gzhegozh

Nariai
 • Pranešimai

  37
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie gzhegozh

 • Rangas
  Narys
 • Gimtadienis

Converted

 • miestas
  Vilnius

Paskutiniai lankytojai

41 profilio peržiūros
 1. Sveiki, penktadienį gautos žinios iš NMA, jog parama (smulkiems ūkiams) skiriama. Reikia tik pateikti kelis duomenis (patikslinti mokėjimo prašymą, banko rekvizitus, el. pašto adresą), kad NMA galėtų ruošti sutartį. Tikiuosi kad su sutarties ruošimu neužtruks ir galima bus pirktis naujus žaislus. ( čia Vilniaus apskritis, paraiška 2016 rudens). Tarp kitko, paraiška parašyta absoliučiai savarankiškai, kadangi buvo bandyta laimė su mažu balu, todėl nesišvaistėm pinigais konsultantams. Gal JUĮ paramai ir prašyčiau konsultantų pagalbos, bet SŪ paramai, tikrai neverta. Ir jei bus galimybė dar kada nors tikrai rašysiu pats. Nors ir buvo keli duomenų patikslinimo prašymai, kurių bijota, kaip vilko, bet viskas lyg susitvarkė. Beje, kaip šiais metais nenusimato SŪ paramos? Gal yra kokių gandų?
 2. Visiškai taip manau ir aš. Juolab, kad verslo plane prognoziniai rodikliai (pagal kuriuos vertins ar įvykdei verslo planą) yra 1. valdos dydis išreikštas SP didesnis, 2. grynas pelningumas... bet tiesioginio reikalavimo fiziškai didinti valdą nėra... -------------------- Peržiūrėjau paraiškos formą ir štai kas pasirodė: Rodikliai Matavimo vnt. Paramos paraiškos pateikimo dieną Prognozės verslo plano įgyvendinimo ir kontrolės metais Verslo plano įgyvendinimo laikotarpis[1] Verslo plano kontrolės laikotarpis 2017 20 20 20 20 2018 2019 2020 1. Valdos dydis ha 13, 2. Grynasis pelningumas[2] Proc. X X X X 3. Ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte Eur Ogi yra eilutė, kurioje aprašai fizinį valdos dydį (ha). Ir, mano manymu, jeigu paraišką pildė konsultantai, einantys "lengviausiu keliu"- t.y. tiesiog didindami fiziškai valdą, kad išgauti valdos dydžio pagal SP padidinimą- tuomet ir gali atsirasti "prievolė" didinti valdą fiziškai... Šioje vietoje reik būti atidiems, nes galima išsikasti duobę sau, kai pvz. nėra iš kur tos žemės paimti, išsinuomoti, nupirkti...
 3. Sveiki, turiu klausimą dėl įsipareigojimo padidinti ūkio valdos dydį >20 (arba >50) %... Kaip suprantu valdos padidinimas yra ne fizinis (žemės plotų, galvijų skaičius), bet dydis išreikštas SP verte. Noriu patvirtinimo, nes giminaičiui, buhaltere bando išaiškinti, jog reikalingas ir fizinis valdos padidinimas, kas lyg ir nėra nurodytas reikalavimuose/taisyklėse. Dėkoju už atsakymus.
 4. Sveiki, "Smulkieji"! gal yra kokių gandų dėl paramos smulkiems ūkiams šiais metais? Ar laidoti viltį, kad šiais metais rinks?
 5. Kiek truks tas jų administravimas (gal jau turite kas patirties su šiais projektais)? Norėtųsi planuotis pirkimus pavasariui ateinančiam...
 6. Tai iš surinktų paraiškų skaičiaus suprask, kad visiems užteks pinigų? Ar dar per anksti džiaugtis?
 7. Gal galima placiau siek tiek... Kaip ilgai turit valomaja? Kaip kemsasi ventiliatorius? Kemsasi, nes persilpnas? bet jie komplektuoja gal visiems vienodus (teigia kad 1,5 kw), matyt nepasideresi sitoj vietoj... Ir svarbiausia, kaip valymo kokybe? Ar galima vienu valymu isvalyti svariai? Aciu ( atleiskit, kad be lt raidziu).
 8. Sveiki, norėčiau patarimo su valomąja... Variantai: JK machinery KUT 800; ukrainietiška BSX 12; lenkiška ARAJ BS12 (analogas ukrainietiškai BSX); GrainPlus 10; Kongskilde KDC-4000; Pasidalinkite, prašau, savo nuomone, kas turite šias valomąsias. Dėkingas iš anksto.
 9. Jei būsi tik augalininkas, tuomet negausi.
 10. Ne EkoAgros moka pinigus, o NMA... Šiap tai tu EkoAgros turi mokėti pinigus jei nori, kad tavo ūkis būtų EKO... Beje, naujam EKO ūkiui NMA nemokės (augalininkams), čia tik "senieji" ūkiai laukia/gauna tuos pinigus...
 11. Su veisle biški problematiška... pirkau pernai iš vietinio ūkininko, kuris irgi nelabai žino... Tad veislė nežinoma (su atsėliu tas pats).
 12. O kokia kaina prognozuojama NE EKO speltai, gal zinot? pusė EKO kainos, ~150 EUR/t? Mano kiekiai, žinoma, menki lyginant su Jumis, Ponai, tik dešimtadalis jūsų plotų, bet vis tiek tikiuosi kažką realizuoti..
 13. Bet čia kalbat apie EKO Speltą...? O kiek paprasta? tiek kiek paprasti kviečiai?
 14. Čia rimtai? Negi taip jau nieks Speltos neima?
 15. Kolegos, turiu klausimą... pagal atnaujintas taisykles (punktas 8.2 prisiimantys naujus įsipareigojimus pagal Priemonę paramai už sodus, uogynus (išskyrus šaltalankius ir serbentus), daržovių ir grikių pasėlius gauti. Jei pareiškėjai šiuose plotuose įsipareigojimų laikotarpiu augins kitus pasėlius, parama tais metais už šiuos plotus neteikiama) reiškia (tarp eilučių), kad naujiems pareiškėjams nebūtina sėti žolių, kadangi pinigai nebus mokami už jokią kitą kultūrą išskyrus grikius... Kadangi ta pati kultūra negali būti auginama antrus metus toje pačioje vietoje (nes bus sankcijos) auginsiu grikius kas 2 metus+ kažką kitką, bet ne žoles. Apie sankcijas už žolių įsėlio nebuvimą sakoma, tiesiog tais metais išmoka nebus mokama, bet mano atveju ir už kitą kultūra nebus mokama, tad kaip ir logiška, kad NMA neturėtų kabinėtis, jei nebus žolės sėjamos... Pasamprotaukime...