Jump to content

Valakinis

Nariai
 • Pranešimai

  613
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  10

Visas nario Valakinis paskelbtas turinys

 1. Valakinis

  MTZ hidraulis

  Mtz 570. Tik gazuojant galima dirbti su vyniotuvu, bet ir tai lėtai vynioja ar ruloną užkelia. Padargus kelia irgi lėtai ant mažų apsukų, tik po truputį krenta nuolatos, tai pakelti vis kartas nuo karto reikia. Spėju, kad cilindras susidėvėjo, bet kas tada bus su lėtu vyniotuvo darbu? Gal ir paskirstytojas susidėvėjęs?
 2. Valakinis

  frontaliniai krautuvai

  Krautuvas stoll. Pirmą kartą krautuvą atjungiau nuo traktoriaus ir pastebėjau, kad dabar pro tas hidro jungtis prie traktoriaus ėmė lašėti alyva. Gal vėl prijungus krautuvą nustotų, bet nesinori dar vieną sezoną jį veltui vežiotis. Tik keista, kad ten pro kur laša alyva, lyg nuorinimas padarytas - tokios mažos skylutės. Ar čia kas sugedo, ar ką pasukti reikia? Tikiuosi suprantamai aprašiau.
 3. Valakinis

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Girdėjau, kad sumažino skirtus milijonus šiai paramai. Bus patvirtinta mažiau paraiškų šiame rinkime, bet atsiras daugiau paraiškų rinkimų etapų.
 4. Valakinis

  Pliurpalas

  Pritariu. Jau atrodė, kad pavyko, bet ir vėl. Šie žmonės nesupranta kas yra nuomonė, o kas požiūris, o apie "tiesą" kurią jie taip mini, nes juk jiems atrodo, kad rašo tiesą, jie ją laiko nuomone savo. Koks absurdas - nuomonė ir tiesa, jiems viena ir tas pats. Išvada - diskusija yra neįmanoma. Kita problema, kad šie žmonės prijaučia Rusijos, Š.Korėjos, Kinijos ir kitiems nedemokratiškiems režimams, ir jų vykdomai politikai. Tai lietuviai, kurie neigia Lietuvos, pasaulio, karo istorijos faktus, jaučia nostalgiją Sovietmečiui bei niekina Lietuvos valstybingumą. Išvada - konfrontacija šioje temoje neišvengiama. Niekas ir niekada neuždraus šiems žmonėms turėti tokius įsitikinimus, bet pripažinkime, esame ne jų privačioje valdoje, bet viešojoje erdvėje ir ši erdvė yra prieinama visiems ir visada, amžinai. Facebook rinkimų, referendumų agitacijos skandalai ir įtaka sklindanti iš Rusijos, tai pripažinta grėsmė. Nebūtinai užsakyta, bet nuomonė, kuri yra prieš demokratiją, nors visada užsidengiama šydu - demoktarijos santvarkoje garantuojama teise į laisvą nuomonę. Tai, kaip vilkas avinėlio kailyje.( Bandoma parodyti visą temą kaip žodį pliurpalas, nors turinys atspindi visai kitokį šios temos vaizdą.) Administratorių vietoje, pagalvočiau, kokią dėmę palieka forumui tokia tema, kaip "pliurpalas" ir kokia galimybė slepiasi daryti įtaka per šią, kitas kitų forumų, grupių, tinklų temas, kur nuolatos peršama nuomonė, neigiama nuotaika, kad mūsų valstybėje nieko gero nėra, nebuvo ir nebus, o valstybės pamatai supuvę ir tuoj, tuoj subyrės, kad šių žmonių ir būtinai visų kitų žmonių lūkesčių nepriklausoma Lietuva niekada neišpildys. Ar reikia suteikti jiems galimybę kurstyti neapykantą?
 5. Valakinis

  Ruloniniai presai

  Aš bet kokį varikliams skirtą. Mechanikai nepatarė kažkokio išskirtinio.
 6. Valakinis

  Išmokos 2014-2020

  Dar ne. Sakė palaukti.
 7. Valakinis

  Pasėlių deklaravimas 2014-2020 m.

  Viršuje kiek į kairę. pradžia, paraiška ir laukai nuo jų dešiniau.
 8. Valakinis

  Kas vyksta Lietuvoje?

  Čia lengviausia išspręsti, o kiek bus galima girtis, nepavargs tikrai. Pilstymas iš tuščio į kiaurą, nes realios problemos sprendimas toks sunkus, o dar kai valdžioje tie, kurie nori tų problemų, nes jie suinteresuoti.
 9. Valakinis

  MTZ80 ausinimo sistema

  Čia tas nevykęs eksperimentas?
 10. Valakinis

  MTZ80 ausinimo sistema

  Nepasiteisino man termostatas, variklis toliau nešyla. Lygtais iki 50 ir viskas. Matyt, kad praleidžia skystį pats jau korpusas to termostato, ten turėjo dėtis tokia tarpinė, bet jau griovelis išpuvęs. Tai ką, pirkti naują termostato korpusą?
 11. Valakinis

  Ruloniniai presai

  Metal fach presas. Galvoju sau, ar ten galima kiek pareguliuoti rulono dydį. Neturiu instrukcijos, tai būtų aiškiau kam ten tas troselis, kuris rodo kiek užsipildęs presas, lyg turi 6 skylutes. Gal ten turi būti max dydžio, reiškia tolimiausios skylutės?
 12. Valakinis

  Pasėlių deklaravimas 2014-2020 m.

