Jump to content

medziokles istatymai


dziedas

Recommended Posts

vėl gi visu atsiprašau jei kokia nesamonė gavosi. Jei sia tema jau buvo diskutuojam taip pat ,bet norėciau suzinot ar uzvest diskusija del numatomu medzioklės istatymu pakeitymu. Kuriu esme ,kad medziotojai turės sudaryti sutartis su zemės savininkais ( ne su naudotojais zemės t.y. ukininkais,....). Aš pats asmeniskai esu medziotojas ir ūkininkas. Mano zemės yra butent svetimuose medzioklės plotuose. Išesmes del tokiu kaip as bando valdzia keist tuos istatymus. Gal kas turi kokiu minčių ta tema? Kaip sprendziat tokias bėdas susijas kad ir su bebrais melioracijos grioviuose?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 67
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Tas medžioklės įstatymas kaitaliojamas ir mindomas kaip kokia prostitutė,beje kaip ir visi kiti.Čia aš įžvelgiu valdžios norą suardyt bet kokį pastovumą(kaip ir kitose sferose),o kada liaudis riejasi,daug lengviau ją valdyt.Aš ir medžiotojas,mano žemė ir kito klubo plotuose,bet nematau tame jokios bėdos.Prieš 6 metus keitė plotų minimalius dydžius,padarė 1000 ha,dabar jau nori mažint,nežinau kam to reikia.mano nuomone nereikėjo didint,o jei jau padidino,tai dabar nereikia jų liest,tegul būna ti žvėrys ir medžiotojai ramybėj.Susirenka gi žmonės laisvalaikį praleist,o ne biznį daryt(be retų išimčių).Čia dabar manau žemės savininkų iniciatyva vėl šitas kipišas ruošiamas,iš dalies jie teisūs,mes dar mokam mokestį valstybei,galėtum(ir reikėtų)mokėt savininkam,bet tada jau pats savininkas mano galva turėtų ieškot klubo,į kurio plotus įeina jo valda ir sudaryt sutartį,nes klubui rast visus savininkus fiziškai neįmanoma.pvz mūsų klubo plotai užima 15000 ha,o vidutinis valdos dydis žinom koks,taigi savininkų masė,vinas,Klaipėdoj,kitas Varėnoj,trečias antri metai Anglijoj,ir pabandyk kad gudrus sudaryt su jais sutartis.P.s.beje tas sutarčių vajus buvo prieš 8 metus,tik niekas iš to neišėjo,dar vėl bandoma lipt ant to paties grėblio.O berų populiaciją reik reguliuot,kaip ir visų žvėrių,ir nereik jų vadint kenkėjais,nes didžiausias kenkėjas tai žmogus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na bet esme tame kad savininkui zalos zvėris nedaro jokios ir jeigu bus sutartis su jeis sudaroma tai nebent tik kad moketu klubai ne valstybei uz plotus o savininkui. Bet kaip su zvėriu daroma zala pasėliuose? Pasėliai tai ūkininko ar žūb. Mano supratimu ir klubams būtu paprasciau jei butu sudaromos sutarti su zemes naudotojais, o ne savininkais, nes ju maziau..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na bet esme tame kad savininkui zalos zvėris nedaro jokios ir jeigu bus sutartis su jeis sudaroma tai nebent tik kad moketu klubai ne valstybei uz plotus o savininkui. Bet kaip su zvėriu daroma zala pasėliuose? Pasėliai tai ūkininko ar žūb. Mano supratimu ir klubams būtu paprasciau jei butu sudaromos sutarti su zemes naudotojais, o ne savininkais, nes ju maziau..

