Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

prieš 33 minutes , Videnas pranešimas:

Kažkas čia su medžiagų (ne)pasisavinimu, todėl augaliukai yra silpni, manau. Bandau vieną variantą, jei pasitvirtins- pasidalinsiu.

Aš turiu tik vieną versiją, ko trūksta - tai mikorizės. Gal padėtų iš seno lazdynyno atnešta žemė, kuri padėtų užveisti mikorizę. Pas mane kartais per vasarą jie paauga visai neblogai, bet po žiemos pastoviai dideli praradimai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Noriu pasiklausti ar jau tokiu laiku visi lazdynai turejo buti normaliai susproge, jei pernai rudeni sodinau? Nes jei taip tai nemaza dalis bus neprigijusi pas mane. Is pavasario lyg ir pasipute pumpurai buvo, bet taip ir stovi neisproge. O kiti jau zaliais graziais lapais. Kai toks siltas pavasaris ir dar reguliariai palaistom kai taip sausa, tai manau jau turejo but susproge visi. Ar buvo kam taip kad po pasodinimo taip ilgai irgi stagnuotu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane kai kurios lazdynų šakos išvis nesprogo (dvi nuotraukas anksčiau įdėjau), o viename mažame pernai pavasarį sodintame lazdyne išsprogo šakelės, bet vėliau kelios iš jų nuvyto. Tai manyčiau, kad toms šakoms, kurios iki šiol neišsprogo, jau amen, ir realiai vėliau gali kažkokie pumpurai susiformuoti ir augalas atgyti tik zonoje arčiau žemės, arčiau šaknų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, Videnas pranešimas:

Oi, blyn, bėda. Labai tie parazitai greitai plinta. Pernai galvojau, kad išnaikinau, bet šiemet aptikau baisų dalyką - židinys didėja.Taip, kalio muilas padeda, tik kaži ar užteks 3 kartų per sezoną. Sėkmės.

o tai yra kokis kitas veiksmingas budas pries tuos parazitus? nes kaip suprantu tai teks keikvienais metais jau purskineti man juos po kelis kartus per sezona. O tas kalio muilas gardziai kvepia :)

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Eire pranešimas:

o tai yra kokis kitas veiksmingas budas pries tuos parazitus? nes kaip suprantu tai teks keikvienais metais jau purskineti man juos po kelis kartus per sezona. O tas kalio muilas gardziai kvepia :)

Yra tik vienas veiksmingas būdas, kuris padėtų visiems laikams - reikia lazdynus iškasti ir sudeginti. :D

O kitaip visad kenkėjų atsiras, nes juk napalmu neišdeginsi visų augalų kilometro spinduliu aplinkui. Šiaip veiksmingiau už muilą būtų insekticidai, bet vistiek jie neužkirs kelio kenkėjams iš naujo atkeliauti. Nors, pavyzdžiui, pas mane lazdynų lyg ir jokie kenkėjai rimčiau nepuola, niekuo jų nepurškiu, tai gal kartą išnaikinus tuos tavo skydamarius vėliau jų nebeatsirastų ilgą laiką. Gali būti, kad su tuo muilu tų jų neišnaikini, o tik pamažini skaičių, tai jie nusiprausia, tampa švarūs gražūs ir išgyvenę po to vėl prisidaugina. :) Ko nebūtų panaudojus kokį nors sistemiškai veikiantį insekticidą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na gal sudegint ir galeciau, nes maciau tik ant kokiu 5 medeliu.

dar manau vienas variantas yra ejimas ir kiekvieno traiskymas. bet jau bandau isivaizduot kaip keliais eisiu, apie kiekviena, ieskodamas skydamariu.

reiks nuvaziuot i medelyna ir pabandyt pasikonsultuot ka jie sia tema sneka.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On ‎2018‎-‎05‎-‎20 at 22:24, vk_ pranešimas:

