Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.388
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  47

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Liepos 15

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Rangas
  Senbuvis
 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • miestas
  Kupiškio raj.

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Žiūrėk kad nebūtų kaip man irgi 16 rodė, o iš tikro 13,5. Drėgnomatis gerokai išsikalibravęs.
 2. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Kaip bebūtų keista bet glitimo tik 24. Tokio žemo glitimo neturėjau jau gal 20 metų. Du kartus purkšta karbamidu pieninėj brandoj, vienas dar su mikrikais. Matysiu ar čia veislė ar sausra ar dar kas kaltas.
 3. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Patikslinu vakar dienos kūlimo duomenis. Balitus derlingumas 6,4 t/ha. Drėgmė 13,5. Klasė 2.
 4. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Padarėm žvalgybą. Balitus 16 drėgmė. Derlius ryt pasimatys, bet bus mažiau nei 6 t/ha jei mažas saikas. Niūrios nuotaikos, nes čia geriausiam lauke. Tikėkimės kitos veislės mažiau nuvils.
 5. drapox

  žieminių kviečių veislės

  Dar savaitė kita ir bus aišku, turėk kantrybės. Nesėsi gi liepoj gal ? Turiu teorinius paskaičiavimus tų 4 veislių, bet kol kas nieko nekarksėsiu, geriau palaukti ar atitiks teorija praktiką. Nes visiškai neaišku ant kiek skirsis veislių 1000 grūdų masė ir saikas. Balitus atrodo prasčiausiai, bet teoriškai taip nėra. Skagen atrodo geriausiai, bet teoriškai irgi taip nėra. Kol kas tiek.
 6. drapox

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Nesidžiauk per daug, nes jau ryt gali pasikeisti untrep, kaip sako žemaičiai.
 7. drapox

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Kaip sau nori, bet žieminio rapso kūlimas rugpiūčio pradžioj tai čia jau labai vėlyva pradžia, net ir kviečiam jau vėlyva, nes šiaip kviečiai jau liepos pabaigoj kuliasi, o kai senesniais laikais nenaudodavom fungicidų su žalinimais, tai standartinė kviečių kūlimo pradžia būdavo apie liepos 25-27 d. Tik paskutiniu laiku čia liepos pabaigoj išpuldavo lietūs, todėl ta kūlimų pradžia nusitempdavo į rugpiūtį, bet tai tikrai ne daugiametis vidurkis.
 8. drapox

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Apibendrinant ką visi rašot, gaunasi kad nelabai ir ankstyva ta vegetacijos pabaiga gaunasi. Reiškia tas orų atvėsimas biržely ir lietūs liepą gerokai ją tempia tolyn. Blogai tik tiek, kad visa tai jau gerokai per vėlai. Įtakos derliaus pagerėjimui jau nebus, na nebent vasarinių kviečių grūdas būtų kiek stambesnis. O pagal tai kad čia kai kurie gavę jau po 2 mėnesių kritulių normą per pusę liepos galima spręst, kad ir kūlimas kai kur jau nebus lengvas. Kartojasi arti pernykščio scenarijaus. Tik susimildami jau nebedarykit kaip pernai ir nedžiovinkit javų ant lauko iki bazės. Neturėtumėm lipti ant to paties grėblio du kart.
 9. drapox

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Kad ir liepos buvo savaitė gera be lietaus kad pakulti. Nu aš nesu tų abiejų kultūrų specialistas, bet kažkaip labai nemažai jau yra nusikūlusių. Tai kaži ar tik nenorima sunokint iki 8 proc rapsus ant lauko ir miežius iki to kad nebūtų nei vienos zielionkos. Čia jau tada yra netinkamas požiūris, ypač kai labai aišku buvo kokie orai artėja. Po 25 tai čia jau žieminių kviečių ankstyvų veislių kulimo pradžia, nebe rapsų su miežiais, ypač kaip šiemet, kai visa gamta iki šiol užskubėjus vos ne dviem savaitėm ėjo, tik dabar viskas stos į savo vėžes.
 10. drapox

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Cituoju pats savo postą, nes panašu kad tai ką rašiau beveik prieš 2 mėnesius pasitvirtins. Tik tiek kad myžaliai savo vietoj ir jie panašu kad bus gerai alaus pagėrę, tai atiduos su kaupu. Jau dabar liepos mėnesį prilijo daugiau nei per visą birželį. Turim 50 mm. O lietų galo dar nematyti. Be liepos 25 tikrai nekulsim arba dar vėliau. Gera žinia, kad turėtų pradėti dygti grybai, grybautojams džiaugsmas, aš vienas jų. O ūkininkams gerai irgi, nes susivienodins javai. Kol kas buvo vieni grūdai jau sausi pilnai, o kiti minkšti. Tuos sausus dabar atmerks iki 30 drėgmės ir kol tie dadžius iki normos ir tie kur nedanokę sunoks. Derliaus nei pridės nei atims, kokybei gali kiek pakenkti, bet nemanau kad labai, nes parametrai aukšti buvo. Jei saikas mažas daugumoj buvo, tai nieko daug nepakeis. Žymiai pagerės sąlygos žemės dirbimui ir sėjai. Aš manau, kad lietus bet kuriuo atveju į naudą ir labai net gi. Aišku blogiau su žieminiais miežiais ir rapsais, bet jie seniai turėjo būti nukulti jau, o mūsų kraštui aplamai neaktualu, nes mes jų nelabai ir auginam.
 11. drapox

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Šuliny ne paviršinis vanduo o iš gilesnių sluoksnių, todėl dažniausiai ir man baigiasi kai liūtys, o kai sausa pilnas būna. Tiesiog kol per tuos sluoksnius susigeria praeina ne vienas mėnuo. Bet kol kas iš po pernai lietingo rudens dar nereikėjo dasivežinėti, dar matyt atsargų yra.
 12. drapox

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Kieno rapsai arti kuliamų reiktų pasvarstyti kas geriau, ar nusikulti kiek drėgnesnius ar prarasti pusė derliaus, nes orai tai su liūtimis, audrom ir griausmais nusimato.
 13. drapox

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  17 baltymų ir 35 glitimo tikrai teko turėti, o kai šiemet tokia sausra manau labai realu ir tokie rodikliai. Reiškia be reikalo visai karbamidus dar pumpavom ir taip būtų suėję. Tai ar niekas dar kviečių neturit prasikūlę? Įdomu kaip derlius, nes jaučiu kad grūdai smulkūs bus. Pratryniau ankstyviausios veislės Balitus kviečių tai 24 rodo drėgmės, tai po kombaino dar daugiau nes yra ir žalių dar po vieną kitą prie vėžių. Tai kūlimas prie sausų orų būtų kur tai po 5 dienų, o dabar broliai gali ir pamyžčiot kažkiek, gali ir nemažai, tai matyt kad kulsiu tik po 10 dienų kažkur.
 14. drapox

  Purkstuvai

  Manau reiktų pradėti nuo elektronikos. Pajungimus į valdymo bloką supurkšk su kontakteriu, pajudink ar judinant nesikeičia parodymai. Kompiuterio vidus ant purkštuvo ar be kondensato ir sausas švarus?
 15. drapox

  Miežių auginimas

  Akuotai sunkiau nusikulia jei prieš kūlimą ilgą laiką nebūna lietų. Bet pernai tikrai nusikūlė, tad kaltint gali tik kombaino reguliavimus arba išlenktą pobūgnį.
×