Jump to content

Žirgai pramogai


voras

Recommended Posts

  • Atsakymai 136
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Oooo turėjau prieš kokius 8 metus arklioką :lol: Fainas buvo, kol uošvienė iškepa blynus,pushektarį burokų apvagoji :lol: O fainiausia būdavo kai pas kaimyną traktoristas ką nors remontuodamas kūju uždubasina į metalą, tai ir lieki stovėti vienas lauke... o arkliukas jau už puskilometrio. Į grėblį kai pakinkydavau, tai greičiau sugrėbdavau, nei su Dobilas-3, o kai važiuodamas fūrą sutikdavai, tai oooo. Va toks tiktų aštrių pojūčių megėjams :icon-exclaim:

Tai pas mane kaime, kadaise būdavo atsimenu, kaimynų tokie arkliai, kad ohohoh. Vežimus kasmet po du sulaužydavo, šeimininkui skobas sutraiškydavo, ir nieko - laikė. Pas mane kaime ten įdomiai, bendras kiemas kaimynų, ir arkyls tas būdavo ( tik su pančiais) , tai visi bijodavo praeit. O iš mano senelio pasakojimo: "Turėjau tokį baltų arklį, vardas buvo Žilius. Tai vienų kart, ainu parsivest, ir žiūriu, tas mano arklys medžiotojus vaikos". :DD

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Labas rytas,

na ka, mes jau isivaziuojam i darbini ritma. Labai smagu kol kas viskas, jojancios merginos dabar visai jau apsigyveno zirgyne,o vasara turbut visai namus pamirs :D

Kai pasistatys like trys gardai, atvaziuos mano naujas augintinis:

Kontekstas is Nemuno

p2236383.jpg

p2236301.jpg[/img]

O cia musu ketveriule zioplineja:

19905910150102602019514.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:lol::lol::lol:

Na, kazkaip savaime gavosi, taciau patinka man sitaip. Drauge dabar primygtinai kersuko ieskosi siai kompanijai papildyti :icon-mrgreen: Kai pasistatysim likusius gardus atvaziuos dar vienas juodis (tas mano naujasis), nors dokumentuose lyg ir t. beras parasyta, tik toli jam iki berio...kitas ryzas visiskai be demeles,o trecias net ir nezinau kokios spalvos :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Aha, peržiūrėjęs jau šitą klipuką nekartą (bet čia švedas) :) Ir turbūt visus You-tubeje lenkiškus klipukus su lenkų sunkiaisiais. Man dar labiau patinka šie arkliai:

(nuo 2.00 min)

Belgas:

Breton'ai:

Na pas mus irgi labai neblogų sunkiųjų yra, tik niekam perdaug nerodo ir nesireklamuoja. Ir kai kurie tikrai drąsiai pralenktų tuos pernelyg išaukštintus lenkiškuosius. Deja tų ypatingai gražių likę netaip jau daug, nes tai „nebemadinga“ veislė. Nekiekvienas sugeba tinkamai įvertinti sunkiųjų arklių grožį ir galimybes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pas mus irgi labai neblogų sunkiųjų yra, tik niekam perdaug nerodo ir nesireklamuoja. Ir kai kurie tikrai drąsiai pralenktų tuos pernelyg išaukštintus lenkiškuosius. Deja tų ypatingai gražių likę netaip jau daug, nes tai „nebemadinga“ veislė. Nekiekvienas sugeba tinkamai įvertinti sunkiųjų arklių grožį ir galimybes.

Na tas pirmas tai ne tas žodis,koks įspūdingas :icon-eek: Va tokie iš tikrųjų man labiau patinka,nei per daug stambūs ar nupenėti,kliuksintys nuo taukų. Iš ties tai gaila,kad mūsuose nėra populiarūs sunkieji arkliai. Tikrai galėtų labiau juos pareklamuot... Jų charakteris geras,nelepūs,minkštų aliūrų,labai tiktų auginti pramogai,pasijodinėjimams. Kai ieškojau pirkt,tai kai pamačiau tuos tikruosius,elitinius Lietuvos sunkiuosius eržilus,tai žandikaulis nukaro :D Na ne visi tokie užauga,bet yra tikrų gražuolių. Kumelės nėra išvaizdžios,bet eržilai jau visai kas kita. Maniškis eržiliukas neaišku koks išaugs,gal ir nebus toks kaip tie elitiniai,na bet vistiek man labai gražus :D Jam ką tik suėjo trys metai.

