Jump to content

Aviu vilna. Ka Jus darot su ja?


maksiuk

Recommended Posts

  • Atsakymai 142
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

  • po 2 savaičių...
Įdomu, jeigu ūkinio pastato apšiltinimui neplautą avies vilną pamaišyčiau su akmens vata? Šiek tiek sutaupyčiau akmens vatai, bet ar iš to kas nors gautųsi, ar tai racionalu ir efektyvu?

o kokia prasmė ją maišyti su akmens vata? dėkit gryną ir viskas. Dėl plovimo - tai kiek skaičiau užsienio šaltinius tai reikia plauti, o po to dar borakse pamirkyti - čia dėl kandžių, na ir pelės to nlb gal mėgsta..

Čia daugiau galima pažiūrėti:

http://www.google.lt/search?rlz=1C1SKPL ... tion%2Bdiy

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Vakar per BTV Tarp miesto ir kaimo rodė kaip velia veltinius tokia Marijona Lukaševiečienė iš Šiūlėnų k N. Daugėliškio sen. Ignalinos r. Vėlė jos tėvai, seneliai iri t.t. Ji yra Šiūlėnų k. bendruom. pirmininkė. Jie rengia vėlimo seminarus, kuriuose mokina veltinius susivelti. Laidoje rodė, kaip veliamas veltinis. Nustebau, kad tai visai nesudėtinga, tik, žinoma, reikia laiko.

Bendruomenė žada kada nors ir karšyklą įsigyti. Tai būtų gerai, nes Utenoj nebėra, prie Rokiškio nėbėra, tik Molėtuose belikusi, dar Ukmergėj yra (čia vardiju, kur man arčiausia)

Internete radau jų koordinates: 8616 85 135, [email protected]

Pirmą laidos dalį pražiopsojau, rodė apie naminius siūlus ir fone mačiau karšyklos įrenginį. Gal kas žiūrėjote? Kur tai yra?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar per BTV Tarp miesto ir kaimo rodė kaip velia veltinius tokia Marijona Lukaševiečienė iš Šiūlėnų k N. Daugėliškio sen. Ignalinos r. Vėlė jos tėvai, seneliai iri t.t. Ji yra Šiūlėnų k. bendruom. pirmininkė. Jie rengia vėlimo seminarus, kuriuose mokina veltinius susivelti. Laidoje rodė, kaip veliamas veltinis. Nustebau, kad tai visai nesudėtinga, tik, žinoma, reikia laiko.

Bendruomenė žada kada nors ir karšyklą įsigyti. Tai būtų gerai, nes Utenoj nebėra, prie Rokiškio nėbėra, tik Molėtuose belikusi, dar Ukmergėj yra (čia vardiju, kur man arčiausia)

Internete radau jų koordinates: 8616 85 135, [email protected]

Pirmą laidos dalį pražiopsojau, rodė apie naminius siūlus ir fone mačiau karšyklos įrenginį. Gal kas žiūrėjote? Kur tai yra?

Prienų rajone Skriaudžiuose Jaunimo gatvė A.E.Majaus karšykla-verpykla ,prekyba australiškos vilnos siūlais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Utenoj karsia bet tik praplauta vilna ,ir pres vezant reik paskambint tel:838974043

O kada paskutinį kartą ten buvai? Pas mus kalbama, kad ta moteriškė pardavė savo mašinas.

Kur karšia nepraplautą?

Buvau pries menesi. viena pardave,kita dar pasiliko.Neplauta karsia Kaskur Juzintose atrodo Poškunu kaime,bet ten nebuvau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Utenoj karsia bet tik praplauta vilna ,ir pres vezant reik paskambint tel:838974043

O kada paskutinį kartą ten buvai? Pas mus kalbama, kad ta moteriškė pardavė savo mašinas.

Kur karšia nepraplautą?

Buvau pries menesi. viena pardave,kita dar pasiliko.Neplauta karsia Kaskur Juzintose atrodo Poškunu kaime,bet ten nebuvau

Kaip gerai! Kokie klaidinantys gandai sklando...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 1 mėnesio...
  • po 3 savaičių...

Laba diena visiems :icon-smile: ,

netycia aptikau Jusu idomia diskusija apie neturejima kur deti aveliu vilnos...nusprendziau prisiregistruoti ir suteikti issamesnes info apie tai :icon-smile: !

Pirmas dalykas nera taip jau blogai su vilnos karsimu, tikrai kiekvienoje savivaldybeje yra kas karsia vilna, tik deja karsia ja vyresnio amziaus zmones kurie nepriena prie interneto, tame tarpe ir mano tevas is Paskoniu kaimo Utenos rajone (ant rubeziaus su Rokiskio rajonu). Jis karsia plauta ir neplauta vilna. Taip pat vietoje galima pasisiuti antklodes. Dar zinau, kad vilnas karsia, bet tik merinu Skriaudziu kaime, Kauno rajonas. Taip pat zinau, kad karsimu uzsiema Gediminas Ukmerges rajone (www.wool.lt)

Del vilnos supirkimo...superkame ir vilna. Busime labai dekingi jei jos neismesite o parduosite mums :icon-smile: ! Mano nr 865373195 Viktorija. Mes daznai vazinejame po visa Lietuva, tad kai busime Jusu kraste, galime uzsukti ir prigriebti vilnute :icon-smile: !