  Turiu klausimą - ar galima išarti pievą ir vėl ją atsėti, kuri deklaruota daugiametės pievos 5 metai ir daugiau?
 13. Valakinis

  Išmokos 2014-2020

  O jau virš 30 tai stambus ūkis? Aišku, kad ne ūkininkai neturėtų gauti jokių išmokų, dėka valstiečių valdžioje visa Lietuva pamatė šio verslo skaudulius ir kitos valdžios jau pasidomės labiau ateityje, nes ankščiau nežinojo, jog Lietuvoje yra žemės ūkis. Ką reikėtų daryti su tikrais ūkininkais, nes apie sofininkus net neverta diskutuoti, tie kurie turi daugiau nei 500 ha - pakelti mokesčius tiek, kad neapsimokėtų toliau dirbti tokios žemės, o išmokos turėtų būti mokamos iki 500 ha ribos. Palaipsniui situacija pagerėtų ir ūkių stambėjimas pasibaigtų. Valstiečių valdžia niekada to nesiims, nes ir arkliui aišku, kad valdžioje išrinktas oligarchas. Kai pagaliau bus išrinkti politikai, o ne gelbėtojai ar profesionalai į valdžią, tada matysime idėjas, vizijas, strategijas politikoje ir nebus jokių piramidžių ministerijose, nors ir dabar jų nėra(yra tik Karbauskis). Yra ministras ir jis diktuoja tvarką, žinoma, pagal bendrą partijos ir ministrų kabineto politiką, sprendimus. Visko ko reikia, tai stiprių asmenybių, o ne silpnavalių. Dėl sąmokslo teorijos, kad čia taip tyčia ministrą bando išversti, tai gal ir jūs kaltę verčiate konservatorių bėdoms? Ministras jau ne pirmą kartą turi problemų, buvo su pienininkų interesais, su naryste kooperatyve, dabar surado žurnalistai dar vieną kabliuką, kad užgrobė kito žmogaus žemę. Ir dalis tame nemato nieko blogo, gal patys esate užgrobę kieno žemę? Man vienas ūkininkas yra taip padaręs su mano sklypu, kurį nuomoju iš valstybės ir taip jis 2 metus vogė iš manęs, tiesa dar turėjau mokesčius valstybei sumokėti, nes nuomininkas tai aš, o kai jam paskambinau, atšovė, kas dirba žemę, tas ir deklaruoja bei išmokas gauna. Nėra lietuviško žodžio tokiam elgesiui pavadinti. Ministras kiek kitaip pasielgė, bet ir jis užgrobė sklypus, nemokėjo mokesčių, gavo išmokas, naudojosi - sunku buvo pasirašyti sutartį? Dar juk gali imti ir neduot žemės, štai kur esmė, todėl tyliai, gal niekas nesužinos. Sužinojo. Ir toks ministras, kuris tyliai grobia žemes, mums visiems formuoja mūsų verslo strategiją, pasirašinėja įstatymus ir kalba apie ateitį, kokia ji turėtų būti - deklaruojant žemės skypus neturint tam teisės, neteisėtai savinantis es išmokas, nemokant mokesčių ir svarbiausia, visus apgaudinėti. Jis prarado pagarbą ir pasitikėjimą visų sąžiningų Lietuvos piliečių.
 14. Valakinis

  MTZ80 ausinimo sistema

  Į naujus MTZ pila tasolą, bet tas irgi turi galiojimo laiką, regis, 3 ar 2 metai, kai tapo drumzlinas ir ėmė trūkti jo, o dar ir laikas buvo keisti pagal knygą. Dabar tą tasolą dar senukui panaudosiu, nes nuo vandens prasta situacija viduriuose.
 15. Valakinis

  MTZ80 ausinimo sistema

  Jau ir atsakėte į klausimą. Kiek susipainiojau, nes yra naujas MTZ ir ten lyg visai kitaip - bloke lieka antifrizas net jei išpiltas iš radiatoriaus.
 16. Valakinis

  MTZ80 ausinimo sistema

  Senukas traktorius. Buvo vanduo, dabar keičiama į antifrizą . Ir galvoju kaip čia dabar yra, nes apie techniką mažai nusimanau. Yra juk du kraneliai - vienas bloke, kitas radiatoriuje ir jie abu atsukti. Bet jei yra įdėtas termostatas, jis juk iš radiatoriaus nepraleis skysčio kol tas neįkais, taigi ar neperkais variklis? Gal bloke irgi turi būti kažkiek skyčio visada?
 17. Valakinis

  Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Aš irgi 75, bet kita parama ant nosies, tai negaliu laukti.
 18. Valakinis

  Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.