pritariu....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del bebru tai velgi tokie kuriozai :melioracijos griovys - valstybės nuosavybė, bebras - medziotoju klubo, o uzlietas laukas mano...Kazkada bandziau oficialiai gauti leidima isnaikinti tai net išsiziojau dėl biurokratizmo lietuvoje. jei tau laukas plaukia ir tai atsitinka (kaip man nutiko) kada neleidzia terminai bebru gaudyti tai oficialiai gauti leidima imanoma tik tai uztrunka lygiai tiek kol ateina medzioklės terminas ir tada su klubu greiciau susitari - paradoksas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabandysiu atsakyt į abiejų,na Kowboy tik pritarimą,postus.Jeigu nelabai pavyks,nemėtykit akmenim.Taip,dėl žalos atlyginimo su jumis dalinai sutinku,ir tas man taip pat aktualu,nes daug pasėlių pamiškiuose.Pagal mane,dabar klubas moka mokesčius už žvėrių išteklius valstybei,nes visi žvėrys yra jos nuosavybė(čia pagal įstatymą),tai logiškai mastant,valstybė(tai yra žvėrių savininkas)ir turėtų atlygint ir savo nuosavybės(žvėrių)padarytus nuostolius.Bet deja,nuostolius atlygint turi medžiotojai.Imam pavyzdį.Klubas gauna 1 licenciją sumedžioti elnią,jis sėkmingai nušaunamas rugsėjo mėn.,likusi banda(kuri akivaizdžiai tam plote perdidelė)toliau sėkmingai kremta ūkininko c.runkelius,bet medžiotojai kalti(ūkininko akimis),o ką jiems daryt?Medžiot jie daugiau negali,nes neleidžia savininkas(valstybė),o nuostolius atlygint turi medžiotojas.Kuriozas.Taigi tas įstatymas tikrai reikalauja pataisų,tik jos (kaip ir kitiems įstatymams)pradedamos kurpt ne iš to galo.Dėl bebrų.Nepykit kolegos,ne tada laikas kalę p...st vedžiot,kai reikia jot medžiot.Bebrų populiaciją reik tvarkyt ne tada,kada jau per lauką be motorkės persikelt neina.Tam yra prevencija,tik ją reik laiku atlikt :) .Ir dar,Dziedas,pats medžiotojas,o įstatymų pilnai nežinai,bet atleistina,nes seimo nariai nežino ką vakar svarstė,ir svarbiausia kad PRIĖMĖ :icon-eek: .Bebras ne klubo,o valstybės nuosavybė,ir terminus jo medžioklei taip pat nustato valstybė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na bebras oficialiai valstybės bet kaip ir "išsinuomotas" klubo iš valstybės. Mokescius klubas moka tik uz medz. ploto vieneta ne uz zvėry. Mano atvėju bebras buvo uztvenkes pralaida perkelias dienas todel vanduo per virsu net bėgt pradėjo todėl "prevencija" numatyt tokiam atvėjui sunku, bet cia ziuriu kalba labiau krypsta tarp medziotoju o ne tarp ukininku...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl šernų tai pas mus padaro nuostolių daug ir su klubu gali tartis ,bet tik kalba gražiai kad saugos tik pasakyk kur eina,bet gal tik kelis kartus buvo atėje.Mano manymu jeigu esi medžiotojes tai ne tik į medžiokles su varymais turi važiuoti bet ir pašerti žvėrelius, pažiurėti kokia jų populecija,o tai nenušauna per medžioklę, tai sako, kad žvėrių nėra

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiekvienais metais šernai prikrečia eibių sočiai. Aplink mežiotojų bokštelius rausia :lol: . Niekada nieks nieko nekompensavo ir nekompensuos.

na, o jeigu tuėtum su klubu sytarti kaip manot? Gal tada kas nors pajudėtu...

