Jump to content

Ruloniniai presai


Kestas2006

Recommended Posts

12 minutes ago, tadasg said:

Pas mane dabartiniame 245 profi welgerį rotorius kaip pirmoje nuotraukoje, tai dirbasi tikrai gerai. Esu turėjęs prieš tai welgerį 235 su tuo dviejų pirštų rotoriumi, Tai nepasakyčiau kad darbas labai skiriasi, masę paduoda taip pat gerai kaip ir su daugiau pirštu, tik gal jautriau būdavo dobilienoje, kai masės daug ir reikėdavo smulkinti, tai iš pradžių MTZ 952 uždusdavo arba juostos buksuodavo, o kai perkabinom ant JD 6600, tai kartais sudirbdavo kardano prabuksavimo mova. Trumpiau tariant, esant daug ir ilgos struktūros masei, gali užssispausti prie peilių ir suveikti prabuksavimo mova.

Aciu uz issamu atsakyma. :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, Johnas said:

Tas dvipirstis rotorius yra welgery rp220 suomi 2000 (kazkoks specialios laidos sake) ir salimais sito nusiziureto preso dar stovejo welgeris rp 220 profi kur jau eina keturiu pirstu rotorius jei neklystu. Pardavejas sake kad norint galima isidet ir ta mandresni rotoriu, nes viskas tinka ten, jis kaip tik turi toki is isardyto preso ir mum sumainytu tik kyla klausimas ar nebus dideliu problemu mum issiardyt ta prastesni? Gal kas ardes yra ir paaiskintu daug mas kaip ta padaryt ir ar isvis apsimoka? Gal senesniu welgeriu savininkai dar pasakys kaip darbas su tais presais kur rotorius dvieju pirstu, nesikemsa jei mases daugiau gauna ir kokiu greiciu presuojat su jais?

pas mus welgeris su tokiu rotoriumi kai pirmoje nuotraukoje. ten neužsikemša niekada, užkemšu tik rinktuvą. nežinau kaip su tais 220, bet pas mus 235 profi. tai man atrodo, jei užsikimštų rotorius, galima patį peilių stalą nuleisti ir tokiu būdu viską išvarys lauk ir atkimš. Tik čia mano nuomonė, niekada to dar nereikėjo. Gal gudresni kolegos parašys.

Beje, prisiminiau, kažkada turėjau problemu su tuo rotorium, kai žalią ir jauną ( su žydinčiomis pienėmis ) žolę presavau. Visą masę rotorius tiesiog sumaldavo į šlapią košę, teko nuleisti peilius ir taip pabaigti darbą.

o "Suomi" nežinau kokius papildomus privalumus jis turi apart labai plačių padangų. Suomiams jis skirtas, šlaioms pievoms. Mano galva Profi yra "best of the best"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kaip senesni welgeriai, bet naujesniuose nėra bėdų su užsikimšimu - nuleidi arba peilius, arba stalą kartu su jais, prasukai, masė dažniausiai lauk iškrenta. Išlipęs pavalai ir užsidaręs stalą varai toliau. O presavo greitis visada priklauso nuo masės kiekio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

22 minutes ago, tadasg said:

Nežinau kaip senesni welgeriai, bet naujesniuose nėra bėdų su užsikimšimu - nuleidi arba peilius, arba stalą kartu su jais, prasukai, masė dažniausiai lauk iškrenta. Išlipęs pavalai ir užsidaręs stalą varai toliau. O presavo greitis visada priklauso nuo masės kiekio.

vat tai ką ir sakiau. o klausimas, kaip jums su peilių kilnojimu? Jei noriu naudoti mažiau peilių, tai tiesiog valdyme nusistatai reikiamą skaičių ir viskas ar dar kokios aperacijos atliekamos? Beje, labai svarbu, peilių ašį, jei galima taip pavadint, reikia labai gerai sutepti ir visada pramiklinti. Gamintojas nurodo darbo dienos metu bent po kartą juos nuleisti ir pakelti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na Welgeri isardyti,tai bent RP 200 be bedu. Keli varztai ir nusiima visas rinktuvas,tada manau prie rotoriaus prieini be vargo. O ar reikia naujesnio cia kitas klausimas. Daug neesu presaves,bet jei daugiau mases,juk yra puselem greiti sumazini,apsukas padidini,kad surytu man pasirode,kad ryja labai gerai. kemsa bet kuriuo atveju daugiau apsisukimuose. O ar naujesnis geresnis tai manau be gincu aisku,kad geriau. Paciam nuspresti reiktu kiek darai,kokiu greiciu lakstai ir t,t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

