Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

  • po 2 mėnesių...

turiu tris veisles, nei vienos nezinau pavadinimo, raudonlapis puikus medis, na gal krumas, dekoratyvus ir gausiai derantis, tik labai kietas riesutu kiautas, kitas is paziuros paprastas, bet labai dideliais riesutais, kaip azuolo giles mazdaug, kiti gal net didesni, saldaus skonio ir labai plonu kiautu, rudeni vos sunoke neitin skanus, reiktu padziovinti, tada viskas ok

ir trecias lazdynas tai be abejones lietuvishkas mishkinis :)

dera nelabai kaip, bet jei gerai palieji tai atsilygina su kaupu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 1 metų...
  • po 2 metų...
  • po 10 mėnesių...

Sveiki sodininkai, norėčiau atgaivinti diskusijas šia tema. Žinau, kad yra jau auginančių lazdynus. Tik nežinau ar jie dalyvauja šiame forume. Būtų labai įdomu sužinoti kas su kokiomis problemomis yra susidūręs ir kaip jas išsprendė. Aš asmeniškai praeitą pavasarį pasodinau vienuolika trimečių daigų įvairių veislių. Šį pavasarį planuose dar septynis sodinti ir du graikinius. Atsiliepkit visi, kas yra su tuo susidūręs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš jau prieš, turbūt, tris jau metus pasodinau, pamiršau jau veislių pavadinimus, 10 raudonų(buvo šiemet kelios saujos reišutų labai stambūs), 10 įprastos spalvos, dar 10 kažkokių iš savų daigų... jau apie 2,5 metrų aukščio.

Vienintelė bėda kolkas buvo karvės nulaužta šaka...

Tiesa, nežinau, kiek tai padeda, bet sako, kad reikia sodinant lazdynus iš miško iš po lazdynų žemės pakasus pridėti, dėl simbiozės tarp lazdynų ir kažkokių grybų.

Čia jau kita tema, bet turiu pasisodinęs ir graikinių riešutmedžių, tais pačiais metais kaip ir lazdynus sodinau, 10 pirktų sodinukų ir 10 nuo savo riešutmedžio riešutų, daigus, turiu ir iš anksčiau gal 7 iš savų riešutų sodintus, yra vienas jau didelis tėvų sodintas gal prieš 28 metus...

Kas dėl graikinių riešutmedžių, jie labai netoleruoja šaknų užmirkimo - sodint kuo toliau nuo vandens telkinio ar šaltiniuotų vietų, jei vieta lygi, supilk kauburėlį žemių, kad vanduo nestovėtų., geriausia ant šlaito sodint juos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš jau prieš, turbūt, tris jau metus pasodinau, pamiršau jau veislių pavadinimus, 10 raudonų(buvo šiemet kelios saujos reišutų labai stambūs), 10 įprastos spalvos, dar 10 kažkokių iš savų daigų... jau apie 2,5 metrų aukščio.

Vienintelė bėda kolkas buvo karvės nulaužta šaka...

Tiesa, nežinau, kiek tai padeda, bet sako, kad reikia sodinant lazdynus iš miško iš po lazdynų žemės pakasus pridėti, dėl simbiozės tarp lazdynų ir kažkokių grybų.

Čia jau kita tema, bet turiu pasisodinęs ir graikinių riešutmedžių, tais pačiais metais kaip ir lazdynus sodinau, 10 pirktų sodinukų ir 10 nuo savo riešutmedžio riešutų, daigus, turiu ir iš anksčiau gal 7 iš savų riešutų sodintus, yra vienas jau didelis tėvų sodintas gal prieš 28 metus...

Kas dėl graikinių riešutmedžių, jie labai netoleruoja šaknų užmirkimo - sodint kuo toliau nuo vandens telkinio ar šaltiniuotų vietų, jei vieta lygi, supilk kauburėlį žemių, kad vanduo nestovėtų., geriausia ant šlaito sodint juos

Ar nuo graikinių didelį esi surinkęs derlių? Kiek teko skaityti tai derliai šimtais kg. nuo medžio, ar tiesa?

Aš esu nužiūrėjęs graikiniams aukštesnę sklypo dalį, bet kadangi žemė molinga, tai po ilgesnių lietų vanduo pasilaiko paviršiuje. Pastebėjau, kad kultūriniai lazdynai nelabai toleruoja molingą dirvą. Bet čia gal tik dėl šiūmetės drėgmės. Neaišku kaip bus esant sausai vasarai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Graikinis dar tik vienas derantis, o ir tas neaiškios veislės gal net laukinis... šiemet buvo apie gal 20 kg ..., bet tas medis nekoks, nes riešutai, po vieną-du kabo, geri kultūriniai riešutmedžiai kekėse po 3-4 ir daugiau riešutų užaugina...

Lazdynai, kaip ir graikiniai riešutmedžiai netoleruoja užmirkimo.

Kad būtų ramiau patarčiau nepagailėt ir papildomai žemės papilt jiem bent po porą karučių medeliui ir dar, norint, kad anksčiau vestų vaisius duobės dugnan primetama akmenų, kad neaugintų atraminės šaknies, taip medis „pasendinamas“ ir auga žemesnis, bei anksčiau pradeda derėti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sveiki,

nuo 2010 m. pradžios plėtoju lazdynų kolekciją. Dabar (2013 rudeniui) surinkęs virš 20 stambiavaisių veislių:

1. 'Vostok'

2. 'Merveille de Bollwiller'

3. 'Kadetten Zellernuss'

4. 'Gustav's Zellernuss'

5. 'Cosford'

6. 'Barcelona'

7. 'Puntukas'

8. 'Pervenec'

9. 'Moskovskii Rubin'

10. 'Pamiat Akademika Jablokova'

11. 'Syrena'

12. 'Halleche Riesennuss'

13. 'Truchess Zellernuss'

14. 'Lamberta Czerwony'

15. 'Costovol'

16. 'Webb's Price Cob'

17. 'Katalonski'

18. 'Lombardi'

19. 'Kentish Cob'

20. 'Notthingham Cob'

21. C.avellana x colurna (Trazel) 'Freeoka'

Dekoratyviniai:

1. 'Contorta'

2. 'Fuscorubra'

3. 'Red Majestic'

Rūšiniai:

C. americana

C. tibetica

Bei žinoma vietinius Corylus avellana medelius.

