Jump to content

Inžinierius

Nariai
 • Pranešimai

  1.226
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  3

Visas nario Inžinierius paskelbtas turinys

 1. Renginiai , parodos, seminarai

  Ir vėl visi į konferenciją Kvietimas.doc
 2. Filmukai

  Vat įdomu kaip tiksliai navigacija veikia
 3. Išmokos 2014-2020

  Duncia minėtame straipsnyje parodytas dar pries du metus padarytas žemėlapis. Daug ten nagų buvo dakišę buvę politikai. Dabar prie šio žemėlapio vėl lenda esami politikai, ir kiekvienas nori perbraižyti įtraukdamas savo plotus. O paskutinis žemėlapis dabar dar atrodo taip:
 4. Arimo problemos

  Korpuso stūmimo jėgą į šoną turi atremti lauko lenta. Todėl ir klausimai: ar ta lenta dar yra? O gal uždėta ne tokia, (per maža)?
 5. Išmokos 2014-2020

  Dar kiti ir pradžios negavę o tu jau nori viską iškarto išleist, nedagyvensi iki kito rudens. Geriau planuotis reikia.
 6. Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  Taigi Maj forume esi dažnas dalyvis, tai manau nesudarytų jokių sunkumų norint susirast kokią nors asociaciją kuri prie širdies ir pagal pomėgius. Tik reik netingėt pasidomėt. Kaip Dzipas sakė iš pašonės visi rėkt gudrūs, o kai reikia kokį raštą parašyt institucijoms tai kuri vienas ar dviesia iš visos asociacijos narių būrio, ir visada lieki kaltas nes ne visų interesus atspindėjai. Kaip ir Rulis sako jog jo niekas nežiūri, o pats kokį aiškų pasiūlymą ar išdėstei, o gal kaip visi tik pasakei, kad man blogai. Kai isitrauki į bet kurios asociacijos veiklą tai žinai ir apie kitas asociacijas ir atpažįsti juos bet kur ar spaudoja, ar per radiją ar tuo labiau susitikimuose. Tai vat prieš rėkiant reik pagalvot ką aš pats asmeniškai galiu duot asociacijai ir bendram tikslui, o po to jau stot į jų gretas ir kovot už BENDRUS interesus. O dabar keletas į galvą atėjusių asociacijų (be jau gerai ir taip žinomų): Daržovių augintojų. Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo. Mėsinių galvijų. Avių augintojų. Elnių augintojų. Miškų savininkų. Kiaulių augintojų. Šeimos ūkininkų. Žemės savininkų. ir t.t. tik spėk gaudyt Ir aišku vos nepraleidau http://lnzna.lt/
 7. Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  Labai manau čia ši frazė tiks: (versta iš rusų pažodžiui beveik prieš dešimtmetį sakyta) Piliečiai prisiims sau medicinos išlaidas, o valdžia prisiims sau viršplaninį pelną. Vat ir pasidalinom, vat ir puiku.
 8. Apsauga nuo vilku...

  Šeštadienį Kauno apylinkėse, o sekmadienį jau iki Druskininkų jie atėjo ir kaimyniniam kaime dvi vilnones paklojo. O šiandien ryte apie 10 val vis dar slmpinėjo Kaziuliuose prie namo tvoros, vyrai darė selfius, o moteriškės net į mašiną iš trobos dabar niekur neina.
 9. Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  (Gal aš neteisi, bet man tikrai susidarė tokia nuomonė dalyvaujant diskusijose su Maldeikiene,) Neminėk garsiai velnio vardo
 10. Bednar OMEGA

  Na tai dėstyk savo neaiškumus. Žiūrint kaip ką lygini, kokios komplektacijos. Vadybininkai kartais labai gudrūs būna, kai nupirkau kombainą geltoną, tai salotinį jau būtų dar pigiau atidavę, nors prieš tai paskutinė kaina buvo 20 t didesnė. Sėjamą irgi kai jau sutartį pasirašiau tai Potinger dar pigiau pasiūlė, o prieš "paskutinė kaina" buvo 8 t didesnė. Vadinasi viskas priklauso nuo to kaip įkyriai ir ilgai moki derėtis, o aš nelabai moku, pasakau, kad perku reiškia perku ir nedūrinu jų su visokiais gal pirkt o gal ne. O kaina sprinterio panaši buvo 1 t paklaidose. Kai viską tą patį susidedi.
 11. Bednar OMEGA

