Jump to content

Richardas

Nariai
  • Pranešimai

    117
  • Prisijungė

  • Lankėsi

  • Laimėta kartų

    3

Richardas paskutinį kartą gavo apdovanojimą Rugsėjo 7 2015

Richardas paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie Richardas

  • Gimtadienis 12/27/1968

Vartotojo informacija

  • Pomėgiai
    augalininkystė, medžio darbai

Miestas

  • Miestas
    Panevėžys

Paskutiniai lankytojai

Naujausių lankytojų sąrašas išjungtas ir nerodomas kitiems nariams.

Richardas pasiekimai

Narys

Narys (2/5)

8

Reputacija

  1. Richardas

    braskininkai

    Paskutinę frazę reikia iškalti akmenyje ir pastatyti prie braškyno. Dešimt balų.
  2. Richardas

    Avietes

    Mažiau jūs nervinkitės dėl aviečių. Jos yra labai viskam atsparios, jeigu tai vasarinės veislės. Reikės išnaikinti - prasikeiksite. Tik neįrenginėkite laistymo sistemų - avietė greitai reaguoja, paleidžia šaknis pažeme, neina giliau. Ir tada jau laistysite ir laistysite... P.S. Nesuprantu, kaip jums avietes šernai knisa - mano avietynas prie miško, šiek tiek toliau bulvės, ten tai turiu vargo. Šernai pagal pėdsakus šniūrais eina pro avietyną į bulves, bet nėra net pabandę knisti aviečių. Mistika.
  3. Richardas

    mulčas

    Sveiki. Už šiaudus kol kas geriau nieko nėra. Naudoju šiaudus avietėms, daržams, šiltnamiams. Kol kas vieni pliusai. Žinoma, jei labai nešvarius sėklų atžvilgiu šiaudus naudoti, gal ir yra minusų. Bet vieną kitą kvietrugį išrauti nematau didelio vargo. O daugiau tai tikrai pliusai. Žinoma, jei auginate pagal naujausias kompiuteriu valdomas technologijas - aklinai tiesiate geotekstilę ar kažką panašaus ir vargo nematote. Kadangi auginu viską maksimaliai ekologiškai (nors kai kada nuo kai ko papurškiu), man šiaudai labai pasiteisina.
  4. Richardas

    Valgomasis sausmedis

    Augina motina 6 krūmelius. Pramoniniam auginimui tai nežinau, ar auginčiau. Labai puola paukščiai, uogos labai trumpai kabo ant kotelių, greitai nukrenta. Derlingumas tai irgi šiaip sau. Nebent dabar yra kokios nors superDuper veislės. Rinkimas praktiškai pasilenkus. Nors pats augalas tai neįnoringas. Vaisiai - skonio reikalas. Man asmeniškai ne ypač.
  5. Richardas

    Avietes

    Kiekvienais metais dedu skelbimą su siūlymu atvažiuoti ir rinkti vietoje. Gal mano vieta netinkama (90 km nuo Vilniaus arba 50 km nuo Kauno), bet rezultatas neypač. Būna vienas kitas, bet daugiau iš aplinkinių sodybų ir gyvenviečių. Buvo kuriozas, kai atvažiavo, nemažai rinko, paskui pardavinėjo, kaip miško. Bet bala nematė. Šaldyti apsimoka tik didelius kiekius, nes nėra tarpinio varianto su šaldikliais - arba sau 20 kg, arba pramoniniai po daug kg. Kol kas puikiai parduodu turguje Vilniuje. Tenkina kaina, pardavimo tempai. 2015 metais realizavau Vilniuje apie 1000 kg, teko ir į supirktuvę Alytuje vežti už savikainą praktiškai. Man tinka situacija, plėti ruošiuosi gal tik gervuoges ir daržoves. Prieš du metus Vilniuje paimdavo už neblogą kainą prie Justiniškių Maksimos toks kioskelis, bet paskui jį uždarė. Jeigu kiekiai labai pas jus dideli - išsiimkite leidimus Vilniaus savivaldybėje uogų pardavimo taškams, kaip daro braškininkai. Variantų daug. Kol kas neteko tik sutikti varianto, kai guli ant sofos, su iPhone suderini rinkėjus, paskambini supirkėjams ir gauni SMS iš banko apie pelną. Jei pas ką nors toks variantas yra - pakvieskite į svečius, atvažiuosiu su aviečių likeriu, pasisemsiu patirties.
  6. Richardas

    Lazdynai

    Neturiu TV, bet pagal pastarojo meto komentarus forume supratau, kad pasipylė laidos, kaip paprastai, be didelių pastangų užsidirbti iš sodininkystės ar uogininkystės (nes sraigių ir triušių "verslai" pasibaigė - "geradariai" išpardavė motinines bandas.). Pradedantys, supraskite: tai "TV pagalbos" lygio laidos. Prieš bėgdami pirkti iš "geradarių" daigų ar sodinukų, išsiaiškinkite du pagrindinius dalykus - kas jums nurinks derlių (laidose dažniausiai skaičiuojamas nurinktas derlius tonomis, bet KAS JĮ NURENKA?) ir kur jūs jį dėsite (tonas "pelno" reikia sandėliuoti, laikyti ar šaldyti), o svarbiausia - KUR REALIZUOSITE. Jei į šiuos tris klausimus turite jus tenkinantį atsakymą - pirmyn į darbus. Nes darbo tikrai daug, o pelnas... Pelnas - kaip pasiseks. Nors dažniausiai jis būna. Sėkmės visiems, pradedantiems ir jau patyrusiems.
  7. Richardas