Aš turiu tik vieną versiją, ko trūksta - tai mikorizės. Gal padėtų iš seno lazdynyno atnešta žemė, kuri padėtų užveisti mikorizę. Pas mane kartais per vasarą jie paauga visai neblogai, bet po žiemos pastoviai dideli praradimai.

vakar siek tiek paskaitinejau info internete ir patikau kad medeliai susproge staigia nunyksta ir toks vaizdas kad grizta atgal i pavasario forma, arba tieisog liek nesproge del bakterines ligos. vienais metais medelis uzsikrecia, kitais jis tiesiog nudziusta. skaitau toliau ziuriu ka daryt, bet baisiausiai yra skaiciai. tokia bakterija isguldo didelius plotus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , lunacy pranešimas:

Balticagro, litagra pagal viską turėtų pardavinėti, bet aš šiais laikais tokių tinklapių nesuprantu kur nėra rodoma kaina, o būtina susiekti....

Visi tokie insekticidai jau keli metai yra uždrausti mėgėjiškam naudojimui ir būtent todėl jų nerasite jokioje internetinėje parduotuvėje su kaina (galimybe nusipirkti). Actara yra sisteminis insekticidas, jis turbūt laisvai nebeparduodamas nuo kokių 2015 ar 2016 metų, paskutinis vėliausiai uždraustas buvo Decis, jo laisvai nebeparduoda nuo 2017 metų. Dabar parduodami tik insekticidai, kurie pagal aprašymą skirti morkoms ir pan. O mėgėjiška sodininkystė Lietuvoje pasmerkta arba nevaldomam kenkėjų plitimui, arba esamos tvarkos pažeidimui nelegaliai įsigyjant insekticidų. Tik mane labiausiai stebina, kad visiems tokia situacija tinka ir niekas tuo nesipiktina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , vk_ pranešimas:

Dėkui, Eire, už pasiūlymą. Aš šiemet ketinu išsiversti su senais turimais Decio likučiais, nes purškiu minimaliai, tik kai ima daug amarų veistis.

as ir noreciau minimaliai tai daryti. tas actar gan bjaurus reikalas. bet noreciau labai atsikratyti tu nieksu tai si karta juo pasinaudosiu, o gal pakaitomis ir ko kito papurksiu.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, Eire pranešimas:

vakar siek tiek paskaitinejau info internete ir patikau kad medeliai susproge staigia nunyksta ir toks vaizdas kad grizta atgal i pavasario forma, arba tieisog liek nesproge del bakterines ligos. vienais metais medelis uzsikrecia, kitais jis tiesiog nudziusta. skaitau toliau ziuriu ka daryt, bet baisiausiai yra skaiciai. tokia bakterija isguldo didelius plotus.

Sveiki, pas mane ta pati problema...buvo sodinti 2017 pavasarį, gražiai per vasarą ūgtelėjo, o šį pavasarį sukrovė pumpurus ir viskas...gaila žiūrėti į stagarus ir rauti ranka nekyla...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar man vaidenasi, ar tikrai šaknų nėra? O stiebas sodinant turbūt netrumpintas? Jei tikrai tai ką matau - tuomet pumpurai susprogsta, augalas pradeda sparčiai augti, bet šaknys nebeišmaitina, nepasiruošia normaliai žiemoti ir žūsta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na šaknų pas šitą tai tikrai nelabai daug buvo, bet buvo. Susprogti tai taip ir normaliai ir nesusprogo. Pas kitus šaknys buvo geresnės, bet situacija ta pati. Man tik įdomu ar visgi ta balta atžala prasimuš ar ne. Dar matosi ir keli maži balti spuogiukai, manau sekančios atžalos.

Sodinau jau vėlokai rudeni. Buvo gausus lietus ir t.t. išdžiūti tikrai neturėj, didesnė tikimybė paskesti buvo :) zemes pas mus sunkios molis tai sunkiai nusidrenuoja vanduo. Sakau maž išmirko rudeni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...