Jump to content

Pienmėgys

Ekspertai
 • Pranešimai

  2.291
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  18

Pienmėgys paskutinį kartą gavo apdovanojimą Spalio 8 2016

Pienmėgys paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

1 Prenumeratorius

Apie Pienmėgys

 • Rangas
  Ekspertas

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling

Miestas

 • miestas
  Skaudvilė
 1. Skerdimas savo reikmėms

  Turi skersti musulmonas, ir "alacho vardu"... Kitaip sakant, jis jums bandė pasakyti, kad skerdiena neatitinka "halal"
 2. Melžiamų karvių šėrimas

  Tyriau tik "Profesionalus".....
 3. Pieno kainos

  Na, GDT pieno produktų kainos krito 2,4 proc,, tame tarpe labai šauniai į kosmosą pakilusios pieno riebalų kainos.. Viena pozicija (riebaus pieno miltai) virš 10 proc.. Gali būti, kad perdirbėjai bandys tuo pasinaudoti.. Nors žalio pieno kainos CBOT nuo rugsėjo 20 dienos be perstojo kyla ir šiandien sustojusios maždaug ties 0,312 EUR.. čia 4 proc riebalų Antradienį bus prekyba GDT, matysim, kurlink kainos eina..
 4. Pieno kainos

  Šventa tiesa.
 5. Pieno kainos

  Kaip ir sakiau, dėl metų nesiginčiju... Ir dėl to, kad 2008 kaina buvo visiškoje duobėje, irgi nesiginčiju.. Bet kad minėtas direktorius dirbo minėtame kooperatyve, tai faktas... Ir kad įvykis toks buvo, taipogi faktas.. Porai kooperatyvo valdybos narių tą reikalą nušviečiau, tolimesnių jų žingsnių, ir to dėl ko "gamyklos statytojas" atleistas buvo, nežinau..
 6. Pieno kainos

  Tikrai galėjo būti ir devinti.. Dėl metų negarantuoju.
 7. Pieno kainos

  Na, jį kiek žinau, buvo pasamdę todėl, kad jis jau "buvo pastatęs gamyklą" ..
 8. Pieno kainos

  Nei Stančikas, nei Kuzmickas.. Justinas Milaš******s tuo metu direktoriumi buvo berods, jei teisingai atsimenu pavardę.. Istoriją prisimenu gerai todėl, kad pats buvau jos iniciatoriumi... Dirbau ir su Narauskais, ir Latvijoje.. Buvo toks bandymas ..
 9. Pieno kainos

  Na, taip teoriškai panagrinėjame iš ko susideda natūralaus pieno kaina ir ar jis įvairiuose šalyse vienodas.. Kituose šalyse nėra perdirbėjams privalomų perskaičiavimų į įstatymu nustatytą bazinį, ir dažniausiai kiek bus mokama ir kiek primokama už pieno komponentus yra susitarimo reikalas. Pvz Latvijoje teko sutikti atveją, kai sutartis reikalavo pristatinėti pieną ne mažesnių kaip sutarta rodiklių, priedų nebuvo aptarta jokių, o už žemesnių rodikliųį kaip sutarta pieną buvo nuoskaitos.. Kita vertus, Lietuvoje priemokos yra už ŽALIĄ BALTYMĄ, o daugelyje šalių senojoje Europoje mokama už tikrą baltymą.. O skirtumas tarp jų 7-8 proc. Pvz žalio baltymo piene 3,49 o tikro tik 3,25. Pas mus perskaičiuojamas pienas pagal gautą koeficientą, o yra šalių, kur primokama už gautus papildomus riebalų ir (arba) baltymų kilogramus... Taigi retorinis klausimas:- Ar įmanoma, kad statistikai tikrai korektiškai suskaičiuoja vsas atskirų šalių kainų plonybes?? Visa ši litanija dėl labai smagaus (arba nelabai, kaip vertinsit) prisiminimo, kada kažkur apie 2008 metus vienas pirmųjų Pienas LT direktorių nuvažiavo į Latviją tartis dėl latvių bendrovės įstojimo į kooperatyvą ir parvažiavo nesusitaręs, nes bendrovės vadovas prašė per didelės kainos.. Tik po kažkiek laiko paaiškėjo, kad direktorius kalbėjo apie bazinę kaina, o latvis apie natūralaus... Ir kadangi pienas tos bendrovės buvo neblogas, perskaičiavus paaiškėjo, kad latvis prašė gerokai mažesnės kainos, nei siūlė direktorius..
 10. Pieno kainos

