Jump to content

Valakinis

Nariai
 • Pranešimai

  578
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  10

Visas nario Valakinis paskelbtas turinys

 1. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Tai vat čia ir yra tas klausimas, kiek bus rizikuojančių. Tačiau, geras pastebėjimas - ar tas 75 balams skirtas milijonas buvo paskaičiuotas atskirai, ar tiek liko nuo 80 balų rinkusių. Jei taip, tai 100% paramos dengimo nebus, o likusius piigus nukels 70 balų rinkusiems ir t.t.
 2. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Nes pas mane ir kitus maksimali suma yra virš 70000 eur, todėl ir skirtumas toks.
 3. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Taip, analogiškas laiškas ir pas mane. Svarbiausias klausimas, ar bus daug rizikuojančių?
 4. Ukininko pazymejimas

  Tik tam "darbui prie ūkio" visai nereikia pažymėjimo.
 5. Ukininko pazymejimas

  O kas dabar, gal deklaracija žemių taip skubina?
 6. metal fach vs sipma vyniotuvai

  Atėjo laikas keisti alyvą vyniotuvui, tik nesuprantu kurioje tiksliai vietoje - ar tas juodas mažas, ar raudonas didesnis yra kampinė pavara?
 7. Pliurpalas

  Eik anas peklon :D. Tas Lidl vis tą vargšą žmogų apgauti, apsukti bando...
 8. MTZ-1221 ar vertas demesio

  Nors, dabar nesvarbu kuri technika, bet dirba ji patenkinamai kokius 5 metus, vėliau prasideda elekronikos ar mechanikos problemos. Skaičiau straipsnį Britanijos spaudoje apie vieną ten kooperatyvą ir kodėl jie taip stengiasi po 5 metų eksplotacijos atnaujinti techniką. Kooperatyvas, žinoma, gali sau leisti, o ar mūsiškis ūkininkas gali pirkti brangią vakarietišką techniką? Matyt, tik jis gali ir paskaičiauti. Todėl ir nemėgstu, kai taip užklausiama, nes pripuola žinovų ir siūlytojų ką žmogui geriau pirkti ir tada ginčai tarp neaiškių nuomonių. O juk neklausta buvo - ar MTZ, ar kas kitas. Jau juk pasirinko MTZ ir klausė apie privalumus, trūkumus to modelio. Čia liko tik betikslė diskusija - vieniems MTZ dirba puikiai, kitiems ne, bet niekas realybės nežino, nes nėra jokios tikslios statistikos padarytos, o ir tema visai ne apie tai.
 9. MTZ-1221 ar vertas demesio

  Čia nuomonė? Vienas kitas atvejis kažkur girdėtas ir tai jau pritaikoma visiems. Niekas jų nepirktų, jei jie tokie blogi būtų. Tik perka ir dar kaip. Regis, kainos ir kokybės santykis labai sutinka.
 10. MTZ-1221 ar vertas demesio

  Taip, ką turi su tuo ir dirbsi. Kiek turi, tokį ir įpirksi. Tačiau, ar vakarietis, ar rytietis - šieno rulono kaina bus ta pati, grūdų tonos kaina irgi bus ta pati. Galų gale, skirtumas lieka tik komforte ir jei jam yra pinigų atliekamų, tai kodėl jų neišleidus.
 11. MTZ-1221 ar vertas demesio

  Pabandykite dar įpirkti tą devėtą vakarietį. Ir taip aišku kas geriau ir visi suprantame, bet dar geriau žinome, kad kai kaštai ir finansinės galimybės nepaskaičiuojami, o tada jau pats geriausias dalykas nutinka - bankrutuojantis verslas. Faktas, kad mtz gamyba tobulinama, nes jie privalo atitikti ES reikalavimus, jei nori likti rinkoje, o tie reikalavimai ne tik ekologijai, bet ir žmogaus sveikatai taikomi. Yra modelių, kurie turi žymiai didesnį komfortą, bet už viską teks dar primokėti.
 12. Už kiek perkate žemę?

  Pataisiau.
 13. Už kiek perkate žemę?

  https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/valstieciams-dar-viena-beda-kandidate-itariama-pirkusi-vogta-technika.d?id=74822818 https://www.15min.lt/m/id/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/tarp-uzsienyje-vogtu-traktoriu-savininku-ir-geriausia-lazdiju-rajono-ukininke-59-805558 Godumas, beribis godumas.
 14. Kas vyksta Lietuvoje?

  Šiaip, vidutinis jau turėtų mokėti didesnius mokesčius. Dar smulkų galima kiek atleisti, bet kiti turi dalintis savo pelnu, kitaip bus visiška nesąmonė - viena verslo šaka moka mokesčius, o kita ne, kodėl? Nes nenori. Dėl SVV naudos. Kaip buvo minėta, kad tai didesnė nauda kaimui, nei stambūs ūkiai. Galiu tik papildyti, kad ne tik žemės ūkyje šeimos verslo nauda yra akivaizdi, bet ir kitose verslo srityse. Vokietijos ekonomika tokia stipri vien dėl šeimos ūkių, jie patys taip mano. Britanija visais laikais turėjo stiprų smulkų ir vidutinį verslą, o politikų ten būta, kurie sakė, kad nėra vietos stambiam verslui jų šalyje. Lietuvoje SVV buvo sunaikinta komunistų, bet po nepriklausomybės stambus verslas užėmė rinką ir paskutinė verslo sritis, kur smulkieji ir vidutinieji dar gali atsilaikyti prieš konkurentus, tai žemės ūkis. Išvada - Lietuvos ekonomika ir regionai būtų kur kas geresnėje vietoje, jei stambus verslas būtų tokioje situacijoje, kurioje yra mažesnieji. Stambus verslas įdarbina tūkstančius žmonių ir tada užima didelę dalį rinkos, gal net suformuoja monopolį, bet SVV pagalba žmogus pats susikuria sau darbo vietą ir savo šeimai, o verslas yra perduodamas ateities kartoms kaip finansinė garantija jaunimui, o tai juk daugelį paskatintų pasilikti Lietuvoje, neemigruoti. SV verslas įdarbina ne tūkstančius, bet didelę dalį tautos, skatina verslumą visos visuomenės, kai stambiame versle verslūs būna vos vienas kitas individas.
 15. Kas vyksta Lietuvoje?

