Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.406
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  51

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Rugpjūčio 6

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Rangas
  Senbuvis
 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • miestas
  Kupiškio raj.

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. drapox

  Vasarinis rapsas

  Glyfosuojasi kai vidutiniškai priėjusi ankštara vyniojasi apie pirštą ir neprasidaro. O reglonuojasi matyt kiek vėliau.
 2. drapox

  žiemkenčių buklė

  Čia aišku mano asmeninė nuomonė, bet manau, kad tas vietas jau reiktų išimti iš žemės ūkio naudmenų ir priskirti keliams. Tos vietos jau neatsikurs per tūkstančius metų ir yra pasmerktos neatsistatyti. Nepritariu tokiai nesąmonei ir manau, kad geriau jau kas met daryti vėžes vis kitur. Derlius per vėžes sumažės, bet nebūtinai, kai sausra būna atvirkščiai kaip šiemet. Akivaizdžiai matės kad kur traktoriaus pravažiuota visai normalūs javai. Aš savo ūkyje su priekabom ir šiaip pravažiuojant per lauką draudžiu važiuoti du kart ta pačia vieta. O po javapjūtės technologines stengiamės sudirbti su giluminiu.
 3. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Taip anksti sėjant irgi daug problemų susidaro. Geriau kad būtų kaip toj dainoj: gimiau nei per anksti nei per vėlai, gimiau pačiu laiku.
 4. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Mūsų krašte net ir 200 yra ekstremali sėja, nekalbant apie 150 kg, čia kviečių aišku. Įvertinus daigumus ir susisėjimus dažniausiai gaunasi 250 kg/ha. 150 kg tai čia apie 3 mln, tai čia tokias normas gali sėti nebent rusijos juodžemio zonoj.
 5. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Jei paprasti kviečiai sėklai išeina per 100€/ha, tai skirtumas nevisai šimtelis gaunasi. Esmė tame, ar tas hibridas bus bent puse tonos derlingesnis, kad atpirktų sėklos kainos skirtumą.
 6. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Ne kažką tau ta sausra žalos padarė, nes patręšta azotu tai tik ant 3,5 t/ha, tai su tiek negi tikėjais daugiau kulti? Kaip prie sausros dar labai gerai, nes atidavę dvigubai daugiau azoto yra kas kūlė po 4 t/ha.
 7. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Galvoju ar vien dėl sausros galėjau prarasti pusę miežių derliaus. Labai nekokybiškai ir menkai buvo išbeicuota pirkta miežių sėkla, vos matės rausvumas. Nežinau ar negalėjo kiek paveikti derlingumą, nors ligų kaip ir nebuvo. Prie to paties kad būtų labiau į temą jau po kūlimų pakartosiu ankstesnį klausimą: kas auginot hibridinius kviečius, kokie atsiliepimai būtų? Ir gal pas ką kokios vidutinio ankstyvumo žieminių kviečių veislės pasirodė geriau nei Etana ar Emil? Nekalbant apie Skagen ir kitas labai vėlyvas.
 8. drapox

  Miežių auginimas

  Prie sausrų akuotai visada sunkiai nusikulia. Bet problema kita yra, tai nevienoda branda. Negali didint apsukų nei pobūgnio pritraukti kad nukultų akuotus tų kur drėgnesnės varpos, nes kai kurie grūdai matyt kokia 10 drėgmės ir skyla nuo menkiausio taukštelėjimo. Tai ieškai kažkokio viduriuko tarp akuotų ir skaldytų bunkeryje. Zielionkų pilna, matyt atsigavę po lietų, bet jų nesulauksi, kol pribręs tai kiti suguls ir išlūžinės.
 9. drapox

  Miežių auginimas

  Derlius ,,įspūdingas'', apie 3 t/ha. Net žirniai geriau byrėjo. Maždaug to ir tikėjaus pagal vaizdą ir skaičiavimus. Nėr grūdo visai susitraukęs.
 10. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Štai kaip šiemet priklauso nuo dirvožemių: žieminiai kvietrugiai Sequenz priesmėlių ir sausesnių durpių dirvožemių laukeliuose 2,5 - 3 t/ha. O štai gerai įsitręšusiam drėgnokam durpyne 5,8 t/ha. Todėl dzūkeliam smėlynuos ir dar nuo sausros stipriau nukentėjusiems manau šiemet labai striuka, o kokie Šakiai ar Kėdainiai nelabai ir pajus tos sausros. Žirnių šiek tiek prasibandžiau pakulti, daug dar žalių ankštarų, bet reiks judėt pamažu, nes pagrinde jau sunokę įkąst neina. Byra per 2,5 t/ha tikrai, gal 3 t ir nesieks, manau normaliai kaip tokiems metams.
 11. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Kažkokios ŽŪ bendrovės vadovas matyt nuo suvalkijos pusės irgi gyrėsi derliais ir tipo bereikalo čia tie ūkininkai dejuoja. Tokiems palinkėčiau kitamet atsidurti kitoj barikadų pusėj, kai pas mus lis kiek reikia, o pas juos bus sausra. Taip sakant: sotus alkano neatjaučia. Dėl veislių tai parašymas kad Skagen byrėjo gerai dar nieko nereiškia, nes nei vienas matyt neaugino tam pačiam lauke vienodom sąlygom kitų veislių, tai iš kur tada žinot, kad ta ar kita geriausia. Tam reikia lygiaverčių bandymų, ką manau šiemet ir padariau. Aišku sąlygos buvo ekstremalios, iš užmirko praretėjo iš rudens, ir apšalo lapeliai žiemą ir uždžiovino sausra. Bet kada bent vienos iš šių sąlygų nesusidaro pastaruoju metu jau nepamenu. Tad išbandymas ekstremaliom sąlygom manau duoda dar daugiau naudos nei idealiom. Be to Skagen tik šiemet kai tokios sausringos sąlygos kuliasi padoriu laiku. Kitais metais jei pažalinti kuliasi jau apie rugpiūčio 5 - 10 d. kas yra labai vėlai ir dėl tuo metu drėgnų orų ir dėl žemės paruošimo žieminiam rapsam. Bet kuriuo atveju jei yra lygiavertė veislė ir ankstyvesnė tai jinai ir geresnė.
 12. drapox

