Jump to content

vk_

Nariai
 • Pranešimai

  284
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  1

vk_ paskutinį kartą gavo apdovanojimą Sausio 26

vk_ paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

1 Prenumeratorius

Apie vk_

Miestas

 • miestas
  Visaginas

Kontaktai

 • El. paštas
  vytautas.kacka@gmail.com

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. vk_

  Šilauogės

  Mano kukliu supratimu ir tikėjimu , šilauogėms nereikia jokių rudeninių trąšų, ir jas užtenka saikingai patręšti tik amonio sulfatu pavasarį bei birželį. Galbūt klystu. Tad dalinkitės savo patirtimi - ką darote ir kokio rezultato sulaukiate.
 2. vk_

  Šilauogės

  Šilauogės tikrai turėtų sėkmingai peržiemoti, nes šie ūgliai turi normaliai sumedėti. Ant žemės besigulančią ploną šaką nugenėčiau, o storesnį besigulantį ūglį verta pririšti pakėlus vertikaliai prie kuoliuko. Patriot ir Reka nereikliausios, todėl greit prisitaiko ir ima augti bei derėti.
 3. vk_

  Šilauogės

  Puiku, kad bandote kažką naujo ir dalinatės savo patirtimi. Skystų trąšų pliusas, kad jos iškart pasiekia augalo šaknis ir efektas gali būti greitas. O minusas, kad jomis palaisčius dalis jų iškart gali nusisunkti per giliai, kur jų augalas nepasiekia bei vėliau gausiau laistant ar palijus vanduo lengvai jas gali išplauti. Kitas jų trūkumas, kad augalui maistinių medžiagų reikia nuolatos, o naudojant skystas trąšas gaunasi labai didelis netolygumas - tik paliejus trąšomis maistinių medžiagų bus labai daug, bet vėliau jos gali greitai išsiplauti ir jų nebeliks. Tokį netolygumą galima sumažinti naudojant kietas trąšas, kurios kas kartą pakliuvus vandens truputį patirpsta ir taip ilgą laiką duoda po truputį maistinių medžiagų. Dabar yra sukurta specialių trąšų, kurios taip tirpsta kelis mėnesius ir gali augalą aprūpinti, pavyzdžiui, visą šiltąjį augimo sezoną. Tokias trąšas naudoja sodinukų augintojai, įmaišydami jas į sodinuko substratą. Dar geresnis variantas, kai maistines medžiagas augalas gauna iš yrančio mulčiaus. Šiuo atveju visos medžiagos bus natūralios organinės ir, kas dar labai svarbu, mulčiuje bei po juo bus labai daug gyvybės - mikroorganizmų ir didesnių vabaliukų, sliekiukų ir pan. Derlinga sveika dirva visada pasižymi dideliu gyvybės kiekiu. Tai sudarys idealias sąlygas augti tiek šilauogėms, tiek grybienai, kuri su šilauogėmis sudaro mikorizę. O mineralinių trąšų perteklius kenkia grybienai. Be to, reikia priminti, kad šilauogės įpratusios augti skurdžiose dirvose ir todėl yra nereiklios maistinėms medžiagoms. Patarimuose dėl jų auginimo visad įspėjama, kad tręšti reikia mažai, o pertręšus gausis daugiau žalos nei naudos. Neturėkite iliuzijų, kad nesumedėjusius ūglius galima kaip nors išsaugoti. Jei šilauogė atlaiko minus 30 laipsnių šaltį, tai nesumedėjęs ūglys nušals jau per pirmą šalną esant minus porai laipsnių. Turiu vieną idėją - matant, kad sezonas eina į pabaigą, o ūglys labai auga, galima nugnybti jo viršūnę. Tada ūglys negalės augti ir, matyt, medės. Pernai taip dariau, lyg ir veikia, bet nežinau, prieš kiek laiko reikia nugnybti viršūnėles, kad dar spėtų gerai sumedėti.
 4. vk_

