Jump to content

-marius-

Nariai
 • Pranešimai

  140
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  1

-marius- paskutinį kartą gavo apdovanojimą Kovo 25 2015

-marius- paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie -marius-

 • Rangas
  Narys
 • Gimtadienis 1986.10.02

Miestas

 • miestas
  Alytaus raj.
 1. Kokį ūkį kurti 2ha

  Reikia žiūrėti į vietinę rinką, kiek ko suvartojama. Šinšilai, triušiai ir panašiai man atrodo rizikinga, ypač jeigu neturi kur realizuoti. Kaime žmogus turi dvi fermos paukščių, viena vištų, kitą žąsų ir ančių. Kiaušinius vežioja po turgus pardavinėti ir gerai sekasi. 2ha geriausia daržininkystė, pora gerų šiltnamių kūrenamų, dar kopūstai, morkos, bulvių kažkiek, kas be ko braškių ir užteks pragyventi.
 2. Bomet lekstes

  Man pardavėjas sakė suėsi riebokšlius ir pateks žemių į guolius. Bandžiau juodžemyje ganyklą sulėkščiuoti, tai užkišo velėnomis pavažiavus kelis šimtus metrų. Kaina 1400 su atvežimu į lauką. Pagal kainą man jos normaliai dirba, nereikia norėti molį su jomis ištaškyti. Per nepilnai du pusdienius išlėkščiavau apie 8ha, žemė lengva tai ir normaliai išdirbo. Pagal kainą ir prekė. Kur daugiau žolės, tenka du kartus lėkti, bet ražienas normaliai sulėkščiavo.
 3. -marius-

 4. Bomet lekstes

  Nusipirkau šiandien Bomet 3,15m. Tampiau su Belarus 82. Tikėjausi, kad labiau priekį kels, bet normaliai viskas. Pievą su aukšta žole neišdirbau, kemša ir sakė suvarysiu guolius, bet ražieną tikrai gerai išdirbo. Pasisekė gauti už gerą kainą, be to aprūpins detalėmis pardavėjas. Nors sakė, kad nebent guolių reikės ateityje.
 5. Lėkštiniai skutikai.

  Prie MTZ 82 imti Akpil 3.15 ar BDT-3? Norėčiau prikabinamų Akpil, nes dideliais atstumais važinėti, bet BDT rimčiau atrodo.
 6. Ūkininkų diskriminavimas

  Nėra jokios diskriminacijos, tai vadinasi marketingu. Palik numerį, o jie jau tau bandys įbrukti viską iš eilės, norėsi drausti traktorių, dar dar pasiūlys apsidrausti pačiam, sodybą, šeimos narius, kasko, automobilį.... Draudžiuosi viską per brokerį, nes nereikia laukti eilėse, visada praneša koks draudimas baigsis ir kartais pristato draudimą į namus jeigu važiuoja pakeliui.
 7. Radijatoriai, ju parinkimas

  Žiūrėti reikia pagal gamintojų sudarytas lenteles, jose radiatoriai parenkami pagal kambario plotą. Yra specialiai renovacijai skirti radiatoriai, kurių vamzdžių pajungimas atitinka ketaus radiatorius. KERMI tokio tipo radiatorius žymi D5, kiti jų aukštį nurodo kaip 550mm. Renkantis ne renovacinius, reikės koreguoti pajungimą. Pasirinkus 500mm arba 600mm aukščio radiatorius, reikės koreguoti vamzdžius. Bijau pameluoti, bet jeigu gerai prisimenu 12 kv. metrų kambariui reikalingas apie 1,8m radiatorius. KERMI tokius radiatorius žymi 22/550/1800, 22 - dvigubas radiatoriaus tipas, 550 - aukštis, 1800 - ilgis. Labai netikslu matuoti pagal sekcijas.
 8. Gyvenamasis namas: statyba, interjeras, eksterjeras ir t.t.

  Jeigu alergiškas, tada taip, nebent tada dėti polistirolą. Bet šiltinant vata, vis tiek tarp vatos ir gipso dedasi garo izoliacinė plėvelė, kuri kažkiek apsaugo nuo dulkių. Namą iš vidaus šiltinti nebent rąstinį,priešingu atveju tikėtina, kad gausis šalčio tilteliai, toje vietoje kur jungiasi išorinė siena su vidinėmis. Aplamai trinkelės sugeria vandenį, o asfaltas ne, todėl gaunasi balos jeigu nelygu, trinkeles galima pakeisti pvz: jeigu po kiemu eina vandens ar kitokia trasa ir ją reikia remontuoti. Trinkelės ne taip įkaista, bet tepalas įsigeria į jas. Savi pliusai, savi minusai.
 9. Gyvenamasis namas: statyba, interjeras, eksterjeras ir t.t.

  Visos vatos gaminamos iš ekologiškų komponentų (natūralus akmuo sudaro apie 95proc sudėties), tik į kai kurias dedama priedų (rišiklių). Priedai suteikia vatai standumą, tas ypač pasiteisina šiltinant perdangą iš apačios arba stogo konstrukcijas. Nereikia vaikytis ekologijos termino. Nesvarbu kokį namą statai, pamatai turi susėsti visiems, tik rąstiniams reikia dar ir sienoms susigulėti. Galima statyti iš storų rąstų, kas padidins varžą, bet iškels kainą. Rąstinių namų sienos neperšąla kaip mūrinių, be to drėgmė taip nesilaiko viduje, todėl ir šalčio pojūtis kitas. Netikslu lyginti mūrinio namo ir rąstinio varžą. Senovėje daug kas gyveno rąstiniuose namuose (dar ir dabar gyvena) ir nemanau, kad sušalo bent vienas. Tik lyginkime senovės rąstų storį ir dabartinių. Nuo vėjo iš lauko apsaugo priešvėjinė plėvelė (panaši į difuzinę), kuri išleidžia drėgmę, bet sulaiko vėjo patekimą į vidų. Dėl statybų skubėjimo tai tiesa, pastato namą per pusmetį o po to sienos sutrūkinėja, stogas kraiposi. Rudenį reikia lieti pamatus, o pavasarį dienas murinti.
 10. Gyvenamasis namas: statyba, interjeras, eksterjeras ir t.t.

  Normalūs namai, jeigu stato geri meistrai, nes broką itin sunku ištaisyti. Dabar yra klijuoto tašo namai, tikrai gerai žiūrisi. Stogą geriausia dėti čerpes, dėl svorio. Jų problema ta, kad statyba reikia rasti gerą meistrą.
 11. Gyvenamasis namas: statyba, interjeras, eksterjeras ir t.t.

  Šiltinti iš vidaus su tąšeliais, vata, ant jų gipsą. Kuri medžiaga neekologiška?
 12. Tujos Smaragd

  Yra prekybos centruose dabar nebrangiai "Smaragd".
 13. Saku kapokles. Kur realizuot sukapotas sakas?

  Gal kažkas parduodate skiedras? Turiu apie 4ha miško, 2 ha iš jo nekirsta 10 metų. Daug šakų gausis, galvojų gal įsigyti smulkintuvą (mačiau yra po 1500 eurų) ir pjovimo metu smulkinti šakas, bei parduoti. Tik ar verta? Miškas alksnynas ir beržynas.
 14. Namo apsildymas

  Gal turite patirties šildant namą su granulini katilu, kūrenant grūdus ir jų išvalas? Domina visa info. Ačiū
 15. Sklypo paskirties pakeitimas, leidimai statybai ir kt.

  Kokie terminai parengti ūkininko sodybos projektą?
×