Jump to content

Valakinis

Nariai
 • Pranešimai

  517
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  8

Visas nario Valakinis paskelbtas turinys

 1. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Tai jei skaičiuoti tokiu principu, tai dar pelningiau ir lengviau yra nieko neturėti, gauti pašalpas prisidarius vaikų ir gyventi sau. Vat, kur jums jokių investicijų.
 2. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Nesutinku, kad ten įrodinėjimas toks sunkus dalykas. Nepavyko jaunojo paramos projektas, bet pavyko su modernizacijos projektu ir jokio vargo nebuvo, nes nesistengta sukčiauti perkant technika - pirkta tai kas reikalinga ir viskas praėjo kaip per sviestą. Kad yra įsipareigojimai ir paimta parama pamiršau po pusmečio, nes net galvos sukti nereikia. Per daug verkiama manau, nors yra ir geroji to verkimo pusė, bus galimybė kitiems pasinaudoti investicijomis, kitiems, kurie tyliai dirba ir pasiekia tikslus.
 3. Pliurpalas

  Nepataikėt. Tik į kliedesius nelabai yra ką atsakyti. Gal tik jausmas toks - kad jau taip rūpi tie sąrašai, tai gal patys ten įrašyti, tik valstybė davė pažadą neviešinti visų dėl bendradarbiavimo, tai gal ten toje dalyje sau tyliai sėdite, o dabar taip garsiai lojate. Čia negali žinoti, ypač, kai vienas veikėjas prisipažino, kad verbavo jį, o dabar tikėk, kad jo tai jau tikrai ne užverbavo ir nekolaboravo jis.
 4. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Pradėjau nuo nulio ir įsikūriau be paramų, o dabar laikai - 40 tūkstančių - jau tik centai... Taip žmonės išlepinti, nieko nepadarysi. Kadangi pradėjau ūkininkauti be plano, tai nebuvo nei žemės, nei tvartų, nei technikos. Dabar iš patirties galiu sakyti, kad jei yra žemės, tai antroje eilėje turi būti technika, kitaip bus baisiai sunku, o ūkis nesiplės. Jau dėl technikos reikia suktis kuo greičiau, nesvarbu dėvėta ar nauja technika. Gyvulių, kaip rašiau, galima įsigyti kitais būdais. Nebent žmogus paskaičiavo ir apgalvojo į ateitį. Gal jau yra senesnės technikos - kiekvienu atveju atskirai ir individualiai reikia skaičiuoti. Nors nieko neturėjau, bet technika mano ūkiui buvo prioritetas, nors jaunojo paramos taip ir nepavyko gauti.
 5. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Nežinau kokia dabar ten paramos suma, bet nepirkti technikos būtų klaida. Gyvulių pirkimą ir taip remia kitomis paramomis, o ir ką darysite kai gyvulių bus, o technikos nebus? Nebent jau turite, tai tokios čia ir ūkio įkurtuvės...
 6. Pliurpalas

  Štai ir vatnikas pasirodė. Ir dar tokiu rusišku melu padavė lyg pūvančio raugo. Iš kvapo tokius gali nuspėti artėjant. Jei kas dar save gerbia, net žmogumi tokio nevadintų. Kad užakcentuoti - "kiek žmonių lietuvoj buvo prie ruso", tik reikia pridėti: kaip žemės ūkis buvo pakilęs prie ruso, kaip pigu buvo prie rusų, nebuvo nei nusikaltėlių, nei vagių toje komunistinėje utopijoje. O dabar visko, to blogo, pilna, pilna vagių, nes viskas pavogta, net ir kvailiams pensijos pavogtos, tik jau grąžino, bet jiems vis tiek dar pavogtos. Na, bepročiai, patologiniai bepročiai. Aš imu tvirtai manyti, kad ekologas, wydas ir panašūs buvo tie veikėjai prie Seimo rūmų sausio mėnesį, kai tauta gynėsi nuo sovietų kartu su sąjūdžiu, dalis susirinko palaikyti sovietų sąjungos. Juk tie veikėjai niekur nedingo, o ir tikrai nepasikeitė. Vaidenasi jie mums savo proto tamsumu, nes iki šiol, ši valstybė ne jų, tai svetimas jiems kūrinys. Sąjūdis sugriovė jų tėvynę, štai iš kur ta neapykanta Lietuvai, koncervatoriams ir visiems jų tikrosios tėvynės priešams.
 7. Kas vyksta Lietuvoje?

