Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

13 valandas ago , Paltas said:

Sveiki. Buvau seminare. Apie fungicidus ir insekticidus litagros atstovas papasakojo stai ka: " Lietuvoje nera registruotu insekticidu ir fungicidu lazdynams". Paklausus ka tokiu atveju daryt atsake kad galima atsivesti is lenku neregistruotu, bet jei pagaus naudojant ukyje gausit sankciju :)

Gal dar kokios naudingos informacijos išgirdai, kuria gali pasidalinti? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-03-20 at 08:49, Paltas said:

Sveiki. Buvau seminare. Apie fungicidus ir insekticidus litagros atstovas papasakojo stai ka: " Lietuvoje nera registruotu insekticidu ir fungicidu lazdynams". Paklausus ka tokiu atveju daryt atsake kad galima atsivesti is lenku neregistruotu, bet jei pagaus naudojant ukyje gausit sankciju :)

Pranešimo tema "Lazdynų ligos ir kenkėjai". Tai mes ir patys kas iš praktikos, kas iš knygučių apie juos žinom, bet esmė  kaip su jais sukovot. Nesuprantu, kam tada toks seminaras reikalingas. Rengėjam aišku paimt pinigus, o sodininkams? Džiaugiuosi , kad negalėjau sudalyvaut. Būčiau tik laiką sugaišęs. O tau Paltai ačiū

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Veliau Amsejus sake ksd reikia purksti kai tik pradeda megztis vaisius, ka tarp lapeliu jau mezgasi pats riesutukas. Purksti uztenka 1 karta jei pataikai momenta. Ir purksti gan gausiai. Jei lerva jau bus viduje, purskimas nepades. Litagros pranesimas manau buvo del to, kad jie remejai kaip ir laistymo sistemu pristatymas :) . Seip pasakojo kad derliaus padidinimui padeda pirmameciu sakeliu uzlauzimai. Minejo, kad geriau dera nerugscioje dirvoje, rode kaip atrodo "patogus" sodas. Formuoti medeliai apie 3 m atstumais ir isnaikinta zole patogiasnem riesutu rinkimui. Riesutai turetu nubyret patys, tada ilgiau laikant maziau dziuna. Ir dar pridure, kad tai ka jis pasakoja yra jo nuomone ir patyrimas ir ji nebutinai teisingiausia :) . Dar kazka turiu pasikonspektaves, bet labiausiai man istrigo sitie dalykai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Padariau garso įrašą is seminaro (Amšėjaus kalbos), patikrinsiu ar gerai girdisi ir įkelsiu linką.

Kuris laikas pastebėjau, kad lazdynas prastai brandina žirginius, sakyki kokia gal žinot kodėl? Aš turiu įtarimą dėl vandens trukumo. Tai gal reik pagavot apie laistymo sistemos įrengimą. Dabar kalba eina apie 1ha plotą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-03-27 at 14:39, Eire said:

Padariau garso įrašą is seminaro (Amšėjaus kalbos), patikrinsiu ar gerai girdisi ir įkelsiu linką.

Kuris laikas pastebėjau, kad lazdynas prastai brandina žirginius, sakyki kokia gal žinot kodėl? Aš turiu įtarimą dėl vandens trukumo. Tai gal reik pagavot apie laistymo sistemos įrengimą. Dabar kalba eina apie 1ha plotą.

Brandina, tai kaip suprast? Ar jų mažai ant krūmo, ar neišsiskleidžia  ir nebarsto žiedadulkių? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

Ar jūsų lazdynų nepuola spragės (tamsūs blizgūs lapgraužiai vabalai)? Pernai pirmametį sodą stipriai užpuolė, tai nupurškiau Deciu ir padėjo. Šiemet gretimame miškelyje mačiau laukinių lazdynų lapus apgraužtus spragių, tai laiko klausimas, kada vėl atsiras ir mano sode. Kaip jūs kovojate?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-05-15 at 22:44, ValdasJ pranešimas:

Ar jūsų lazdynų nepuola spragės (tamsūs blizgūs lapgraužiai vabalai)? Pernai pirmametį sodą stipriai užpuolė, tai nupurškiau Deciu ir padėjo. Šiemet gretimame miškelyje mačiau laukinių lazdynų lapus apgraužtus spragių, tai laiko klausimas, kada vėl atsiras ir mano sode. Kaip jūs kovojate?

