Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.234
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  38

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Lapkričio 2

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Rangas
  Senbuvis
 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • miestas
  Kupiškio raj.
 1. GEDIMAI

  Galiu tik paantrinti kolegai kas dėl pačių paprasčiausių dalykų. Šiemet tokie metai, kad net keletą kartų buvo užmetę purvais, teko valyti. Jei ne fyškes reikia žiūrėt. O štai sėjamajai man buvo rimčiau. Nei vienas iš šių varijantų nepadėjo sutaisyti, tai teko ardyti radarą, nors šiaip kaip ir neardomas jis užlietas gan rimtai sandarikliais. Viduje radau nemažai vandens. Išdžiovinau ir eina be problemų jau keli metai.
 2. Skiltis chemijai

  Jei yra varpučio būtinai Atribut, jei nėra tada Axial pakanka. Prieš kokia 10 ar daugiau metų esu naudojęs Atribut žieminiam. Situacija buvo panaši kaip šiemet, nespėjo normaliai sudygti ir žiemoti išėjo 1-2 lapelių. Pavasarį sušoko varputis, vaizdas tragiškas. Anksti panaudojau Atribut ir pasėlis buvo švarutėlis, kūliau po 6 t/ha, tai kaip iš tokio pavasarinio ir rudeninio vaizdo tikrai gerai.
 3. Horsch sėjamosios

  Manau kaip ir purkštuvui. Padavimas nuo hidro porų, grįžimas į laisvai grįžtamą.
 4. Horsch sėjamosios

  Tas pats ir pas Pronto, tik kad gauti normalius ventiliatoriaus sūkius net ir atsukus tepalo reguliatorių visai, vis tiek prireiks kokių 1600 variklio apsukų. Be ne čia problema, o tame, kad tuos sūkius turi palaikyti pastoviai, ar lengvai traukia ar sunkiai. Per hidro lengviau sužaisti su debitu manau. Pats nebandęs, kol kas man ir taip gerai kol negenda, bet vienam kolegai sugedo, tai persidirbo ant hidro ir sakė kad geriau. Aišku pageidautina, kad siurblys būtų kiek galingesnis nei bazėje.
 5. Horsch sėjamosios

  Šiaip traktoriui geriau gal nuo PTO, bet jei siurblys galingas, debito pakankamai, tai nuo hidro irgi manau ne problema. Su PTO reikia palaikyti apsukimus norint kad vėjas būtų vienodas. Per hidro poras manau galima ir su mažesnėm apsukom apsieiti, dėl ventiliatoriaus sužaidžiant per debitą.
 6. Purkstuvai

  3200 talpos tampiau ne kartą be stabdžių dėl stabdžių pajungimo gumų sudilimo tai jokių ten problemų nepasijautė. Visa tai tik transporte reikalinga. tai jei kalvota vietovė rekomenduočiau su stabdžiais, jei ne tai nėra būtinybė važiuojant su protu.
 7. Horsch sėjamosios

  Manau nuo PTO geriau, bet vienas kolega pasidarė ant hidroporų ir tikrai nesiskundžia. Tai čia nėra manau vienos nuomonės.
 8. Claas kombainai (informacija)

  Aišku svarbu, kad 1ha kliūtų kaip minimum 1AG, o mano patirtis rodo kad tokiais metais kaip šie ne pro šalį turėti ir 1,5 AG/ 1ha. Tik noriu visiems kas renkasi kombainą priminti, kad reiktų žiūrėti ne vien į kombainą. Kūlimo spartumą lemia kombainas, transportas, džiovinimo ir sandėliavimo pajėgumai. Man pačiam kartais tenka stovėt su kombainu dėl transporto. Be to praleidau kokia pora dienų kūlimo vien dėl to, kad užsiverčiau drėgnais grūdais, dėl per mažo našumo džiovyklos, dėl mažų sandėlių ir dėl eilių prie elevatorių. Taigi reiktų žiūrėt į viską visumoj.
 9. problema su padangomis

  Taip bazėj dažniausiai eina TB, bet pasirinkime yra bent keletas firmų ir dydžių, tai galima rinktis pagal poreikius. Neturėjau TB, tai nieko ir nepasakysiu apie jas. Dar norint geriau perprasti padangas manau labai pravartu retkarčiais pažiūrėti F1. Ten labai gerai pasimato kiek su kokios sudėties padangom nuvažiuojama ratų ir kaip su kuriom elgiasi bolidai.
 10. problema su padangomis