Daug galima pridiskutuot,bet įstatymą priims tokį,kokio nereikia.Dėl šernų daromo nuostolio.Ir dabartinis įstatymas leidžia ūkininkui reikalaut atlygint nuostolius,o klubus įpareigoja tą daryt.Bet ir savininkas turi kažkiek rūpintis savo turtu,imtis preliminarių apsaugos priemonių,o ne tik pasėt ir laukt kol šernai išknis ir prašyt kompensacijų. :) Pastudijuokit įstatymą ir tikrai rasit apie tai parašyta.Bet jeigu tam klube medžioja pora teisėjų,dar koks prokurorėlis,komisarėlis,kompensaciją prisiteist tikrai nelengva bus :( .Kaip ir visur kitur,ne šiandien gimę,tikriausiai suprantat.Ir naujasis įstatymas,koks jis bebūtų,sutartys su savininku,ar su naudotoju(kas l.mažai tikėtina,nes naująjį ir stumia būtent savininkai),nieko gero neduos,nes tvarka valstybėj yra tokia,kokia yra,o šernai apdairiai ta situacija naudojasi :icon-cool: .O dabartinėj situacijoj,jeigu neina su klubu normaliai susitart,reikia rėkt,tas kartais padeda,nusibosta klausyt ir imasi priemonių.Jeigu ir taip ne,tada uždraust medžiot savo valdose,nes ar taip ar taip,vistiek žala.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man atrodo ,jeigu uždraustų varimines medžiokles tai gal medžiotų tie kurie yra tikri medžiotojai ir netingėtų vakarais į pamiške nueiti ir gamta pasigrožėti ir šernioka nušauti tai ir matytų kiek žvėrių plotuose yra ,nes dabar rėkia kad brakonieriai viska išaudė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man atrodo ,jeigu uždraustų varimines medžiokles tai gal medžiotų tie kurie yra tikri medžiotojai ir netingėtų vakarais į pamiške nueiti ir gamta pasigrožėti ir šernioka nušauti tai ir matytų kiek žvėrių plotuose yra ,nes dabar rėkia kad brakonieriai viska išaudė.

Na normaliam klube(bent pas mus taip yra)medžioja visi nariai kaip nori ir kada nori,(tiksliau kiek žmonos leidžia :icon-cool: )ir aišku įstatymų numatytais būdais ir terminais.O varyminės miškuose ir taip išnyks,jau nyksta,nes gero ten nieko nei žvėriui nei medžiotojui,apart degtinės pagėrimo(čia medžiotojus turėjau galvoj).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na, ant medziotoju varyt tikrai negaliu, nes..... :):):)

svogeris medzioja. klubo taisykles tokios. nusausi kiaule - bauda, nusausi kuili - bauda. burelio plotam reikalinga banda :icon-exclaim::icon-exclaim: , nors dar nuo ruso laiku pamenu, kad zveriu turi tiek, kiek seri ziema. fizinio mokytojas buvo medziotojas....

uzpernai turejau 14ha kvieciu, tarp rapso.... tai kuliant vietom galejau varpas skaiciuot, einancias i kombaina... tada maikes neplesiau, akiu nedraskiau. siemet griebsiu uz gerkles, nes zinau silpnas vietas :D:D

svogeris kitam bureli medzioja :D:D:D

dadejau, kad kam klausimu nekiltu ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man atrodo ,jeigu uždraustų varimines medžiokles tai gal medžiotų tie kurie yra tikri medžiotojai ir netingėtų vakarais į pamiške nueiti ir gamta pasigrožėti ir šernioka nušauti tai ir matytų kiek žvėrių plotuose yra ,nes dabar rėkia kad brakonieriai viska išaudė.

Na normaliam klube(bent pas mus taip yra)medžioja visi nariai kaip nori ir kada nori,(tiksliau kiek žmonos leidžia :icon-cool: )ir aišku įstatymų numatytais būdais ir terminais.O varyminės miškuose ir taip išnyks,jau nyksta,nes gero ten nieko nei žvėriui nei medžiotojui,apart degtinės pagėrimo(čia medžiotojus turėjau galvoj).

aš irgi galvoju tegul medžioje kurie nori ir gali o ne sėdi namie šautvas baige surūdyti ,o paskui šaukia ,kad ko čia ūkininkai iš jų nori.O į burelį prijimti nenori nors aš asmeniškai tai ne medžiotojes ir aičiau tik dėl pasėiliu priežiuros . O tai sėdi ten kaškur Vilniuje o plotai už kokiu 150 km ,tai jai pagert tai dar atvažiuoja ,o jai vakare pasėdėti tai niekai o žiema pašerti tai nė kalbos nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na čia tai yra žiauriai daug niuansu, aš ir medžiotojas ir ūkininkas, bet kaip bebūtu keista visi varo ant medžiotoju, ūkininkai kad nešaudo žvėrių žalieji kad per daug šaudo, nesakau kad visi medžiotojai tikrai sąžiningi ir t.t. bet visų pirma ūkininkas turi pasirūpint savo turtu, antra tikrai nėra lengva tuos pasėlius saugot, nesėdėsi gi visą parą lauke, ir jei ateina kiaule su paršiukais tai normalus medžiotojas nešauna kiaulės ne dėl baudos, o dėl sutarčių tai kaži ar priims tokį įstatymą, juk ir dabar žmogus gali uždraust savo plotuose medžiot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na čia tai yra žiauriai daug niuansu, aš ir medžiotojas ir ūkininkas, bet kaip bebūtu keista visi varo ant medžiotoju, ūkininkai kad nešaudo žvėrių žalieji kad per daug šaudo, nesakau kad visi medžiotojai tikrai sąžiningi ir t.t. bet visų pirma ūkininkas turi pasirūpint savo turtu, antra tikrai nėra lengva tuos pasėlius saugot, nesėdėsi gi visą parą lauke, ir jei ateina kiaule su paršiukais tai normalus medžiotojas nešauna kiaulės ne dėl baudos, o dėl sutarčių tai kaži ar priims tokį įstatymą, juk ir dabar žmogus gali uždraust savo plotuose medžiot.

