Jump to content

Bulvinykas

Moderatoriai
 • Pranešimai

  4.717
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  22

Visas nario Bulvinykas paskelbtas turinys

 1. Bulvinykas

  Vasarinis rapsas

 2. Bulvinykas

  kombainu reguliavimai

  Pobūgnio priekis uždengtas žinoma? Dar galima bandyt pridaryt apatinį sietą ir daugiau gražint perkūlimui.
 3. Bulvinykas

  Grūdu kainos?

  Buvo kažkada laikai, kai čia virė normali diskusija. Naujai forumo kartai pliurpalas labiau limpa.
 4. Bulvinykas

  kombainu reguliavimai

  Visa tai turi išpūst be problemų. Vėjo apsukos teisingos? Gal kokios oro srauto reguliavimo sklendės yra? Su jom bandyt žaist.
 5. Bulvinykas

  Grūdu kainos?

  Dėl paskutinių keturių punktų jokio sutikimo AK iš manęs negaus. Niekada iš jų nesiskolinam, tai kurių galų jiems reikia tokios info.
 6. Bulvinykas

  kombainu reguliavimai

  Apsukos tai nuo būgno diametro priklauso, jei būgnas 600mm, tai jau didokos. Jei tavo apatinis sietas uždarytas tiek, kad kombainas atlieka valomos funckiją, tai tau būgno tarpo didinimas nepadės, nes padidus tarpą, reikia paduot daugiau masės, o tam reikia visą kombainą atidaryt ir uždarytas apatinis sietas nesuvalgys grūdų masės. Tai tavo atveju telieka tik su viršutiniu sietu bandyt žaist. Ir nieko nedaryt iš akies, matuot visus tarpus, užsirašyt, kad kitais metais būtų nuo ko pradėt.
 7. Bulvinykas

  kombainu reguliavimai

  Visų pirma tai gal labai būgnas pritemptas ir apsukos didelės? Jei sietus atidarai iki galo, tai automatiškai vėjo greitis tarp žvynų sumažėja ir gali nepakakt ventiliatoriaus našumo išpūst šiukšles. Eiliniam kratukui užtektų viršutinį atidaryt 16mm, ilgintuvą dar pora mm daugiau. O apatinį nuo kokių 8 ir žiūrėk ar švarumas tenkina. Mažink kol tenkins, bet automatiškai ir važiavimo greitis mažės. Tai čia jei nori kažką link našumo eit. O jei nori pupsėt, tai naudokis aukščiau esančiu patarimu, būgną iki galo, apsukas max ir sietai nesusitvarkys visai..
 8. Bulvinykas

  kombainu reguliavimai

  Aš visada tempiu iki tol, kol gali truputį pajudint ant apatinių žvaigždžių.
 9. Bulvinykas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Keista sėdėt liepos gale ir nesirūpint javapjūte. Rapsai dar tik gelst pradėjo.
 10. Bulvinykas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Nuo kada 150t per dieną yra našaus kombaino požymis. Mopedas čia tiek daro. Tai pirma. Antra, norėčiau paklaust tamstos, žinoma jei ne paslaptis, koks paskutinių penkių metų derliaus vidurkis pas jus. Nes jei 9t negavus lietaus 1,5 mėn...
 11. Bulvinykas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  tuoj gausi daugiau. O buvo jau gerai pradžiūvę
 12. Bulvinykas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Paskaičiuosim kai pasversim. Kažkas apie 5t/ha.
 13. Bulvinykas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Vieną prastesnių kviečių lauką nubarškinau, drėgmė 18, gali rast ir visai sausų ir pusiau žalių. Be džiovyklos būtų prastai. Derlius ne rekordinis.
 14. Bulvinykas

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  17mm per pusvalandį gavom ką tik.
 15. Bulvinykas

  Laverda/ New holland

  Įsijungi MAN, pasirenki aukštį kokį nori, tada du kraštinius mygtukus laikai nuspaudęs kol pyptels. Tada pasirenki auto, paspaudus pjaunamą žemyn, paleidi mugtuką ir ji turi leistis iki nustatyto aukščio. Briūkšniukas turi degt prie padėties su bangele. Jautrumą paspaudęs pasirenki kokį patinka. Čia ta kur Juodbūdį?
 16. Bulvinykas

  zieminis rapsas

  Viskas ten susimaišo ir pasisėja normaliai. Sėjom vasarinius rapsus, buvo sausas pavasaris, tai skirtumo jokio nepastebėjom. Skurdo visi vienodai. Jei ant sėjamosios yra kokia žolių išsėjimo įranga, tai galima bandyt, bet šiaip tai daug darbo, nes reikia išmaišyt gerai. Arba su kokia betono maišykle žaist.
 17. Bulvinykas

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Nu šaunuoliai jūs. Tik su teksto suvokimu turit bėdų. Ilgalaikė CopernicusEU prognozė liepai - rugpjūčiui rodo mažiau kritulių nei daugiametė norma. Artimiausios savaitės prognozė - ištisai lietus. Jei žiūrėt gismeto - tie be lietaus per mėnesį tik dieną rodo. Panašu kad sinoptikai patys nežino kaip bus.
 18. Bulvinykas

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Kokie tie jūsų šuliniai, kad gręžinio nereikia? Ar prausiatės tik prieš metines šventes? O jei ir toliau taip pils, tai turėsim blogiausią įmanomą scenarijų - sudžiūvusio derliaus neina paimt, nes šlapia.
 19. Bulvinykas

  Kmynų auginimas

  Reikia mokėt ir lietuviškas etiketes skaityt. Ten daug visko parašyta ir jei moki perskaityt tarp eilučių ir žinai kaip naudot, tai nereikia jokios Lenkijos.
 20. Bulvinykas

  Kmynų auginimas

  Matai žalius kiečius? O technoliginės matosi, nes jie griūna į tuščią plotą.
 21. Bulvinykas

  Kmynų auginimas

  Apie rinką ir kainą dar nieko neaišku šiemet. O drėgmė 16 su galu. Galėjo dar džiūt kelias dienas kloniai, bet orų prognozė privertė kult šiandien ir tai užlijo trumpai.
 22. Bulvinykas

  Kmynų auginimas

 23. Bulvinykas

  zieminis rapsas

  Taigi jūs Latvijos pietuose esat, turėtų viskas greit būt. Mūsų vasarinis jau link pabaigos žydėjimą suka, o žieminio padoraus aplink nėra, o tas kur yra tai labai nevienodas. Didžiausia problema dabar šernai, kaip lunatikai naktim blūdinam, nes kmynus nebūtų reikėję kult. Jie bijo tik švino ir prožektoriaus. Į traktorių, mašiną ir petardas dėmėsio nekreipia. Kviečius siaube be pasigailėjimo.
 24. Bulvinykas

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  kažin ar ten ir tiek buvo.
 25. Bulvinykas

  Klimato kaita, orų permainos-iššūkis augalininkystei

  Jei galvoji kad viską žinai, reiškia jog tiesiog labai mažai žinai.
×