Jump to content

Ar sejate lubinus?


technikas

Recommended Posts

:icon-rolleyes: Lubinai sėjami kuo anksčiau, kai tik gali įeit į laukus. Ir labai negiliai, galima net ant dirvos ir privoluot. Išdygę sustoja kelioms savaitėms ir formuoja šaknų sistemą, tad nereikia nusigast kad kažkas blogai. Labai pagerina dirvą :icon-idea:

:icon-exclaim: Turiu sėklos saldžiųjų lubinų "Helena" ir "Danko" olkoloidų kiekis iki 5%. papildomos išmokos už ha 110 Lt. :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paklausa yra, pas mane neužsistovi, nors ir ne daug per metus dar parduotu apie 30 t po 650 Lt. Derlius smėlyje gaunu 3,5-4 t. Galima sėti ir mišiniuose su kita kultūra, labai gerai buvo su vasariniu kvietrugiu.

Ima ir gyvulinkystės ūkiai pašarui, ir žuvininkystės ir augalininkystės - žaliai trąšai. :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-twisted: Tikrai taip lubinai - ankštinė kultūra. Jei dar kas pasiūlys baltų tai galima sumaišyt su žirniais, nes ir dydid ir forma ir spalva tokia pati. Dar būna geltoni ir raini (šviesiai pilki su rudais ir juodais taškiukais). :icon-eek:

Tarp kitko turiu ir žaliųjų žirnių (maistiniai), buvau pasėjąs 11 ha. Šiemet žadu 20 ha pavaryt.

O dėl išmokos už juos yra galiojantis žū ministro įsakymas Nr. 3D-654 kur parašyta "1. Papildomos tiesioginės išmokos dalis mokama pareiškėjams:

1.3. už baltymingų augalų: saldžiųjų lubinų, žirnių, lauko pupų nuimtą plotą pasibaigus pieninės brandos etapui (saldžiųjų lubinų plotas turi būti apsėtas sėkla, kurioje yra ne daugiau kaip 5 proc. karčiųjų lubinų sėklų). Pareiškėjai Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos išduotą pažymą, kurioje nurodyta išsėtos sėklos karčiųjų sėklų proc., ir jos kopiją pateikiasavivaldybėms..."

Ir t.t. :icon-idea::icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-rolleyes: Lubinai sėjami kuo anksčiau, kai tik gali įeit į laukus. Ir labai negiliai, galima net ant dirvos ir privoluot. Išdygę sustoja kelioms savaitėms ir formuoja šaknų sistemą, tad nereikia nusigast kad kažkas blogai. Labai pagerina dirvą :icon-idea:

:icon-exclaim: Turiu sėklos saldžiųjų lubinų "Helena" ir "Danko" olkoloidų kiekis iki 5%. papildomos išmokos už ha 110 Lt. :icon-exclaim:

Aš irgi ekologiškai ūkininkauju ir bandau nusipirkti lubinų sėklos tik nežinau ar tiktų ekoagros jei pirkčiau iš tavęs.

O žirnių praeitą metą gavau apie 2 t/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi ekologiškai ūkininkauju ir bandau nusipirkti lubinų sėklos tik nežinau ar tiktų ekoagros jei pirkčiau iš tavęs.

O žirnių praeitą metą gavau apie 2 t/ha.

Ir aš dabar nežinau. Dar iki praito penktadienio tiko ir buvo žinoma kokius dokumentus reikia pateikti. Tačiau atvažiavo Jasius iš ŽŪM Ekoagros , Žemės ūkio rūmų atstovai ir pradėjo ginčytis bei yrodinėt, kad ekologai turi sėti tik Elitą, Super elitą ar pirmą atsėlį. Pas mane jau gal 3 ar 4 atsėlys, tai net pats dabar pasimetęs kaip reiks elgtis. Bet iki galo jie ir tarpusavyje neišsiaiškino, žadėjo po 2 savaičių atsakymą duot.

Piktai kai tai taisykles kaitalioja, o iš anksto nieko nepasako. Pernai visokių nesamonių su apsaugos juostom buvo, šiemet su sėkla, tuoj gal reikės spjaut į viską.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man sunku suvokti kaip įmanoma žirnius ekologiškai užauginti :icon-cool: .

Kaip jūs kovojat su amarais ir kitais kenkėjais?

As asmeniškai kur buvau insekticidų nepanaudojęs vienoj vietoj tai viskas sukirmijo žirniai skylėti :) Ar perka tokios kondicijos juos? Ar išvalot kaip nors?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-rolleyes: Labai malonu kad yra besidominčių ankštinėm kultūrom.