    Avietes

    Lietuvis ir kooperacija, tai toks pats nonsensas, kaip Vytautas Dydysis ir magnetofonas. Su realizacija be šaldymo tai išloš tie, kurie jau ne pirmi metai augina, ir avietynas sąlyginai atsipirko. Ir visiškai teisus Vaiducis - bus kaip su sraigių "verslu" - išloš "motininių bandų", aviečių atveju "daigynų", savininkai. Arba tie, kas iš lenkų priveš GlenAmp, GlenNeAmp ir tt. Nekapstydamas avietynų raidos makroekonominių pasaulio tendencijų šviesoje, pasakysiu iš savo patirties: tik iš aviečių verslo nepadarysi. Kaip dėlionės, kuri vadinasi "pusiau natūrinis ūkis" dalis, avietės super. Bet čia išgyveni tik vištos principu - čia grūdelis, ten daigelis - žiū ir soti. Jeigu pradedantys avietininkai galvoja, kad po metų su 2014 m. BMW važinės - pereikite į marihuanos auginimo verslą. Vežu į Vilnių daug ką, pagal sezoną. Tačiau piniguose nesimaudau. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad neturiu tikslo juose maudytis. Man užtenka. Bet pakartosiu - avietės ne kviečiai - aruode nepalaikysi. Gali užsodinti daug ha, bet paskui sedėsi prie avietyno ir graudžiai rūkysi, nes: nėra kas nurenka, nėra kur priduoti, kaina maža ir tt. Jeigu tai negąsdina, turite ryžto ir jus palaiko šeima - Velkomas į uogininkų gretas.
  8. Richardas

    Spelta

    ukdavidas: paklausiu ryt pas žmogų, iš kurio imu pats sėklą. Kiek tau reikia? gali parašyti į [email protected] Apie vasarinę Speltą, dar vadinamą Emeriu (Triticum dicoccum): priskiriama prie trijų kietagrudžių Spelta (Triticum spelta), dvigrūdis (Triticum dicoccum), vienagrūdis (Triticum monococcum) lukštinių kviečių grupės. Auginau RUNO, rusų veislę. Kadangi derlingumas žemės menkas (Birštono rajonas), sausra vietom taip išdegino, kad iš kombaino uodegos net niekas nedulkėjo. Prikūlėm apie 1,2 t/ha, bet galėjo būti daugiau, jei ne sausra. Minusai: aukšta veislė (ypač jei normaliai mėšlo pavarai, galima paukščių) ir iš kart gula. Užkabino sėjant lauko dalį bulvėms, kur buvo gerai mėšlo pavaryta - tamsiai žali, gražūs, aukšti ir ... sugulė. Net veislės aprašyme parašyta, kad neatsparūs išgulimui. Laaabai neatsparūs. Sudygo labai gražiai, krūmyjimosi koeficientas labai aukštas, kaip šepetys pasidarė. Viskas buvo labai gražiai iki sausros. Paskui sustojo ir neatsigavo. Sėklai tik nelukštentos, reikia atrinkti. Kuliasi kažkaip idomiai, ypač sėklai, bet čia aš ne specialistas. Žmogus, iš kurio sėkla, paskambino kombainininkui ir susakė, kaip kas turi būti. Šiaip pastebėjimas: vištos, gan atsainiai žiūrinčios į kvietrugį ar miežius, emerį puolė, kaip išprotėję. Jeigu kas klaustų - nesiūlyčiau auginti. Geriau jau žieminė, Spelta. Derlingumas geresnis.
  9. Richardas

    Avietes

    Analogiškai. Mokėjom 0,5 už kg. Visi patenkinti, jau turiu sąrašą kitiems metams (jaunystė, planuoja metais).
  10. Pirkau pavasarį iš ricardasd. Puikus daigumas, nebloga kaina - kol kas patenkintas, rekomenduoju. Nežinau, ar pulsiu rinkti sėklos. Geriau tuos kelis eurus perleisiu ricardasd.
  11. Richardas