  Šilauogės

  Azotinėmis trąšomis šilauogių tręšti nebegalima nuo liepos pradžios, o kitų trąšų, remiantis čia pateiktu video, joms nė nereikia. Todėl aš jų po birželio mėnesio niekuo netręšiu. Tiesa, prieš kelias dienas kalio sulfatu patręšiau tik šiemet pasodintas šilauoges, bet tai tik bandymas patikrinti versiją dėl paruduojančių viršūnėlių, o seniau pasodintų šilauogių niekuo netręšiau ir neplanuoju tręšti, nematau tam jokio poreikio. Norint kažką gero šilauogėms padaryti galima būtų joms papildomai mulčio uždėti, o trąšų nereikia.
 5. vk_

  Šilauogės

  Siūlau parašyti emailą Laimai Česonienei ir jos paklausti. Tikėtina, kad ji, turėdama tiek patirties, iškart viską supras pagal tavo pakankamai išsamias nuotraukas. Laimos Česonienės emailas ir telefonas yra viešai paskelbti čia.
 6. vk_

  Šilauogės

  Pas šilauoges nėra svarbios "pagrindinės šaknies", pas jas svarbiausias yra paviršinis šaknynas, kuris atrodo kaip kempinė, o gilyn gali eiti kelios inkarinės šaknys kaip pieštukas. Tad nieko baisaus, jei nutraukei kokią nors tokią inkarinę šaknį, daug svarbiau, ar pernešei visą paviršinį šaknyną, ar jį apipjaustei iškasdama. Persodintas sodinukas pradžioje gali bandyti auginti šaknis, jam naujoje vietoje reikia atstatyti buvusią mikorizę/išauginti grybieną ir tuo metu beveik neaugs nei lapai, nei šakelės ir tai ne dėl to, kad būtum nutraukusi svarbią pagrindinę šaknį. Tavo šilauogių lapai gražūs, normalūs, juose nematau jokių problemų. Tai, kad persodinus didelį sodinuką jis nepuola greit vėl augti yra visai normalu. Tad šiuo atveju išvis nematau nieko ypatingo ar stebinančio, išskyrus stiebų vaizdą. Dėl stiebų vaizdo nuomonės neturiu - gal tai liga, o gal ir nieko ypatingo, laikas parodys.
 7. vk_

  Šilauogės

  Pas mane šiemet negražių įtartinų stiebų parudavimų buvo ant: 1) žiemą pašalusių šilauogių (dvi šilauogės pernai labai stipriai ūgtelėjo tik rugpjūtį-rugsėjį, po to nespėjo sumedėti ir apšalo); 2) šiemet pirktų Rekų (kurios atvežtos iš Vokietijos). Jau ką tik gauti sodinukai turėjo parudavusių šakų galiukų ir vėliau, kai jos ilgai žydėjo ir neturėjo lapų, tai toliau šakelės džiūvo ir rudavo, galite kažkiek tai matyti šioje nuotraukoje. Vakar apžiūrėjau visas šilauoges, įskaitant minėtas, tai viskas gražu, auga gerai, stiebai atrodo normaliai, nieko baisaus ar įtartino neradau. Tad realiai aš neturiu jokios patirties su šilauogių ligomis ir jų gydymu. Mano klausimas būtų kaip auga tos Vilmukės šilauogės, dėl kurių stiebų kyla abejonės? Kaip atrodo lapai, kaip auga nauji ūgliai, ar yra kokių nors augimo sutrikimo požymių? Kartais mes visai be reikalo pergyvename dėl to, kaip atrodo šilauogės. Parausta kokia šilauogės šaka ir jau galvojame, kad tuoj kažkas blogo atsitiks. Video su Česonienės pasakojimais apie šilauogių ligas yra kadrai, kai ruošiamasi sodinti sodinukus (pažiūrėkite apie 7:20). Ten pilna stipriai paraudusių sodinukų, sodinukai iš profesionalaus ūkio, o ne mūsų mėgėjiškai auginti, ir niekas dėl jų nepergyvena, viskas ten gerai ir kaip vėliau parodoma, tie pasodinti sodinukai auga puikiai.
 8. vk_

