Jump to content

Duncia

Nariai
 • Pranešimai

  188
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie Duncia

 • Rangas
  Dažnas dalyvis

Miestas

 • miestas
  Anyksciai

Paskutiniai lankytojai

730 profilio peržiūros
 1. dirvožemio tyrimai

  Žinau kad nerodo, bet klausimas ar įtakoja k ir p kiekis dirvožemyje tą našumo balą ir kiek įtakoja. Tada kam pirkti 50 balų našias žemes už kosminius pinigus jei geriau mažesnio našumo per pus pigiau....ir pasikelti tą našumą pačiam.
 2. dirvožemio tyrimai

  Kažkada jau klausiau,tik nepamenu šioj temoj ar kitur. Nelabai suprastas buvau. Taigi man įdomu kokius randate žemės tyrimus 45 ir daugiau, žemės našumo balų, žemėse. Ph spėju pas visus 6,5 ir daugiau. Kaip su kaliu, fosforu ir humusu? Įdomu dėl to, kad tarkim pakėlęs šiuos rodiklius, ar galiu tikėtis geresnių derliaus rezultatų.
 3. Žolių sėklos

  Litagra prekiauja, agrolipta tokia dar yra. Ta pati dotnuva baltic prekiauja. Googlej pasiieškok.
 4. Pieno kainos

  Žiūrėjau youtubėj keletą video apie amerikos pieno gamintojus. Tai ten nežinau gal ne visur, bet situacija irgi ne stebuklai. Gerai sekasi dažniausiai dideliems ūkiams, kurie karvių net negano, o augina uždarai fermose, to pasekoje manau ir savikaina gaunasi mažesnė. Smulkesniems išeitys tik sustambėti, sumažinti produkcijos savikainą, gaminti brangesnį ekologišką pieną, perdirbti patiems, arba kooperuotis. Manau panašūs principai galioja ir Lietuvoje. Manau nuo 2 t primilžio į dieną parduodant pieną supirkėjams yra ta riba nuo kurios pieno ūkį galėčiau laikyti sėkmingu dabartinėmis sąlygomis.
 5. Pieno kainos

  Koks kiekis?
 6. Pieno kainos

  Tokia mintis kilo. O jei dauguma protestuojant prieš mažas supirkimo kainas vis dažniau bėgiotume pas kitus supirkėjus, kurie tuo metu pasiūlytų aukščiausią kainą. Manau įneštų sumaišties perdirbėjams. Vienintelė išeitis jiems būtų gal tarpusavyje susitarti. Bet lyg ir draudžiami tokie susitarimai. Čia tik pamąstymui.
 7. kultivatorius

  Sveiki, Gal kas unia atlas 4 metrų naudojat?ką gal ką galite apibudinti, kokie +-. Kiek arlkiu reikia, neziurint i tai ką rašo lentelėje. Kaip metalas laiko? Ar užtenka kaip rašo vieno važiavimo po arimo?zemes pas mus nuo molio kalniukuose iki durpynu sleniuose ir lengvesnio priesmelio lygesniuose laukuose.
 8. Už kiek perkate žemę?

