Jump to content

Putpeles


vaisus

Recommended Posts

Maniškiai tokie kaip apatinėj foto, tai aš kokias 6 pateles ir patinėlį laikyt žadu. Pernai tokiuose gyveno po 6, tai labai erdvu buvo.

Maniškės baltosios jau šertis pradėjo, tai ką, greit kiaušiukų turėsiu?

Beje, pernai pirkau jau paaugusias putpelytes, tai bais baikščios buvo, taip iki rudens prie manęs ir neįprato. O dabar meilios kaip vištytės, aišku šokinėja, kai prieinu, bet visai be panikos, tik iš įpratimo, o patinukai kaip tikri gaidžiukai ima giedoti :lol: Ir kai užsimanau snapelį paglostyti, kartais leidžiasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

taigi mano putpelytes padovanojo pirmuosius 2 kiausinius. Viena radom penktadieni i pavakare, o antraji siandien po pietu. Dar joms pastaciau siandien lempute ekonomine 11W nes speju ten viena ta pati ir bededa nes pirmas kiausiniukas buvo maziukas, antras jau didesnis. Tai speju mazoka joms sviesos gali buti musu tamsokame tvartuke. Ziuresiu kaip bus po keletos dienu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas, na kol kas pradziai uzsiveisem tik del saves ir pabandyti pasiziureti ar yra paklausa, o siaip ateiciai po pabandymu jei ju auginimas patiks tai kodel gi ne. Kaip sakant dabar vyksta pirmas auginimas kad apsislifuoti su putpelemis ir pagauti visa auginimo technologija.

Kol kas viskas kaip ir patinka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tokiu dedanciu kaina eina panasiai 15-25lt/vnt cia jau kaip pasiseka atrasti. O siaip pigiausia aisku yra issiperinti. As perinti buvau uzdejes 170 kiausiniu issirito apie 124-126 tiksliai nepamenu jau :) , is ju apie 50-60 putpelytes. Deti pradejo po truputi dar nesulaukusios 2 menesiu laiko. Netaip ilgai uztrunka kol ir uzauga :)

O del mazuciu putpelyciu tai planuosiu perinti bet uz kokio menesio, nes dabar laukiu kol pilnai prades deti ir normalius kiausinius. Tai jei butu noras kam isigyti uz poros menesiu prasom kreiptis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na praeitam savaitgali surinkdavom panasiai apie 28-29 kiausinius per diena. Siandien vaziuosiu i kaima kaip tik grudu nuvezti nes neber kuom lesinti paukstuku, tai mamos paklausiu po kiek surinko siom dienom. Dar turi 100 dezuciu putpeliu kiausiniams atkeliauti is dr.jono :) siom dienom.

O sekanti perinima planuoju uz 3 savaiciu. Nes putpeliokus baigiam apvalgyti, o ir kiausiniu patys nemazai ju suvalgom nieko lisno ir nebelieka :lol: .

Beje kaip skaiciau intike sena straispni apie ukininkes (vievio) paukstyna ten laiko apie 7000 putpeliu, o kiausiniu surenka kasdiena panasiai po 4000. :lol: Visai neblogas kiekis putpelioku. Tai deslumas gaunasi pas juos apie 57%, tai jei pas mane +- 50-60 putpeliu tai manau ir mano skaicius ties 30-35 kiausiniais ir turetu apsistoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip visiskai teisingai jau apie 20 nuzudziau putpelioku :lol: , panasiai dar tiek pat lieka, atrodo nedaug bet kai papjauni iskart 10 vnt tai iskart pasijaucia :lol: . putpeles sulesa nemazai, o kam tada tiek bachuru laikyti (grudai siais laikais brangus). Bet mesyte tai nereali. Bene skaniausia mesyte ju is visu mano ragautu, tik kad jos ten nedaug, bet kelis putpeliokus suvalgius ir issciauskinus pilnai prisivalgai. Sriuba irgi gaunasi pasakisko aromato imetus i sriuba trejeta putpeliuku. Neveltui ju kiausiniai ir putpeliu mesa laikoma delikatesu. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai bernu turbut niekas ir neperka auginimui?kazkur skaiciau kad putpele per metus suvalgo 8kg kombikormo.

Na mano paskaiciavimu gaunasi keliais gramais virs 10kg :) vienai putpelei dienai reikia ~30g lesalu. Panasiai ir man gaunasi kad savo 100 vnt ~ 3kg susinaudoja per diena :) tik as jau nuo menesio amziaus perejau ant grudu. Nes grudai 1kg =1 lt, kombikormas 1 kg gaunasi apie 1,7 lt. Bet aisku kol mazi ir augimas geriau nepagaileti kombikormos kad geriau isaugtu, nes visgi visko ten buna prideta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai bernu turbut niekas ir neperka auginimui?kazkur skaiciau kad putpele per metus suvalgo 8kg kombikormo.

Na mano paskaiciavimu gaunasi keliais gramais virs 10kg :) vienai putpelei dienai reikia ~30g lesalu. Panasiai ir man gaunasi kad savo 100 vnt ~ 3kg susinaudoja per diena :) tik as jau nuo menesio amziaus perejau ant grudu. Nes grudai 1kg =1 lt, kombikormas 1 kg gaunasi apie 1,7 lt. Bet aisku kol mazi ir augimas geriau nepagaileti kombikormos kad geriau isaugtu, nes visgi visko ten buna prideta.

o koki kombikorma duodi pradzioja putpelem pries pereidamas ant grudu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Asmeniskai as iki 3 sav. vienadieniu broileriuku duodavau, tada jau permaisiau i dedekliu vistu pasmulkinta ir po truputi vis imaisydavau didesni kiek grudu. o nuo 1,5 men jau lesdavo tik kviecius ir miezius smulkintus. Kartais ir dedekliu kombikormos ipilam biskuti paivairinimui.

Ka tik is kaimo atsiveziau 62 kiausiniukus :) ryt nesiuos i darba bendradarbius pavaisinti (pasireklamuoti) :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Omeny kokio laiko? Na svarbiausia kad putpeles butu laikomos su putpelinais, kad jie apvaisintu kiausinius, o siaip reikia deti inkubuoti ne jaunesnius kaip paros laiko ir ne senesnius kaip 8 paru senumo. Kiausinius perinimui idealiausia laikyti 8-12 laipsniu silumos temperaturoje. Perinimui reikia atrinkti grazaus, stipraus luksto kiausinius, nedeti mazu katik pradejusiu deti pirmuosius kiausinius putpeliu.

Taip pat reikia nepamirsti saugomus kiausinius nuo antros paros laiko apversti per para pora sykiu. Jei tenka gabenti kiausinius reikia stengtis kad jie kuo maziau kratytusi, todel reikia supakuoti taip kad maziau butu kratymosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...