Jump to content

sanitaras

Nariai
  • Pranešimai

    40
  • Prisijungė

  • Lankėsi

sanitaras pasiekimai

Narys

Narys (2/5)

0

Reputacija

  1. Karoli, skaitei aprašymus firmų kurios prekiauja kilimėliais, ar nepriklausomų mokslininkų,ekspertų studijas. O gal teko matyti įvairių laikymo sistemų: kilimėliai, šiaudų lovos, smėlio lovas ir kitas. Jie rašo kokie trūkumai vienų ir kitų, kokie privalumai. Nežinau kokiam raj. gyveni galėčiau pasakyt ūkius su skirtingais laikymais. Mano mail [email protected] jei parašysi tel paskambinsiu ir ką žinau galėsiu papasakot.Kadangi sunkiai valdau komp. rašymas atima daug laiko.
  2. sanitaras

    Mastitu gydymas

    Vitalijau, man atrodo, kad jūs neteisingai keliat klausimus. Aš klausčiau: ką darote, kad karvės nesirgtų mastitais. Mane daktaras mokė, kad lengviau ir pigiau atlikti profilaktiką nei gydyti. Todėl visos priemonės turi būti nukreiptos tam, kad kuo mažiau sirgtų. Patarimus galima duoti žinant konkrečią ūkyje situaciją. Visų pirma reiktų žinoti koks tavo bandos somatinių last vidurkis.Jau pagal tai galima spresti kiek didelės problemos tavo ūkyje.Parašyk tel paskambinsiu.
  3. Neri, negavau jūsų žinutės.Galit parašyti. Jei ką žinosiu tikrai atsakysiu. Galit parašyti savo tel nr. Tai paskambinsiu. Nors esu tik sanitaras, bet kartais galima kai ką naudingo sužinoti ir iš jų.Mano el. paštas [email protected]
  4. Neri, kaip galima paaiškint apie urėją jei net nežinom kokia ji yra. Ką reiškia per maža 15 ar 12 ar 6. Reik žinoti visos bandos rodiklius, matyti kuriam laktacijos šimtadienyje karve yra pirmam, antram ar trečiam, koks pieno kiekis, riebalai, baltymai, laktozė ir tik tada gal būt galima kažką pasakyti. Ar tai norma ar nukrypimas. Jei tikrai rūpi šis klausimas parašyk į mailą.
  5. Karvių šėrimas labai sudėtingas procesas reikalaujantis labai daug teorinių ir praktinių žinių. Todėl čia forume surašyti teoriją reikės labai daug laiko. Norint duoti praktinius patarimus, reikia žinoti konkrečios fermos situaciją: pašarų bazę, laikymo tipą ( palaidos, pririštos), karvių produktyvumus, jei kontroliuojamos pieno tyrimų duomenis ir kitus. Ir tik tada konsultacija bus naudinga ir duos realią naudą. 1 litą įdėjus karvei, grįžta 3 litai. Jei parašysi tel nr paskambinsiu ar parašyk į mailą [email protected]
  6. Tik ne kilimėlius. Išmesi pinigus kai balon ir dar pabloginsi laikymo salygas gyvuliui. Juos reikės klot šiaudais ar pjuvenom kurie ant kilimėlių blogai laikosi. Pirk traktorių ar krautuvą ar dar ką nors sugalvok.
  7. Aušra tikriausiai kalba apie Delaval firmos robotą. Jo kaina yra~ 500000lt Jo galima pamelžti ~70 karvių. Karves melžia 20val paroje. 4val atlieka pats sau profilaktiką. Dar kitaip vadinama savanoriška karvių melžimo sistema. Šią sistemą įrengiant reikės rekonstruoti tvartus. Palaidas laikymas ir negali būti laikomos ant gilaus kraiko, nes karvės turi būti švarios. Taip pat turės būti nukirpti šeriai nuo tešmens. Švedų duomenimis atsiperka robotas per 10-12metų. Tuose ūkiose bandos karvių produktyvumas 10000-11000kg pieno. Pas mus ~60000kg. Reiškia atsipirks per 20-24metus. Roboto tarnavimo laikas 24m. Nežinau gal ir blogai suskaičiavau. Bandoje bus iki 20% karvių kurios neis melžtis. Todėl kompiuteris parodys šias karves ir jas teks pačiam paraginti eiti melžtis. Karvei yra 3 traukos taškai 1. pašaras pats stipriausias traukos taškas. 2. poilsis guoliavietė mažiau traukia. 3. mažiausia trauka melžimas. Todėl robotas pastatomas taip kad karvė eidama ėsti turi praeiti pro robotą. Todėl tvarte įrengiama vartų sistema kuri ir nukreipia karves į robotą. Karvė per dieną eina ėsti 10-15 kartų. O melžiama 3-4 kartus per dieną. Olandų robotai karvių judėjimo neriboja.