  Tai kokia ta tiesa, jei čia durninimas?
 8. Kas vyksta Lietuvoje?

  Nesuprantu, gal čia žmonės valstiečių laikraštį skaito? Jau tuoj tas mano nesuprantu pavirs į aborigenų - kenguru, kenguru. Apie pliusus norite kalbėti? Taip, kiek geriau prie šitos valdžios, nei prie praėjusios socdemų, kur turėjome liūdną stagnaciją ir komikus. Nors naujas darbo kodeksas atsirado ir Mazuronis pagaliau pasidarbavo prieš brakonierius, euras įvestas, o tai verslui labai naudinga. Tiek pamenu. Dabar apie šią valdžią. Dar mažai laiko praėjo, bet be skandalų kaip ir nieko doro nenuveikė. Kažkas bandoma su mokslo pertvarka, bet kompetencijos ir proto trūkumas jaučiasi. Urėdijų reforma pavyko tik su konservatorių pagalba. VRM kažkokias naujoves žada, mokesčių reforma, kuri iš esmės naudos neatneš ir net nevadinama reforma. Gal ir judama, bet labai apgailėtinai, tai nėra valdžios požymis, tai labiau panašu į partiją, kuri neplanavo laimėti ir pateko ten, kur dar nieko nesupranta net po metų kadencijos, apie kažkokią viziją neverta kalbėti. Šiuos rinkimus turėjo laimėti Tėvynės Sąjunga, jie turėjo tikras reformas ir tikrą viziją, jų net programa buvo teigiamai vertinama. Lietuva būtų judėjusi greičiau su tokia valdžia, bet vėl reikės laukti kitų rinkimų, o tada jau jie turės progą, visada taip buvo. O dabar apie išmintį. "Bet kuri pertvarka atsimuša į sieną" - jau čia reikia pabūti kursuose, kad tokią nesąmonę suvelti. Yra rinkimai Lietuvoje, tauta duoda mandatą savo atstovams, jie įgyja valdžią, kurią riboja tik įstatymas ir pilietiška visuomenė, net opozicija neturi galių sustabdyti daugumos. Tad, nėra jokios sienos reformoms, pertvarkoms, yra tik kvailiai kurie tuo tiki, nes kai valdžia tokia lengvabūdė ir silpna, juk lengviau pasakyti, kad kažkas dirbti neleidžia. Juk reikia medituoti, ar melstis prieš sunkų darbą tyloje, regis, tas turėtų padėti... Aišku, juokauju, jei kas juokų nesupranta. Bet buvo pavyzdys kaip ši valdžia dirba. Vienas valstietis Seimo narys paruošė pasiūlymus svarstyti Seime, o gavęs kritikos viską atsiėmė sakydamas - ai, kam aš čia vargsiu. Gal kam teko matyti per "Labas vakaras, Lietuva". Štai kaip veikia valdžia šioji, štai kaip gina savo nuomonę ir idėjas. Silpna ir niekam tikusi valdžia, neįgali pradėti ir užbaigti esminių reformų.
 9. aviu ukio pabaiga

  Ah, taip, dėl žmonių samdymo. Yra gretimame rajone labai stambus avių ūkis, regis 1500 avių ir kiek daugiau žemės. Spėkit kiek žmonių ten dirba - du broliai savininkai. Reikia nebijoti darbo ir reikia sunkiai dirbti, kad sektūsi.
 10. aviu ukio pabaiga