7703f82da1208bd0e7c588069ce892f7809.jpg

d5f8ea5e7bc65d568a522f90c16e7214333.jpg

8644ee0a3e27de630ea1b96404cedeca856.jpg

aaeb49108d383bebe840bf5f7278b6fa479.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na visai simpatiškas tavo eržiliukas, kiek smulkokas, bet neblogas :) Strėnos galėtų būti masyvesnės. Maniškis kastratas šiek tiek masyvesnis (fotoaparato neturiu, tad nuotraukų irgi :( ) O dėl kumelių grožio nenorėčiau visiškai sutikti. Esam turėję pora kumelių maždaug po 800 kg, tai tikrai visai neprasatai atrodė ir sprandai ir strėnos galingos. Kumeliukų beveik nevedė, tad ir forma pas jas buvo puiki :)

O pas šitą savo kumelių gal ir nevesčiau (jei turėčiau :) ), nes irgi laibokas, bet juda labai gražiai nors tu ką :)

Ir dar :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na maniškis tai dar gali labai sustambėt,žinau kelis atvejus,kai iki 3 metų buvo liekni,o po to prisiaugino daug masės. Šiaip nesinori pernelyg masyvaus,nes auginamas jojimui pagrinde. Va tik kad kojos dar pastorėtų tai būt gerai,bet jau kažin ar taip bus :)

Va toks jo penkiametis brolis.

IMG_0267-1.jpg

O taviškis kokio amžiaus ? Gal telefonu tuomet išeitų nufotografuot ?

Būna ir kumelių,stambių,gražių,bet jei prilygint jas gražiai nuaugusiems eržilams, - vistiek man eržilai kur kas įspūdingesni.

O tų dviejų arklių judesiai atrodo nenatūralūs :eusa-think: Kažkas su kanopomis daryta,antrojo arklio nelabai eina įžiūrėt,o pirmam video atkreipk dėmesį į kanopas,ypač ties 2:41. Kažkas ten ne taip,neatrodo normaliai ten viskas :eusa-think:

Kažkas gali būt panašaus į tai :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes kai savo pirkom 7metį buvo šiek tiek laibokas, nes nedašerdavo anie šeimininkai, bet pas mus įgavo gražią formą. Dabar mano Sarčiui 15 metų, bet dar puikiai atrodo (nors truputį lašinuko priaugęs kai žiemą dirba mažiau). Pažadu, kai galėsiu įdėsiu foto.

O kodėl jau taip nenorit kad labai masyvus užaugtų, jojimui plati nugara nemaišo, tik reikia įprasti. Aš kai užsėdu ant sportinių, tai jausmas tarsi ant lentos kanto sėdėčiau :D Tas penkiametis jau visai nieko, bet tame ūkyje ir stabesnių eržilų mačiau :D

O eržilas liks eržilu, vis dėlto pas juos labiau atsiskleidžia grožis. Va kad ir šitas, man net seilė tysta į tokius bežiūrint http://www.skelbiu.lt/skelbimai/erzilas ... 98939.html

To peršerono išties judesiukai nenatūtalūs, nors matosi jog pagal koją kanopos kiek perdidelės paliktos ir pasgos su perilgais kapliukais arba tiesiog perilgos atšakos paliktos, kiek suprantu... Bet tas nenatūraliai aukštas kojų kėlimas mano manymu daugiau dėl kitų priežasčių, gal kažkuo suteptos, kiaip tavo nuorodoje sakoma...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Hmmm kaip skiriasi skonis :D Aš kaip tik norėjau tą eržilą parodyt,nes man į jį kraupoka žiūrėt. Vien taukai,ypač antroj ir paskutinėj nuotraukose tas matosi...Toks svoris sąnariams negerai,kai jo kojos yra palyginus plonos ir aplamai sveikatos neprideda. Kažkada turėjom stambią kumelę,kuri buvo labai linkus tukt,net šiaudais šeriama nelabai sukūsdavo,tai visai jauna pradėjo nebepaeit ant kojų,8 ar 10 metų jau išvežė į mėsą. Nuo tada man nutukęs arklys yra baisu.Sportiniai man irgi,kuo toliau,tuo labiau nepatinka.Nuotraukose jie dar kitaip žiūrisi,o gyvai pamačius,tai dauguma tokie nususėliai :D Ypač man jų sprandai nepatinka - ploni kaip karvių,tik įstatymas aukštesnis.Ir dar tie gogai aukšti, iššokę :eusa-snooty: O jot ant plataus arklio tai žinoma kad gerai,nei balno nereikia :D