Kaip jau buvau minėjas ūkininkauju ekologiškai, todėl tikrai nenaudoju jokios chemijos. O išauginti tikrai galima ir nesukirmijusius žirnius. Visų pirma reikia pataikyt sėjos laiką ir pasėt kaip galima anksčiau. Pernai vieną lauką 3 ha pavėlavau tai jie ir sukirmijo. Po to reikia žiūrėt, kad arti nebūtų giminingos kultūros (pas kaimynus irgi), kad neplistų koks užkratas. Be to būtų gerai, kad ir pernai panašios kultūros arti būt nebuvę. Nuo piktžolių kovoju žemės dirbimu ir sėjomaina. :)

Skylėtus tai nuperka pašarams, o gerus dar ir išvalom, taip kad prekė įgyja gerą vaizdą.

:icon-twisted: Dabar dėl lubinų. Jie taip pat ekologiškai auginami. Jeigu pasėji vienodu gyliu jie išdygsta vienodai ir subręsta beveik visi. Na jei kur žalesnis pasitaiko tai jis išsivalo. Aš iškart visus grūdus nuo lauko per pirminį valymą pravarau.

Dėl kūlimo tai geriau nevėluot :icon-eek: bet šios veislės nėra labai lepios ir taip nešaudo. Anksčiau turėjau kitokius net pavadinimą pamiršau, tai būdavo dar nepriėjus prie lauko girdėt kaip pokši.

:icon-twisted: O dabar apie auginimą. Pasėju labai negiliai ir privoluoju po to atvaziuoju rudenį ir nukuliu. :icon-twisted: O tręšia saulė ir lietus papurškia vėjas su dulkėm taip ir auga :P .

O jei rimtai tai lubinų ir paprastam ūkį tręšti nereikia nes jie visas medžiagas iš giliai pasiima ir dar šaknyse sukaupia ką paskui labai gerai kiti augalai po jų įsisavina. Kai buvau paprastas ūkis tai prieš nukūlimą purkšdavau kad vienodai pribręstų. Kuliasi labai lengvai ir greitai, tik lenktuvais nereikia malt, beveik pakeltais eini čiut nagų galiukais viršūnes užmeta. Šiaudus iškar susmulkinu, gerai sulūžinėja.

Dar kai ekologinis tai iškart neariu tik retesniu kultivatorium prataraukiu ir visos pabiros iki vėlo :icon-exclaim: rudens sudygsta. Tdada bevei pašalus apariu ir dar trąša gaunasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Sveiki, ukininkauju ir as ekologiskai, antri metai, su sekla tai jau senai aiskino, kad galimes set savo arba is seklininkystes ukiu, as asmeniskai parasiau prasyma ir man leido pirkt neekologiskus lubinus c1, kaina 2000t. bet 700lt. kompensuoja.O tas apsimokejimas, jai neturi meslo, ekologiniu akeciu, manyciau bus sunku, kadangi pigdzoliu kiekis neturetu virsyti puse augalu paselyje, be to su ismokomis velgi neaisku ar jos pasieks iki sejos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ukininkauju ir as ekologiskai, antri metai, su sekla tai jau senai aiskino, kad galimes set savo arba is seklininkystes ukiu, as asmeniskai parasiau prasyma ir man leido pirkt neekologiskus lubinus c1, kaina 2000t. bet 700lt. kompensuoja.O tas apsimokejimas, jai neturi meslo, ekologiniu akeciu, manyciau bus sunku, kadangi pigdzoliu kiekis neturetu virsyti puse augalu paselyje, be to su ismokomis velgi neaisku ar jos pasieks iki sejos.

Galima paklausti kaip atrodo ekologiškos akėčios, supranti aš domiuosi tokiu eksperimentu LZŪU bandymų stotyje ten prof. P.Lazauskas man parodė labai įdomiai padarytas akėčias ekologiniam ūkiui bet po jų eina visa darbų seka kaip panaudoti, kad jos veiktu efektyviai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvo puslapi "skelbiu" pardavime akecios, pasiziurek gal dar bus bet reiks paieskoti nes senokai buvo, kai lankiau ekologinio ukininkavimo kursus, tai aiskino, kad priklausomai nuo to kas paseta reguliuojamas pirstu kampas, o taip is esmes sakyciau nieko sudetingo akeji ir tiek. Ten tokie kaip "dobilo" greblio pirstai, pernai nenaudojau nes neturejau, siemet bandau pasidaryt 4m. gal nebus tokios kaip gamyklines, bet pardavime naujos 3m. sakyciau 10000lt. o ten skelbime 6m. buvo 8500lt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galima paklausti kaip atrodo ekologiškos akėčios, supranti aš domiuosi tokiu eksperimentu LZŪU bandymų stotyje ten prof. P.Lazauskas man parodė labai įdomiai padarytas akėčias ekologiniam ūkiui bet po jų eina visa darbų seka kaip panaudoti, kad jos veiktu efektyviai.

