Jump to content

klausimas apie žalias trąšas


Richardas

Recommended Posts

Noriu paklausti, ar tinka tokia seka: nuimu derlių (avižos, v.miežiai), palaukiu, kol išlys žolės, nupurškiu Rundapu, palaukiu, sodinu baltas garstyčias, palaukiu, kol sužaliuos ir apariu. Klausimai: ar spėsiu žieminius pasėti? Ar aš čia visai nusišnekėjau? Gal kas kažką gali patarti? Žemė apleista buvo, tai dabar noriu kuo geriau ją patręšti, kad kitais metais butu lengviau. Beje, kur galima gauti garstyčių sėklos ir kokios sėjos žaliai trąšai norma? Girdėjau, jog apie 25 kg/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 452
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Noriu paklausti, ar tinka tokia seka: nuimu derlių (avižos, v.miežiai), palaukiu, kol išlys žolės, nupurškiu Rundapu, palaukiu, sodinu baltas garstyčias, palaukiu, kol sužaliuos ir apariu. Klausimai: ar spėsiu žieminius pasėti? Ar aš čia visai nusišnekėjau? Gal kas kažką gali patarti? Žemė apleista buvo, tai dabar noriu kuo geriau ją patręšti, kad kitais metais butu lengviau. Beje, kur galima gauti garstyčių sėklos ir kokios sėjos žaliai trąšai norma? Girdėjau, jog apie 25 kg/ha.

Na is patirties tai neturiu ka parasyt, nes nebandem tokio varianto, bet parasysiu savo pamastymus. Pagal tavo plana tai zieminius paset tai be sansu- nespesi, nes po derliaus nuimimo reiktu nuskust, tada greiciau sudyks visas brudas, o tik tada purkst. Bet siap jeigu nori spet zieminius paset, tai reiktu garsyciais su trasabarste isbarstyt dar ant nenupjautu javu, kazkiek laiko pries pjuti, nes "apacioje" bus gausu dregmes, tada garstycios sudyks. Jeigu sesi ant razienos ir jeigu bus sausi orai jos prastai sudyks, neuzaugins pakankamai mases ir apciuopemos naudos gali nebuti. Siap cia yra geras variantas del zalios trasas, nes kai tokios N kainos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jau esu nekarta aprase savo bandimus pernai Seka tokia nuglifosi barstai garstycias kuli ir ariTik va iki sejos nedaug kas ir beuzauga jei sausa plius arent pageidautini priespugiaiarba pabiras ir visa kita uzstelbia garstycios Tik va man ramybes neduoda vienas klausimas ar verta visa ta mase palaidoti i 20 cm todel galvoju paliksiu nearta per ziema o pavasari sekliai suarsiu Nusprendziau visa technologija siemet iamzinti i foto ir imesiu i foruma nes susidomejimas didelis kazkur girdejau kad tai atstoja 40 t meslo o azota pakelia is 1.5 metro

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pries kulima 15 dienu isbarstai su barstykle garstycias , maksimum po 3 dienu purshki glifosatais, nukuli svarius javus o po menesio uzari superines garstycias

As netikiu, kad tu jas uzari ir turbut kaip as gal net plugo neturi :) Dabar rimtai; cia kaip kolega voras pateikia tokia technologija yra super bet galima sumontavus sejamaja ant skutiko paseti skutant raziena po kombaino iskart. Sudiks idealiai ir visa tai galima palikti per ziema nieko nedarant, bet zinoma netokiai ziemai kaip buvo si. Kas taiko bearime rudeni galima suskusti diskiniu skutiku. Netgi 80 cm aukscio :) Seklomis prekiauja Joniskelio bandimo stotis bet kiekiai buna mazi. Dar galima paieskoti "zalioj stotelej".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Noriu paklausti, ar tinka tokia seka: nuimu derlių (avižos, v.miežiai), palaukiu, kol išlys žolės, nupurškiu Rundapu, palaukiu, sodinu baltas garstyčias, palaukiu, kol sužaliuos ir apariu. Klausimai: ar spėsiu žieminius pasėti? Ar aš čia visai nusišnekėjau? Gal kas kažką gali patarti? Žemė apleista buvo, tai dabar noriu kuo geriau ją patręšti, kad kitais metais butu lengviau. Beje, kur galima gauti garstyčių sėklos ir kokios sėjos žaliai trąšai norma? Girdėjau, jog apie 25 kg/ha.