  Na va, vienu jau mažiau - atsisakiau. Ar yra kas vis tik bandys pasinaudoti parama?
 19. Valakinis

  2014-2020 parama smulkiesiems ūkiams

  Na, pradiniu skaičiavimu surenku 70 balų.
 20. Valakinis

  Pradedantis su gyvulininkyste

  Pagal spaudoje esančią informaciją 2012 metų už kg topiinambų Vokietijoje moka nuo 4-10, o Lietuvoje nuo 2-3 eurų. O iš ha prikasama nuo 35 - 50 tonų šakniavaisių. Pas mane molyje jie taip gerai nedera, bet jei tik paklius į juodžemį, tai galima tikrai patikėti tokiais skaičiais.
 21. Valakinis

  Pradedantis su gyvulininkyste

  Pasidomėkite topinambais ir jų rinka. Jie gerai auga, kaip bulvės sodinamos ir kasamos. Kiek šlapesnė, lengvesnė dirva jiems gerai tinka, o ir auga kaip piktžolės.
 22. Valakinis

  Pradedantis su gyvulininkyste

  Na, jei prie pagrindinio darbo kaip dar viena pelną kurianti veikla - pirmyn su ta gyvulininkyste. Jei jau nepasiseks, nepatiks visada parduosite. Jei 10 galvų, tai užteks ir turimos žemės. Tik neriškite galvijų žiemą, toks mano patarimas iš patirties. Jie ir prie -30 nesušals. Dėl kainų, sunku pasakyti kiek mišrūnai kainuoja dabar, žinoma mažiau už grynaveislius. Tarp vietinių ūkininkų paieškokite. Man siūlė veršingą karvę už kažkur 800-900. Tik taip ir nesupratau, jūs ketinate neauginti mėsinių karvių, tik jaučius?
 23. Valakinis

  Pradedantis su gyvulininkyste

  Žinau vieną ūkininką Lenkijoje - 40 ha ir 200 pieninių karvių. Bet mėsiniams reikėtų paieškoti dar 30ha, gal nuomotis iš privačių asmenų. Nežinau, su tiek žemės verslo vystymo perspektyvos prastos, o dar ir žemė ten brangi. Asmeniškai, tokioje situacijoje, matyčiau tik kooperacijos galimybę, norint pradėti su mėsiniais ir ateityje sėkmingai plėstis. Žinant, kad bendradarbiauti lietuviams nesiseka, gal geriau svartyti apie augalininkystę - braškes, šilauoges, bulves, topinambus ir t.t.
 24. Valakinis

  Pradedantis su gyvulininkyste

  Jeigu vietos, tai buvo rišamos. Bet mėsiniams labai lengva pritaikyti bet kokį tvartą ar pašiūrę, galima net apleistą namą pritaikyti, svarbu, kad būtų bent pora ha žemės aplinkui jiems palaidiems pavaikščioti. Reikėtų nebijoti paskolų tokiam tikslui. Kai man dingo baimė, tai viskas labai greitai iš hobio virto verslu ir dabar džiaugiuosi. Dėl karvių pirkimo, manau, kad protingiau būtų pirkti telyčias, juk pigiau. Angusų grynaveislių kaina svyruoja nuo 1000 iki 1200 - čia protinga riba. Galima pradėti nuo mišrūnų, tiek metų augindamas nematau jokio skirtumo, gal tik rasite supirkėjus, kurie už grynaveislį mokės daugiau. Dėl žolės sėjimo. Reikia deliotis prioritetus ir padžioje į balą pinigų nemesti, nebent turite pakankamai. Žolė auga natūraliai, prasta ji, bet išsiversite. Mes čia molio krašte gyvename su natūraliomis pievomis, o ten lygumose ir žemumose žemė apskritai geresnė, tad apie ūkio modernizavimą reikia mąstyti ne tada, kai dar tik planuojama pradėti veiklą.
 25. Valakinis

  Pradedantis su gyvulininkyste

  Tiesa ir neapsimoka taip, kai su mėsiniais. Buvo minėtos avys - tinka tik papildomoms pajamoms prie ūkio. Pats visai neseniai išnaikinau tas avis iš savo ūkio, gal dar grynaveislės apsimokėtų, bet buvo užveistos tos pigesnės mišrūnės todėl tik vargas gavosi. Dėl paramų. Reikėtų suskibti domėtis jomis, nežinia kiek dar bus. Yra juk visokių paramų, pats ketinu pasinaudoti ir pirkti galvijus šiais metais ar kitais. Yra ir dalinis rėmimas gyvulių įsigijimui. Yra ir fondai, kurie dalina panaudos pagrindu galvijus arba avis, tik nežinau ar jūsų krašte tokių yra. Jūs neparašėte svarbiausio - kiek valdote žemės?
×