Jump to content

paršavedės


juska

Recommended Posts

  • Atsakymai 249
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

pas mus pernai buvo irgi su istinusiu sanariu, lyg puliai kokie butu ar kazkas tokio, tai senelis patare, kad ant saules reik laikyt, tai mes paleide ji laukia diena paleista ir laikem, o nakty i dezute, ir seip jis labai greit pasveiko, parseliui buvo gal kokios 6sav, gal maziau, bet jau atjunkytas, tai guzas ant priekines kojos sanario buvo ir gan didelis, kad jis net nepaejo is pradziu... o ten kad nera ranku ar akiu, tai cia piktu zmoniu sneka:)))) viskas ateina su patirtim

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš ir tą patį pagalvojau,kad tą paršelį neblogai butų į lauką išleidinėti, išsijudins visas organizmas,gal ir ligą išvarys......O dabar sakykit,iš šio našlaitėlių būrio, turiu nusižiūrėjusi grakščią kiaulaitę(pamilau ją iškart),ar aš galėčiau ją augintis veisimui ,jei ji auginama karvės pienu,mamos pieną tegerė 5 paras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Yra toks posakis ,neturėjo boba bėdos -nusipirko paršelį.tai visiškas teisingas posakis bent jau mano atveju :icon-rolleyes: Na ką gi,tas paršelis kuriam buvo kojytės sutinusios pasveiko, ir visi augo drūti stori,tačiau man reikėjo dienai išvažiuoti,patikėjau paršelius/ našlaitėlius svetimoms rankoms,rytojaus dieną pusę man jų apsirgo,iššoko aukšta temperatūra,pasidarė vangūs,vieno jau nebera,kitus dar gydau.Moteriškė prasitarė ,kad paršeliai tą dieną buvo išbėgę į lauką ir sunkiai sekėsi suvaryti juos į gardą,o tądien visą dieną lijo ir buvo vėjuota.Gal juos vėjas supūtė :eusa-think: aš nežinau,galima tik spelioti :icon-rolleyes: Na ištikrųjų dabar bijosiu juos į lauką išleisti juk oras jau rudenėjantis,ir žemė jau šaltoka.Na prašvieskit mane patyrusieji,kada turėtumem vengti pasivaikščiojimų lauke.Ačiū.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kuriems velnias juos reikėjo vaikyti?patys išėjo tai ir patys butu sugrįže. turbūt ta ''auklė''nežinojo, kad paršiukai į lauka išleidžiami.gerai pagainiojo sušilo jiems nabagams tiek ir tereikėjo.su kitais paršeliais jau busi gudresnė.kai pagys juos vistiek leiskit lauk tik padarykit kad jie galėtu patys kada nori išeiti į lauka. nesenai apsiparšiavo mano kiaulė,maniau kad turės kokia 10,o tėra 2.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Storas,tai tikrai apmaudu,tik 2 paršelius atvedė :icon-rolleyes: O po kiek ji anksčiau vesdavo?Gal sėkla blogai buvo laikyta arba laikas gerai nenutaikytas.Nes kartais būna, kad kiaulė jau stovi ir atrodo jau galima sėklinti ,tačiau vertėtų truputį palaukti ir sėklinti stovėjimo periodo antrojoje pusėje,tada paršelių skaičius būna didesnis.Kažkur buvau radusi neblogą straipsnį apie tai,jei rasiu įdėsiu į forumą.

na o dėl mano paršelių viskas aišku kas ir kaip.Vet buvo atvažiavęs gydė juos,2 padviso,vienas dar kabinasi į gyvenimą.Pasirodo, kad paršeliai užgirdyti šaltu arba dideliu kiekiu gryno pieno.Nes perskrodus skrandelius rasta dideli pieno kamščiai.Tie kamsčiai išties tokie kieti kaip guminiai :icon-eek: Tuomet jie skranduke stovi ir niekur nedinksta, organizme gaminasi toksinai,melynuoja ausys, galūnės,pilvai ir gaišta.Tai būtent vėliau mums ir atsitiko.Vienas likęs su melinu snukiu,ausim,uodega,kojytėm,visas svirdukuliuoja.vet dave tik nedaug procentu ,kad jis išgyvens,bet panašu kad jis kabinasi į gyvenimą,tos mėlynos vietos kaip mums aiškino nutrūpės,baisu kaip atrodys paršelis :icon-rolleyes::icon-mrgreen: O toji ''auklė'' man ir sakė, pieno įpylusi negailėdama,nes neva nežinojo/pamiršo kur stovėjo kombikormas.Nekaltinu jos,visą tai atsitiko ne iš blogos valios......Galbūt ''paprastesnės'' veislės paršeliams nieko nebūtų atsitikę o čia landrasiukai,auga be mamytės,imunitetas neišsivystęs pilnai.......Taip kad, pasimokiau ir daugiau nepaliksiu ūkio svetimoms rankoms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai tikrai, kaip kažkas čia jau forume rašė ,kad išsirikti gerą paršavedę užima daug laiko.Ir aš norėčiau turėt vislią ,pieningą,ramią paršavedę ir kad viską ėstų :icon-mrgreen: Pvz.manoji iki paršiavimosi buvo raji,o dabar ji tik bulves ir žolę ėda ir jokių nei ankkštinių nei grūdinių miltų nei saujelės nėra suėdusi :eusa-snooty: Gal reiktų kokių kvapiųjų medžiagų įdėti :eusa-think:

Literatūroje skaičiau kad,tik iš 2-5 vadų galima pasilikti paršelius veislei.Nes paršeliai iš šių vadų būna patys produktyviausi.O kodėl negalima pasilikti iš pirmos vados nebuvo paaiškinimo,negi jie būna silpnesi :eusa-think::icon-question::icon-exclaim: kaip tik ir ruošiuosi pasilikti kiaulaitę pirmos vados, nejaugi ji netiktų veisimui jei gimė didelio svorio ir auga gerai ir turi 16 spenių ;):icon-question: Ką jūs apie tai manote :icon-question:

Greitu laiku mano paršavedė turėtų surujoti,tačiau paršeliai būtų gruodžio,sausio mėn.Pas mus tvartas yra šaltas,be to nemanau kad šiais mėnesiais bus peršelių perkamumas o jei bus tai pigūs,pasiskaičiavau finansiškai apsimokėtų praleisti kelias rujas :icon-question: bet ar paršavedei neturės neigiamos įtakos rujų praleidimai(bijau, kad vėliau visiškai pradings ruja)Kokias vakcinas darote paršavedėms prieš kergimą :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
Na ne to aš klausiau apsimoka/ neapsimoka,norėjau paklausti ar aš pati sugebėčiau tą apsėklinimo funkciją teisingai atlikt :icon-question: Mat galim gaut sėklos papigiai,ko negalėtumem patys pasėklint :icon-rolleyes::icon-question:

As dirbu danijoje kiauliu fermoje ir priziuriu vienas netoli 900 parsavedziu nuo apvaisinimo iki gimdimo apvaisinu pats rankiniu budu ir tikrai ten nera sunku asmeniskai as naudoju toki kateteri galima sakyt degtuko formos kada keulaite jau pasirengusi timteli uz p.... ir vedi kateteri tada pajunti kaip keteterio bumbulas kaip per kokia armaonika pereina ciut trukteli atgal ir jauti kad kateteris uzsifiksuoja...tada atsisedi ant keulaites ir lauki kol sugers :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
  • po 8 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...