Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

Pagal šaknų kiekį kaip tik užteks toms naujoms atžaloms. :) Taip kad užkasi atgal ir iki rudens turėtų ūgtelti. Tik visas klausimas, ar kitą žiemą vėl neapšals. Nepasakei, kokia čia veislė, ir nuotraukoje nesimato uždžiūvusių pumpurų vaizdo. Jei situacija kaip pas mane dažniausiai - tai pavasarį pumpurai turėjo nesprogti iš viso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia konkrečiai tai Garibaldi ir antra kuri buvau iskases tas pats Krotko okrywowy, toliau jau nekasinejau bet yra ta pati situacija su Pervenec, Syrena, Mokskovsky rubin.

Kas gerai prigijo tai Webba Cenny, Cosford, Barselona ir garbibaldi nes ju sodinau 3 tai 2 prigijo, o 1 nuotraukoje kuris neprigyjes. Ir man regis viena syrena is 2 prigijus dabar bijau sumeluoti reikia pasiemus sarasa eiti ir ziureti kas zaliuoja. Beje Pervenec, syrena, rubin buvo pirkti is vrublevskiu medeliai grazus su zirgineliais ir t.t. Galesiu kita karta nufilmuoti kai kaime busiu pagal sarasa praeiti. Tada bus 100% aisku. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O as galvojau kad cia tik pas mane viena tokia sikna,treti metai atsodindineju,ir vistiek nenori normaliai prigyti tie lazdynai. Praejusi vasara tikrai buvo lietina,jau atrode viskas neblogai. Pavasari tik bumpt,ir vel kruva sodinuku su pumpurais,kurie nebesiskleidzia. :S

Beje,kad neskaityti visu puslapiu atgal......kaip kovoti su "straubliuku"? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-05-23 at 20:26, Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

Siūlyčiau vieną paaukoti detaliai apžiūrai, ar bent jau gerai prakapstyti, apžiūrėti gal kas su šaknimis. Kokia veislė?

Sodinau Cosford, Barselona ir Maskovskij Rubin...galvoju gal grambuolių lervos šaknis pagraužė, nes toje pievoje kur sodinome jų tikrai yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane toje pačioje pievoje, kurioje tikrai yra grambuolių, be lazdynų dar šalia auga medlievos, pūkuotosios vyšnios, Kero vyšnia, mažos kedrinės pušytės ir niekam iš jų nėra jokių panašių problemų. Kasmet nukenčia tik lazdynai. Be to, lazdynai nukenčia po žiemos, o per vasarą gana normaliai paauga, nors būtent vasarą turėtų juos graužti grambuoliai. Todėl manau, kad grambuoliai galėtų paveikti tik šviežiai pasodintus sodinukus, bet ne kelis metus augančius lazdynus. Be to, jei grambuoliai šaknis apgraužtų, tai šakų pažeidimai turėtų būti tolygesni, nes dabar vienos šakos numiršta, o kitos, augančios iš to pačio kamieno, žaliuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-05-28 at 15:08, vk_ pranešimas:

Pas mane toje pačioje pievoje, kurioje tikrai yra grambuolių, be lazdynų dar šalia auga medlievos, pūkuotosios vyšnios, Kero vyšnia, mažos kedrinės pušytės ir niekam iš jų nėra jokių panašių problemų. Kasmet nukenčia tik lazdynai. Be to, lazdynai nukenčia po žiemos, o per vasarą gana normaliai paauga, nors būtent vasarą turėtų juos graužti grambuoliai. Todėl manau, kad grambuoliai galėtų paveikti tik šviežiai pasodintus sodinukus, bet ne kelis metus augančius lazdynus. Be to, jei grambuoliai šaknis apgraužtų, tai šakų pažeidimai turėtų būti tolygesni, nes dabar vienos šakos numiršta, o kitos, augančios iš to pačio kamieno, žaliuoja.

Pas mane buvo pavasarį pasodinti sodinukai,kurie per vasarą gerokai ūgtelėjo. Džiaugėmės kad lietinga 2017 vasara bent jau lazdynams leido prigyti...bet pavasarį džiaugsmai išgaravo, kai pamatėme, kad sukrauti pumpurai taip ir liko pumpurais...Vis neprisiruošiu iškasti keletą ir apžiūrėti, gal ir ne grambuoliai kalti, juk iš tikrųjų jie vasarą graužti turėtų :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na taip kai kiekis mazesnis tai norisi pasodinti kad butu jiems lengviau. Aisku tas lengvumas ne visad gali buti ir tinkamas. Bet kai pas mus molis tai po to ir palieti sunku, nesigeria vanduo ir nubega. Todel stengiuosi pradziai daryti duobes is laidesniu vandeniui dirvozemiu. O per metus laiko augalas prigija ir iauga tada antrais metais jau tiek nebelepinu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pietų, vakarų ir šiaurės LT jau būtinai reikia laistyti, net graikinių jaunų medelių lapai glemba, o ką jau bekalbėt apie jaunus lazdynus. Praėjusį savaitgalį su 2 kibirais 0,7 ha sodelį apėjau. Žemė sausa kaip parakas, net ir 0,5 m gylyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reiks šį savaitgalį prišokti tiek prie lazdynų tiek prie šilauogių ir nurėžti visas negyvas šakas ir stagarus kurie neatsigavo iki šiol. Tik nesupratau tu ant 0,7ha tik du kibirus vandens sunaudojai? Aš kiekvieną kartą liedamas  po 2 kibirus kiekvienam medeliui supilu :) ir tai jau kokį 5-6 kartą liejau per praėjusi mėnesi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Donatas pranešimas:

Reiks šį savaitgalį prišokti tiek prie lazdynų tiek prie šilauogių ir nurėžti visas negyvas šakas ir stagarus kurie neatsigavo iki šiol. Tik nesupratau tu ant 0,7ha tik du kibirus vandens sunaudojai? Aš kiekvieną kartą liedamas  po 2 kibirus kiekvienam medeliui supilu :) ir tai jau kokį 5-6 kartą liejau per praėjusi mėnesi.

Du kibirus vienu metu nešė, taip, sakyčiau, reikia suprasti:D. O kiek iš viso gal dar parašys:).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lazdynų stagarus galima palikti (nukarpius plonas šakeles ir viršūnes) - jie gali tarnauti vietoje kuoliukų naujais augantiems ūgliams. :)

Aš visus augalus sodinu pavasarį - tada per vasarą jie spėja sustiprėti ir geriau peržiemoja nei sodinti rudenį.

Mano supratimu, jei rudenį sodinti augalus plikomis šaknimis - tai tik po to, kai numes visus lapus ir pasiruoš žiemoti, praktiškai po pirmųjų šalnų. O sodinti su lapais - tai tik iš vazonėlių, iš vazonėlių galima sodinti bet kada, bet irgi geriau sodinti anksčiau, kad spėtų geriau prigyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 5 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...