Mano augynas Mažeikių raj., pats randuosi Kuršėnuose ir apie Šiaulius (tačiau ir Lietuva maža). Jei kas turite pasiūlyti išlaikytos VEISLĖS, dekoratyvinių ar rūšinių, bei stambiavaisių lazdynų - mielai įsigyčiau, mainyčiau ir panašiai. Galimų pasiūlymų labai laukčiau email: [email protected]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mohikanas,

Lazdyninkystė Lietuvoje dar tik skinasi kelią.. Lietuvoje šiuo metu dar ant vienos rankų pirštų galima suskaičiuoti plotelius tikslingai apsodintais lazdynais didesnius nei 1-2 ha. Ir tie ploteliai dar nėra pilnos brandos, suauga. Aš į tokius plotus šiuo metu nepretenduoju.

Patirtis yra įgyjama. ;) Literatūros yra.. Ypač anglų, rusų kalbomis.. Klausimas tik ar daugiausia senesnės Vakarų Europos veislės yra perspektyvios versliniams sodams mūsų klimato sąlygose?.. Lenkijoje tos pačios pvz. 'Cosford', 'Barcelona'/'Katalonski' ir 'Halle' yra auginamos daugiausia tik Lenkijos pietuose. Tačiau Lietuvos klimatas tai ne Lenkijos pietų klimatas.

Seniausias verslinis sodas Lietuvoje gali būti UAB ,,Domeikų sodai" auginamas, bet ten auga tik viena nežinoma veislė iš Belgijos.. Kadangi nėra veislių kryžmadulkos, tai derėjimas nėra geras, galimas pramečiavimas. Tad nėra optimaliai ten viskas.

Be to yra naujų veislių kurias verta išbandyti, ir jei jos pasiteisins tada plėtoti didesnius plotus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Hektaras lazdynų gali būti ir daug ir mažai, priklausomai nuo užmačių.. :eusa-whistle:

Šiaip ar taip, be 5-7 metų auginimo, krūmo-medelio tvirtos šakų sistemos suformavimo pirmo rimtesnio derliaus tikėtis sunku..

Džiaugiuosi šį pavasarį gavęs dar kelias stambiavaises lazdynų veisles.. Jų pas mane jau 20 :eusa-think:

861e354b661b.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokias veisles pagrinde sodini? Ar turi "pamiati Jablokova"? Skaičiau, kad tai viena geriausių veislių, bet Vrublevskiai jų neturi. Aš šį šeštadienį sodinsiu keturis lazdynus ir pora graikinių. O šiaip visi pernai sodinti sėkmingai peržiemojo, dabar žydi, tiesa ne visi turi purkų, bet aš kažko ir nesitikiu, tegu auga ir stiprėja. O kokioje dirvoje sodinai, matau sklypas gana lygus, pas mane kalvotas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai kurias veisles gavau iš Velykių sodo augalų medelyno, Pasvalio rajone:

http://sodoaugalai.lt/

Pas mane šiuo momentu auga kolekcija, t.y. kiekvienos veislės po kelis ar daugiau vienetų..

'Pamiat Akademika Jablokova" ir 'Moskovski Rubin' veislėms reikia apdulkintojo. Rusai siūlo į kompaniją bent vieną iš šių žalialapių rusų selekcijos kultivarų - 'Pervenec', 'Tambovski Ranyi', 'Tambovski Pozdnyi'.

Mano padaugintų, kai kurių veislių sodinukų, bent po kelis vienetus, tarp jų tikėtina ir 'Pamiat Akademika Jablokova', 'Moskovski Rubin' bei 'Pervenec' turėsiu dar šių metų rudenį. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

romka 50, Dėkoju, pasišnekėjau su Jūsų broliu. Turi jis 'Halle', 'Cosford', 'Gustav', raudonlapių..

:icon-geek: Ieškau daugiau bendraminčių (mūsų jau keletas ,,su vienas kito kontaktais"), tad jei kas turi pasidalinti, apsikeisti vertinga literatūra, nuorodomis, bet kokia patirtimi, ar žiniomis susijusiomis su lazdynais prašau parašyti man elektroniniu paštu:

[email protected]

;) Galėtume ateityje kokį susitikimą padaryti, pabendrauti, pasižiūrėti, gyvai pakalbėti, vienas kitam pagelbėti ir padėti, pasikonsultuoti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na štai ir mano medelynas papilnėjo, 27 d. pasodinau du graikinius, vieną ankstyvąjį ir Cosford. Dabar turiu šias veisles:

"Cosford", "Katalonskij", "Halle", "Barcelona", Ankstyvas(tai ne veislės pavadinimas) ir graikiniai. Viso penkiolika medelių.

Vienas trūkumas, kad rudenį į juos buvo karvių banda užsukusi, tai kai kurių viršūnės nukentėjo, kas, manau, atitolins derliaus gavimą.

Kaip jūsų augintiniai peržiemojo ar gerai žydėjo, pasidalinkit įspūdžiais. Dabar ieškosiu kitų veislių, bet arti nėra daug turinčių. Gal kas turit duomenų nepertoliausia nuo Utenos. Įmeskit kontaktus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...