  Niekas jūsų neapgins, jei patys nesiginsite. Norite atstovavimo, atstovaukite save patys. Norite, kad jūsų balsas būtų išgirstas - vienykite savo balsus, kurkite bendruomenę. Medikai buvo nepatenkinti savo profsąjunga, tai sukūrė naują sąjūdį. Neturėdami iliuzijų ir ambicijų - liksite kvailio vietoje.
 16. Kas vyksta Lietuvoje?

  Šiaip, ji opozicijoje, tikrai nereikėtų tikėtis iš jos, ko tikitės iš valdžios, nes ne opozicija, bet valdantieji priima sprendimus. O opozicija, populiariai tariant, tik kritikuoja ir šūkauja iš savo ložės.
 17. Pievų ir ganyklų tręšimas

  Man savame krašte irgi neteko matyti, kad kas tręštų pievas chemija ar bent mėšlu. Tai ir pievos vien naturalios. Gal kažkur pasitaiko, teko matyti tik sėjamają skirtą žolei sėti - atradimas man buvo. Kada nors ir man reikės patręšti pievas, bus pirmas kartas po 30 metų, o gal ir daugiau. Net įdomu, koks bus rezultatas.
 18. Kas vyksta Lietuvoje?

  Net ne galimybė pilti, o pilama laisva valia ir be jokios kontrolės, dar net jei pvm mokėtojai, tai galite už kurą, kurį pilsite į mašiną susigrąžinti mokestį. Gyvenam kaip inkstai taukuose, aišku, yra ūkininkų, kurie skurde gyvena, bet tiems ir lengvatos nereikalingos, su jomis ar be jų vistiek skurde gyvens. Tad ir vėl iš dalies teisi, bet čia greičiau diskusijos - reformos tikros bus tik ateityje.
 19. Pliurpalas

  Ne, aš tik protingas ir tiek, gal todėl taip jums rodosi.
 20. Galvijų ir skerdenų kainos

  1.70 mėsinio pas UM. O čevaita tikrai apgauna, nebent yra geresni klientams ne taip toli nuo Lenkijos sienos.
 21. Pievų ir ganyklų tręšimas

  Kiek ha sėsite?
 22. Pliurpalas

  Nepradėkit tik aimanuoti. Pilna tų lietuviškų rašytojų ir poetų, kad čia kelis išdavikus iš viešumos kažkada pašalins, bet jų kūryba liks. Turime tikrai daug rašytojų, autorių, kuriuos daugelis primiršo arba net nepažino.
 23. Pliurpalas

  Žemaitės nebereikia skaityti? Iš kur tokios žinios? Bobutė pasakė? Ji nebuvo komunistė, juk buvo mėlyno kraujo, o ir versliuką turėjo. Tas komunistas ją būtų pačią pirmą išsiuntęs Sibiran, bet jau senokai buvo mirusi iki okupacijos, nespėjo. Ji buvo socialistų partijos narė, bet jų partija nebuvo uždrausta ir net yra laimėję rinkimus, tad jokių ryšių su komunizmu. Gal jau maišote žemaitę su S. Nerimi?
 24. Pliurpalas

  Oi, vat jums reikėtų dar kartą pradinio išsilavinimo kursą pereiti. Interpretuojate kaip jums patogu, nors visi tai jau pastebėjo ir su jumis stengiasi nediskutuoti, net mane ragino, bet dar vis čia - trūksta veiklos žiemą. Ar nesate girdėjęs, kad kas nežino praeities yra pasmerkti ją pakartoti, štai kokia buvo mano mintis ekologui, jog žinau praeitį, bet negyvenu ja kaip gyvena jis ar kiti ir nekalu prie sienos visų asmeninių problemų ar aplinkos skaudulių ties vienu istoriniu faktu. Todėl nereikia interpretuoti manęs ir dar nusišnekėti, kad kolaborantai yra man kaip "broliai"( nors iš tos temos jūsų komentarų buvo matyti, kad jūs jiems prijaučiate ir dar nostalgiją jaučiate). Bet nesistebiu jūsų siekiu įrodyti kažkokią tai savo tiesą ir tos tiesos pagrįstumą bei viršenybę. Per tiek metų bendravimo su propagandos paveiktais arba prorusiškais aktyvistais supratau, kad jiems tik viena tiesa ir jiems niekada nepritrūks argumentų bei interpretacijų įrodinėti, kad žemė plokščia.
 25. Pliurpalas

  Kad jau toks specialistas nustatyti, tai nieko čia nepadarysi. Yra paveiktų protų tos rusų propagandos ir čia nieko nepadarysi. Nesu specialistas, kaip jūs, bet priminsiu, kad jus ir jūsų logiką linksniuoja tikrai daugiau žmonių, nei manąją. Bet jūsų supratimu, visiems, kas ne pagal jus - makalynė galvoje. Sėkmės taip ir toliau, tačiau tikrai ne jums šios šalies ateitis, ne, tikrai ne jūsų matymo žmonėms.
×