  Čia jau ašaros, reikia pripažinti. Pats beveik sunaikinau visą bandą, bet ne dėl prastų rinkų, o dėl laukinių badaujančių šunų bandos, kurią degradai užaugino. Papjovė ar išvaikė pusę puikaus prieauglio praėjusių metų, tai ir priimtas sprendimas pragmatiškas - pereiti tik prie galvijų. Nors metai buvo puikūs, pakeista ėriavimosi taktika, todėl išvengta ligų, mirštamumas tesiekė kokį procentą, kai ankščiau buvo pusė visų jauniklių. Parduoti pavyksta labai lengvai, reikia tik kainų neužsikelti, iškarto randasi naujų klientų. Tiesa, 10 metų ūkininkauju ir visada juokas ima kai žmonės skundžiasi apie gyvulio, o dar tokio kaip avies, "brangų" išlaikymą. Nežinau ką jūs ten taip skaičiuojate ir kas ten taip gali būti brangu, bet teko matyti žmonių, kurie skundžiasi, kad 5 avys auksinės gavosi, nes šieno vis pirk joms ir pirk, ėda ir ėda... O tik, kad kas prisimintu išmoks, kurias gauna, o kad jas dar paskaičiuotų, o ne tik auksines avis, kurioms tik žolės gali užtekti.
 11. Kas vyksta Lietuvoje?

  Kalbėjo visada apie tuos klausimus, net tada kai Karbauskio Seime nebuvo. Jau tada buvo kalbos apie jo veiklą Rusijoje. Be to, kiek sekiau šią istoriją, tai pirma žurnalistai pateikė klausimus Karbauskiui, nes tas neina į laidas, o tada jau Seimas puolė atgal pačią žiniasklaidą savo klausimais, kad apginti savo partijos lyderį ir jo interesus. Tie klausimai, be abejonės, turėjo paliesti dalį visuomenės ir kompromituoti žurnalistus, nes juk suvokiame, kad pinigai, atlyginimai visada priverčia kvailą liaudį pavydėti, nekęsti ar kurti savas teorijas. Štai kas iš tiesų nukreipia žmonių dėmesį nuo esmės, o ji tokia paprasta - politikai vieši žmonės ir apie juos turime žinoti daug, visus interesus, visus verslus, o jei politikai tylės, slėps ir į klausimus neatsakinės, ar tik ne į autoritarinę valstybę pasuksime? Toliau, ūkininkų reikalai. Agrokoncernas pasakė visą tiesą, kas ir buvo spėliojama - yra Lietuvoje dvarininkas, kuris valdo 1% Lietuvos žemės ir elgiasi kaip dvarininkai baudžiavos laikais. Juk ir tada žmonės įsiskolindavo dvarui, nes patys nepragyvendavo, o tada jau lažą reikėdavo dirbti visą gyvenimą ir ne tik tėvams, bet ir jų vaikams, ir taip karta iš kartos. Tokia pati praktika naudojama ir šiandien, mūsų Lietuvoje kur žmogus turėtų būti laisvas, o jei prasiskolina, tai tikrai nepavergiamas ilgiems metams, nes vėl ir vėl yra verčiamas skolintis iš to pačio "dvaro". Karbauskis yra suinteresuotas finansine savo verslo veikla, nes nėra atsiribojęs nuo savo verslo finansinio pasisekimo. O kai tai yra patvirtinta, lieka tik klausti, kiek galime būti mes patys kvaili, kad tikėtumėm aklai, jog Karbauskis, kurio partija vadovauja Seime, Seimo kaimo reikalų komitetui, ŽŪM, vyriausybei ir turi galių priimti sprendimus, kurie bus naudingi Karbauskio verslui ir jo interesams, tiesiog to nedarys, nesieks sau dar didesnės naudos, naudos savo interesams, didesnės įtakos savo verslui per visas išvardintas institucijas? Kvaili tie žmonės kas už valstiečius balsavo, kvaili tie, kurie kuria kažkokias teorijas apie LRT, nors visada stengiasi paminėti, kad nei viena pusė nėra teisi, visi kalti ar purvini, todėl tik jie, tie kvaili piliečiai, stos į neutralią pozą, lyg koks kolosas objektyvumo šauks. Čia jau ne kvailumas, čia pataloginiai bepročiai. Mat, jų valioje tie atstovai Seime, o 4 valdžia tik teikia informacija, bet atstovai spjauna į viešumą bei žmonių atstovavimą, bet ne kvailiams suprasti demokratiją. Tiesa, reikia paminėti, kad tikimybė yra, jog dalis tų kvailių gali būti valstiečių partijos nariai, tada jiems neteikomas mano epitetas, nes tik jie ir turi dar teisę tikėti savo partijos vadais, atstovais, tačiau, tik tada, jei pas pačius nėra principų ir blaivaus supratimo.
 12. Avių realizacija

