Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

481 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      143
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

prieš 25 minutes , drapox pranešimas:

Nežinau apie kurį čia ūkį eina kalba, ne vienas pas mus panašus yra. Tik supraskim, kad ūkis tikrai galėtų tęsti veiklą jei tik norėtų. Parduotų vieną kitą ha ar technikos ir problemos išspręstos, nebus gi skolos dešimtim mln. Yra vienas ūkis kur ūkininkui gal 80 m, tai čia jau aš gerokai jaunesnis kartais pagalvoju ar ne laikas sustot ir ramiai pagyvent, o tokiam amžiuj manau tai normalu. Gali būti įvairių priežasčių, amžius, ligos, šeimos problemos, paveldėjimo nebuvimas ir tt. nebūtinai tuoj bankrotas dėl ūkininkavimo.

Prie to paties. Pirmą kartą per 30 m atsėliavau vienam lauke kviečius. Visi sudygę normaliai, o tas laukas labai sunkiai kalasi. Ką darot kas atsėliuojat, gal užmetat azoto po kokia 30 - 40 VM, kad pagerint sudygimą ?

as daznai uzmetu salietros bent po 100 kg ha kur atseliuoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , u.k aurimas pranešimas:

as daznai uzmetu salietros bent po 100 kg ha kur atseliuoju.

Siemet irgi pirmi metai, kai atseliuojam viena lauka. Jokio skirtumo nematau sudygime, tarp atseliuotu ir ne. Tiesa, seta i skutima po diskinio ir tarpe dar spejo uzaugt zirniu ir pupu zaliai trasai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 54 minutes , drapox pranešimas:

Prie to paties. Pirmą kartą per 30 m atsėliavau vienam lauke kviečius. Visi sudygę normaliai, o tas laukas labai sunkiai kalasi. Ką darot kas atsėliuojat, gal užmetat azoto po kokia 30 - 40 VM, kad pagerint sudygimą ?

Turim neartų atsėliuotų porą gabalų, jokio skirtumo kol kas nematau. Diskinis iškart po kombaino, noraginis prieš sėją. Tik sausa jau darosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiemet kieno po skutimo daug geriau atrodo pasėliai nei po arimo. Tiesiog geriau išsidirbo, nesusidarė grumstai. Seni diskai skutiko, nebūčiau paėmęs jau gylio normalesnio. Bet žiūriu vertėjo pirkti naujus diskus.

O dėl sudygimo matyt pas mane kur atsėliuota blogiau dygsta, nes po kviečių arimas gavos vieni luitai molio, po kitų kultūrų geriau byrėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žieminiuose miežiuose gausu garstuko, vietom net technologiniu nesimato. Reikėjo purkšt ankščiau, bet vis tikėjausi, kad šalnos aptramdys juos. Pirmi metai kaip auginu miežius žieminius. Patarkit ką geriau padaryti, ar kažka purkšti ar visdėlto jau vėlu kažką bedaryti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, drapox pranešimas:

Šiemet kieno po skutimo daug geriau atrodo pasėliai nei po arimo. Tiesiog geriau išsidirbo, nesusidarė grumstai. Seni diskai skutiko, nebūčiau paėmęs jau gylio normalesnio. Bet žiūriu vertėjo pirkti naujus diskus.

O dėl sudygimo matyt pas mane kur atsėliuota blogiau dygsta, nes po kviečių arimas gavos vieni luitai molio, po kitų kultūrų geriau byrėjo.

Pernai skutimas viską maišė, šiemet arimas, kas atspės ką kitamet taikyt? Bet visumoj šiemet ir tie patys arimuose sėti, atrodo daug gražiau, duok Dieve, taip ir toliau.

 

prieš 30 minutes , Duncia pranešimas:

Žieminiuose miežiuose gausu garstuko, vietom net technologiniu nesimato. Reikėjo purkšt ankščiau, bet vis tikėjausi, kad šalnos aptramdys juos. Pirmi metai kaip auginu miežius žieminius. Patarkit ką geriau padaryti, ar kažka purkšti ar visdėlto jau vėlu kažką bedaryti?

Vakar kvietrugius (sėta 09-01) baigėm purkšt, nes irgi jau nesimatė technologinių vietomis (užvėluota), šiandien rytoj ankstyvos sėjos (09-09) kviečius purškiam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 17 valandų, stapcius pranešimas:

Esme kad nezinom priesistores, ar tai ilgus metus kurtas ūkis, ar kazkas pries kelete metu mete pinigus i zemes uki ir pamacius pastaruju poros metu rezultatus nusprende keist rakursa. Antru atveju gana paprasta priimt sprendima, bet pirmu tai truputi jautresnis reikalas ne vien finansais paremtas. 