13 valandas ago , Biesas said:

vat tai ką ir sakiau. o klausimas, kaip jums su peilių kilnojimu? Jei noriu naudoti mažiau peilių, tai tiesiog valdyme nusistatai reikiamą skaičių ir viskas ar dar kokios aperacijos atliekamos? Beje, labai svarbu, peilių ašį, jei galima taip pavadint, reikia labai gerai sutepti ir visada pramiklinti. Gamintojas nurodo darbo dienos metu bent po kartą juos nuleisti ir pakelti.

dabar gerai nepamenu, bet tikriausiai pirma reikia visu nusileisti ir tada kompe nusistačius reikiamą kiekį, pakylą norimas kiekis peilių. Aišku, tam reikalui turi būti tas mandresnis kompas, su paprastu taip nepadarysi. Kai turėjau 235 modelį ir su paprastu kompu, kur rodydavo tik rulonų skaičių bei degdavo lemputės ties špagatu arba tinkliuku bei supypsėdavo kai pilnas būdavo, tai reikėdavo ir tam tikrus kranus pasukioti pačiame prese kad išlysti reikiamas kiekis peilių.

Dėl pramankštinimo, tai teisybė, nes jei nemankštini, sunkei pakelia peilius. Bet aš mankštinu kelis kartus į savaitę, kiekvieną dieną to nedarau.

O greičio nepamenu dabar, bet gal rinkti pradėdavau su 6,6 km/h ir paskui lėtindavau artėjant pilnam. Bet kaip ir minėjau, priklauso viskas nuo masės kiekio. Kuo didesnė pradalgė, tuo lėčiau renkiesi ir spaudi. O apsukos visada užstatytos ties 550-560 rpm/min

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, tadasg said:

dabar gerai nepamenu, bet tikriausiai pirma reikia visu nusileisti ir tada kompe nusistačius reikiamą kiekį, pakylą norimas kiekis peilių. Aišku, tam reikalui turi būti tas mandresnis kompas, su paprastu taip nepadarysi. Kai turėjau 235 modelį ir su paprastu kompu, kur rodydavo tik rulonų skaičių bei degdavo lemputės ties špagatu arba tinkliuku bei supypsėdavo kai pilnas būdavo, tai reikėdavo ir tam tikrus kranus pasukioti pačiame prese kad išlysti reikiamas kiekis peilių.

Dėl pramankštinimo, tai teisybė, nes jei nemankštini, sunkei pakelia peilius. Bet aš mankštinu kelis kartus į savaitę, kiekvieną dieną to nedarau.

ačiū tau Tadai, kompas "mandesnis" pas mane.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tam "mandresniam" kompe dabar ir rulono spaudimą lygi gali nusistatyti paprastai ir lengvai. O tam senesniam 235 modelyje, tai ties kabliu reikėdavo perstatyti daviklį. Ir žinoma, su laiku veržlė užsistovėdavo, truputi reikėdavo pavargti kol perstatai presuojant kokius šiaudus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 hour ago, tadasg said:

Tam "mandresniam" kompe dabar ir rulono spaudimą lygi gali nusistatyti paprastai ir lengvai. O tam senesniam 235 modelyje, tai ties kabliu reikėdavo perstatyti daviklį. Ir žinoma, su laiku veržlė užsistovėdavo, truputi reikėdavo pavargti kol perstatai presuojant kokius šiaudus.

jo, ten kietumas su "+" ir "-" viskas iš kabinos. o koks skirtumas kietumo nustatyme šiauduose?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš minkštinu šiaudų rulonus, nes, pagal metus, kartais jei presuoji šiaudus tokiu pačiu spaudimu kaip žalią masę, tai tinkliukas nelaiko ir plyšta per vidurį ar kraštuose. Kitas niuansas, ką pastebėjau, minštesni šiaudų rulonai nesuplėksta kad ir po kombaino presuojant. Kietesniuose būna visko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

45 minutes ago, tadasg said:

aš minkštinu šiaudų rulonus, nes, pagal metus, kartais jei presuoji šiaudus tokiu pačiu spaudimu kaip žalią masę, tai tinkliukas nelaiko ir plyšta per vidurį ar kraštuose. Kitas niuansas, ką pastebėjau, minštesni šiaudų rulonai nesuplėksta kad ir po kombaino presuojant. Kietesniuose būna visko.

