Jump to content

pieno tyrimai


Pofke

Recommended Posts

Jums taip nebuna. Stai jums pavyzdys, paimti du pieno meginiai 13d viena emiau pats kita priemejas skirtumas 30 min, skirtumas ir rezultatuose ir nezinau kuriais tiket, ar ymanomas toks skirtumas ar cia jau nesaziningi zaidimai, nes somatines beveik sutampa visa kita kaip matot.

Imta mano:     R 4.45 B 3.31 Lak 4.43 Ur 33 Som 347 pH 6.61 (13d.)

Imta supirkejo R 4.15 B 3.20 Lak 4.23 Ur 43 Som 177 pH 6.55 (4d.)

                       R 4.22 B 3.15 Lak 4.20 Ur 41 Som 357 pH 6.67 (13d.)

Arba kitaip tariant ar baltymai ureja ir laktoze issisluoksniuoja?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dažniausiai jei baltymai dėl kažkurios priežasties nepanaudojami produkcijos (mūsų atveju pieno) gamybai, jie pašalinami šlapalo (urėjos) pavidalu..

Tam, kad baltymai būtų panaudoti, reikia daugiau energijos dažniausiai neląstelieninių angliavandenių pavidalu (energija riebalų pavidalu nepadeda).... bet  taisyklė dėl angliavandenių turi keletą rimtų ribojimų ir laktacijos laikotarpių ir angliavandenių šaltinių atžvilgiu. Kalbėjau, žinoma, apie atrajotojus..  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...

Kur galima būtų Kaune išsitirti piena, norint pirkti karvę ir pasižiūrėti ar nėra somatų stafilokokų ir panašių dalykų, ir kaip tas tyrimas turėtų būti paimtas ir pristatytas . Ačiū.

Vą įeik į šį tinklalapį http://www.pieno-tyrimai.lt/index.php susirask reikiamą telefoną, pasiskambink ir tau viską maloniai paaiškins

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Pagarba

 

Reiketu Jusu pagalbos paremtos Jusu patirtimi (jei esat kada susidure su, mano galva fenomenu).

 

Turiu kontroliuojama banda ir kas ketvirti atiduodu piena per vietine VMVT i PT. Taip sutapo, kad atiduoti reikejo keleta paru po isleidimo i ganykla. Viena trukinama, viena karantine, kitos su pilvais. Liko viena karve. Visada atlieku vidine pieno kontrole del mastito du kartus per savaite su skystu testu. Patikrinau karves piena - jokiu neigiamu pokyciu teste. Po daugiau kaip savaites gaunu atsakyma: riebumas 4.73, baltymai 4.43, laktoze 4.20, ureja <5, SLS 673, sarmingumas 6.63 pH. Apsalau nuo gautu rezultatu: skystas mastito testas nerodo nieko blogo (ta proga nusipirkau dar ir kito gamintojo testa - irgi nieko blogo), pH beveik normoje o SLS i lubas lipa. Mano galva, esant tokiam SLS skaiciui pH tikrai butu arti 7, taip pat baltymu skaiciaus ir urejos procento prasilenkimas nesuprantamas. Aisku po tokio rezultato stabdo mano produktu gamyba. Bet man visvien makauleje nesuvokimas - pasidarau asmenini rugusio pieno testa del mastito. Gaunu tobula konsistencija.

Galvoju, kad gal bus vaikai indeli pieno meginiui atidare pries imant megini. Susitariu su VMVT, kad po savaites atiduosiu pakartotini testa. Visa savaite papildomai karvei duodu mineraliniu priedu. Perku spec. sterilu inda, plaunu tesmeni su sodos tirpalu, valau galus su degtine ir dar pasidarau skysta mastito testa. Laukiu atsiputes, bet gavus rezultatus pradedu galvoti, kad su PT tyrimu rezultatais stebuklai darosi. Vakar gauti rezultatai dar karta suglumino ir galutinai ismuse is veziu - riebalai 4.01, baltymai 4.27,  laktoze 4.22, pH 6.63, ureja 13 ... o somatiniu 522. Pagelbekit prasau - prarasti visi men. uzsakymai, totalus pasimetimas kai skystas mastito testas, rugpienio testas, pH priestarauja SLS skaiciui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekaip nesurišu pH su SLS...  Ir niekaip nesuprantu, kodėl negali būti tokių SLS?? Na, gal per mažai žinau..  Karvės, turbūt žalos?? Urėja ir baltymai iš tikro keistoki...  Šiaip tai man laktozė kelia įtarimą.. Tikrai gerai ir teisingai šeriamai karvei tokia per žema.. Ir jūs manėt, kad mineralai padės nuo somatų?? Šventas naivume...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekaip nesurišu pH su SLS...  Ir niekaip nesuprantu, kodėl negali būti tokių SLS?? Na, gal per mažai žinau..  Karvės, turbūt žalos?? Urėja ir baltymai iš tikro keistoki...  Šiaip tai man laktozė kelia įtarimą.. Tikrai gerai ir teisingai šeriamai karvei tokia per žema.. Ir jūs manėt, kad mineralai padės nuo somatų?? Šventas naivume...