taigi kad negali uzdrausti... Nebent su pagaliu stovėtu ir dabotu kasdiena. Bet jei sunku medz. pasėlius daboti tai gal galima ir ukininkui leist paciam prisidėti prie to sutartyse tai numatant? Na as asmeniskai nieko pries buciau padaboti savo laukus siemet sakiau bandysiu pakalbėt su vietiniais gal susitarsiu siaip nesipykstam perdaug... Sakykim nors viena stirnele ar sernioka i metus. Siaip negaila perdaug tu pasėliu bet kai visa ziema 10-15 stirnu ganosi 26ha žiem. rapso, juk uztenka tik virsune nukast ir viskas tai kazkaip noretusi "kompencacijos".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gali uždraust medžiot savo valdose,bet tada nemedžios jose niekas.O klubas kuriame esa tavo žemė,PRIVALO SUTEIKT TEISĘ MEDŽIOT JOJE SUSITARUS SU JŲ MEDŽIOTOJAIS,aišku jei tu esi jos savininkas.Gal nevisai tiksliai pacitavau,bet tikrai netoli to.Yra nete tas įstatymas,pasiskaityk jei netingi,daug kas paaiškės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš už naują įstatymo redakciją, :icon-redface: Užkniso tas lapinas jau 9 vištas per du metus nunešė, visi žvėrys tvarkingai ūkį apeina net briedžiai, o šis vis per vištidę, šautuvų net keli namuose rūdija o medžioti vietiniai nepriima. Atsiskaitysim daba.

Nepriima medžiot,neleisk jiems savo valdose medžiot.Nueini savivaldybėn,parašai kad neleidi medžiot,jie privalo šaukt plotų skirstymo komisiją ir pažymėt jų žemėlapiuose pačio žemę kaip nemedžiojamą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš už naują įstatymo redakciją, :icon-redface: Užkniso tas lapinas jau 9 vištas per du metus nunešė, visi žvėrys tvarkingai ūkį apeina net briedžiai, o šis vis per vištidę, šautuvų net keli namuose rūdija o medžioti vietiniai nepriima. Atsiskaitysim daba.

Nepriima medžiot,neleisk jiems savo valdose medžiot.Nueini savivaldybėn,parašai kad neleidi medžiot,jie privalo šaukt plotų skirstymo komisiją ir pažymėt jų žemėlapiuose pačio žemę kaip nemedžiojamą.

bet visvien vistos dings bu pats visvien negalės to lapino nupilt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakykite ar imanomas toks dalykas kaip savo zemes perdavimas kitam bureliui,nes jau taip atsibodo vieni kad jau visai skersai laukų vazineja statosi bokstelius net nesuderine rengia seryklas ant paseliu ir dar i akis sako kas tau nutiko kad kokiu trisdesimt aru isminde aplink serykla

Beje tie plotai ribojasi su kaimyninio burelio plotais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakykite ar imanomas toks dalykas kaip savo zemes perdavimas kitam bureliui,nes jau taip atsibodo vieni kad jau visai skersai laukų vazineja statosi bokstelius net nesuderine rengia seryklas ant paseliu ir dar i akis sako kas tau nutiko kad kokiu trisdesimt aru isminde aplink serykla

Beje tie plotai ribojasi su kaimyninio burelio plotais

teoriskai imanoma bet praktiskai nelabai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...