  Nemanau, kad taip gali būti, kad ir minkštos ir mažai dyla, čia sąlygos prieštaraujančios viena kitai. Tiesiog Bielkio greičiai kiti, apkrovos mažesnės, be svorių ko gero. Kolega paminėjo Continental, tai pas mane ant Case buvo jos gale, tai ant tiek kieta guma, kad žiemą malkų negalėdavau nuvažiuoti. Kokiu apledėjusiu žvyrkeliu keturtonės nepatraukia, slydinėja kaip kiaulė ant ledo. Tai dėdavau grandines. Ant Fendt 714 pas mane Pirelli. 12000 MV tai čia kokie 2000 - 2500 MV bus pravažinėta su siaurom purškimui ir tręšimui, o visa kita su pagrindinėm. Tai skaityk kažkur netoli 10000 MV ir dar ne pabaiga. Tiek priekinės tiek galinės padilę panašiai, nors daug prasidirba su Frontaliniu, tai priekinėms gan didelis krūvis tenka, ant betono juodos žymės lieka besisukiojant su pilnu kaušu apie 1,5 t grūdų. Tai gi padangos nevienodos. Minkštos sudėties ir žemo slėgio tinkamos tik dirvos dirbimui. Kietos mažiau tinka dirvai, bet mažiau ir dyla. Reikia iš karto galvoti kokie bus darbai. Mano atveju su Pirelli viskas tvarkoj, pakankamai universalios, su Michelin ...xbib dirvos dirbimui puiku, transportui netinka vienareikšmiškai, nes nudilimas nebenormalus gaunasi.
 11. problema su padangomis

  Lygiai kaip auto universalios padangos tinkančios tiek žiemai tiek vasarai nėra geriausios nei žiemai nei vasarai. Žiemai reikia žieminių, o vasarai vasarinių. Lygiai taip pat ir su traktoriais. Tinkančios vieniem darbam netiks kitiems. Pas mane ant F724 uždėtos Michelin ...xbib, žodžiu žemo slėgio minkštos sudėties. Dirvoj labai gerai, gali nusileisti slėgį nors ir iki 0,8, mažiau mina, geras sukibimas. Bet transporte dyla taip pat kaip kad rudytų Opel Kadet. Žodžiu dyla akyse. Labiausiai priekinės, nes su 24 t puspriekabe svoris priekyje 1800 kg. Dešinė labiau, gal dėl asfalto briaunos. Tokios padangos realiai tinkamos tik dirvos dirbimui. 4000 MV priekinės dešinės nebe kažką ir likę, būtina keisti su kaire. Gal dar kokį 1000 MV ištrauks. Aišku nemažai ir grūdų išvežta. Per 6 sezonus tikrai per 5000 t. Atstumas pirmyn atgal 50 - 70 km.
 12. žiemkenčių buklė

  Štai čia parašei pagrindinį faktorių, lengvas žemes. Sėjos laikas tiek daug neįtakojo. Mano kaip tik rugsėjo 28 ir 29 sėjos laukai blogiau sudygę, nei spalio 1-2 dd, dėl to kad vėliau buvo sėta į lengvesnes žemes.
 13. žiemkenčių buklė

  Visų pirma, tai šie metai išskirtiniai dirvos drėgme, todėl manau daugelis padarėm labai rimtą klaidą sėdami. Tai norėjom pasėti kaip visada normaliu gyliu. Pastebėjau, kad dabar daug geriau pasėliai atrodo tų kurių pasėta kaip rapsai 1-2 cm gyliu. Aišku buvo sunku numatyti, kad čia tos liūtys tiek užsitęs ir tiek užmerks dirvas, bet vienaip ar kitaip suklydom. Tie 2 cm prie tokių sąlygų suvėlino sudygimą gal visa savaite, o iš drėgnesnių vietų visai nesudygo arba supuvo, kas mažesniu gyliu manau būtų buvę kitaip.
 14. Už kiek perkate žemę?

  Kalbi ne apie tai kaip yra bet kaip turi būti. Žmogus patvirtina notarui, kad pinigus gavo, o kiek gavo ar tiek kiek popieriui parašyta ar tiek kiek buvo sutarta žodžiu, niekas neįrodys.
 15. Už kiek perkate žemę?

  Jei su savininku nebesutari ar šiaip pavydus žmogus pasitaiko, geriau parduos kokiem berniukam, bet ne pažįstamam. Tai čia kaip tik taip ko gero ir būna, nes kartais išgirsti visiškai nerealią kainą už prastą žemę. Man tai išviso buvo kurioziškas nutikimas, dar tada kai saugiklių nebuvo dėl pardavimo. Nuomavau žemę iš vietinio žmogaus su kuriuo gerai visada bendravom, dar ir tėvo draugas nuo pat vaikystės, tai ir sutartis buvo neregistruota, net nepamenu ar jinai buvo, gal tik žodinis susitarimas, nes vis gi savas žmogus. Atvažiuoja vieną dieną ir sako: tu jau mano žemės nebedirbk, pardaviau. Ir dar su tokia pašaipa. Pats geriausias pavydaus žmogaus pavyzdys, geriau manau nesurasi.
×