Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

481 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      143
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Prieš 11 valandų, drapox pranešimas:

Ar esi tikras kad viršuje Etana o ne Balitus ? Nes ko tai visai nepanašiai į Etana atrodo. 

Tuo pačiu jei trumpai apie savo 4 veisles vienam lauke su vienoda priežiūra: Skagen, Balitus, Etana, Emil. Tankiausias Skagen, bet daugiau ir šalutinių ūglių. Geriausiai atrodo lapų platumu, žalia mąse Emil. Ryškus Balitus ankstyvumas, bet atrodo vizualiai prasčiau. Etana pasižymėjo savo dideliu jautrumu, apdeginau viršūnes su Mg+Ubin+Karbamidas, nors kitose veislėse nei žymės. Nieko panašaus, kad Etana kažkaip ypatingai krūmytusi, visose veislėse situacija panaši, visos pasėtos vienodu tankumu skaičiuojant mln/ha. Matyt pas kolegą išsikrūmyjo labai stipriai dėl didelio retumo.

Prie mikriuku dar dejai kazka is chemijos ar vienus purskiai kaip etana apsidegino? Pas mane ir etanas apsidegino tik as dar prie mikriuku fungicido dėjau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, audrius0322 pranešimas:

Prie mikriuku dar dejai kazka is chemijos ar vienus purskiai kaip etana apsidegino? Pas mane ir etanas apsidegino tik as dar prie mikriuku fungicido dėjau.

Capalo pas mane buvo išpurkšta anksčiau, o tada purškimas buvo dar prieš pasirodant vėliaviniam lapui, todėl padegintos 2-3 lapų nuo viršaus viršūnėlės. Purkšta: Mg Sulf. 3 kg/ha + Ubin NPK 2 kg/ha + Karbamidas 3 kg/ha + Fastac 0,2 l/ha. Kaip minėjau kitoms veislėms net žymės nebuvo, kai kur gavosi kad vienu važiavimu apimė dvi veisles ir padeginta tik Etana. Ta pati problema ir kitam lauke, kur pasėta Etana ir Balitus. Todėl aiškiai problema veislės jautrume stresam. 

Jei dabar reiktų rinktis vieną iš tų 4 veislių aišku rinkčiausi Emil. Tik viščiukai aišku skaičiuojami rudenį, tad palaukim derliaus nuėmimo, bus aiškiau. Nes dar daug faktorių gali viską nulemti: kiek šalutinių ūglių atmes ir koks gausis galutinis tankumas, kokios bus varpos, kiek segmentų atmes, kiek grūdų segmente ir kokio stambuvo grūdai bus. Ligos irgi dar gali savo žalą padaryti. Kiekviena veislė aišku turi skirtingus parametrus ir tas nulems derlių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, paulius radvila pranešimas:

Lygiai ta pati as ir pas save randu rotax labai sustumta varpa galvojau del 2 trumpontojo, nors buvo anksti ir norma mazesne, gal cia veisles ipatumas?

 

Pas mus pernai irgi tas pat su sustumimu buvo, prieziura ta pati kaip skagen. Siemet neturiu rotax.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, drapox pranešimas:

Capalo pas mane buvo išpurkšta anksčiau, o tada purškimas buvo dar prieš pasirodant vėliaviniam lapui, todėl padegintos 2-3 lapų nuo viršaus viršūnėlės. Purkšta: Mg Sulf. 3 kg/ha + Ubin NPK 2 kg/ha + Karbamidas 3 kg/ha + Fastac 0,2 l/ha. Kaip minėjau kitoms veislėms net žymės nebuvo, kai kur gavosi kad vienu važiavimu apimė dvi veisles ir padeginta tik Etana. Ta pati problema ir kitam lauke, kur pasėta Etana ir Balitus. Todėl aiškiai problema veislės jautrume stresam. 

Jei dabar reiktų rinktis vieną iš tų 4 veislių aišku rinkčiausi Emil. Tik viščiukai aišku skaičiuojami rudenį, tad palaukim derliaus nuėmimo, bus aiškiau. Nes dar daug faktorių gali viską nulemti: kiek šalutinių ūglių atmes ir koks gausis galutinis tankumas, kokios bus varpos, kiek segmentų atmes, kiek grūdų segmente ir kokio stambuvo grūdai bus. Ligos irgi dar gali savo žalą padaryti. Kiekviena veislė aišku turi skirtingus parametrus ir tas nulems derlių.

įdomu ir man, jau antras sezonas auginam balitus ir 3 kaip auginam kws emil. Balitus pernai 8,2t įskaitinio emil 7,8t įskaitinio. emil 2 klasė, niekaip neina į pirmą. balitus drąsiai į 1 su ta pačia technologija. emil atrodo pakankamai tvarkinga veislė, varpos tvarkingos, išgulimui ir ligoms gana atspari. Balitus ankstyvesnė matosi. Pas mane jau pilnai varpos išlindusios, jau tuoj žydėt pradės. o emil dar tik lenda

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 46 minutes , Sauklys pranešimas:

Kazi kaip naudot daba tebukanazola dar nezydi bet jau kelios dienos ir zydes ar laukt kada prazys ar pust daba? Ar kada ligu pradai pasirodys, vistiek per zydejima aisku nelis del fuzariozes, o del lapu ligu veliau pust palaukt? ka manot?

Is kur ta fuzarioze?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 45 minutes , Sauklys pranešimas:

Kazi kaip naudot daba tebukanazola dar nezydi bet jau kelios dienos ir zydes ar laukt kada prazys ar pust daba? Ar kada ligu pradai pasirodys, vistiek per zydejima aisku nelis del fuzariozes, o del lapu ligu veliau pust palaukt? ka manot?

Jau vasarinis rapsas zydes pas tave? Tai kada tu ji sejai? Mano setas balandzio 30 dar net nekyla...

20180530_122312.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , Sauklys pranešimas:

Che, tai kaip manai ka daryt? gal per karsta isvis pust
?

As asmeniskai dabar, plaukejimo pradzioje, nupurskiu fungicidu ir uzmirsta. Tavo vietoj, nepurksciau kvieciu su Folicuru. Nebus tos fuzariozes. Pernai nepurskiau ir nebuvo, bet dregmes buvo daugiau nei dabar.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...