  8. Arūnai7, aš labai ramus ir nei kiek nesvaigstu. Zona tai yra tam tikra teritorija aptverta spygliuotom vielom ir iš šios teritorijos niekas negali iškišti nosies. Zonos daktaras nieko daugiau nemoka kaip tik paimti iš gyvulio kraują ir iš ūkininko pinigus. Ir sudie. Geras gydytojas jokios zonos neturi. Jis turi daug klientų įvairiose teritorijose. Jaunoli, tu net nežinai vet. įstatymų. Priešepizootinės priemonės yra vykdomos iš biudžeto lėšų. Jas vykdo valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Privatus gydytojas šių darbų nedirba. Ne kolūkis padaro gydytoju,o didelis žinių turėjimas. Šiandien mokslas labai pažengęs toli į priekį, kas buvo kolūkiniais laikais to dabar nėra. Šiandien jau visai kitos ligos nei buvo kolūkių laikais. Nežinau, kaip neturėdamas teorinių žinių gali būt gydytoju praktiku. Man gaila tavęs, net nesuvoki ką kalbi. Iš tavęs tavęs net sanitaras neišeina. Aš tavo vietoje nunesčiau ir atiduočiau diplomą. Suprask Ne kiekvieną aviną institutai lavina, kartais iš tenai grįžta diplomuoti avinai. Labai gerai parašė vitalijus21, pilnai su juo sutinku. Jaunimas žymiai imlesnis žinioms. Žinios ir tik žinios gydytoją padaro geru specialistu. Nežinojimas gimdo vergus, ubagus.
  9. Arūnai7, Tai kiek metų dirbai kolūkyje? Jei akademijoje nieko neišmokai, tai iš kur 97-98% žinių? Gal gali paaiškinti, ką reiškia turi zoną. Čia gal koks naujas instrumentas ar žinių šaltinis leidžiantis būti kietam. Kokia tos zonos kaina? Kur ji parduodama? Asmeniškai pažystu labai daug gerų gydytojų, kurie didžiuojasi baigę LVA ir tik labai gerais žodžiais atsiliepia apie jos mokiusius profesorius, docentus, dėstytojus. Kurie ir dabar neatsako jiems padėti jeigu iškyla kokių problemų. Netgi atvažiuoja į ūkį ir padeda gydytojui išspręsti problemą. Daug ūkininkų dėkingi akademijos dėstytojams už suteiktas žinias, kurias gauna lankydami įvairius kursus. Iš anksto dėkoju užatsakymus.
  10. Su mėsiniais ir turiu praktikos. Rezultatą pamatytum po savaitės. Parašyk tel nr paskambinsiu. Pirma konsultacija nemokama.
  11. Sutinku, kad gali būti Konsultantų -aferistų. Bet jeigu rimti tai aš manau kad jūsų ūkis nebus jiems pirmas, kurį konsultuos ir galėsit pasitikslint jų sugebėjimus. Jeigu būsit pirmas šiek tiek rizikuosit. Kas nerizikoja- negeria šampano. Visi pakeitimai turėtų būti daromi palapsniui, pabandoma ant kelių karvių ir gavus tiegiamus rezultatus badoma visai bandai. Rimtų konsultantų pirma rezultatas paskui pinigai. Nėra rezultato nėra ir pinigų. Todėl didelės rizikos nebus. Pvz.Ūkyje gera karvė (~8000kg pieno per laktaciją) 2-3kartus sirgdavo mastitu somatinių las. vidurkis buvo ~500 tūkst. Įtikinau ūkininką užtrūkinant karvę sudėti 150lt. Surizikavo, įdėjo laktacijos eigoje nei vieno uždegimo, somatinių last. nebuvo nei vieno karto daugiau kaip 300 tūkst. Ar vertėjo rizikuoti? Taip. Jis nusipirko technologiją.
  12. O kiek Izraelyje gauna už 1litrą? Šiandien didieji gauna labai panašią kainą kaip Europos ūkininkai. Šiandien gali prikurti konsultacinių firmų, bet ar bus kas perka? Šiandien ūkininkui nereikia jokios konsultacijos nes jis pats protingiausias ir jokie patarimai jiems nereikalingi tuo labiau mokami. Gali jam parodyti, kad patobulinęs šėrimą, laikymą, patobulinęs savo ūkio vadybą, fermos vadybą, šėrimo vadybą gali iš karvės per metus gauti 1000-2000kg pieno daugiau. Taip pat gyvuliai mažiau sirgtų, padidėtų priesvoriai. Ir jie vis tiek nieko nekeis. Jiems geriausias natūrinis ūkis. Kai nieko neįdedi, bet beveik nieko ir negauni. Lietuvoje Rajone gal ir atsirastų 1-3 ūkininkai kurie sutiktų nusipirkti profesonalias konsultacijas. O tai reikštų, kad jie pirktų naujausias technologijas. Bet lietuvos daugumai ūkininkų iki tokio supratimo dar toli. Nepykit už tokį vertinimą.
  13. Norint patarti kokį laikymo būdą pasirinkti per mažai žinių apie pačio ūkį. Jei ant gilaus kraiko ar turėsi iš kur paimti šiaudų.1 karvei reikia 8kg sausų šiaudų. Turėsi dvi frakcijas mėšlo tirštą ir skystą, taigi reikės srutų rezervuaro ir cisternos srutom vežti. Jei laikysi palaidas kaip išspresi karvių šėrimą. Turės buti mažiausiai 3 karvių grupės: 1. Pirmos pusės laktacijos. 2. Antros pusės laktacijos. 3. užtrūkusios. Šių grupių karvių šėrimas skiriasi. Ir dar daugybė įvairių klausimų. Norint visus aprašyti reiktų labai ilgai sėdėti prie kompiuterio. jei parašysi tel nr paskambinsiu
  14. sanitaras