  Labai jau į jaunimą nusitaikėte. Kam bandos senbuvius ir vyresnius nurašyti? Iki 3 metų aviena tinkama lietuvio skoniui.
 13. frontaliniai krautuvai

  Pas mane ecoline stoll.
 14. frontaliniai krautuvai

  Viskas ten turėtų būti lengva, žinant per minutę galima apsisukti. Pasižiūrėkite youtube, ten labai aiškiai viskas, kad ir kitų modelių krautuvai. Kiek supratau iš parašymo, kad trūksta jėgos raumenyse, ką padarysi - esame tik žmonės, bet turime galvoti. Jei daiktas sunkus, tai reikia neatjungti hidraulikos nuimant, o uždedant krautuvą, pirma pajungti hidraulikos šlangutes ir tada koreguoti, taikyti į rėmus prie traktoriaus.
 15. MTz 570 su D 242 varikliu

  Nebėra ten lentelės. Bet iš visko, tai tikrai bus 242.
 16. MTz 570 su D 242 varikliu

  Padargai iki 540 apsukų, tai neprireiks, o jei prireiks ir prireiks dar arklių tai turiu gi kitą 952.5. tik dar klausimas, ar ant variklio 570 bus nurodyta, kad jis 242? Ir kurioje vietoje žiūrėti?
 17. MTz 570 su D 242 varikliu

  Tai išeitų, kad pakeitus mtz570 variklį į mtz 80 gausis analogiškas traktorius tiems 80? Tik gal kėlimo galia mažesnė. Ar užtektu pakeisti tik alkūninį veleną? Renkuosi tarp 80 ir 570 mažomis kabinomis. Menkiems šienavimo darbams, transportavimo rulonų, tai įdomumo dėliai ir teiraujuosi. Gal kas patars, o juk mėgstate.
 18. Mėsinių galvijų tvartai

  Perdedate, niekas ten iki pilvų po purvą niekada nevaikšto. Reikia tik didelio sklypo, nepatingėti pašarus paduoti vis kitoje vietoje, ne šlapynėje įrengti aptvarą ir kratyti pakratas lauke taip pat, galvijai gulės ant tų pakratų kaip tvartuose ir pakankamai švarūs.
 19. Galvijų ir skerdenų kainos

  Jau esu rašęs ankščiau. Ne aš vienas pastebėjau, yra ūkininkų aplinkui tą patį tvirtinančių, bet susigundžiau didesne kaina tuo metu. Vienu metu riuošiausi parduoti du jaučius Čevaitai. Pradžioje, vairuotojai išpeiks jūsų bandą, kad visi maži, labai prasti. Vėliau, pakvies pasisverti patį ūkininką, bet išsitrauks svarstyklių kompiuterį, kažką paspaudinės ir tik tada paklaus ar teisingai rodo jūsų svorį ir jis teisingas bus. Tada vėl pareguliuos, kai nuo svarstyklių nueisite. Pats nebandžiau, bet kiti pažystami prašėsi dar kartą pasveriami kai jautis jau įvestas ir pasvertas, bet tada jau neleidžia. Taigi, įvarėme jautį ant tų svarstyklių - svoris mažas pasirodė, o jie dar ir kaina numušė dėl tokio svorio. Užprotestavau, liepiau paleisti mano jauti, tai skambino savo darbdaviui, tas leido mokėti už jautį sutarta kaina tai nusileidau. Bet antro jaučio, kuris iš akies matėsi mažesnis ir smulkesnis, jau nepardaviau. Paskambinau "Utenos Mėsai" ir juos pakviečiau pirkti. Atvažiavo po kelių dienų, pasvėrė tą jautį ir pasirodo, kad mažesnis jautis svėrė daugiau nei tas parduotas Čevaitai, regis, 100 gal 50 kg. Todėl manau, kad svarstyklių dėka 100 kg jaučio svorio tiesiog išgaravo. Jei būčiau naujokas, tai gal ir patikėčiau, bet kai tiek metų auginu galvijus, tai daugmaž gali nusakyti gyvulio svorį iš akies ar skirtumą tarp akivaizdžiai skirtingų sudėjimo ir amžiaus jaučių. Tiesa, profesionalumo ir žinojimo savo vietos - to trūksta ir iškarto gali suprasti, kad suokiama kažkas, kad stengiamasi nuteikti neigiamai gyvulio atžvilgiu, lyg jie būtų geresni žinovai, kažkokie mašinos vairuotojai, būna tokių verslininkų juk, o dar spaudoje paskaitykite apie Čevaitos prasižengimus.
 20. Galvijų ir skerdenų kainos

