TOP nariai


Populiarus turinys

Rodomas labiausiai patinkantis turinys 2017.06.16 visose temose

 1. 7 patinka
  Tą žemę kur vynuogėms augint paprastas prancūzas nelabai ir įpirktų, dažniausiai perka kinai arba kataras, žemė daugelyje Prancūzijos vietų lengvai prieinama, nes pati valstybė gana gerai viska reguliuoja. Pvz. Žmogus išėjo į pensiją ir jam leido augint tik 2 karves dėl savęs, ir iki 10ha turėti, visą kitą žemę privalomai parduoti pirmenybė teikiama jaunimui. Bet tema, juk apie žemės kainas Lietuvoje. Va šią žiemą pirko pažįstamas žemę Molėtų raj. 8ha 38balai, pieva - durpynas, po 400eur ha, aplinkiniai kaimynai, niekas nenorėjo už tokią kainą pirkti, pats prieš 4 metus pirkau 17ha Utenos raj. 46balai, priesmolis ir priemolis, iš jos 6ha tik gyvulininkystei tinkamas po 4k litais, aplinkui nei vienas stambus ūkininkas už tokią kainą nenorėjo pirkti. Klausimas ar stipriai per tą laiką padidėjo derliai ir produkcijos kainos? Manau, jog ne... , tiesiog prasidėjo kažkoks tai masinis protų užtemimas, jog žemės laisvos žemės jau greit greit neliks ir nesvarbu už kiek tiesiog perku, nes dabar ji dar pigi, o po kelių metų va kaip vakarų Europoje kainuos ir aš jos išvis nebeįpirksiu. Brangioje žemėje gali auginti tik aukštos pridėtinės vertės produkciją, bet tokiai produkcijai mūsų rinkoje tiesiog per mažai pirkėjų ir tie baigia po pasaulį išsilakstyti. Kinai ar kokia kita valstybė supirkimo kainų nepakels ir Europos ūkių neišgelbės, teko lankytis Madagaskare vieninteliame ten veikiančiame salyklo ir alaus fabrike, tai visas žemes Madagaskare kinai išpirke ir net darbininkai iš Kinijos, kaip ir beveik visoje likusioje Afrikoje. Ūkiams ir žemdirbiams visur nelengva......... Nesakau, jog nepirkit žemės už tokią kainą, puikiai suprantu daugelio baimes, jog jos tiesiog aplinkui neliks ir lūkesčius oriai gyventi. Jeigu žiūrint, kaip karvės po dobilus braido širdis apsąla, pirkit. Jeigu šiuo metu žiūrint, kaip į pelną nešančią investiciją.................................................., auksiniame karste su visu turtu vistiek nepalaidos, tad gal geriau tuos pinigus šeimos ir artimųjų gerovei išleisti.
 2. 5 patinka
  Straipsnį įkėliau tik tarp kitko, kad suprastum apie ką eina kalba, man asmeniškai neįdomu ar tai propaganda ar ne, būdamas ekologas su aukštuoju, tikrai neprieštarauju nei tręšimams, nei purškimams, bet ryškiai matau problema, ne mažiau 95% ūkininkų, nežino ko, kiek ir kada augalui reikia, ir vadovaujasi "gal bus gerai" principu, ir mano nuomone tai yra problema...kas dėl gyventojų, kvailiausia žmonių grupė kogero yra bitininkai, pamatę purkštuva reaguoja, kaip žydas būtų Hitlerį gyva prieš save išvydęs...
 3. 3 patinka
  Vakar šienapjūtė baigta, šiandien pabaigiam susivežt. Dar virš 12ha atiduosiu kaimynui, nes paskui nebus kur dėt atolų. 823 ruliai.
 4. 3 patinka
  nu kodėl...laiku viską išsipardavus, banko kortelę taip gražiai šmaukšt į frako kišenėlę ir guli spakainas. Gėlių grožybė, baltos tapkės ir banko kortelė pilna pinigų kišenėj...
 5. 3 patinka
  Paruostas darbui, truksta tik gero oro Foto pavadinciau "ukininku vaikams nereikia duot paramu nes jie ir taip gerai gyvena ir nieko nedirba"
 6. 2 patinka
  Jei matifas 177 tai 250 km nuo uosto 2 klase turi kainuoti 157. 20 eur pigiau nei matif tokia daznai buna kaina Vidutine. Jei kainos skirtumas didesnis nei 20 eur reiskia musu vietiniam nelabai reikia grudu, jei nereikia gal neverta ir pardavineti:)
 7. 2 patinka
  167 eu 2 klase rygoj arba -7eur is kiemo agrobosas,agerona. Koks tolkas fiksuoti po 150, kai po 160 is kiemo pasiima?
 8. 2 patinka
  Aišku visoj Lietuvoj situacija nevienoda, bet pas mus tikrai nebuvo drėgniau nei kitur, bet norėčiau nesutikti, kad šiemet dirvos džiūvo tiek paviršiuj, tiek ir gilyn vienodai. Aš šiemet būtent atvirkščiai pastebėjau džiūvimą. Džiūvo tik paviršinis sluoksnis, o sėklos gylyje drėgmės pakako pakankamai ilgą laiką ir pasėliai sudygo gerai kaip niekad. Net per molio kalvas sudygimas nenukentėjo, kas pas mus visiška retenybė. Juo lab, kad pas mane šiemet miežiai pasėti ganėtinai vėlai, gegužės 2-5 dienom, kviečiukų dalis irgi gegužės 2 d. Žirniai balandžio 20-21, 25 ir gegužės 2 d. Tai pakankamai vėlyva sėja, bet sudygimas geras ir šaknų sistema gera. Ir žirnius jau purškiant herbicidais visų sėjos terminų jie buvo vienodi 5-7 cm. aukščio. O kas naudojo dirvinius, tai herbicidai dirviniai iki sudygimo būtent dėl to ir nesuveikė, kad paviršiuj buvo labai sausa ir be to jis buvo pustomas ir judinamas stiprių vėjų.