Veltiniu gaminimas. Irgi nera tokia bloga situacija. Velia kas netingi, bet tai velnioniskai sunkus darbas su pasekmemis (plastaku sanariu issisukinejimas :icon-sad: ) Zinau, kad velia tie patys Skriaudziai, Panevezyje yra vyriokas kuris velia. Ignalinoje gyvena moteryte, kuri neseniai atidave visas zinias mano mamai apie veltiniu velima, tad dabar mes esame tiktai mokymosi stadijoje. Ir net neabejoju, kad yra daugiau kurie moka velti tuos senuosius veltinius. Dabar jau yra pradeti velti modernus spalvoti veltiniai...bet apie juos nieko protingo pasakyti negaliu, nes veliama is zelandiskos spalvotos vilnos. Pirmas dalykas ji nera tokia riebi, antras dalykas spalvota vilna yra gerai spalvojimui, bet ne visam batui daryti, nes spalvota vilna yra chemiskai apdorota, to pasekoje, kaip as suprantu, ji nebera tokia stipri. Geriausi veltiniai is romanovu vilnos.

Man regis ganetinai dau parasiau, tikiuosi ir info pakankamai :icon-smile: ! Jei turesite daugiau klausymu, skambinkite, rasykite, padesiu kuo galesiu :icon-smile: !

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena visiems :icon-smile: ,

netycia aptikau Jusu idomia diskusija apie neturejima kur deti aveliu vilnos...nusprendziau prisiregistruoti ir suteikti issamesnes info apie tai :icon-smile: !

Pirmas dalykas nera taip jau blogai su vilnos karsimu, tikrai kiekvienoje savivaldybeje yra kas karsia vilna, tik deja karsia ja vyresnio amziaus zmones kurie nepriena prie interneto, tame tarpe ir mano tevas is Paskoniu kaimo Utenos rajone (ant rubeziaus su Rokiskio rajonu). Jis karsia plauta ir neplauta vilna. Taip pat vietoje galima pasisiuti antklodes. Dar zinau, kad vilnas karsia, bet tik merinu Skriaudziu kaime, Kauno rajonas. Taip pat zinau, kad karsimu uzsiema Gediminas Ukmerges rajone (http://www.wool.lt)

Del vilnos supirkimo...superkame ir vilna. Busime labai dekingi jei jos neismesite o parduosite mums :icon-smile: ! Mano nr 865373195 Viktorija. Mes daznai vazinejame po visa Lietuva, tad kai busime Jusu kraste, galime uzsukti ir prigriebti vilnute :icon-smile: !

Veltiniu gaminimas. Irgi nera tokia bloga situacija. Velia kas netingi, bet tai velnioniskai sunkus darbas su pasekmemis (plastaku sanariu issisukinejimas :icon-sad: ) Zinau, kad velia tie patys Skriaudziai, Panevezyje yra vyriokas kuris velia. Ignalinoje gyvena moteryte, kuri neseniai atidave visas zinias mano mamai apie veltiniu velima, tad dabar mes esame tiktai mokymosi stadijoje. Ir net neabejoju, kad yra daugiau kurie moka velti tuos senuosius veltinius. Dabar jau yra pradeti velti modernus spalvoti veltiniai...bet apie juos nieko protingo pasakyti negaliu, nes veliama is zelandiskos spalvotos vilnos. Pirmas dalykas ji nera tokia riebi, antras dalykas spalvota vilna yra gerai spalvojimui, bet ne visam batui daryti, nes spalvota vilna yra chemiskai apdorota, to pasekoje, kaip as suprantu, ji nebera tokia stipri. Geriausi veltiniai is romanovu vilnos.

Man regis ganetinai dau parasiau, tikiuosi ir info pakankamai :icon-smile: ! Jei turesite daugiau klausymu, skambinkite, rasykite, padesiu kuo galesiu :icon-smile: !

sveiki,norejau paklausti del vilnos supirkimo kaip ji turi but paruosta uztenka tik nukirpt ir sudet ar reik kaip dar isrusuot ,isplaut ir taip toliau. Ir kokia butu mazdaug kaina

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Na aš pati dar nieko nedariau (močiutė verpdavo siūlus ir megzdavo) dar turiu likusios vilnos nuo senų laikų tai vis audžiu mintį kaldrą pasisiūt. Man buvus bendradarbė pasakojo kaip siuvo kaldrą anūkui. tai veiksmas maždaug taip vyksta:1 Vilną išplauna, kad kvapo nebūtų(sakė skalbimo priemonių nededa, pati gerai išputoja) ir išdžiovina. 2. sukaršia, (sakė toj karšykloj kur karšia, pasako, kad kaldrai tai ten kažkaip platesnę juostą gal daro). 3. ištiesia ant medžiagos (jei gerai supratau ant 1 pusės, kad kitą dalį galėtų užverst ant viršaus) sudygsniuoja kvadratėliais ar pan ir užsiūna kraštus) vat ir kladra.... Sakė labai liuks: žiema šilta, vasara vėsu. Nežinau ar suprantamai parašiau, bet pati tik tiek žinau, jei kas sius, gal pasidalins patirtim. Kas apie Kauną gyvena,tai sakė, Skriaudžiuose karšykla yra, ten ta mano pažystama ir karšia, bet kalbėjom prieš kokius 4 metus,tai negarantuoju, kad dar yra.

Taip, dar ten karšykla yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...