  Fendt traktoriai

  Su cilindru ir visais pribambasais panašaus kablio kaina komplektuojant prie traktoriaus apie 3400 €, o užsakinėjant manau bus visi 4000 €. Tai ko gero geriau ieškoti kokio meistro kad pagamintų kažką tokio kaip paties foto. O tas taip atrodo: Hidraulinis kablys.docx Kažkaip aš čia nemokšiškai įkėliau.
 13. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Paskutiniai du laukeliai pas mane irgi buvo Skagen. Viename po 5,4 t/ha, o kitame ,,rekordas'' 4,4 t/ha. Iš mano bandymų laukelių ir šiaip ūkio laukų išvada viena: galima drąsiai pamiršti Skagen. Ir dar, kadangi technologija visų laukų skaityk beveik vienoda, ir tręšimas mažai skyrėsi, tai galima teigti kad per sausrą derlius labiausiai priklausė nuo žemės. Iš atskirų laukų derlius nuo 4,4 iki 6,8 t/ha. Kuo didesnis derlius, tuo blogesni baltymų ir glitimo rodikliai. Paskutinio Skagen lauko kur derlius 4,4 gavosi extra klasė, visi kiti 2 klasė.
 14. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Tikriausiai ne aš vienas, bet ir daugelis pastebėjot, kad jei užverda diskusija forume kokia nors tema, tai netrukus atsiranda firmų nupirktų mokslininkų straipsniai kaip tą problemą išspręsti būtent tais produktais kuriuos siūlo ta firma ir niekuo daugiau. Tai gi mumis naudojasi, žiūri kas žemdirbiams aktualu ir iš karto randa kaip tai panaudoti produktų reklamai. Kitas dalykas tai panašiai reaguoja ir valstybinės institucijos ir politikai, tikrai ne atsitiktinai prakalbantys ta tema. Tai gi aš irgi manau, kad neverta girtis per daug forume, kad nesudarytumėm tų visokių ponų klaidingos nuomonės, kad čia viskas labai gerai. Tai buvo bandymai ir paskelbiau kaip yra, bet tai neatspindi bendro derlingumo ūkyje ir bendros katastrofiškos padėties tiek mano tiek ir visų kitų ūkių, kas susidarė po labai sunkaus sezono, jei skaičiuotumėm nuo pernai rudens. Nereikia būti dideliu išminčium, kad suprasti, kad padarius išlaidas dėl 7-8 t/ha ir gaunant apie 1,5 t/ha mažesnį derlių, pelno nelabai daug ir lieka, jau nekalbant apie vasarines kultūras, kur derlius sudarys vos 50% ar dar mažiau nuo daugiamečio vidurkio.
 15. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Sulaukiau kolegos iš savo rajono skambučio su paprotinimu, kad nereiktų skelbti tokių derlingumų, nes perskaitys kai kas kas neturėtų skaityti ir pagalvos, kad visai čia ta sausra nedaug pridarė žalos. Tai tiems kurie neturėtų skaityti žemdirbių pasisakymų, bet mėgėjai pasiknaisioti po svetimus ,,tirusikėlius'' dabar ir paaiškinsiu situaciją, dėl tų bandymų. Bandymai yra bandymai ir tai skiriasi nuo viso ūkio situacijos. Jei paskaityti veislių bukletus, tai ten galim surasti jų bandymus bandymų stotyse ir pamatyti derlius ne tik 10 t/ha, bet ir 13 t/ha ir tai yra realu, nes viskas atliekama idealiai. Pamatei kenkėjus ar ligas ir leki pirmiausiai per bandymų laukelius su augalų apsaugos produktais, o jau kiti laukai lieka podukros vietoj ir nusipurškia diena ar dviem vėliau, tiesiog neįmanoma visko padaryti per valandą. Bandymams parinkau ne tik geriausią savo lauką, bet ir geriausią jo dalį, kad nebūtų kokių durpynų, šlyno ar erodavusio molio, kas mūsų krašto laukuose labai dažnai pasitaiko. Atsimetė ir galulaukės kurios buvo atsėtos vasariniais kviečiais. Patręšta dėl 8 t/ha derliaus, nors akivaizdu, kad ne da gauta dėl sausros per 20 procentų. Lauką dirbu beveik 30 metų ir nebuvo metų, kad negautų tręšimo NPK trąšom, o kai dar laikiau gyvulių tai ir tręšimo mėšlu. Žodžiu ne taip viskas gražu kaip gali pasirodyti, nes iš kitų laukų derlingumai sukasi kur tai apie 5,5 t/ha, nors patręšta kad gauti 7-7,5 t/ha.
×