Jump to content

Sulinio kasimas


Sargro

Recommended Posts

Sveiki, reikia siek teik pagalbos del sulinio. Noriu kasti sulini 3 boniu, savo garažo rusyje, 2 m gilyje. bet problema yra kad uz maždaug keturiu metru, lygiagrečiai mano suliniui yra iškastas 6 boniu sulinys, 5 is ju pilnos vandens. Taigi noreciau paklausti, ar vanduo is mano sulinio nesirinks gilesniame šulinyje?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Panašu,kad 3 žiedų šulinys greičiau ištuštės, nei kaimyno 6. Kodėl? Ogi pagal šūlinio gylį sprendžiu, kad vanduo renkasi iš paviršutinio sluoksnio. Dar jeigu išgirsščiau pasakymą, kad vandens pavasarį ir rudenį galima ir ranka pasisemti, tai kaip ir patvirtintų mano teoriją. Šiaip šūliniuose, kur naudojamas vanduo iš gyslų, tokio jautraus reagavimo nebūna. Pas mus gyvenvietėje platino kelia ir del sujudinto grunto šuliniuose, kurie buvo negilūs vandens ženkliai sumažėjo, per pora sklypų į abi puses. Pas mane 27 žiedai ir aš nieko nepajutau. Mano šulinyje vanduo stovi apie 12 metrų nuo žemės paviršiaus.Todėl manau, kad reikia bandyti "aplenkti" kaimyna. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Panašu,kad 3 žiedų šulinys greičiau ištuštės, nei kaimyno 6. Kodėl? Ogi pagal šūlinio gylį sprendžiu, kad vanduo renkasi iš paviršutinio sluoksnio. Dar jeigu išgirsščiau pasakymą, kad vandens pavasarį ir rudenį galima ir ranka pasisemti, tai kaip ir patvirtintų mano teoriją. Šiaip šūliniuose, kur naudojamas vanduo iš gyslų, tokio jautraus reagavimo nebūna. Pas mus gyvenvietėje platino kelia ir del sujudinto grunto šuliniuose, kurie buvo negilūs vandens ženkliai sumažėjo, per pora sklypų į abi puses. Pas mane 27 žiedai ir aš nieko nepajutau. Mano šulinyje vanduo stovi apie 12 metrų nuo žemės paviršiaus.Todėl manau, kad reikia bandyti "aplenkti" kaimyna. :lol:

27 ziedai :icon-question:

Mačiau 16 žiedu ir tai jau baisi šachta, o čia tiek.... Kas ji kasė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinai , kasimas buvo sunkus. Meistras, kad neuždustų kalė pniaumo plaktuku, kai tik pritrūkdavo oro. Prie plaktuku kalto buvo privirinta kokių 4cm plokštelė.Gruntas buvo įdomus - melsvos spalvos kaip molis. Kietas. Tačiau ištraukus į paviršių po paros pats subyrėdavo. Šiap įdomu tai, kad buvo iškastas pora metrų nuo namo(šulinio kraštas). Nurodyti 27 žiedai yra ne nuo žemės paviršiaus. Kadangi buvo kasama prie gyvenamo namo pamatų, pirmiausiai didesniais trimis 1,25 m pločio žiedais buvo uždarytas plavūnas (uždarytas plavūnas ir dar 0,5 m įkasta į molį) ir minimi 27 žiedai įleisti į vidų. Plonesni žiedai dar nesiekia žemės paviršiaus, per du žiedus.Aš ant vidinių sumeistravau padą ir sumontavau siurblius. Išorinius žiedus pats apkasiau moliu. Atkasiau apie juos gruntą iki molio ir sutrambavau anksčiau iškastą molį apiė išorinius žiedus. todėl visiškai uždarytas paviršutinis vanduo (viršutiniai žiedai visiškai sausi). Jei įdomu žiedai su užraktu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar nepaprasčiau artezinis gręžinys :icon-question:

tai faktas kad paprasciau, bet manau kad sulinys pigiau, nors neaisku, nes dabar jei viena bonia kainuoja apie 100 lt, plius dar iskasimas, tai artezinio nezinau kaip dabar, bet pries kelism etus buvo 200 lt/m plius iranga tai gaunasi apie 300lt/m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

artezinio nezinau kaip dabar, bet pries kelism etus buvo 200 lt/m plius iranga tai gaunasi apie 300lt/m.

Pavasarį buvo 200lt/m, vėlyvą vasarą-180Lt/m, dabar turėtų būti dar pigiau...

Kadangi pas mane vanduo kažkur apie 150 m (pagal gręžinių žemėlapį), laukiu didesnio atpigimo.:)

Nuvaziuok i firmele ir be popieriu pasiulyk iskast uz 100 lt/m, aisku but gerai turet pazystamu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuvaziuok i firmele ir be popieriu pasiulyk iskast uz 100 lt/m, aisku but gerai turet pazystamu :)

:) Suprantama. Tik dar sako "pigią mėsą šunys ėda". Todėl firmos rimtumas, patirtis, atsiliepimai ir pan. taip pat svarbūs. O čia buvo bendrauta su "Artva". Bent jau Vilniuje tai viena rimtesnių kontorų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del artezinio nugazdino netoli gyvenančio patirtis. Bega prastos kokybes vanduo. Todel "šamanui" su vytelėmis parodžius vietą buvo atliktas bandomas grežinys ir iškastas šulinys. Tuo metu sumokėjau ne daug. Nors kainos tuomet buvo sekančiai: žiedai iki 10 po 100 litų, 11 žiedas-110, 12-120 ir t.t.27-270 lt. Kas svarbiausiai likau patenkintas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del artezinio nugazdino netoli gyvenančio patirtis. Bega prastos kokybes vanduo. Todel "šamanui" su vytelėmis parodžius vietą buvo atliktas bandomas grežinys ir iškastas šulinys. Tuo metu sumokėjau ne daug. Nors kainos tuomet buvo sekančiai: žiedai iki 10 po 100 litų, 11 žiedas-110, 12-120 ir t.t.27-270 lt. Kas svarbiausiai likau patenkintas.