    Avietes

    Pritariu zaltys565. Tik su avietėmis yra niuansas - laikas. Serbentai gali būti laikomi ilgai, avietės - ne. Glen Ample yra intensyvaus augimo (ir auginimo). Jei kažkas tikisi stebuklo - jų nebūna. Augalas tokiais kiekiais atiduodantis uogų masę, turi atitinkamai ir maitintis. Beje, Glen Magna nerealaus dydžio uogos. Bet čia skonio ir verslo modelio reikalas. Kadangi nenaudoju chemijos, ir nesiruošiu - man užtenka ir 3 - 4 t iš ha. Apseisiu ir be 20 t/ha. Pradedantiems (nors gal ir aš dar toks) patarsiu nesirūpinti, kur gauti sodinukų (jų galima gauti, arba atsivežti pačiam), ne kuo tręšti (čia problema tik pinigai), ne kur ir kaip realizuosi (įmanoma gan lengvai, nors su 20 t gali būti problemų), bet KAS NURINKS. Nes čia labai jautrus reikalas. Mačiau Lenkijoje realiai dirbantį kombainą - man nesumaigytų ir nenurinktų uogų santykis su sveikomis nepatiko. Bet čia vėlgi verslo modelio niuansai. Svarbiausia dirbti, mylėti savo darbą, uogyną, šypsotis - ir viskas bus gerai.
  12. Gal kas gali papasakoti apie Kauno naktinį turgų? Kur jis, kaip ten vyksta prekyba? Šiais metais tai jau nevažiuosiu, bet kitiems metams galvoju.
  13. Richardas

    Avietes

    Baigiasi vasarinių aviečių laikas, galiu pasidalinti rezultatais. Avietynas šiais metais pasiekė mano numatytą produktyvumą - apie 300 kg/10 a. Pardavimas: Vilnius, turgūs. Kaina: pradžioje 4 eur/kg, paskui 3 eur/kg. Galėjau ilgiau laikyti 4 eur/kg, nes lenkiškos, nežinia kiek indelyje, (mano manymu apie 350 g) - 1,8 eur. Atsirado imančių didesnius kiekius, nes uogos švarios, šviežios, o tai matosi plika akimi. Be to - kvepia. Kitiems metams jau lygtais turiu užsakymus vežimui. Žiūrėsim, kaip gamta rodys. Bet kartu pradėjo masiškai derėti agurkai (šiek tiek suvėlinau per žioplumą, bet ne bėda), taigi leidau paraleliai su avietėm, tyngėjom turguje stovėti su 4 eur/kg. Mano galva, geriau parduoti 50 kg po 3, nei 30 kg po 4 eur, vežti atgal ir galvoti, ką veikti su jomis. Nors iš nekondicinių pradėjau virti uogienę, ką tik sumaketavau etiketes, nusiunčiau į spaustuvę - bandysiu pardavinėti ir uogienę. Vežiau ir į supirktuvę - laike blogai išsidėstė rinkimas, susirgo ( ) rinkėjos dvi, o rinkom po 150 kg į dieną. Tai tik susvertas avietes subėgo Vėtrijos (supirktuvė Alytuje) administracija ir išsinešiojo. Bet moka tai laaaabai mažai - 1,2 eur/kg. Nežinau, kažkaip Vilniuje neteko matyti didesniais kiekiais lietuviškų pardavinėjant. Tik lenkiškos. Planuojantiems kitus metus - turguje į dieną galima parduoti apie 60 - 80 kg. Žiūrėsiu dar šiais metais Kauno turgus - gal kitais metais ir ten vešiu. Man būtų arčiau. Tai tiek tų rezultatų. Visiems skanių, derlingų uogų ir gero uždarbio.
  14. Purškalą nuo šernų, ŠvaineStop naudoju 5 metai. Laukau ribojami iš trijų pusių miško, ketvirta - Nemunas. Apsaugo apie 95 %. Kuolai kas 15 m., vilnoniai skudura, aprišti aplink kuolą, apipurkšta, ant viršaus bambalio gabalas dugnu į viršų. Tarp kuolų ištemptas kidkinis šniūras. Perpurkšti reikia pas tris savaites. Tokia patirtis. Nors apie šūvio 100 % - irgi tikra tiesa. Žinau variantą, kai nepadėjo nei purškalas, nei šviesą atspindinti juostelė (yra tokių specialių). Bet ten sunkus atvejas - lauką kerta gyvūnų takas. Šernės veda savo vaikus. O visi žino - jei šerniukas nuėjo kažkur - šernės nesustabdys niekas, ji irgi ten nueis.
  15. Richardas

    Avietes

    Savo užauginta produkcija turguje galima prekiauti ir nebūnant ūkininku. Citata: "Gyventojai, norintys prekiauti pačių užaugintomis sodo ir daržo gėrybėmis, neprivalo įsigyti verslo liudijimo ar registruoti individualios veiklos, primena Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI). Tačiau prireikus jie turėtų būti pasiruošę pateikti žemės ūkio paskirties sklypo nuosavybę patvirtinantį dokumentą ar sklypo nuomos ar panaudos sutartį. Prekiaujančiųjų savo sodo ar daržo gėrybėmis pajamos nėra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu.". Priduodant pvz. Alytaus Vėtrijoje, galima pagal pasą gauti pinigus į sąskaitą. Jie superka iš individualių augintojų ir rinkėjų. Pvz. aš uogas vežu į Vilnių, priduodu ten registruotai įmonei, kuri vykdo ūkininkų produkcijos pardavimus. Ten reikia turėti ūkininko pažymėjimą. O turguje dauguma atveju tai išvis dzin - pirmą kartą pradėjus klausinėti Alytaus turguje kokių reikia leidimų - pažiūrėjo kaip į marsietį. Sako: duok pinigus, štai tavo vieta, prekiauk.
×
×
  • Create New...