 9. 2 patinka
  Akėčios jau buvo šimtmečiais , dabar jos daug tobulesnės , bet vistiek ieškotą lengvesnio budo apsaugai nuo piktžolių . Šiais metais suku buvo paruošti tinkamai dirvą , kad gerai veiktu herbicidai . be to šį pavasarį suplaktas lietaus džiuvo ne viršutinis , bet visas dirvožemio sluoksnis , todėl po sėjos greitai pritrūko drėgmės Akėti taip pat reikia tinkamo momento ,per sausa nedygsta piktžolės , per drėgna išakėtos žolės vėl prigyja . Problemų neturėjo tie , kuriems dirvos išdžiuvo anksti ir laiku kokybiškai galėjo pasėti .
 10. 2 patinka
  Man tai vis mintis kyla uzmirkusius zieminius praaket pavasari anksti, nes manau saknim oro padavus but naudinga
 11. 2 patinka
  Literatūra rašo, kad berti N, reikia tada, kai yra labai nepalankios sąlygos, kitu atveju nenaudinga, netgi gali būti žalinga, o kiekvienas jau renkamės pagal save, aš nei pernai nei šiemet nebersiu. Pernykštis rezultatas pilnai tenkino, be jokių mikro, fungicido. Šiemet pamažinau sėjos normą, rezultatas netenkina, kažko įpatingai mylėt juos, nekyla ranka. Su žolėm eilinį kartą basagranas+stomp nesusitvarkė, reiks kitiem metam ieškot, kas panuomotų akėčias, tai bent žinosiu už ką pinigus moku. Arba Davidą užsakom, perlėks per lietuvėlę ir jam nauda ir mum
 12. 2 patinka
  na, su mielu noru atlikciau dirvozemio tyrimus savo zemejje, taciau turime apie 30 lauku, sumoje 110 ha, o ir laukai toli vienas nuo kito, dirvozemis labai skirtingas...tevai 15 metu trese tik salietra arba 16uku pavasari ( dazniausiai sekanciais metais npk atsisakydavo negave jokio derliaus priedo). Keletas lauku pastoviai duodavo 4-5 t. Derliu, kiti 2-3 t. ar dar maziau...visada tevai 'iseidavo" i pliusa , bet atsirado 'smilguole, tuscioji aviza, dirses, vabalai....ligos....dar susigundeme 'razienomis per ziema".... susumavus islaidas chemijai, pelno nebeliko.... pries 4 metus pradejome tresti npk is rudens, pradejome seti zirnius...tresti mikro trasomis ( pora metu zirniu derlius ypac nuvyle del netinkamu herbicidu -mcpa ir kiti pigus, neregistruoti variantai, pernai nenusiseke dar ir su nedaigia sekla, keletos lauku net nebereikejo kulti...). Teigiama medalio puse yra ta, kad po zirniu zieminius derlius pakilo iki 4-6 tonu, pernai viename lauke kuleme 7.5 t. Ha. 'Slyno" molio laukai taip pat pradejo duoti derliu po zirniu priesselio... pagave azarta, keleta lauku apsejome baltaja garstycia, rudeni apareme...rezultatas kaip ir po zirniu... na ir gryztant i tema - per sitiek metu, buvo ivairiu bandymu su trasomis ( kai kurie laukai gavo dvigubas ar net trigubas normas), taciau derlius nuo laukiamo rezultato skyresi keleta kartu... vien tik trasos nera iseitis, 'kompleksinis planas" - sejomainos, tresimo, dirbimo....konkreciam laukui butu visai kas kita, taciau su esama politika, planuoti keleta metu i prieki yra sunku...
 13. 1 patinka
  pagal matif kilima pastarosiom dienom nuo fiksavimo susilaikyciau kelias dienas
 14. 1 patinka
 15. 1 patinka
  NEZINAU KOM JUS PRIBAIDEapie tas rusiskas smieklas bet taip niera ir rusiskos smieklos gerai nukulia jei yra geras kombainininkas ir moka susitvarkyti,o jei kombainininkas lodyrius taijam duok ir nauja kombaina jis vis vien barstys Mano manimu rekia geriausiai 2.8 ar 3m kombaino jei ukis toks kaip rasete
 16. 1 patinka
  kam tas fastakas? žiedinukui tai jis jau kaip šventintas vandenėlis...
 17. 1 patinka
 18. 1 patinka
  Snd mospilana +fastakas važiuosiu manau ar pajims
 19. 1 patinka
  Fastacas tai jau tikrai negelbės, lauk proteus turėtų sutvarkyt.
 20. 1 patinka
  ....... , nes kaip valstybės parazitas , jauties savo priedermę jai kenkt ir naikint , atlikęs maksimaliai ir pagal galymybes .
 21. 1 patinka
  Jei uz 14 padaro laiku ir gerus, tai viskas cia normalu ir pats pirkdamas visa technika mazam kiekiui gaminti tikrai nesutaupysi.
 22. 1 patinka
  Naujiena, NMA atnaujino 2015 m. atmestas paraiskas, kurios rinko 80 balu. Siulo po 30000 euru...