek supratau is schemos tai ten atskiru obugniu jie neturi. Kazkaip jungiasi jie virsuje ir apacioje. Gaunasi kai astunke. Apskritai tai cia galima izvelgti ir tai kad jie ikrito i savo paties duobe :) Uzpatentavus ir pagyrus 2 rotoriu sistema nebera kito kelio kaip ja vystyti jau atsisakyti kaip ir nebeiseina :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ne jie vienintelei, MDW savo laiku kažką panašaus buvo padare irgi su dviem rotoriais.

Ir dar vienas klausimas iškilo. Kažin kodėl keisas to ploto nedidino, per tiek metų tiek visko pakeitė; spragiliukus ir jų išdėstymą, pobūbnius, priėmimo sraigtą, bet pats rotorius tiksliau jo išoriniai matmenys, ilgis ir diametras, labai mažai keitėsi. Gal jie tokie užsispyrę "šitoj skylėj gimiau, šitoj skylėj ir mirsiu"?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ne jie vienintelei, MDW savo laiku kažką panašaus buvo padare irgi su dviem rotoriais.

Ir dar vienas klausimas iškilo. Kažin kodėl keisas to ploto nedidino, per tiek metų tiek visko pakeitė; spragiliukus ir jų išdėstymą, pobūbnius, priėmimo sraigtą, bet pats rotorius tiksliau jo išoriniai matmenys, ilgis ir diametras, labai mažai keitėsi. Gal jie tokie užsispyrę "šitoj skylėj gimiau, šitoj skylėj ir mirsiu"?

Matyt per eile metu dare bandymus ir ju manymu turi optimalius rotoriaus matmenis :)

O kaip kitaip paaiskinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai taip, tik įdomu kodėl? Tiesa sakant tai nežinau, galiu tik spėt, kad tai kažkaip susije su gamybos technologijom. Kiek pastebėjau tai vienas iškonstrukcinių dalykų. Kur jie labai daug dėmesio skiria, tai rotoriaus suvirinimo siūlė. Gal tiksiau pasakyt "sukirpimas". Taiko kad siūlė išlaviruotu, tarp spragiliukų, skaičiuoja, kokiu kampu kur praeina, kad atlaikytu apkrovas. Tai ir pagalvojau, kad tokią bandūra sucentruot, subalansuot yra kas veikt. Ir nešeip sucentruot, peržegnot ir paleist, o kad laikytu, bent keliatą sezonų. Bandau spėt, kad tai viena iš galimų priežasčių, kodėl neilgina ir nestorina rotoriaus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai taip, tik įdomu kodėl? Tiesa sakant tai nežinau, galiu tik spėt, kad tai kažkaip susije su gamybos technologijom. Kiek pastebėjau tai vienas iškonstrukcinių dalykų. Kur jie labai daug dėmesio skiria, tai rotoriaus suvirinimo siūlė. Gal tiksiau pasakyt "sukirpimas". Taiko kad siūlė išlaviruotu, tarp spragiliukų, skaičiuoja, kokiu kampu kur praeina, kad atlaikytu apkrovas. Tai ir pagalvojau, kad tokią bandūra sucentruot, subalansuot yra kas veikt. Ir nešeip sucentruot, peržegnot ir paleist, o kad laikytu, bent keliatą sezonų. Bandau spėt, kad tai viena iš galimų priežasčių, kodėl neilgina ir nestorina rotoriaus

Tai kad tuos rotorius casui gamina net keli gamintojai ir kiekvienas daro kažką savaip. Ir tipo kartais geriau nei originalo gaunasi.

Kadangi Case ir nh jau mato tolumoje dulkes, kurias kelia lexion 600, tai įdomu kokiu keliu toliau eis vokiečiai. Eina pletkai, kad gali būt grynai vikšrinis, taip padidinant kuliamos plotį. Gal jau ir MF flagmanas pagaliau kažkokį rezultatą parodys. Galėtų ir fendt kokį komabainą pagamint. Savo... :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...