Jump to content

Vasariniu kvieciu auginimas


diler

Recommended Posts

Žmones seja po 120kg i hektara ir kulia po 9 tonas extriniu kviečiu, tai ten pagal tavo logika turetu but vien šalutiniai ugliai, mažesnis saikas gali but del per mažo trešimo, taip pat didelia itaka turi purškimas nuo ligu.

uztat ir kulia nes tie 3,5mln uzaugina dideles ir sunkias varpas, ir nereikia auginti papildomu 2mln stiebu.

na isduokit tada paslapti, aisku jeigu negaila, kaip po sunkios ziemos perpus isretejus paseliui isauginti 9t kvieciu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žmones seja po 120kg i hektara ir kulia po 9 tonas extriniu kviečiu, tai ten pagal tavo logika turetu but vien šalutiniai ugliai, mažesnis saikas gali but del per mažo trešimo, taip pat didelia itaka turi purškimas nuo ligu.

uztat ir kulia nes tie 3,5mln uzaugina dideles ir sunkias varpas, ir nereikia auginti papildomu 2mln stiebu.

na isduokit tada paslapti, aisku jeigu negaila, kaip po sunkios ziemos perpus isretejus paseliui isauginti 9t kvieciu?

tokia logika zieminio rapso reiktu seti po kokius 8-9kg/ha, nes puse issanls o kitos puses uzteks uzauginti derliui.

o del kvieciu tai jei issalo dalis tai likusiems daugiau vietos liko ir jie turetu daugiau issikrumyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va chebra: sakėt kad reikia mažinti vasarinių kvietukų sėklos normą kad užaugtų geras derlius. Tačiau mano įsitikinimu ir praktika - viskas atvirkščiai. Sėjau apie 310 kg/ha norma. Aišku azofoskės daviau, salietros, 2 purškimai nuo ligų ir daugiau nieko, jokių mikro elementų ar karbamidų. Ir kaip visada derlius mane labai nudžiugino :eusa-dance: Kūliau vidutiniškai po 6,4 t/ha. Mano manymu kaip vasarinių kviečių, tai derlius tikrai džiuginantis :eusa-clap: Aišku gal būtų toks derlius ir su mažesne sėjos norma, bet manau kad neverta rizikuoti, nes būna metų kai jie labai jau nenoriaia krūmijasi :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va chebra: sakėt kad reikia mažinti vasarinių kvietukų sėklos normą kad užaugtų geras derlius. Tačiau mano įsitikinimu ir praktika - viskas atvirkščiai. Sėjau apie 310 kg/ha norma. Aišku azofoskės daviau, salietros, 2 purškimai nuo ligų ir daugiau nieko, jokių mikro elementų ar karbamidų. Ir kaip visada derlius mane labai nudžiugino :eusa-dance: Kūliau vidutiniškai po 6,4 t/ha. Mano manymu kaip vasarinių kviečių, tai derlius tikrai džiuginantis :eusa-clap: Aišku gal būtų toks derlius ir su mažesne sėjos norma, bet manau kad neverta rizikuoti, nes būna metų kai jie labai jau nenoriaia krūmijasi :eusa-think:

Dar pamiršau pasakyt kad 2 kartus purškiau insekticidais. Tai tiek :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va chebra: sakėt kad reikia mažinti vasarinių kvietukų sėklos normą kad užaugtų geras derlius. Tačiau mano įsitikinimu ir praktika - viskas atvirkščiai. Sėjau apie 310 kg/ha norma. Aišku azofoskės daviau, salietros, 2 purškimai nuo ligų ir daugiau nieko, jokių mikro elementų ar karbamidų. Ir kaip visada derlius mane labai nudžiugino :eusa-dance: Kūliau vidutiniškai po 6,4 t/ha. Mano manymu kaip vasarinių kviečių, tai derlius tikrai džiuginantis :eusa-clap: Aišku gal būtų toks derlius ir su mažesne sėjos norma, bet manau kad neverta rizikuoti, nes būna metų kai jie labai jau nenoriaia krūmijasi :eusa-think:

Kam sėti 310 jei iš 220 kg/ha sėklos pasėlis buvo net iki 800 tankumo į 1m2., iki kūlimo aišku praretėjo vis vien iki kokių 600. Čia Kupiškio žemėj. O Kauno žemėj šių metų sąlygom, būtum pasėjęs po 200kg ir kūlęs po 7 t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kam sėti 310 jei iš 220 kg/ha sėklos pasėlis buvo net iki 800 tankumo į 1m2., iki kūlimo aišku praretėjo vis vien iki kokių 600. Čia Kupiškio žemėj. O Kauno žemėj šių metų sąlygom, būtum pasėjęs po 200kg ir kūlęs po 7 t.

Būtum, kad kažkaip niekas aplink nekalba apie 7 tonas vasarinių kviečiu kažkodėl .... O žemė tam lauke nebuvo gera, iš rudens buvo tik kartą praskusta ir tiek :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

o pas mane kvietukai kol kas tik 3 tonas teikabina... tankus ir visai nepiktzoleti. tresta 200kg 16-16-16, 200 salietra, 2*15kg karbamido ir magnis su manganu purkstas, 1 kart nuo ligu. Viskas laiku padaryta, bet labai trumpos varpos. Turiu itarima jog tai galejo buti del sausros birzelyje, nes labai stipriai uzdziovino. Liko birzelio menesio sejos nekulti (dar zali), kol kas atrodo jog bus geriau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o pas mane kvietukai kol kas tik 3 tonas teikabina... tankus ir visai nepiktzoleti. tresta 200kg 16-16-16, 200 salietra, 2*15kg karbamido ir magnis su manganu purkstas, 1 kart nuo ligu. Viskas laiku padaryta, bet labai trumpos varpos. Turiu itarima jog tai galejo buti del sausros birzelyje, nes labai stipriai uzdziovino. Liko birzelio menesio sejos nekulti (dar zali), kol kas atrodo jog bus geriau :)

o kada tie pirmieji buvo seti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o pas mane kvietukai kol kas tik 3 tonas teikabina... tankus ir visai nepiktzoleti. tresta 200kg 16-16-16, 200 salietra, 2*15kg karbamido ir magnis su manganu purkstas, 1 kart nuo ligu. Viskas laiku padaryta, bet labai trumpos varpos. Turiu itarima jog tai galejo buti del sausros birzelyje, nes labai stipriai uzdziovino. Liko birzelio menesio sejos nekulti (dar zali), kol kas atrodo jog bus geriau :)

Sakyčiau vietoj 200kg 16-16-16 butum uzmetes rimtesniu po 300kg i ha paskui 300 salietros ir 200 sulfatu rezultatai butu kardinaliai geresni ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na apie sulfata konkrecios nuomones neturiu, bet kiek teko kalbet su zmonemis nuomones yra 2, vieni tresia, kiti ne, ir sako jog skirtumo nera. kadangi tresiu magnio sulfatu, sieros jie gauna per lapus ir tiap jos daug maziau reikia. Uzdziuvo panasiai krumijimosi tarpsnyje manau. Savaitgali paziuresiu ka rodys velesnes sejos kvietukai. Gali buti taip jog genetiskai jie neduoda didesnio derliaus, nes pirkti is bala zino ko ir kokie. Pernai irgi panasus derlingumas buvo, bet tai manaiu del labai velyvos sejos (geguzes pabaiga). Kazkokie zmones is manes prisipirko ju pavasari, idomu kaip pas juos uzaugo. Kas nuo pernykscio skyresi labai tai silpni siaudai, kaip mieziu beveik.

na o tresimas ne paciose geriausiose zemese rizikingas dalykas. Nes toks tresimas padidina auginimo savikaina maziausiai 400lt, o papildoma tona gaut diskutuotinas klausimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...