Man paciam vanduo is sulinio skanesnis nei is artezinio, tik ta vandens kokybe tai neaiski, kol naudojom sulinio vandeni tai nezinojom kas tos kalkes yra, kai is artezinio pradejom vandeni naudot suzinojom :icon-eek: Persasi isvada kad sulinio vanduo yra rugstesnis, tai jame kas beko ir nitratu bei nitritu turetu nemazai but, nors siaip geriausia butu istirti ir viskas taptu aisku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del artezinio nugazdino netoli gyvenančio patirtis. Bega prastos kokybes vanduo. Todel "šamanui" su vytelėmis parodžius vietą buvo atliktas bandomas grežinys ir iškastas šulinys. Tuo metu sumokėjau ne daug. Nors kainos tuomet buvo sekančiai: žiedai iki 10 po 100 litų, 11 žiedas-110, 12-120 ir t.t.27-270 lt. Kas svarbiausiai likau patenkintas.

Man paciam vanduo is sulinio skanesnis nei is artezinio, tik ta vandens kokybe tai neaiski, kol naudojom sulinio vandeni tai nezinojom kas tos kalkes yra, kai is artezinio pradejom vandeni naudot suzinojom :icon-eek: Persasi isvada kad sulinio vanduo yra rugstesnis, tai jame kas beko ir nitratu bei nitritu turetu nemazai but, nors siaip geriausia butu istirti ir viskas taptu aisku.

pas mane is artezinio irgi daug kalkiu duoda be to daug gelezies jame.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar nepaprasčiau artezinis gręžinys :icon-question:

tai faktas kad paprasciau, bet manau kad sulinys pigiau, nors neaisku, nes dabar jei viena bonia kainuoja apie 100 lt, plius dar iskasimas, tai artezinio nezinau kaip dabar, bet pries kelism etus buvo 200 lt/m plius iranga tai gaunasi apie 300lt/m.

Prieš dvi savaites pažystamam gręžė kažkokios Garliavos firmos veikėjai . Oficialiai už metrą mokėjo 150 lt. , bet dar kažkiek neoficialiai (pigiau) bakstelėjo . Žmogus patenkintas , nors šulinį ir taip turi. O kai dėl įrangos - iš šulinio irgi ne su kibiru semsi , visų navarotų nežinau , bet manau arteziniui reikalinga yranga ne kažką brangiau kainuos .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del artezinio nugazdino netoli gyvenančio patirtis. Bega prastos kokybes vanduo. Todel "šamanui" su vytelėmis parodžius vietą buvo atliktas bandomas grežinys ir iškastas šulinys. Tuo metu sumokėjau ne daug. Nors kainos tuomet buvo sekančiai: žiedai iki 10 po 100 litų, 11 žiedas-110, 12-120 ir t.t.27-270 lt. Kas svarbiausiai likau patenkintas.

Man paciam vanduo is sulinio skanesnis nei is artezinio, tik ta vandens kokybe tai neaiski, kol naudojom sulinio vandeni tai nezinojom kas tos kalkes yra, kai is artezinio pradejom vandeni naudot suzinojom :icon-eek: Persasi isvada kad sulinio vanduo yra rugstesnis, tai jame kas beko ir nitratu bei nitritu turetu nemazai but, nors siaip geriausia butu istirti ir viskas taptu aisku.

pas mane is artezinio irgi daug kalkiu duoda be to daug gelezies jame.

pas mus iš šulinio kalkėtas vanduo, o iš artezinio dar ir geležingas, nors tos geležies gal ir nebūtų, jei kapsulė būtų ne metalinė, be to tas gręžinys n metų buvo nenaudojamas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar nepaprasčiau artezinis gręžinys :icon-question:

tai faktas kad paprasciau, bet manau kad sulinys pigiau, nors neaisku, nes dabar jei viena bonia kainuoja apie 100 lt, plius dar iskasimas, tai artezinio nezinau kaip dabar, bet pries kelism etus buvo 200 lt/m plius iranga tai gaunasi apie 300lt/m.

Prieš dvi savaites pažystamam gręžė kažkokios Garliavos firmos veikėjai . Oficialiai už metrą mokėjo 150 lt. , bet dar kažkiek neoficialiai (pigiau) bakstelėjo . Žmogus patenkintas , nors šulinį ir taip turi. O kai dėl įrangos - iš šulinio irgi ne su kibiru semsi , visų navarotų nežinau , bet manau arteziniui reikalinga yranga ne kažką brangiau kainuos .

Klysti, iranga kainuoja arteziniui zymiai brangiau, pas mus ir is sulinio buvo padaryta su hidroforu ir kainavo tikrai nedaug, iki 1000 lt, o arteziniui vien giluminis siurblys virs 3000lt, plius hidroforas 2500lt, dar visokie vamzdziai, laidai (po 7 lt/m be pvm) ir t.t. ir gaunasi kad uz iranga 135m arteziniui suklojom apie 12k lt

Pagrinde sitas skirtumas susidaro del didelio gylio, nes vanduo traukiamas is 60m gylio, sulini kazkur is 4-5m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...