liuks kolega. ačiū. manau, kad ir su šienu be plėvelės per daug perspausti nėra gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kazkaip keistai Jus cia apie tuos peiliu mankstinimus kalbat, pas mane  Welger duoble action 235 Profi, tai nei mankstinu nei ka, jei jau neisstumia peiliu darbiniu spaudimu (40bar.), tai ijungi priverstini isstumima su 180bar. ir bedos kaip nebuta

kas liecia siaudus, tai jo, kai suspaudi na max, tai tinkliukas nebelaiko, bet padidinus tinkliuko apvyniojima iki 4 kartu ir laiko normaliai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

14 minutes ago, agriman said:

kazkaip keistai Jus cia apie tuos peiliu mankstinimus kalbat, pas mane  Welger duoble action 235 Profi, tai nei mankstinu nei ka, jei jau neisstumia peiliu darbiniu spaudimu (40bar.), tai ijungi priverstini isstumima su 180bar. ir bedos kaip nebuta

kas liecia siaudus, tai jo, kai suspaudi na max, tai tinkliukas nebelaiko, bet padidinus tinkliuko apvyniojima iki 4 kartu ir laiko normaliai

na o kaip tame prese tas priverstinis pasidaro? bet ar sveika? šiaip tai aš keistas žmogus - instrukcijas skaitau ir dar jų laikausi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas legalu, manuale parasyta juodu ant balto yra :)

paspaudi ir LAIKAI NUSPAUDES peiliu ijungimo mygtuka ir tuo paciu spaudi +, peiliai islenda, tada -, peiliai sulenda, taip padarai pora kartu ir viskas ciki, tik neduok dieve nepalik isstumtu peiliu tokiu budu, nes prisidirbsi reikalu, po poros kartu priverstinio darbo as pora kartu dar isstumiu ir sutraukiu darbiniu rezimu, nu del visa pikta :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

38 minutes ago, agriman said:

viskas legalu, manuale parasyta juodu ant balto yra :)

paspaudi ir LAIKAI NUSPAUDES peiliu ijungimo mygtuka ir tuo paciu spaudi +, peiliai islenda, tada -, peiliai sulenda, taip padarai pora kartu ir viskas ciki, tik neduok dieve nepalik isstumtu peiliu tokiu budu, nes prisidirbsi reikalu, po poros kartu priverstinio darbo as pora kartu dar isstumiu ir sutraukiu darbiniu rezimu, nu del visa pikta :) 

nu blyn, kuo giliau miškan tuo mažiau serbentų.... . mes abu apie šitą kontrolerį kalbame? https://www.google.lt/search?q=welger+e-link&tbm=isch&imgil=9tVpPXKlVXq5NM%3A%3BSXR07iZui9ORJM%3Bhttps%253A%252F%252Fwww.landwirt.com%252Fberichtdiashow%252FVT_Welger_RP235Profi_RP435Master%252C10%252CBedienterminal-Welger-E-Link.html&source=iu&pf=m&fir=9tVpPXKlVXq5NM%3A%2CSXR07iZui9ORJM%2C_&usg=__yUpnEv1axUwzfnxK7iWFVTapAJo%3D&biw=1024&bih=657&ved=0ahUKEwj3p7fqsNTSAhWC8ywKHQhoB10QyjcIJg&ei=RgnHWPfsNYLnswGI0J3oBQ#imgrc=9tVpPXKlVXq5NM:

o kas pasidaro kai taip peilius paliksi? ir kaip peilių skaičių keiti?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane yra dublis, ir su dviem valdymo pultais

jei paliksi peilius isstumtus su 180bar. spaudimu tai juos paprasciausiais nudauzys, nes darbinis spaudimas kuris juos laiko isstumtus yra tik 40bar., kai presuoji turetum pastebeti kad kartais pagavus didesni gniuzula mases peiliu ikonike ,kuri rodao kad peiliai isstumti, dingsta ir po keliu sekundziu vel pasirodo, peiliai gave dideli pasipriesinima, kad nenuluzinetu ar neisidauzytu susistumia, nes 40bar. tai leidizia padaryt, o jei paliksi ant 180bar., tai bus nekas, jei pvz pagautum koki kera ar akmeni

peiliu skaiciu keiti spaudinedamas zirkles, pasirenki kiek nori peiliu isstumti, o paskui spaudi + ir isstumi