Puola. Bet man atrodo jie labiau baltalksnius mėgsta, o jų pas mane yra, be to lazdynai jau dideli. Mano sodui baisesni karkvabaliai. Kai kuriais metais jų būna kaip skėrių. Aš buvęs ekologinis, tai žaisdavau ūkiniu muilu, dilgėlių raugu ir t.t. Darbo daug, laiko sąnaudos didžiausios, o naudos nelabai, nes riešutus ekologinėm kainom norinčių pirkt nelabai yra.  Dar nenorėjau pripažint pralaimėjimo, bet tenka kelt rankas ir nors labai nenoriu, teks naudot chemiją. .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Šiemet gal dar nenaudosiu chemijos, nes  straubliuko gausiai nesimato, o nuo puvinio gal dar pabandysiu mielių užpilą , kažkaip sudomino aprašymas. Jeigu tikėt aprašymu, tai gaunas du viename. Augalas patręšiamas ir tuo pačiu gauna apsaugą, nuo grybinių ligų. Jeigu kas sumanytų pabandyt, tai parašykit ir receptą paviešinsiu, nes šiandien jau tingiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mielių užpilo receptą miestietis gavo atsikraustęs į kaimą iš vietinės močiutės. Naudoja ir kaip rašo rezultatais patenkintas.

 Ima 3 litrus vandens , pašildo ir jame ištirpina 10 valgomų šaukštų cukraus bei 10 gramų sausų mielių. Talpa turi būti didesnė nei 3 litrų, nes mielėms pradėjus fermentuotis jų tūris  padidės 2-2,5 karto. Mieles paliekam fermentuotis 4-10 val, kartkartėmis pamaišant. Kai fermentacija pasibaigia į kibirą įpilame 7 litrus vandens 3 litrus mielių raugo ir šiuo mišiniu maitinam visas daržoves. Agurkus kartą per 10-12 dienų, pomidorus ir kitas daržoves kartą per 15 dienų. Norma 1 litras augalui. Prieš tai augalus palaisto vandeniu, nes taip geriau pasisavina tirpalą.  Geriausiai užpilą ruošti ryte, kad vakare galima būtų pukšti ar laistyti. Manau šitas receptas puikiai tiks ir lazdynams. 

Jeigu  naudosit šį ar kitus receptus, nepatingėkit ir pasidalinkit pastebėjimais. Taip forumas bus įdomesnis ir produktyvesnis. Sėkmės

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-06-07 at 21:00, ValdasJ pranešimas:

Ekolo, žinoma norime recepto!:) Aš irgi pastebėjau, kad šiemet neįprastai vėlyvas pavasaris ir kenkėjams labai nepatinka. Užpilu lazdynai turi būti purškiami ar laistomi?

Neatmenu ar  prie recepto, ar kažkur kitur užsifiksavo, kad purškiant mielės ne tik patręšia augalą, bet ant augalo lapų pradeda auginti savo grybieną sunaikindamos ar neduodamos plisti puvinio židiniams( jis irgi grybinės kilmės). Tai gaunasi kaip ir du viename :)))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-06-07 at 23:06, prancius pranešimas:

Turiu pasisodines Hales milzinus, bet ziuriu lapai pagal krastus rudi, gal kas zinote kokia liga ir kaip kovoti?

Greičiausiai ne liga. Tikriausiai medeliai pasodinti rudenį ar šį pavasarį? Parašyk daugiau info, tada bus aiškiau. Gal ką ir patarsim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2017-06-10 at 21:35, EKOLO pranešimas:

Greičiausiai ne liga. Tikriausiai medeliai pasodinti rudenį ar šį pavasarį? Parašyk daugiau info, tada bus aiškiau. Gal ką ir patarsim.

 

On 2017-06-07 at 23:06, prancius pranešimas:

Turiu pasisodines Hales milzinus, bet ziuriu lapai pagal krastus rudi, gal kas zinote kokia liga ir kaip kovoti?

Pas mane Barselonai tas pats. Sodinau šį pavasarį...galvoju gal drėgmės trūko kokiu momentu,nes papildomai nelaisčiau,tik sodinant po kibirą supyliau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką Videnai prasti reikalai. Su deglige kova viena-išraut ir sudegint. Tolumoj matau lyg ir nemenkus medžius, tai reikės traktoriaus. Vienas pliusas, kad Joninės ant dienų, tai bent laužą normalų užkursi:)))

Jeigu rimtai, tai per daug neimk galvon. Bendraminčių bėdoj nepaliekam. Šiandien neturiu laiko galėsiu, galėsiu parašyt kitą dieną, o jeigu ima nerimas, tai gali skambtelt Nr atrodo įmetęs ankstesniuose postuose.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, EKOLO pranešimas:

Ką Videnai prasti reikalai. Su deglige kova viena-išraut ir sudegint. Tolumoj matau lyg ir nemenkus medžius, tai reikės traktoriaus. Vienas pliusas, kad Joninės ant dienų, tai bent laužą normalų užkursi:)))

Jeigu rimtai, tai per daug neimk galvon. Bendraminčių bėdoj nepaliekam. Šiandien neturiu laiko galėsiu, galėsiu parašyt kitą dieną, o jeigu ima nerimas, tai gali skambtelt Nr atrodo įmetęs ankstesniuose postuose.

 

Didelis dėkui, kad nepaliekat nelaimėje:text-thankyouyellow:. Parašyk plačiau kai turėsi laiko. Lauksiu. Gero savaitgalio!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...