    Karvių melžimas

    Nematant, sunku patarti. Tai gali būti spenio kanalo stenozė, papilomatozė, ar spenio trauma. Spenio kanalo stenozei būdinga spenio galas sukietėjęs, šiek tiek skausmingas,ir sunkiai bėga pienas. Prie šios ligos veiksmingiausias vaistas VEYXYM M Bouges žvakutės. Po melžimo gerai nuvalę spenio galą įvedam į spenio kanalą 3-4 kartus. Taip pat prieš įvedant žvakutę galima suleisti vaistų iš antimastitinio švirkštelio, kuriame yra prednizolono. 1šv. užtenka 3 kartams ir suleidžiam tik pačiam spenio gale. Papilomatozė- tai spenio kanale auga augliukas. Jį galima apčiuopti kaip šaratuką. Gydymo nėra. Jeigu spenio trauma, reik suleisti antimastitinių šv. ir įvesti į spenį keletui dienų kateterį specialų. Aišku geriausiai patars vet gydytojas apžiūrėjęs vietoje ir tiksliai nustatęs diagnozę. Jei nori plačiau parašyk telef. nr. paskambinsiu.
  15. Parašykit savo telefoną, paskambinsiu. Nes apie tai parašyti sunku. Plačios temos. Reiks daug ir ilgai rašyti. Beto reik žinoti jūsų ūkio salygas, kad patarimas būtų naudingas. Jei parašysit, tikrai paskambinsiu.
×
×
  • Create New...