Screenshot_11.png

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

37 minutes ago, agriman said:

pas mane yra dublis, ir su dviem valdymo pultais

jei paliksi peilius isstumtus su 180bar. spaudimu tai juos paprasciausiais nudauzys, nes darbinis spaudimas kuris juos laiko isstumtus yra tik 40bar., kai presuoji turetum pastebeti kad kartais pagavus didesni gniuzula mases peiliu ikonike ,kuri rodao kad peiliai isstumti, dingsta ir po keliu sekundziu vel pasirodo, peiliai gave dideli pasipriesinima, kad nenuluzinetu ar neisidauzytu susistumia, nes 40bar. tai leidizia padaryt, o jei paliksi ant 180bar., tai bus nekas, jei pvz pagautum koki kera ar akmeni

peiliu skaiciu keiti spaudinedamas zirkles, pasirenki kiek nori peiliu isstumti, o paskui spaudi + ir isstumi

 

Ačiū

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

9 valandas ago , agriman said:

pas mane yra dublis, ir su dviem valdymo pultais

jei paliksi peilius isstumtus su 180bar. spaudimu tai juos paprasciausiais nudauzys, nes darbinis spaudimas kuris juos laiko isstumtus yra tik 40bar., kai presuoji turetum pastebeti kad kartais pagavus didesni gniuzula mases peiliu ikonike ,kuri rodao kad peiliai isstumti, dingsta ir po keliu sekundziu vel pasirodo, peiliai gave dideli pasipriesinima, kad nenuluzinetu ar neisidauzytu susistumia, nes 40bar. tai leidizia padaryt, o jei paliksi ant 180bar., tai bus nekas, jei pvz pagautum koki kera ar akmeni

peiliu skaiciu keiti spaudinedamas zirkles, pasirenki kiek nori peiliu isstumti, o paskui spaudi + ir isstumi

 

Aš pirmais metais su Mchale dirbdamas pusę peilių nudaužiau, nes būtent taip ir yra, kad pareina akmuo ir arba užkirs darbinį, arba imdamas peilį vieno tikrai nerasi :) Išsprendžiau šią bėda retindamas peilius. Užtat smulkina konkrečiai ir nepriekaištingai, nesvarbu, guzas ar ne guzas. Darau prielaidą, kad gamintojas kūrė presą kokybiškam darbui, ne akmenų rinkimui, tai labai nepykstu už tuos peilius :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

10 valandas ago , manttys said:

Aš pirmais metais su Mchale dirbdamas pusę peilių nudaužiau, nes būtent taip ir yra, kad pareina akmuo ir arba užkirs darbinį, arba imdamas peilį vieno tikrai nerasi :) Išsprendžiau šią bėda retindamas peilius. Užtat smulkina konkrečiai ir nepriekaištingai, nesvarbu, guzas ar ne guzas. Darau prielaidą, kad gamintojas kūrė presą kokybiškam darbui, ne akmenų rinkimui, tai labai nepykstu už tuos peilius :)

pas mane nereikia isimineti peiliu, nes yra galimybe isstumti arba 12 arba 13 peliu, nu zodziu kas antra, bet seip as jei jau smulkinu tai isstumiu visus 25, akmenu nera pas mane, bet keru tai dafyga, taciau per sezona dingo tik vienas peilis :), supresuota arti 4000 rulonu ir puse is ju smulkinta

o tai pas Mchala koks spaudimas laiko peilius, kad jie nesusistumia o luzineja? as bandziau pas save su ilgesniu lauztuvu peilius sustumti, tai jei laiko su 180bar. tai be sansu sustumti, o kai laiko tik 40bar. tai sunkokai, bet eina sustumti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-03-12 at 22:08, tadasg said:

Nežinau kaip senesni welgeriai, bet naujesniuose nėra bėdų su užsikimšimu - nuleidi arba peilius, arba stalą kartu su jais, prasukai, masė dažniausiai lauk iškrenta. Išlipęs pavalai ir užsidaręs stalą varai toliau. O presavo greitis visada priklauso nuo masės kiekio.

Taip,presavimo greitis priklauso nuo pradalgės storio.Bet jei arklys rimtas labai jau mažas svyravimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-03-13 at 14:03, Biesas said:

liuks kolega. ačiū. manau, kad ir su šienu be plėvelės per daug perspausti nėra gerai.

Pas Welgerį yra tokia funkcija kaip minkštas ritinio vidus ar kažkaip panašiai skamba.Nebandžiau kaip tas atrodo, presuoju 8 lygiu iš 10,su šienu neturėjau bėdos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...