Jump to content

TOP nariai


Populiarus turinys

Showing content with the highest reputation since 2018.07.15 visose temose

 1. 6 points
  O kiek buvo verksmo, kiek aimanų. Visada taip pas mus. Buvo metai, irgi sausra, bet derlius paskelbtas rekordinis. Kaip verkia Palangos verslininkai - įdomu kaip bus šiemet, dar laukiu ašarų, bankrotų. Man asmeniškai, rekordiniai metai - ir žolės pašarų pripjauta, ir vaisių, uogų bus daug. Kartais atrodo, jog lietuviui ne pavalgyti, o paverkti tik duok.
 2. 5 points
  Karsonas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Zieminai baigti. Geriausią derliu ir klase dave 7 atselio skagenas...
 3. 5 points
  Audrius08

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Praeis kokia liutis ir galesi dar nokint iki tokios dregmes
 4. 4 points
  jaunasis21

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  7,6 t/ha
 5. 4 points
  Duncia

  žieminių kviečių veislės

  Manau viskas buvo gerai kai klimatas pastovesnis budavo. O dabar tai žiauriai rizikingas verslas ta augalininkyste, ypač kalbant apie pradedančius kurtis, o jei dar kokios paskolos, tai raganosis po tokių dviejų pastarųjų metų... Pats pradėjau rimčiau ūkininkauti prieš kokius 4 metus. Tai galiu pasakyti, kad arba per daug tikiuosi iš savo žemių arba klimatas padaro savo. Plius kelis metus ir su purškimais ir su tręšimais sugrybauta. Taip, kad, tik iš kai kurių žemių gavau tai, ko tikėjausi. Mano žemėse fosforo tik apie 30, vietom 70, tai as vien tik norėdamas subalansuoti tręšimą, kiek turiu investuoti. Gerai, jei po to seka derlingesni metai, o jei kaip šie. Jau dabar matau, kad šiemet gautos pajamos už grūdus nedengs trąšų, žemės nuomos, kuro bei chemijos savikainos. O kur dar pasikalkinti ne pro šal. Kur dar techniką norisi kažkiek atsinaujinti. Plius dar kiek streso patiri kai kokių pikdžolių pridygsta, sausra ar liūtys užeina. Žodžiu jei nori ūkininkauti tai reik ir žinių turėt ir stiprių nervų. Kol kas dar matau kokios klaidos darytos, tai tik tai ir suteikia motyvacijos bandyti dar keletą metų.
 6. 4 points
  Čia šioks toks palyginimas to ką turim savo laukuose. Fotografuota ta pačia diena. Liepos 8. Visi laukai sėti I raziena, ne daugiau kaip 190kg/ha.
 7. 3 points
  caper

  Grūdu kainos?

  Gali pasiust toli toli, tik vadybininkas bus blogos nuotaikos
 8. 3 points
  Gnytasis

  Grūdu kainos?

  Jeigu jau gaunat 155 min uz antra klase pagal sutartis tai nemanau kad nervuotis reiktu del dabartiniu kainu loterija ir tiek. Nevisada buna toki pakilimai. Praktiskai visi kiek nors pasifiksave tai visi vienoj tackej sedim
 9. 3 points
  Gnytasis

  žieminių kviečių veislės

  Didziuma miestieciu tik ir galvoja kad paseji ir pjauni, suprask nieko idet nereik. Pats tokiu giminiu turu tai keistai isitikine.
 10. 3 points
  drapox

  žieminių kviečių veislės

  Tikriausiai ne aš vienas, bet ir daugelis pastebėjot, kad jei užverda diskusija forume kokia nors tema, tai netrukus atsiranda firmų nupirktų mokslininkų straipsniai kaip tą problemą išspręsti būtent tais produktais kuriuos siūlo ta firma ir niekuo daugiau. Tai gi mumis naudojasi, žiūri kas žemdirbiams aktualu ir iš karto randa kaip tai panaudoti produktų reklamai. Kitas dalykas tai panašiai reaguoja ir valstybinės institucijos ir politikai, tikrai ne atsitiktinai prakalbantys ta tema. Tai gi aš irgi manau, kad neverta girtis per daug forume, kad nesudarytumėm tų visokių ponų klaidingos nuomonės, kad čia viskas labai gerai. Tai buvo bandymai ir paskelbiau kaip yra, bet tai neatspindi bendro derlingumo ūkyje ir bendros katastrofiškos padėties tiek mano tiek ir visų kitų ūkių, kas susidarė po labai sunkaus sezono, jei skaičiuotumėm nuo pernai rudens. Nereikia būti dideliu išminčium, kad suprasti, kad padarius išlaidas dėl 7-8 t/ha ir gaunant apie 1,5 t/ha mažesnį derlių, pelno nelabai daug ir lieka, jau nekalbant apie vasarines kultūras, kur derlius sudarys vos 50% ar dar mažiau nuo daugiamečio vidurkio.
 11. 3 points
  drapox