Trumpai gali pasiskaityti cia:

http://www.organic.lt/lt/pages,id.154

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žalioj stotelei baltosios garstyčios tai 11 lt už kg. Marazmas. Gal kas žino kur pigiau gauti? Turiu dirvonuojančios žemės 0,5 ha (galvojau palikti rekreacinei zonai prie būsimo namo, nes natūraliai užsisėjo pušaitės). Tai suarsiu ir užsodinsiu, bus sėklai. Bet pradžiai mokėti po 11 lt, tai... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek zmoniu, tiek nuomoniu....

mano durna galva, jei nori, kad butu zalia trasa, reik apart. meslo iskrate juk nepaliekam pavasariui... pavasariui palikt nebent rapsa, kuris gerina dirvos struktura, iskelia medziagas is giliau.

yra teke skaityt straipsni, apie bandymus zemaitijoj. ten apardavo lubinus. be dideliu pastangu kuldavo 6t/ha. ten tokie derliai is serijos fantastika. bendrove ten tais dalykais uzsiiminejo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nusprendziau pasigilinti :lol: Raimi, kodel savo ukije netaikai zaliu trasu, minejai kad bendrove pasakiskus derlius gauna uzardama lubinus, kodel pats neisbandai? :icon-rolleyes: atejo sunkus metas ir as tikrai kitamet naudosiu ivairius augalus kaip zalia trasa.

jau siemet teko isisavint dirvona pries keles dienas apareu. augo avizos miezei kiecei ir dar galas zino kokia zole, aukstis apie 1.2m, ir tanki kaip siena, taigi nupjoviau su diskine truputi apsismulkino grazei suareu apie 16cm gyliu, nulyginsiu ir rudeni rugius sesiu, tikiu kad bus naudingas zoles panaudojimas :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nusprendziau pasigilinti :lol: Raimi, kodel savo ukije netaikai zaliu trasu, minejai kad bendrove pasakiskus derlius gauna uzardama lubinus, kodel pats neisbandai? :icon-rolleyes: atejo sunkus metas ir as tikrai kitamet naudosiu ivairius augalus kaip zalia trasa.

jau siemet teko isisavint dirvona pries keles dienas apareu. augo avizos miezei kiecei ir dar galas zino kokia zole, aukstis apie 1.2m, ir tanki kaip siena, taigi nupjoviau su diskine truputi apsismulkino grazei suareu apie 16cm gyliu, nulyginsiu ir rudeni rugius sesiu, tikiu kad bus naudingas zoles panaudojimas :lol:

Aloyzai, raseiniu agrokorporation, siemet turi 1500 ha pudimo....

tokius dalykus gali daryt nuosavoj zemej. beje, teko sneket su ukininku, kuris turi ekologini, ir kviecius seja tik po lubinu ir pievu. kulia apie 4t/ha.

maciau jo laukus... tikrai graziai atrode.

mano zeme visa nuomuojama, ir taip daryt, butu perdidele prabanga.... man. todel pradejau set rapsa, kad bent kiek sejomaina siokia tokia butu....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano durna galva, jei nori, kad butu zalia trasa, reik apart.

Netgi pasakyciau butina.

ir pageidautina negyliai Aisku susmulkinus su lekstem

o be lekščių labai negerai? Nes lekštes reikia skolintis, prašinėti. O kaimynai pavydūs, matosi, kad pradeda miesčioniui pamažu sektis, tai tipo "užimtos, pačiam reikia", nors stovi žolėm apaugę tos lėkštės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano durna galva, jei nori, kad butu zalia trasa, reik apart.

Netgi pasakyciau butina.

ir pageidautina negyliai Aisku susmulkinus su lekstem

o be lekščių labai negerai? Nes lekštes reikia skolintis, prašinėti. O kaimynai pavydūs, matosi, kad pradeda miesčioniui pamažu sektis, tai tipo "užimtos, pačiam reikia", nors stovi žolėm apaugę tos lėkštės.

O tu Ricardai pabandyk pats tas lėkštes pats nusipirkt. O tada jau galėsi kiek tik nori skolint į kairę ir į dešinę. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano durna galva, jei nori, kad butu zalia trasa, reik apart.

Netgi pasakyciau butina.

ir pageidautina negyliai Aisku susmulkinus su lekstem

o be lekščių labai negerai? Nes lekštes reikia skolintis, prašinėti. O kaimynai pavydūs, matosi, kad pradeda miesčioniui pamažu sektis, tai tipo "užimtos, pačiam reikia", nors stovi žolėm apaugę tos lėkštės.

O tu Ricardai pabandyk pats tas lėkštes pats nusipirkt. O tada jau galėsi kiek tik nori skolint į kairę ir į dešinę. :)

ce suprantama kad nesinori visiems dalinti, pradzei megink smulkinti, jei turi rusiska diskine sienapjove 2.1m plocio markes neatmenu, zinok labai gerai "sutasko" zole ja sukapoja tai tikrai lengveu apsiars.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar barsteme garstycias ir kaip zadejau nufotkinsiu visa zalienu auginimo procesa Va tik nezinau kur ideti tas foto kad galetu visi paziureti Barsciau po 20 kg/ha barstimo plotis 15-20 metru

Aha, foto butu labai puiku. O kuo barstėt? Ir ant javų, ar kaip? Labai įdomu. :) Beje, sėklą pirkote, ar savo turite?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...