Jump to content

Skaniausia jums obelu veisle


Donatas

Recommended Posts

Žiuriu,kad ne man vienai seilė nuvarva prisiminus vaikysrės obuolių skonį.Močiutės sode augo žieminės veislės didelė obelis ir tuos obuolius vadinom ''černaguzais''.Odelė tamsiai tamsiai vyšninė o baltame minkštime eidavo tokios tamsiai raudonos''gyslelės'',tai aš maža manydavau kad ten obuolio kraujagyslės...skonis ypač pastovėjusių budavo pasakiškas toks saldžiarūgštis.Pas sodininkus klausinėjau,bet niekas nežino.Manau,kad tai obeliai galėjo būti apie penkiasdešimt metų kai galutinai išdžiūvo.Gal kas turite tokia obelį?

Labai skanūs ananasiniai o iš vėlesnių veislių tai kaip sakė Aiva černaguzai.Deja jos taip pat nebeturiu,kai buvau fuksas teko skint obuolius tais laikais dar Avižienių sodininkystės ūkyje tai ten irgi jų buvo juos ten vadino Rudens dryžuotieji.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skanus ir alyviniai,grapstainai,antaniniai dar sako,kad aukso ranetai skanus,bet man skaniausi pas mus taip vadinami raspajai.Jie tokie tamsiai raudoni buna nuo saules puses,nors ir zalia spalva ju buna prinokusiems skoniui neturi reiksmes.Vidus baltas ir sultingas,juos galima valgyti nuo rudenio,bet skinti issilaiko iki pavasario vesiam rusyj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 1 metų...
  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...