O va man sunkieji idealūs tokių proporcijų,kaip tas baltas,kur nuorodą buvai įdėjęs arba tokie ,į juos žiūrint man tįsta seilė - jėga ir grakštumas viename :)

galileo.jpg

attila5.jpg

Labai daug tokių gražuolių foto čia http://konie-z-zimna-krwia.bloog.pl/kat ... index.html

na pvz šitas - labai stambus,bet neatrodo lašininis,raumenynas gerai išvystytas,kojos praporcingai storos dsc03022wp.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš tą eržilą parodžiau ne dėl jo taukų kiekio, bet kad apskritai jo sudėjimas labai gražus. Sutinku, kad rekėtų jam pasportuoti daugiau. Nu bet jau rask kitą tokį aukštą, toookia plačia krūtine :) Dar kaklas nepertrumpas, kūnas nėra iš trumpųjų taip pat, galva gražiai proporcinga kūnui, nėra pergrubi, kas tikrai sugadintų vaizdą.

O dabar jums leidus pasikabinėsiu prie šių trijų eržilų nuotrukose :D

Pirmas: kaip dažnai pastebiu lenkų sunkiesiems būdingas gan trumpas kaklas, (o jei dar stačias, dar negražiau), galva gan grubiai atrodo, strėnų kampas atrodo perdaug nuožulnus kaip kad čia

http://sprzedambyka.pl/ogier/sprzedam-z ... 10091.html arba čia

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im ... nokrwisty/

(arkliai su igesnėmis netokiomis nuožulniomis strėnomis daugiau patraukia). Priekiės kojos pakištos po savimi. Kiek žinau tai laikoma eksterjero yda. Arba tokie belgai man visai negražūs: http://www.youtube.com/watch?v=yQ_HXSAp8_U

Antras: Šis ardėnas atrodo ilgesnis, tik strėnų kampas vėlgi perdaug nuožulnus. Tokios strėnos vadinamos „nukabusiomis“, bent jau vienoje knygelėje apie sunkiuosius radau tokį terminą.

Trečias: pirmas įspūdis — trumpas. Vėlgi priekinės kojos po savimi pakištos. O riebaliuko tai jis tikrai turi :) Nors klausimas atviras diskusijoms ar to riebaliuko perdaug, ar tiek kiek reikia.

Ir va dar vienas kuris man patiko, tuo kad raumeningas,

nors vėlgi kojos plonokos, po savimi vienu momentu pakištos. Žr. nuo 5.16 min (bėras su baltomis čiurnomis).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip tobulai sudėtą arklį kažin ar įmanoma surast. Vat aš kiek žiūrinėjau tas nuotraukas,tai irgi vis rasdavau prie ko prisikabint - tai per riebus,tai per smulkus,tai pilvas per didelis,kojos per plonos ir t.t. :D Na pirmasis vis dėl to man visumoj yra labai gražus,nėra tie trūkumai tokie dideli, mano akimis žiūrint bendras vaizdas yra geras.Man jo kaklas neatrodo trumpas,o ir gražiai atrodo taip aukštai iškeltas - na,skonio reikalas... Ir pastebėjau,kad didžiosios daugumos tose nuotraukose priekinės kojos yra pakištos daugiau ar mažiau. Ant kiek tai didelė eksterjero yda nežinau,tik tiek žinau,kad kai kuriais atvejais tai gali rodyt galinių kojų skausmingumą :eusa-think:

Antrasis man gražus dėl savo storų,galingų kojų ir šiaip visas toks masyvus,bet neriebus. Na o trečiasis - net neapsisprendžiu,gražu man tokie arkliai ar ne :D Gal pažiūrėt ir įdomu,bet augint tokį kažin ar norėčiau,dėl tokios masės jis man atrodo kaip invalidas.Na tie lašinukai jo nekrenta labai į akis kai yra ir raumenų pakankamai,todėl ir įdėjau jį,kad nors ir labai stambus,bet proporcijos yra. Tas belgas tai tikrai,kažkoks nesusipratimas, jei tiksliau - labai nepraporcingas kaklas pagal visą arklį.Ir dar kaip man negražu,kai uodegas jiems nukapoja.

O to iš bėrio video tai taip,kojos plonokos ir trumpos pagal jį visą. Kaip ir sakiau,tobulą kažin ar galima rast :D Bet va lenkai kaip gražiai pasidaro sau šventes,tikrai įdomūs renginiai pas juos vyksta. Žiauriai norėtųsi nuvažiuot ir pamatyt visa tai...Pas mus kai vyksta sunkiųjų vertinimai,tai iš pašalinių niekas nei nesužino,ką jau kalbėt apie pramoginio renginio organizavimą :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...