Na man asmeniškai irgi darosi įdomu, kodėl žmonės taip atkakliai įsikibę augalininkystės mūsų krašte. Kalba  apie Rokiškio krašto rytinę pusę, kur  našumo balas retai viršija 35. Aš čia saves neskaitau ūkinku, tik hobis mano, bet suskaičiavus 3 metų rezultatus gaunasi taip, jog reikia primokėt, kad dirbau.(čia išmokų neskaitant). Kai pasižiūriu aplink, tai žmonės per 15 metų nesukaupia jokios bazės dirbdami 100 ha,  ir daugiau, ką ten apie sandėlį ir džiovykla kalbėt, jeigu net kombainas stovi lauke ,  tai man kyla klausimas ar pas juos matematika nėra tokia kaip pas mane. Ir kas keisčiausia visi kalbėdami linkę būna pasigražint derlius, o kai susitinki prie elevatoriaus tai neatveža tų tonų prikultų nors tu ką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandų, drapox pranešimas:

Šiemet kieno po skutimo daug geriau atrodo pasėliai nei po arimo. Tiesiog geriau išsidirbo, nesusidarė grumstai. Seni diskai skutiko, nebūčiau paėmęs jau gylio normalesnio. Bet žiūriu vertėjo pirkti naujus diskus.

O dėl sudygimo matyt pas mane kur atsėliuota blogiau dygsta, nes po kviečių arimas gavos vieni luitai molio, po kitų kultūrų geriau byrėjo.

jau kokie penkti metai tenka pastebėti kad ne tik rudeninė sėja po tinkamo skutimo yra geriau bet ir vasarojus geriau atrodo skutimuose sėtas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandą, urbonas10 pranešimas:

Na man asmeniškai irgi darosi įdomu, kodėl žmonės taip atkakliai įsikibę augalininkystės mūsų krašte. Kalba  apie Rokiškio krašto rytinę pusę, kur  našumo balas retai viršija 35. Aš čia saves neskaitau ūkinku, tik hobis mano, bet suskaičiavus 3 metų rezultatus gaunasi taip, jog reikia primokėt, kad dirbau.(čia išmokų neskaitant). Kai pasižiūriu aplink, tai žmonės per 15 metų nesukaupia jokios bazės dirbdami 100 ha,  ir daugiau, ką ten apie sandėlį ir džiovykla kalbėt, jeigu net kombainas stovi lauke ,  tai man kyla klausimas ar pas juos matematika nėra tokia kaip pas mane. Ir kas keisčiausia visi kalbėdami linkę būna pasigražint derlius, o kai susitinki prie elevatoriaus tai neatveža tų tonų prikultų nors tu ką.

Taip, ne tik Rokiškio bet ir Kupiškio raj labiau tinkamas gyvulininkystei nei augalininkystei. Žemės margumas, našumas, kalvos augalininkystei ne pats geriausias varijantas, gyvulininkystei pats tas. Problema tik tokia, kad žmonės pasikeitė, laikai keičiasi. Niekas nebenori būti pririštas prie karvės uodegos, dirbti be išeiginių, be atostogų, anksti keltis. Čia jau ne gyvenimas bet extrymas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu drapox. Dėl gyvulininkystės tame esmė, kad dirbt reikia visur, bet kai reikia maldauti dėl pieno supirkimo kainos tai... Už žmogų nelaiko , tėvai dar vis vargsta, kada ta diena ateis kai nebevargs neaišku... Geriau mažiau uždirbt, mažiau turėt, bet jaustis žmogumi, o ne vergų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Jonas1995 pranešimas:

Pritariu drapox. Dėl gyvulininkystės tame esmė, kad dirbt reikia visur, bet kai reikia maldauti dėl pieno supirkimo kainos tai... Už žmogų nelaiko , tėvai dar vis vargsta, kada ta diena ateis kai nebevargs neaišku... Geriau mažiau uždirbt, mažiau turėt, bet jaustis žmogumi, o ne vergų.

O as paleidau savo tėvus i laisvę... Jei neiseis už grūdus gales nuomot zemes ir dar i darba nueit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 16 valandų, drapox pranešimas:

Taip, ne tik Rokiškio bet ir Kupiškio raj labiau tinkamas gyvulininkystei nei augalininkystei. Žemės margumas, našumas, kalvos augalininkystei ne pats geriausias varijantas, gyvulininkystei pats tas. Problema tik tokia, kad žmonės pasikeitė, laikai keičiasi. Niekas nebenori būti pririštas prie karvės uodegos, dirbti be išeiginių, be atostogų, anksti keltis. Čia jau ne gyvenimas bet extrymas.

Tai nebūtina gi pieno gamyba užsiimt. Galima pašarus gamint, galima mėsinius galvijus augint, galima žoles sėklai augint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , urbonas10 pranešimas:

Tai nebūtina gi pieno gamyba užsiimt. Galima pašarus gamint, galima mėsinius galvijus augint, galima žoles sėklai augint.

Sakyk kam bus reikalingi tie pasarai,soles sekla jai aplink karves nematyt jau mazieji traukes didieji issilaikys patys 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...