  Žinau, kad ragų nėra, man tai neįsivaizduojamas dalykas. Yra pas mane vienas angusų mišrūnas beragis, tai darosi baisu net pagalvojus. Jei būtų ragai - jokio vargo. Turėjau toną sveriantį šarolė ir labai agresyvų, vos pamatydavo žmogų, tai puldavo staugdamas užbadyti. Bet įvestas gal net lengviausiai iš visų. Apie "tunelį" galvoju taip pat. Tam vienam angusui jį reikės įrengti. Tik žiūrėkite, kad būtų aklinai sandarus, nes bus tarpas, kad ir mažo lango dydžio, kur aukštai ir supanikuos jautis, bandys iššokti, nors net žmogus nepralystų. Kartą jautis jau įvestas į mašiną ant svarstyklių stovėdamas sugebėjo apsisukti ir pro tų mašinos vartelių tarpus bandė iššokti. Atlaikė tie varteliai, nors baimės buvo visiems, ypač vairuotojui.
 21. Mėsinių galvijų tvartai

  Vieno nesuprantu, kam tiek vargo ir investicijų į tvartus mėsiniams? Ar esamo neužtenka? Dar dalytuvu šerti - visai neracionalios išlaidos, mano nuomone. Šėrimo takas papildams gal ir naudingas, jei kitaip neišeina, bet mano pozicija - viena erdvi pastogė su sienomis ar be, laukas aptvertas piemeniu aplink tą pastogę kur galvijai laisvai judės. Taip ir mėšlo minimaliai, šėrimas labai paprastas, kai tokios žiemos, tai gal net ir vandens nereiks tiekti.
 22. Galvijų ir skerdenų kainos

  Maniau, kad angusai, regis, apsirikau. Jo, krūvas vežiojasi, gi per žinias kartą pasakojo, kaip apvogti bandė juos, kažkokie kvaileliai. Taip, o kas kitas įves tą jautį? Turėsite būti jau jį pasigavęs, juk nelauks, o tada gal ir mašinistas įves tą jautį, bet iš savo praktikos žinau, kad reikės padėti - bus vairuotojas be patirties ir nusuks dar sprandą jaučiui. Pas mano kaimynus buvo beragis, tai nusisuko sprandą ar užduso jautis traukiamas į mašiną, o jį taip ir paliko, jau tavo, žmogau, bėda. Man buvo pakliuvę irgi nutikimas, tuo elektrošoku per anksti pakratė jautį. Jautis tik pasišoko, grandinė pririšta trūko, o jautis tada verstis pilvu per mašinoje buvusius užtvarus. Gerai, kad žarnų nepaleido ir nusileido gan saugiai netoli 800 kg jautis. Aišku, tą kart jo jau nepagavome. Reikia stebėti du dalykus - jokių grandinių, tik virvės ant ragų ir neleisti jiems to elekrošoko naudoti kada tik panori, jautis pats turi iš lėto užsiropšti.
 23. Galvijų ir skerdenų kainos

  Moka vietoje ir grynais, tik pirma reikės jaučius įvesti į mašiną. O jums su angusais, spėju, bus labai sunku.
 24. Galvijų ir skerdenų kainos

  Pamirškite "čevaita" - klastoja svarstyklių rodmenis akivaizdžiai. Ieškokitės kitų.
 25. Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  Oho, verktiniai kokie. Jei nebūčiau ūkininkas tai tomis katino ašaromis patikėčiau. Tokias pajamas gauname, tokias dotacijas, kurių negauna kiti verslai ir kaip tada lengva ir palanku pašūkauti, kad negalima ūkininkavimo lyginti su verslu - gi daug nuostolių patiriame, daug kainuoja investicijos. Oi, kaip išpaiko kai kurie ūkininkai... Ne, nesidalins su valstybe savo turtais. Nebent sukandę dantis tik centus numes. Valstybė pagaliau ir šitoje srityje pajudėjo link protingų sprendimų.
×