  Tai kad filmukas su 6 m sėjamąja ilgiau rodomas nei su 3 m. O ir ant šono iškart matosi markės Nr.
 12. Pudymai

  Taip jie sakė iki nepaprastos padėties paskelbimo, ir aš tą girdėjau.
 13. Pudymai

  Nereikia šiemet niekam nieko pranešdinėt, kadangi yra paskelbta nepaprastoji padėtis tai viską automatiškai užskaitys. Vat tik nebent dėl projektų, kad neįvykdysi įsipareigojimų ir nedagausi pajamų jau 2018 m derliui, tada reikia informuot. Žinios tikros tiesiai iš NMA vadovybės, ministerijoj pasitarime taip informavo.
 14. Purškimai

  O kokius skystalu purškiai, šiaip jau turėtų vaizdas kist. Aš dabar tų visokių myžaliukų neaiškiais pavadinimais neimu, naudoju Roundap Powermax, tai tikrai gerai padaro viską, nebent pats kur plyšį palieki.
 15. Bednar OMEGA

  Šiaip kiekvienos technikos pavadinime jau yra užšifruoti pagrindiniai jos parametrai, reikia tik pastudijuot o nelaukt kol viskas bus paduota ant lėkštės. Štai keletas pavyzdžių: Traktoriai - Valtra T 174 (~170 AG), Deutz Fahr 7210 (~210 AG) Teleskopiniai krautuvai Manitou MT 1840 (strėlės ilgis 18 m kelia 4 t) JCB 535-95 ( strėlės ilgis 9,5 m kelia 3,5 t) Purkštuvas Amazone 1201 18 ( 1200 l 18 m) Germinatorius Laumetris KLG 3,6 (3,6 m pločio) Sėjamoji Horsh sprinter 4ST ( 4 m pločio) Bednar Omega OO 4000 Forti ( 4 m pločio su trašom) Ir t.t. ir pan. Tik reikia galvą truputėlį pajudint. Dar kai mokiausi Akademijoj buvo toks profesorius Jasiulionis (šveplavo truputį) bet visus kiaurai matydavo ką sugeba, jei jau kas nelabai gaudydavosi tai jis greitai tai pastebėdavo ir iškart pasakydavo: - Tamšta študente neturi inžinierinėš maštyšenos. Ir viskas galėjai važiuot namo, nes kurso nebaigsi. Taigi Tamštoš pamaštykit inžineriškai !!!
 16. Skutikas: Strėlinis-noraginis, ar Diskinis .

  200 AG traukia tuos 5 m normaliai. Jei plūgas nelenda tai jis padeda tikrai, buvo kažkada paimta nuomai žemė kur plūgas ant šono virto ir nelindo, tai nuėmiau sparnelius ir paleidau iki rėmo pilnu gyliu, o po to labai gražiai susiariau. Dabar tai naudojau visai tik paviršiniam dirbimui kai buvo programa "Ražienos per žiemą", noragėlius uždėjau nuo sunkiojo kultivatoriaus ir prdraskydavau 10 cm gyliu. Kaip ir žemė susijudina ir taisykles atitinki, jog ražiena turi matytis. Aišku kaip sakė vagos tai geros lieka, būtina prikonstruot kokias lėkštukes kad užžertų.
 17. Bednar OMEGA