augant SLS skaiciui dideja pieno sarmingumas, todel sie du parametrai yra glaudziai susieti vienas su kitu. Surininku is PV Europos patirtis, surininko eksperto is prancuzijos patirtis, visa surininkams skirta literatura nurodo labai aisku mastito parametra - pH arteja prie 7. Mineralai buvo duodami ne del SLS, bet del karves organizmo sustiprinimo, kad, jei yra uzkratas, ji pati pradetu valytis (bet tai buvo tik desperatiski veiksmai gavus priestaringus parametrus is PT.

Ka Jus galvotaj apie tai, kad skystas testas (net poros skirtingu gamintoju) nerodo net uzuominu i mastita (daugiau kaip 200 t. SLS - o mano situacijoje net virs 600 t. Ar testas nuo tokio kiekio uzlinko?...)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Didesnėse bandose (200+ melžiamų) net minties neturim, kad sieti pH su SLS..  Kiek tenka skaityti vakarietišką (na, aš amerikiečių gerbėjas) literatūrą nerandu nieko, kas griežtai sietų šiuos rodiklius.. Dabar pagalvojau, kad jau pasenau, paieškojau  įdėmiau ir radau tik keletą mokslinių straipsnių su vienoda išvada:- "The findings show that pH records of raw milk are not suggested to determine subclinical mastitis or quality of milk."

O tai kaip ten su karvėmis?? Žalos ar ne? Lieka tik neaiškumai su pieno baltymais ir urėja pas jus....  Nors, net ir darant tyrimus kasdien,šeriant  visiškai vienodais pilnai sumaišytais pašarais, rezultatai svyruoja ganėtinai stipriai...  Urėja netgi labai stipriai.. Po to labiausiai paveikūs riebalai, bet  dėl jų svyravimo reikia save labiau, negu PT kaltinti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Didesnėse bandose (200+ melžiamų) net minties neturim, kad sieti pH su SLS..  Kiek tenka skaityti vakarietišką (na, aš amerikiečių gerbėjas) literatūrą nerandu nieko, kas griežtai sietų šiuos rodiklius.. Dabar pagalvojau, kad jau pasenau, paieškojau  įdėmiau ir radau tik keletą mokslinių straipsnių su vienoda išvada:- "The findings show that pH records of raw milk are not suggested to determine subclinical mastitis or quality of milk."

O tai kaip ten su karvėmis?? Žalos ar ne? Lieka tik neaiškumai su pieno baltymais ir urėja pas jus....  Nors, net ir darant tyrimus kasdien,šeriant  visiškai vienodais pilnai sumaišytais pašarais, rezultatai svyruoja ganėtinai stipriai...  Urėja netgi labai stipriai.. Po to labiausiai paveikūs riebalai, bet  dėl jų svyravimo reikia save labiau, negu PT kaltinti..

Jusu cituojamo saltinio isvadoje rasoma "Also, further investigations using more data are needed to confirm reached results in the present study.".

Pateikiu adresa, kuri google paieska Jums turbut ismete pirmaji sarase. Ten nurodomos kitokios isvados: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2868129/

Stai sekantis saltinis, kur isvardinami galimi mastito identifikavimo budai. Vienas is ju pH. http://www.dcu.ie/biotechnology/abg/pdfs/carov/mastitisreview-tibs.pdf

Net arabai formuoja tokias isvadas: http://www.iasj.net/iasj?func=fulltext&aId=81635

 

Pritariu Jusu pastabai, kad dideleje bandoje tai neturi prasmes. As kalbejau apie individualaus gyvulio pvz, kurio pH nerodo jokio uzdegimo (ypac tokio didelio SLS).

Karve, kurios informacija pateikta - 50 proc. Dzersine.

Butu saunu, kad remdamiesi savo patirtimi pakomentuotumet situacija, kai PT fiksuojama labai dideli SLS kieki, nefiksuoja skystas mastito testas (pienas lieka be jokiu pokyciu - skystas, svarus, be pleveliu, snargliu, granuliu ir pan.). Isoriniu pozymiu pas karve irgi nera *tesmuo be pokyciu, kurie leistu istarti mastita)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Variantų labai daug (apima ir testų galiojimo laikus ir patikimumus, ir mėginio į PT pristatymo varintus ir dar daug galimybių), ir visus čia svarstyti... Jūsų SLS kiekiai nieko stebuklingo, gali būti eilinio aplinkos mastito šuolis, kuris greitai kyla, ir greitai praeina, karvės organizmui sėkmingai sukovojus..