  Gerbiama publika, ir gerbiamas dumoju, norėčiau šiuo atveju pabūti velnio advokatu, jei leisit... Jūs natūralaus pieno ar bazines kainas naudojot?? Iš kokio šaltinio? P.S. Neketinu ginti perdirbėjų, ketinu parodyti, kad ne visai korektiška lyginti nesulyginamus dalykus..
 11. Melžiamų karvių šėrimas

  Na, karvė jei produktyvi, arba ėda pašarus, arba ėda save... Iš oro dar nei viena pieno nedavė..
 12. Visureigis prie ukio

  Važinėju Forester nuo 2005 metų. O apskritai subarikais nuo 2002 metų. Pirmas Forester buvo 2,5 ltr automatas benzinas o nuo 2011 dyzelių 2 ltr. Kuro sąnaudos labai priklauso nuo to važiuoji pilnas ekipažas ar vienas tik. Jei ramiai ir vienas tai gali į 5,4/ 100 km išsitekti. Jei pilnas - gali ir 7,5 reikėti (Čia dyzelis) ir vėjo kryptis svarbu. Dalys originalios žvėriškai brangios. Patikimumas.... su kitais nelyginau, bet guolius visų keturių ratų keičiau ir vairo stiprintuvas nusprogęs buvo. Pravažiavęs su dyzelių 240000 km
 13. Dėkui už domėjimąsi, bet labai mažai dabar rašau viešuose  diskusijuose.. Jei randu ką įdomaus, rašau į privatų..

  1. Arunasmix

   Arunasmix

   Tai kad iš kitų pliurpalų nelabai ką ir sužinosi. Gaudau visas protingas mintis kur tik įmanoma. Bet vis tiek stebiuosi ūkininkų požiūriu į gyvulių priežiūrą. Atrodo žmonės daugelį metų ūkininkauja, tvarkosi, naujos technikos prisiperka, bet va smegenų su EU parama niekaip nenupirksi. Daugiau nei pusę ūkių (ne tik pas mus bet ir Estijoj, Latvijoj) nelabai suvokia ką reiškia "verdantis" kukurūzų silosas, subalansuotas racionas, sausų medžiagų svarba ir dar daug kitų logiškai paprastų dalykų. Man sunku suvokti, kaip ūkininkė, turinti ilgametį stažą, skundžiasi technikos pardavėjui, kad teko kelias "labai geras" karves žiemą išvežti mėsai, nes nusilpo. Paklausus kokiais pašarais buvo šeriamos tos karvės, atsakymas gana įprastas: kai mišinys pasibaigė, pradėjome duoti kukurūzų silosą ir žolę...va sojai (ar rapsams) pagailo pinigėlių....Kasdien prisižiūriu tokių įdomybių( ir stambiuose ūkiuose) su kaupu.

   Todėl ir kolekcionuoju visą įmanomą informaciją. Šiandien geležį parduoti neužtenka. Reikia dar parodyti ir įrodyti ūkininkui kad jis tikrai turės naudos. O tai maišo šieną su miltais ir sako kad maišytuvas "nieko gero" :)

   Prikabinu vienos šėrimo koncepcijos trumpą prezentaciją. Pas mus į ją niekas nežiūri, bet Vokietijoje ir Olandijoje rimtai populiarėja. Kaip sakoma - kiekvienas turi savo nuomonę.

   Compact_TMR.pdf

  2. Pienmėgys

   Pienmėgys

   Ačiū už medžiagą, grįšiu šiandien iš Šakių, perskaitysiu ir pakomentuosiu. 

   O su mintimis apie ūkininkų (kai kurių) požiūrį į savo gyvulių šėrimą pilnai ir absoliučiai sutinku..

 14. karvių sėklinimas

  Tai ir sinchronizuokit vien telyčias.. Produktyvumas pas jus normalus (žinoma, siekiant geresnio) ir tikrai ne per mažas sinchronizacijai.. Kažko nelabai girdėjęs apie efektyvius rujos daviklius pririštoms...
 15. karvių sėklinimas

  Jei sinchronizacijų netaikyti, iki tam tikro produktyvumo gali ir pasiteisinti.. Jei dėsit VISOMS karvėms ir telyčioms..
×