  Na įstatyme rašo taip, nzt puslapyje radau. Tačiau norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiančio Įstatymo 5 straipsnio 1 dalies punkte nurodyta, kad pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę už tą kainą, už kurią ji parduodama, ir kitomis tokiomis pačiomis sąlygomis, išskyrus atvejus, kai ji parduodama iš viešųjų varžytynių, šia eilės tvarka turi: 1) žemės sklypo bendraturčiai – Civilinio kodekso 4.79 straipsnyje nustatyta tvarka; 2) parduodamo žemės sklypo naudotojas, naudojęs šią žemę žemės ūkio veiklai ne mažiau kaip vienus metus pagal Nekilnojamojo turto registre šiam laikotarpiui įregistruotą sutartį (sutartis), išskyrus neatlygintinio naudojimosi daiktu (panaudos) sutartį, šios išimties netaikantCivilinio kodekso 3.135 straipsnyje nustatytiems artimiesiems giminaičiams (tėvams ir vaikams, seneliams ir vaikaičiams, broliams ir seserims), taip pat sutuoktiniams, įtėviams, įvaikiams, – jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Lietuvos Respublikos ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba jo, būnant juridiniu asmeniu ar kita organizacija (toliau – juridinis asmuo), pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų; 3) asmuo, nuosavybės teise turintis žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuris ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu, – jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba jo, būnant juridiniu asmeniu, pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų; 4) fizinis asmuo, deklaravęs gyvenamąją vietą, arba juridinis asmuo, įregistravęs juridinio asmens buveinę tos savivaldybės teritorijoje, kurioje yra parduodamas žemės ūkio paskirties žemės sklypas, ar besiribojančių savivaldybių teritorijoje, – jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba jo, būnant juridiniu asmeniu, pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų. Šios išvardytos nuostatos reiškia tai, kad pagal 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiančio Įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 2 punktą, neatlygintinio naudojimosi daiktu (panaudos) aveju, „naudotojais“ bus laikomi ne mažiau kaip vienus metus pagal Nekilnojamojo turto registre šiam laikotarpiui įregistruotą neatlygintinio naudojimosi daiktu (panaudos) sutartį žemės ūkio paskirties žemės sklypus naudojantys artimieji giminaičiai (tėvai ir vaikai, seneliai ir vaikaičiai, broliai ir seserys), taip pat sutuoktiniai, įtėviai, įvaikiai. Kiti asmenys, naudojantys žemės ūkio paskirties žemės sklypus neatlygintinio naudojimosi daiktu (panaudos) sutarties pagrindu, nebus laikomi „naudotojais“ Kaip ir turi buti pirmumas tik su nuomos sutartimi. Kaip ir viskas aišku čia, tik kad tie klerkai gerai gal napaskaito. Tik panaudos sutartyse pirmumas bus tiems kas giminaičiai. Su kitais asmenimis (ne giminaičiais) panauda pirmumo nesuteikia.
 9. Už kiek perkate žemę?

  Tai kaip čia gaunasi vieni debilai zemetvarkoj dirba, kad niekaip neisaiskina kaip čia yra. Nueini normaliai aiškini pavyzdį pagal situaciją, tai sako atbuline data netinka niekas. Eisiu vadinasi registruot pirmadienį. Kaip bus taip...
 10. Už kiek perkate žemę?

  Bet prasmės nera registruot jei pirmumo nebėra. Žiūriu painiava su tais visais pakeitimais. Biski toks sugedes telefonas gaunasi.
 11. Už kiek perkate žemę?

  Turbut pasikartosiu, bet gal kam bus aiskiau. Vakar buvau zemetvarkoj savo skyriuj tai zinios tokios, kad atgaline data registruotos nuomos sutartys pirmumo nebesuteikia. Turi buti praėję metai nuo sutarties įregistravimo registrų centre. Toliau, panaudos sutartys galimos tik tarp giminaičių ir jos pirmumo nebesuteikia. Visi leidimai žemę parduoti, išduoti pernai metais nebegalioja. Kažkoks durniu laivas.
 12. Tiesioginė sėja į ražieną

  Na aš manau į šiuos klausimus gali atsakyti tik moksliniai tyrimai. Kaip suprantu pagrinde arimas kaltinamas tuo jog naikina humusa ir kad darbo kaštai nemaži. Ar turit kas bent 10 metų duomenis kaip keitėsi humusas ariant ar taikant bearimime? Jei turit kas kokia nuorodą ar žinot kur pasiskaityti apie humuso kaitą taikant vienokias ar kitokias technologijas dirvožemyje mielai pasiskaityciau. Skaičiau, kad norint stabilaus derliaus mūsų sąlygomis humuso 3 proc. yra ta riba nuo kurios, humusui daugejant derlius keičiasi labai nežymiai. Tai manau daugelio mūsų siekis ir turėtų būti tie 3 proc. Kadangi pas mane ištyrus per 100 ha tokiu žemių netgi nėra tai man labai aktualu tą humusa kelti. Todėl savo sejomainoje stengiames bent 2-3 metai laikyti pievą ir retkarciais meslo užmesti. Po 5 metų gal ir pasimatytu kiek tas humusas pakilo. O dabar žiūriu diskutuojam be jokiu faktų ir skaičių. Ko pasekoje taip ir nepasidaro aišku kas geriau, o kas blogiau...
 13. Pieno kainos

  Pienas lt kol kas daugiausia pliusu, dar UAB Šalva vienas iš variantų. Koks jūsų koop?
 14. Pieno kainos

  Bent jau mes tai planuojam tepti slides iš jų, nes kiek stebiu jų kainas ar kainų vidurkius, tai pas juos nuolat mažiausios.
 15. Už kiek perkate žemę?

  Js x x g g v b m v O kada nuomos sutartis sudaryta? jei virš metų, tada eini i RC ir atbuline data užregistruoji ir turi pirmumą. Bent pernai taip buvo šiemet nežinau.
×