Jump to content

Miežių auginimas


ūkininkas

Recommended Posts

turėdamas savos sėklos pasėjau nemažai miežių (teko ž.kviečius atsėti) aišku prieš tai nupurškus glifosatais ,pasėjau kaip jau dabar aišku per didele norma apie 250-260 kg/ha. nes daiginant ant palanges atrodė, kad daigumas tik apie 82-85 %. o jie rupūžiokai :) sudygo visi. trąšų buvo nepagailėta ir dabar auga kaip ant mielių.

klausimas toks: kaip juos nesusiguldyt ? :eusa-think: veliau bus nupurkšti "cerone" bet ar galima dabar purškiant nuo žolių ką nors panaudoti ? (cycocel,stabilan) duoda krūmijimąsi man to kaip ir nereikėtų ar verta jį purkšti ? ar naudojat kokius kitus preparatus ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek tu trasu buvo nepagaileta konkreciai,nes kam daug atrodo o augalui visai kitaip. taigi reiktu skaiciuku :icon-wink:

taip siemet ir mes uzsivarem kazkur 230ha mieziu kaip vienam kombainui sakyciau riba :eusa-think: atiduota trasu kur seta i arima 300kg NPK 16-16-16 + 150l kaso. kur seta i issalusius kviecius tai buvo is rudens 300kg NPK 8-20-30 + pavasari ant mieziu 150l kaso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
pas mane miezius uzpuole ligos ar apsimoka purkst falkonu,ar islosiu derliaus prieda?? :eusa-pray:

Pernai mano netolimas kaimynas irgi kėlė tokį klausimą. Rudeniop prisikūlė nuo 11 ha gazikinę priekabą ;)

Nepusciau fungicido, orai keisis, bus karsta, lygu pradai neplis, augalai sparciai augs, bet paciam ziuret, gal nebeicavai, beicas nesuveike. Mieziui svarbiausia apsaugot trecia lapa ir akuotus del derliaus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
kas ima geriausiai nuo ligu, nuo dryzliges ir pan??? :icon-rolleyes:

Jei tikrai turi tinklišką dryžligę tai iš triazolų prothioconazolas (Fandango), iš SDHI fungicidų boscalid, isopyrazam, bixafen. Tik kažin ar duoda lietuviams žaist su tokiom medžiagom. Arba kas nors iš strobilurinų turėtų padėt. Šiaip dryžligė laikoma labai žalinga liga miežiuose, nepagailėk litų.

Edvis dalinai teisus, tik dar nepaminėjo beico, plius liga plinta ir oru, azoto norma turi įtakos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

manau jei yra galimybes ir laukas apienamas, rankomis išravėti. Akivaizdus skirtumas turėtu būti tarp tuščiosios avižos ir miežių. Na o kas liečia jų išnaikinimą tai atmink kad šios avižos sėklos žemėje gali išbūti iki 6 metų ir atsiradus palankioms sąlygoms vėl sudygti. tad reikėtu daryti pūdymą ir pasirinkti gerą sėjomainą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, patarkite ka daryti kai vasarinius miezius uzpuole laukines avizos??

Puma universal :eusa-shifty: ...kalba kad Sekatorius pristabdo ją šiek tiek..

už axiali kol kas geriau nėra nieko prieš tuščiąją avižą, bet šiemet jo gauti sunku, o šiaip jau pavėluota purkšt, nebent labai vėlai pasėti :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos. Tai gi, šiandien nuvažiavau pasižiūrėti kaip atrodo mano vasarojus,miežiai ir geriau patikrinus varpą radau nemažai vabaliukų.. Tada kaip tik važiavau į litagrą ir ten visi tik lekia tik skuba pirkti chemijos nuo vabalų, sako ant varpos kuokštai jų ten.. Tai ką ir as pradėjau purkšti,o kaip jums? Nepuola?

P.S Pas mane vabaliukų labai nedaug,is kokių penkių pertikrintų varpu ant dviejų gal tik buvo,bet nenorėdamas prarasti visai neblogą derlių purkšiu. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...