Jump to content
Donatas

Skaniausia jums obelu veisle

Recommended Posts

Skaniausius obuolius valgiau vaikystėje. Seneliai turėjo sodyba kaime, ten buvo sena vokiška obelis. Obuolia sunokdavo rugsėjo pradžioja. Visa vasara obuoliai būdavo šviesiai žali, kai pradėdavo nokti, tai iš pietinės pusės lygiai parausdavo. Tokio skonio daugiau nesu ragaves niekur kitur. Skonis o gal kvapas panašus į senų šimtamečių baldų kvapą. Jau praėjo 25metai tą skonį jaučiu ir dabar. Norėčiau rasti tą veislę. Gal yra žinančių apie senases prieškarines veisles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na tokios veisles nezinau, bet turiu jei jau apie senienas pradejome kalbeti irgi labai sena veisle, kazkada seneliu kaime sodinta, veliau kai iskrauste i miesta tevas i soda pasiskiepyjo tos veisles, o dabar as is sodo pries 8 metus atgal i kaima priskiepyjau. Tokie zieminiai stovi puikiausiai iki balandzio-geguzes menesiu. Nera dideli. Rudeni buna zali bet ziauriai kieti. O vat kai ateina toks metas kaip dabar tai minkti ir skanus.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sveik, gal zinote tokia veisle kaip "balerinos" kur ju galima butu isigyti?

Manau, mugeje "Ką pasėsi... 2008" http://www.lzuu.lt/mtp/index.php?id=2498 gali rasti.

'Balerina', veislės obelis priskiriama koloninėms obelims. Jos nedidelės, be šoninių šakų (neleidžiama jų formuoti genint). Jos daugiau dekoratyvinės, obuolių palyginus su aukštesnėmis obelimis - mažokai. priežiūros irgi daugiau. Dabar galima rasti ir daugiau koloninių obelų veislių.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man skaniausi obuoliai auga ant mano seneliu pasodintos obelies, veisles tikrai negliu pasakyt, bet sake, kad kadaise pirko lenkijoj, daug mokejo, o dabar duoda vaisiu. Obuoliai raudoni, itin sultingi , bet kietoki.Tokie man skaniausi. Ir labai saldus. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žiuriu,kad ne man vienai seilė nuvarva prisiminus vaikysrės obuolių skonį.Močiutės sode augo žieminės veislės didelė obelis ir tuos obuolius vadinom ''černaguzais''.Odelė tamsiai tamsiai vyšninė o baltame minkštime eidavo tokios tamsiai raudonos''gyslelės'',tai aš maža manydavau kad ten obuolio kraujagyslės...skonis ypač pastovėjusių budavo pasakiškas toks saldžiarūgštis.Pas sodininkus klausinėjau,bet niekas nežino.Manau,kad tai obeliai galėjo būti apie penkiasdešimt metų kai galutinai išdžiūvo.Gal kas turite tokia obelį?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aiva jei tikrai Černoguzai buvo skanūs, tada įtrauksiu reiks įskiepiti arba pasodinti. Netoliesia auga sena obelis.

Beje Černogzai yra įtraukti į Lietuvos augalų genų banką, kilmė nežinoma.

Plačiau senų veislių knygoje:

Asta Blažytė. Senosios lietuviškos vaismedžių veislės

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti
×