shaulinis

Ekspertai
 • Pranešimai

  6.735
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie shaulinis

 • Rangas
  Ekspertas
 • Gimtadienis 1974.04.06

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kėdainiai
 • Interests
  kombainai, tikslus ūkininkavimas

Converted

 • miestas
  Kėdainiai

Paskutiniai lankytojai

303 profilio peržiūros
 1. Taip, taip bet aš tuos pinigėlius panaudočiau rimtam sodininkystės specui už konsultacijas sumokėti. Gaila Pranckietis tam laiko nebeturi, jis man tuos dalykus dėstė kadaise. Visai patiko.
 2. Nežinau kiek to avietyno galvojat daryti, bet be Ph daugiau nieko netyrčiau. Nebus juk sėjomainos. Tie krūmeliai ten n metų bus. Fosforo dirvoje bent 30t/ha yra kalio dar daugiau tik jie surišti neprieinami augalams. Trumpuoju laikotarpiu tai problema, bet avietyne žemės nekibinsit n metų, tai gi grybukai ir bakterijos savo darbą padarys ir atlaisvins ten jau esančias medžiadas manyčiau.
 3. Na Lietuvoje Tee Jet... nebent turi kvernelando purkštuva su focus kompu ir nori santykinai nebrangaus sekcijų valdymo tie daiktai nesunkiai ženijasi. Kitais gi atvejais Tee Jeto nesvarstyčiau.
 4. Navcontroler dar reikia litais apie 15000 kainuodavo dabar manau panašiai.
 5. Ar gali įtakoti humusą atskirose lauko vietose? PK gali o kaip Humusą kintama norma daryti? Dėl azoto... na ne man Marijos žemės ūkininkams bei gi agronomams aiškinti jog humusas nėra lygu augalams prieinamas azotas todėl mes jį matuojam augaluose (kiek jau įsisavino) o ne dirvoje kur jau po poros dienų situacija gali būti pasikeitusi. Tai gi taip ir nesupratau komia nauda iš LAUKO humuso žemėlapio. Laukų (kiek kuriame) gal būt, bet pasiskirstymą lauke....
 6. Ne ne Kėdainiuose, kažkur Akmenės rajone ir tai tik vieno lauko atskiri gabalai kur savininkas įtarimų turėjo ir norėjo juos pasitikrinti. Apie tyrimus ir matavimus mano nuomonė tokia: Kai dar studentas būdamas dariau magistrinį, reikėjo kūdikių mišinukus tyrinėti (tas proškes kur vandeniu užpili ir aceit kažkas panašaus į mamos pieną gaunasi). Mano tyrimas parodė, kad tai absoliutus Š.... realiai maistinė sudėtis net neatitiko to kas ant pakelio parašyta ir tai ruošiant mišinius laboratorijoje su tiksliais matavimo prietaisais, o ne vidurį nakties pažadinus su samteliu ir graduotu buteliuku. Kai atėjo laikas savo vaikus maitinti, pirkau tuos pačius mišinius nes daugiau nebuvo iš ko rinktis. Ir iš tų mano tyrimų ir žinių gavosi tik galvos skausmas, žinau, kad blogai darau, bet vis tiek darau. Gal galėtum man paaiškinti, ką be žinojimo džiaugsmo ir kančios tau duotu organikos dirvožemyje tyrimai? Kur ir kaip praktiškai tą informaciją pritaikytum? Man rimtai smalsu, yra nemažai skirtingų nuomonių tuo klausimu, įdomi ir tavo.
 7. Kiek žinau tai „mano chebra” tik vienam ūkiui Lietuvoje yra dariusi bumuso tyrimus. Abejoju kad jo rezultatus lyginai.
 8. Na tai dabar belieka sugalvoti, kaip tą cheminį peštuką pernešti į kompą ir pririšti prie tikslių koordinačių. Iš principo įmanoma ( tiesa bus darbelio nes laikų ribos nuo chem pieštuko laikų bandau spėti pasikeitė).
 9. Na ne pagal žalumą iš kosmoso neišsiaiškinsi ką veikė studentai prieš 50 metų. Numirke nudžiūve vietos, kaip organika, kaip augalam prieinamas azotas pasiskirstęs, P, K, Mg, PH ir dar n kitų faktorių, kai kurie iš jų ilgiau groja kai kurie tik kelias dienas....nea iš kosmoso granulinės dirvožemio sudėties nenustatysi, bent jau ne taip kaip fiziškai ją pačiupinėjęs.
 10. ir taip ir ne. Lietuvoje tarybiniais laikais daryti dirvožemių tyrimai kai kur atitinka skanavimus kai kur ne (žinai kaip tada būdavo: penktadienis, po algų, studentai praktikantai...) tavo reikalas pasitikėti jais ar ne. Protingiausia turbūt būtu pabandyti, kažkokį plotą nusiskenuoti ir pažiūrėti kiek sutampa, kiek ne.
 11. Tur būt pirmiausia tos rogės kaip sakai, bet tas daroma tik kartą gyvenime (na bent jau iki sekančio ledynmečio podirvis tikrai nepasikeis) tada badyma atatinkamose zonose, kad mėginiai būtu iš vienodų zonų nemaišyt molio su smėliu ar su durpe)
 12. mechaninę (granulimetrinę) sudėtį molis, priesmėlis, durpė ar dar ten kas. (tokiais aparatais tik galingesniais deimantų ieško kiek žinau )
 13. P K turi omenį? Ten mėginiai imami apie tiek į žemę bedant. Skenuojam azotą lapuose nes dirvoje matuot beprasmiška (šiandien tiek, po ryt jau nėr)
 14. Na taip P K visai kita kalba, prie šaknų ar ne.... koks skirtumas jis ten liks ir kitam sezonui
 15. Buvo bandančių atsakyti. 10 metų žmonės bandymus darė kiekvienais metais gautą ekonomiškai naudingiausią variantą atidėdavo,... Štai kas gavosi: Iš to padarė vieną išvadą: Pavasarį planuojams derlius niekaip negali būti imamas už pagrindą planuojant azotinių trąšų kiekius Manau kiekvienas patyręs ūkininkas ir pats tai žino, kitiem teks patiem sugaišti savo 10 metų