  Šilauogės

  Karolynai, kaip auga tavo šilauogė, kuri tau atrodė įtartina beveik prieš 3 mėnesius?
 9. vk_

  Šilauogės

  Viršūnėlės džiūsta ne dėl perlaistymo ar per mažo laistymo. Bent man tai šiemet jau ilgą laiką vyksta - paauga, paruduoja, nauji pumpuriukai ir vėl auga, o kažkada vėl paruduoja. Didelės įtakos augalui tai nedaro. Tai pirmiausia sustabdo ūglio augimą, bet po to tai paskatina šoninių ūglių augimą. Teoriškai ant tokių šoninių antrinių ūglių kitais metais jau turėtų būti derlius. Dėl stiebų turiu mintį, bet dar noriu vakare apžiūrėti savo šilauogių stiebus prieš ką nors sakydamas.
 10. vk_

  Šilauogės

  Chandler:
 11. vk_

  Šilauogės

  Prikeliu minėtą video. Šiaip gal aš perdaug burbu prieš fungicidus. Reikia mums eksperimentuoti ir dalintis savo patirtimi.
 12. vk_

  Šilauogės

  Yra du skirtingi požiūriai dėl augalų priežiūros: 1) siekiama isnuodyti visus sukėlėjus, tokiu atveju dažnai naudojami fungicidai ir purškiama net nelaukiant jokių simptomų. Dažnai tai verslinis variantas, kai auga dideli plotai vienodų augalų ir dėl to jie daug labiau pažeidžiami. 2) siekiama sukurti bioįvairove, sustiprinti augalus, kad masiškai neplistu jokie nei kenkėjai, nei ligos ir augalai apsigintų patys. Aš nesu prieš fungicidų vartojimą, kai jų tikrai reikia, aš tik prieš jų perteklinį vartojimą. Pavyzdžiu gali būti antibiotikų naudojimas gydant žmones - dažnai verta truputį palaukti prieš pradedant juos naudoti, nes kitaip gaunasi "šaudymas iš patrankos į žvirblį" kaip vaizdžiai sako medikai. Kas yra su Vilmukes taškuotais lapais ir kaip tai toliau vystysis - aš nežinau. Bet natūralioje aplinkoje visada buvo ir bus grybelių sporų, todėl keli taškai nėra jokia problema, jei tai nesivysto į kažką baisaus. Tam tikra prasme kartais reikia labiau bijoti idealiai atrodančio vaisiaus, o ne ekologiško neidealiai atrodančio vaisiaus. Šioje temoje anksčiau įdėtas video, kuriame Česonienė pasakoja apie šilauogių ligas, galite jį pažiūrėti. Kiek pamenu, karštis šilauoges padaro labiau pažeidžiamomis grybeliams ir nuo grybelių turi padėti vario preparatai.
 13. vk_

  Šilauogės

  Šitose nuotraukose tai, ką vadinau "viršūnėliu džiūvimu". Pas mane panašiai padziudavo viršūnėliu pumpuriukai ir lapų krašteliai prie viršūnėlės. Trečioje nuotraukoje, speju, elementariai vėjo uzlaustas lapas, nulūžo jo centrinė gysla ir jis nudžiūvo. Tik jo rudumas kiek stebina, bet čia gal nenatūraliai perduota spalva. Diskutavome apie tai aukščiau su Vaterlo, aš speju, kad tai ne liga, o naujai pasodintų šilauogių problema su kaliu. Šiandien jas patręšiau kalio sulfatu, žiūrėsiu, koks bus efektas.
 14. vk_