Na, neradau tekstuose vienareikšmiško ryšio pH ir SLS (ne mastitų) primenu, kad somatinės ląstelės yra organizmo kovos su uždegimu (šiuo atveju pieno liaukos) rezultatas..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Variantų labai daug (apima ir testų galiojimo laikus ir patikimumus, ir mėginio į PT pristatymo varintus ir dar daug galimybių), ir visus čia svarstyti... Jūsų SLS kiekiai nieko stebuklingo, gali būti eilinio aplinkos mastito šuolis, kuris greitai kyla, ir greitai praeina, karvės organizmui sėkmingai sukovojus..

Na, neradau tekstuose vienareikšmiško ryšio pH ir SLS (ne mastitų) primenu, kad somatinės ląstelės yra organizmo kovos su uždegimu (šiuo atveju pieno liaukos) rezultatas..

Pratesiu abrakadabras

 

Istorijos apie PT tasa. Dzersine, kuri buvo karantine ir buvo gydoma pagal paseli bei jam parinktus antibiotikus (esu labiau linkes i ilgesni procesa be antibiotiku, bet...). Po du kartus ilgesnes islaukos siunciu piena i PT del paselio. Atsakymas - nera augimo. As jau ploju katuciu ir atiduodu piena i vietine VMVT neplaniniam patikrinimui. Gaunu fantastiska atsakyma (nekreipkit demesio i riebuma, nes pradejus melzti prisiminiau, kad reikes pieno meginiui, todel paimtas jau dali numelzus) R 5.99 B 4.41 L 4.31 Ph 6.65 ir.... SLS 769 t. Na, nusikeikiu ir kita diena atiduodu komercini tyrima. Skirtumas tarp pieno meginiu paemimo 6 d., jokios intervencijos vaistais arba uzkalbejimais ir pan. Gaunu komercinio atsakyma tai paciai karvei (riebalu maziau nes paimta melzimo pradzioje) R  4.51 B. 4.36 L. 4.41 Ph 6.62 ir ... SLS 246 t. Paaiskinkit man, zaliam pienininkui, kaip gali buti toks didelis SLS skirtumas 6 dienu laikotarpyje be jokiu intervenciju i karve? Papildomai buvau atidaves ir paseli - jokio augimo. Karve papildomai gauna tik mineraliniu su kalciu. Nezinau, kokia Jusu patirtis, bet nagrinejant sia situacija man i galva sauna tik keleta kvailu minciu, arba vietine VMVT "tarpininkauja" informacijos koregavime arba PT nesamones rodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

maziau sveria, maziau eda. maziau pieno duoda. daugiau telpa, pienas labiau koncentruotas. Taigi sumoj $$ gaunasi panasiai. skonio reikalas. 

Ugis ir mase - apie 450 kg, aukstis ties ketera priklauso nuo to ar jos is danijos ar is JAV (Dzersio salos originalai maziausi, bet ju Lietuvoje neteko regeti. Turiu viena daniska ir pusiau daniska bei JAV dzersiu krauju, tai pastaroji aukstesne ir snukio forma jau truputi kitokia (gaila, bet net keturi skirtingi dzersiu seklos saltiniai man tieke tik JAV dzersiu sperma - ... ir tikrai is prastesniu genetiniu savybiu buliu (juk visada galioja principas "minimum investiciju ir maksimum pelno)). pieno po versiavimosi primelzdavau is 5 versiu dzerses atole apie 9-10 vienu melzimu, is 2 versiu dzerse atole 10-11 l. Pienas riebus (geltono atspalvio, indai riebalais apeina), daug baltymu, maziau sueda (seniau deliojau vidurki tavrtiniam laikotarpiui 11-12 ritiniu sieno, dabar laktuojanciom nebedelioju daugiau kaip 10 ritiniu). ganyklose neisrankios pasarui - ir medzius nueda, ir maciau net builius edant (tikrai ne is bado). Minusai - jautresnes rudens oro kaitai (jeigu nebuvo ilieta vietinio kraujo), pasaro kaitai. Charakteris kaip ozkos ir prieraisios, ir uzsisiklinancios ties savo "noriu". Man jos idealios surio gamybai del iseigos (is paprastos juodmarges 10 l pieno gaunu 800-900 g. fermentinio surio, o is dzerses 10 l 1200-1300 g. fermentinio surio). o darant kieta suri gauni ir gera kieki grietineles sviestui.

...BET VISA SI INFORMACIJA NE SITAI FORUMO TEMAI.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gauna mineralų su kalciu... Kodėl ne tiesiog kreidos pašiūpeliojat, jei manot, kad to kalcio reikia..

Dėl SLS skirtumų... Jei mastitas buvo aplinkos (sukėlėjai pvz.Streptococcus uberis, Streptococcus dysgalactiae ) karvės savo imunitetu galėjo sukovoti.. Tai tik viena iš galimybių, ir aš jokiu būdu čia PT neteisinu.. pats matau krūvas įdomybių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...