  Bent jau reikia netingėt nuorodą atsidaryt.
 18. mobiliosios grudu dziovyklos

  Koks ha kiekis? Kodėl tokią mažą? (per didelė niekada nebus) Vis tiek jos niekur netampysi, pasitrauksi kur, pasistatysi pastogę ir stovės laikinai (kokius 20 metų:-). Vis tiek lauke negalėsi džiovint, kai oras geras tai ir džiovyklos nereikia. Po 5 metų pradėsi gailėtis, kam pirkai atviro tipo nes aplinkui bus pilna dideliu sluoksniu dulkių, kurių nėra kam šluot. Pasidairyk į uždaras Riela, Mepu ir pan. Jų irgi yra mobilių ir jokių projektų statybai nereikia. Aišku žiūri į kainą, jog anos pigesnės, bet čia jug investicija ne vienam sezonui, atsipirks patogumas greitai. O ir bankai dabar paskolas tiesiog per prievartą bruka, taip kad nėra problemos su finansavimu, nors ir firmos išsimokėtinai duota, svarbu kad imtai. Taigi daviau idėjų apmastymui, galėsi kelias naktis nemiegot
 19. Farmis naudotojai: pastabos, nusiskundimai, patirtys

  Aš irgi pasigedau statistikos, gerai būdavo pasižiūrėti. Kitas klausimėlis, ar negalima padaryt, kad trąšų ir chemikalų žurnalai (ataskaitos) būtų galima padaryti tokios formos kaip reikalauja augalų apsaugos specialistai. Jog galėtai tiesiog išsitraukti ir atsispausdinti, kad per nauja nereikėtų perdarinėti?
 20. AdBlue

  Kas is ko ir po kiek perkat AdBlue? Su kuo geriausiai draugaut?
 21. Pavasario darbai

  Būtų įdomu sužinoti kas kokius pavasario darbus jau pradėjo, nes jaučiu tuoj prie kompo nebus kada prisėst. Aš tai šiandien po pietų jau 20 ha iškultivavau, dar rytoj reiks apie 15 pavaryt, po pietų į seminarą. O šeštadienį žadu pasėt avižų apie 10 ha. Taip kad sezonas atidarytas.
 22. Tepalai technikai

  Vat kažkaip pasidarė įdomu kokias alyvas naudojat savo technikai? Aš naujai technikai pilu tai tos firmos kaip ir technika, bet va tos firminės tai ir už vardą daug paima. Gal geriau pasiieškot firmelės kas tik alyvom prekiauja (žinoma su sertifikatais). O gal jau kas nors tai darote. Senesniems MTZ tai pilu nefirminius bet gerus. Buvau prieš keturis metus bačką PEMCO paėmęs (iš Lytagros) ir į belarusus pyliau tai po to variklius ir visas sistemas plaut turėjau. Labai jau nepatiko man tas tepaliukas, kai kokia smala lipo prie sienelių. Dar ir dabar bačkoj likę yra tai tik Husgvarnos grandinės tepimui naudoju, ar varžtus kokius patept, kad suktūsi geriau.
 23. Bednar OMEGA

  Dar kažkas klausė apie išskirtinumą sėjamosios. Tai trąšas gali berti šalia-po sėkla, gali berti ir su sėkla, o gali berti dalį (kokią nori) su sėkla, o dalį šalia sėklos. Kad grūdų nelaidot, tai lengvesnėj žemėj važiuodamas pasimažini spaudimą, o kietesniam gale pasididini. Kažkuris minėjot, kad nėra liežuvėlių ir sėkla gali "išsitaškyt", taigi tam gali pasireguliuot oro srautą kiekvienai sėklos rūšiai ir kiekvienom trąšom (tik tiek kad nuneštų iš sėklavamzdžio) ir jokio taškymo nėra. Srautas atskirai reguliuojasi tiek sėklai tiek trąšai. Kas dėl kainos tai jei horsh toks pat nelankstomas, tai čia gauni jau lankstomą už tą patį.
 24. Bednar OMEGA

  Įsikišiu ir aš, nes uždūrinsit vadybininką. Sėklą padeda normaliai ir trąšas po sėkla pakloja, žiūrint kaip ką susireguliuosi. Deklaruojamas disko spaudimas 120 kg. Ir nebūtina imt su kompu, per isobus traktorius lengvai viską atpažįsta. Kas tingit pasiieškot štai nuoroda į brošiūrą http://www.bednar-machinery.com/upload/products/prospects/1e295fbec054e9c8286bae8feb386491.pdf
 25. Pavasario darbai

  Dar tik avižos, žirniai gal rytoj bus.
×