  Šilauogės

  Kurmių gaudymas Pirmiausia bandžiau kurmius baidyti nusipirkęs tokį plastmasinį grybą, kurio viduje įsistato baterija ir prietaisas laikas nuo laiko cypsi. Kurmiai šį prietaisą ignoravo, tai yra rausdavosi visai šalia, beveik patį prietaisą išstūmė laukan. Po to bandžiau kelių tipų spąstukus. Nepasakosiu, kokiais nieko nepavyko, nes gal ne spąstai blogi, o aš nemokėjau jais gaudyti. Išgaudyti kurmius pavyko žirklinio tipo spąstais. Turiu du tokio tipo, bet skirtingos konstrukcijos spąstus ir abiem sėkmingai pasigauna kurmiai. Su jais pagauti pavyko ne iškart, o išmokus kelias svarbias taisykles: 1) reikia rasti tinkamą vietą pastatyti spąstams. Labiausiai matomi yra kurmiarausiai, bet spąstams statyti jie visiškai netinkami. Kurmiai turi urvų tinklą, kuriuo nuolat laksto ir renka į urvus patekusius sliekus, vabzdžius ir pan. Reikia rasti arti žemės paviršiaus einantį horizontalų urvą ir jame statyti. Galima pamatyti vos vos prikeltą žemę ir pagal ją surasti paviršinį horizontalų urvą arba užmynus prasminga koja ir supranti, kad ten eina urvas. 2) reikia tinkamai pastatyti spąstus. Spąstai dedami taip, kad apimtų tunelį. Jei tunelis velėnoje, tai žolių šaknys gali sutrukdyti susispausti spąstams. Tada reikia pamatuoti spąstus įbedant ant tunelio, išimti juos ir nukasti tą velėnos ruoželį, kurį apima spąstai. Atgal įberti truputį purios žemės, kad atbėgęs kurmis bandydamas atstatyti praėjimą kastų šią žemę ir su ja pastumtų spąstų liežuvėlį. Įstatyti spąstus ir, svarbu, iš viršaus uždengti kokiu nors apverstu kibiru ar dėže. Kol nepridengdavau kibiru, tol man nesisekė. Gal tada geriau mato ar baidosi. O uždengus kibiru iškart atėjo sėkmė. Pastatyti spąstai atrodo taip: 3) kurmiai gali baidytis kvapo, todėl spąstus statau naudodamasis įprastinėmis darbinėmis pirštinėmis. Kartais rašo, kad spąstus kur nors, pavyzdžiui, dumble specialiai reikia laikyti, kad kvapo nebūtų. Bet man atrodo, kad šitas reikalavimas antraeilis, jei teisingai išpildomi aukštesni du reikalavimai. Aš spąstus laikau pakabintus garaže ant kablio, ir prireikus bei pastačius naudojantis pirštinėmis kurmis pakliūdavo per artimiausias dienas be jokių problemų. Va čia dar žmogus vaizdžiai pasakoja apie kurmių gaudymą. Jis dar jiems naudoja masalą - sliekus. Man ir be masalo jie gerai pasigaudavo, svarbiausia rasti tunelį, kuriuo nuolat laksto kurmis, ir teisingai pastatyti spąstus. Norint patikrinti, ar tunelis naudojamas, galima paprasčiausiai priminti jį koja ir kitą dieną pažiūrėti, ar kurmis atstatė tą dalį, ar ne.
 15. vk_

  Šilauogės

  Kaip pagauti kurmius ryt aprašysiu, dabar nepatogu planšetiniu kompu naudojantis. Dėl negalėjimo paimti perdirbto vermikomposto negaliu patikėti, nes juk galima iš viršaus nukasti ir pasiekti arba galima atkalti kelias lentas ir pasiekti. Kokia prasmė saugoti blogą dėžę, ypač jei ji naudojama taip seniai? Su dauguma Vaterlo argumentų sutinku. Tokių baisių lapų, kaip įdėtoje nuotraukoje, nesu matęs. Dėl kalio, tai galima daug teoriškai galvoti ir nieko nenuspręsti, o galima greitai, lengvai ir pigiai praktiškai pabandyti ir pažiūrėti, kas gausis. Jei bus efektas, tai bus lengvas sprendimas visiems. MKDS produktai palyginti brangūs, man pasiteisino šilauogėms jų milteliai dirvožemio rūgštinimui, bet yra kitų pigesnių ir galbūt ne blogesnių priemonių, kad ir ta gryna siera. Manau, kad kalio trąšas galima ištirpinti, palaistyti ir tada efektas bus taip pat labai greitas kaip ir apipurškus.
×