:icon-rolleyes: Sveiki ekologai :icon-exclaim:

Vien tik pažiūrėti galima ir internete Kesko Agro puslapyje www.keskoagro.lt/index.php?959599163

Arba gamintojo puslapis www.hevadoublet.com/eng/eframe.htm

Yra ir kitų dar gamintojų.

Lietuvoje austriškom prekiauja Dotnuvos projektai, kaina 1600-2000 Lt už bėginį metrą. Lenkiškas :icon-evil: veža Laumetris tai kaina panaši kaip austriškų.

Dar lietuviškas gamina Viabaltė kaina apie 1300 už metrą :icon-cry: . Taip kad pasirinkimas yra, kokybės irgi skirtumai matosi tik pažiūrėjus. :P

O po ekologiškų akėčių panaudojimo jokios darbų sekos negali būti, nes jomis jau akėjamas pasėlis kai būna išleista du lapeliai, :icon-rolleyes: nesuprantu ką dar ten galima po to daryt, na nebent tik dar kartą perakėt ir atvažiuot rudenį kult :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

sveiki,

Mane sudomino ekologinis ukis, gal galite placiau papasakot kaip idirbate zemes sejai? kokius padargus naudojate? kokia sejomaina? Kiek laiko tie ekologinio ukininkavimo kursai trunka?

dekui

Sejomaina labai paprasta,pvz., javai-ankshtiniai-javai / (kitamet) javai-javai -ankshtiniai / ankshtiniai-javai-javai ir t.t. Ankshtiniu turi buti ne maziau 30 proc.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kokia norma lubinu reikia seti? kiek supirkejai duoda uz juos? koks realus ju derlingumas? kokia seklos kaina? nes siemet zirniu tai vargiai 1t/ha teisejo. sakau gal reiktu pabandyt lubinu paseti :P

Norma kazkur nuo 100-130 kg/ha, siais metais kaimyns pabande net 90 kg/ha ( seklos neturejo) as sejau po 130 kg/ha lubinai buvo kur kas grazesni.Dabar net nezinau kiek duoda supirkejai, nes as jiem neparduodu, nes zmones beveik viska isperka(nes uz lubinus moka papildoma ismoka, tai daug kas siekia ismoku gaut).Siais metais kaip sausra uzpuole tai gal buvo 1.3 t/ha o siap po 2 t/ha galima prikult.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kokia norma lubinu reikia seti? kiek supirkejai duoda uz juos? koks realus ju derlingumas? kokia seklos kaina? nes siemet zirniu tai vargiai 1t/ha teisejo. sakau gal reiktu pabandyt lubinu paseti :P

Norma kazkur nuo 100-130 kg/ha, siais metais kaimyns pabande net 90 kg/ha ( seklos neturejo) as sejau po 130 kg/ha lubinai buvo kur kas grazesni.Dabar net nezinau kiek duoda supirkejai, nes as jiem neparduodu, nes zmones beveik viska isperka(nes uz lubinus moka papildoma ismoka, tai daug kas siekia ismoku gaut).Siais metais kaip sausra uzpuole tai gal buvo 1.3 t/ha o siap po 2 t/ha galima prikult.

o po kiek pardavineji zmonems jei nepaslaptis? ta prasme ar apsimoketu juos auginti neekologiskame ukyje? o jei neekologas ir juos patresus gal didesnis derlius butu?o purksti nuo nieko nereikia? o zeme tik smelinga gali but o kazi molynuose neaugtu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o po kiek pardavineji zmonems jei nepaslaptis? ta prasme ar apsimoketu juos auginti neekologiskame ukyje? o jei neekologas ir juos patresus gal didesnis derlius butu?o purksti nuo nieko nereikia? o zeme tik smelinga gali but o kazi molynuose neaugtu?

Sita pavasari pardavinejau po 650 lt/t, o siais metais dar nieko nepardaviau nes pagrinde viska parduodu pavasary, kelios savaites iki sejos, siap kaina tai turetu but didesne gal po 700 lt bus, bet tikslei nieko nezinau,nesidomejau normalei(apie 20 tonu turiu, tad nesuku labai galvos :D).Kad ir neekologineme ukyje gal ir apsimoka, nes superka zuvininkai tuos lubinus, labai gera zalia trasa, po ju kvieciai ypac gerai auga, patresus aisku geresnis derlius butu, purkst tai galima, chemikalais kad vienodai subrestu, bet as nepurskiau ,nes siap normalei viskas buvo, o kuo zeme geresne tuo ir derlius geresnis, smeline tai nezinau kaip siais sausais metais butum po tona is ha isaugines.

Pagrindinis minusas lubinu lyginant su zirneis, sunkesne lubinu realizacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...