Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.261
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  39

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Sausio 29

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Rangas
  Senbuvis
 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • miestas
  Kupiškio raj.
 1. Purkstuvai

  Visą laik maniau, kad 724 talpa 2,4, 732 - 3,2, o 740 - 4,0 kubų. Kas čia per čiūdas ?
 2. Laverda/ New holland

  Labai geri reguliavimai. Aš panašiai tokius statausi, todėl ir sakau, kad tie iš programėlės yra nesąmonė. Bet gal čia tie Italai nelabai supranta tų mūsų sąlygų ir reguliuoja pagal jų sausą orą ir 35 laipsnių šilumą vyraujančią tuo metu. Atitinkamai ir javų aišku drėgnumai yra ir kiti parametrai. Tai ten tokiom sąlygom gali ir aplamai pobugnio nebūti vis tiek iškuls. Čia vienų atostogų metu kaip tik netoli Breganzės kombainų gamyklos liepos mėnesy temperatūra buvo pakilus iki 42. Tai aišku nėr ko lygint sąlygų ir atitinkamai parametrų kombaino reguliavimo. Šiaip nereikia čia ieškoti kokių stebūklų, nedaug tie kombainai skiriasi ir galima bet kuriuos parametrus pritaikyti ir iš kitų kombainų, o vėliau koreguoti pagal tai kas matosi bunkeryje ir už uodegos. Bent jau aš vienus nustatymus naudoju ryte, kitus dieną, vakare vėl kitus, nes sąlygos skirtingos.
 3. John Deere traktoriai

  Jei 724 Profi Plus komplektacija, tai bus paruošimas. Neaišku tik apie kokį skutiką kalbi, bet dėl kitų padargų ką rašai, tai pinai sočiai 724. Tokiai sėjamai tikrai nereikia kad traktorius svertų 10 t., tik bereikalingas žemės minimas.
 4. Horsch sėjamosios

  Arimas arimui nelygu. Jei sustatytos velėnos po pusę metro aukščio, tai ten reikia bent 3 kultivacijų pirma ar lėkščių. Pas mane su plunksninėm verstuvėm susiaria taip kad ne ką skiriasi nuo kultivuoto, tai ne kartą bandyta tik galulaukes pralyginti ir sėti. Viskas normaliai. Gal kiek dėl bendro lygumo įstrižinė kultivacija būtų geriau, bet visa kita normaliai gaunasi. Vienais metais taip pasėtas vasarinis rapsas buvo geresnį už tą kur kultivuota, nes mažiau išdžiuvo žemė ir geriau sudygo. Aišku dar vienas dalykas reiktų įvertint, tai kaip pavyksta su grumstais susidorot. Įvairių būna sąlygų pavasary.
 5. Laverda/ New holland

  Gali atsisiųsti į telefoną ar planšetę Laverda ready set go programėlę. Tokio konkrečiai modelio tikriausiai nebus. Bet manau galima pritaikyti pagal parametrus kuris panašiausias. Ten yra visokie nustatymai. Tik man asmeniškai tai jie nelabai patinka, renkuosi pagal save, bet gal ką padės.
 6. Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  Nu ką, tai dar vienas būdas paploninti ūkininkų kišenėms. Nes savininkas aišku verks kruvinom ašarom kaip jam smarkiai sumažėja pinigų ir tuo pačiu prašys daugiau. Pakils nuomos kaina. Tampam atpirkimo ožiais, mokam už kitus, iš kurių valstybė nesugebėjo išreikalauti.
 7. Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

  Ar čia dėl to GPM už žemės savininkus kur nuomojam dar projektas, ar jau veikia ?
 8. Purkstuvai

  Visi turim tas knygas ir aišku sėjamosios bent jau naujosios yra pritaikytos absoliučiai visų purkštuvų plotams ir tų komandų pasirinkimų užtektinai. Pats esu bandęs tuos varijantus, kai vienu važiavimu darai vienąvėžę kitu antrą. Bet praktiškai visi žinom kad visko nutinka ir klimpimų kai reikia iškelt ir užsipildymai ir šiaip sustojimai kai norisi pažiūrėti kaip sėja bet iškeli, kad neužkištų diskų. Tai vat tada ir prisimaišai. O paprastos komandos ypač nelyginės 5, 7, 9 yra patogu ir aišku, niekad nesuklysi. Dabar dėl to pakraščio kaip kas rašė, tai net nežinau kas geriau, ar susėti pusę sėjamosios, ar visus purškimus supurkšti pusės sėjamosios pločiu. Manau kad supurškimas pridarys daugiau žalos nei susėjimas.
 9. Purkstuvai

  Na 24 m nevisai tinka nei 3 nei 4 m sėjamai, nebent yra pusės sėjamosios uždarymas. Kitaip tenka rinktis sudėtingą vėžių darymo varijantą, kur lengva prisimaišyti arba susėti vieną važiavimą pusę sėjamosios. Bet čia aišku smulkmena. Bet šiaip 3m sėjamai geriausiai tinka 21 arba 27m purkštuvas. O 4m sėjamai 20 arba 28 m. Na jei nežiūrint į labai siaurus ir labai plačius.
 10. Miežių auginimas

  Tingiu dabar ieškoti kiek teoriškai, bet praktiškai miežiams 1 t pakanka 18 - 20 kg azoto. Tai čia tavo pritręšta ant 9 - 10 t, kas nelabai realu gauti manau gamyboj.
 11. Miežių auginimas

  Nu nežinau, nežinau, miežiams 180 !!! Tai kiek čia planavai kulti ? Net nelabai kokiose žemėse su 130 kg galima kulti 6-7 t/ha. Ryškiai persūdyta. Jokie čia reguliatoriai negalėjo padėti, tiesiog dėsningas sugulimas.
 12. Lexion greitis

  Fendt irgi 26 km/h eina transportiniu režimu. Na jei kaip UkAlgis sako dar pastačius mygtuką kad apeiti apsukų blokavimą matyt būtų per 30 ko gero, bet tada jau reiktų chederį gerai prišvartuoti prie vežimėlio, kad nebūtų kaip čia kada rodė kai fūra namuką pametė. Manau kombainui čia normalūs greičiai, nevažiuojam gi keliasdešimt km.
 13. Trašu barstytuvai

  Amazone su SBS sistema beria trąšas skaityk į disko centrą, todėl negali daužyti. Problema visai kitame. Jei sudyla mentelės, išsibanguoja arba prakiūra, tada ir prasideda bėdos su daužymu ir kuo didesnės mentelės, kuo didesnis užgriebis tuo stipriau daužo. Dar bandžiau užvirint skyles, padildyti, bet dar labiau daužė. Pakeičiau menteles ir jau antri metai barstytuvas praktiškai švarus yra iš išorės. Aišku dar ir su trąšom būna problemų jei supuola ir reikia maišą eiti su kuvalda ratu daužyt, tai tada jau nėr ko norėt. Bet svarbiausia su laiku pasikeisti menteles. Juo lab, kad dėl tos pačios priežasties labai nukenčia ir išsėjimo plotis bei tolygumas.
 14. Kaip tręšti žieminius kviečius

  Vidutiniais metais tai čia pas tave labai viskas kaip iš vadovėlio. Bet kaip šiais metais tai matyt ne visur vienodai po žiemos pasėliai buvo nukentėję. Pas mus su 220VM vos apie 6 t/ha šiemet. Kita vertus galėjo būti ir 150 VM, būtų tas pats matyt buvę, nes žiema viską padarė.
 15. dirvožemio tyrimai

  Manau daugeliui bus pravartu pastudijuoti: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.C5296083B1BF
×