  žieminių kviečių veislės

  Sulaukiau kolegos iš savo rajono skambučio su paprotinimu, kad nereiktų skelbti tokių derlingumų, nes perskaitys kai kas kas neturėtų skaityti ir pagalvos, kad visai čia ta sausra nedaug pridarė žalos. Tai tiems kurie neturėtų skaityti žemdirbių pasisakymų, bet mėgėjai pasiknaisioti po svetimus ,,tirusikėlius'' dabar ir paaiškinsiu situaciją, dėl tų bandymų. Bandymai yra bandymai ir tai skiriasi nuo viso ūkio situacijos. Jei paskaityti veislių bukletus, tai ten galim surasti jų bandymus bandymų stotyse ir pamatyti derlius ne tik 10 t/ha, bet ir 13 t/ha ir tai yra realu, nes viskas atliekama idealiai. Pamatei kenkėjus ar ligas ir leki pirmiausiai per bandymų laukelius su augalų apsaugos produktais, o jau kiti laukai lieka podukros vietoj ir nusipurškia diena ar dviem vėliau, tiesiog neįmanoma visko padaryti per valandą. Bandymams parinkau ne tik geriausią savo lauką, bet ir geriausią jo dalį, kad nebūtų kokių durpynų, šlyno ar erodavusio molio, kas mūsų krašto laukuose labai dažnai pasitaiko. Atsimetė ir galulaukės kurios buvo atsėtos vasariniais kviečiais. Patręšta dėl 8 t/ha derliaus, nors akivaizdu, kad ne da gauta dėl sausros per 20 procentų. Lauką dirbu beveik 30 metų ir nebuvo metų, kad negautų tręšimo NPK trąšom, o kai dar laikiau gyvulių tai ir tręšimo mėšlu. Žodžiu ne taip viskas gražu kaip gali pasirodyti, nes iš kitų laukų derlingumai sukasi kur tai apie 5,5 t/ha, nors patręšta kad gauti 7-7,5 t/ha.
 12. 3 points
  Bauer

  Laukų stebėjimas drono pagalba

  Geriau iškart tiesiai sakyk ką pardavinėji ar kokią paslaugą siūlai
 13. 3 points
  Duncia

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Pabaigiau edvina tai vidurkis visų laukų tragiškas apie 3 t, jei dar užmirkimus pridėtumėm tai tik 2,5. Tiesa kokybė gera, nuo 2 iki ekstros. Visuose laukuose duota po 300 10-26-26, salietros po 300 per du kartus. Purksta tombo. Priėjau išvados, kad prie tokio klimato, koks pasitaiko jau treti metai, bandysiu kažkokią sėjomainą vien tik iš žieminų, na gal dar ankštinių kokių. Dar porą metų pabandau su normaliu tręšimu ir jei 4 t vidurkio nera, nematau prasmės užsiimti augalininkyste savo žemėse. Labai didelis skirtumas kur žemė 32-40 ir kur virš 40. Atrodo darai viską tą patį bet viskas pleikėm išeina tam pačiam lauke, vienur pasėliai gražūs kaip iš atviruko, kitur kaip po karo. Niekaip nesuprantu kaip kiti rašo ten 30 balų žemė ir derliai ten po 6 t. Man atrodo skirtumas yra tarp 30 balų žemės vidurio Lietuvoje ir tarp 30 balų pas mus.
 14. 3 points
  Bauer

  PLŪGAI

  Tokiam 4x4 kaip tik
 15. 3 points
  Gintaras75

  zieminis rapsas

  Su vasariniais miežiais panašų variantą buvau daręs, tik dalis buvo sėta su pinkstar 20kg/ha, o kita su 16-16-16 180kg/ha, nes taip gavosi vienodos sąnaudos. Greičiau sudygo su pinkstar, bet vėliau ten kur buvo naudota azofoskė buvo gražesni ir į bunkerį biro daugiau apie 500kg
 16. 3 points
  urbonas10

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Aš irgi nematau pagrindo džiūgaut. Žieminiai geri, bet jų tik pusė išgyvenusių kiek planuota. Žirniai, maždaug pusės nėra išvis, nes nudžiūvo, tas pat ir su miežiais. Labai gerai atrodo tik grikiai, bet ten irgi loterija, neaišku kokiom sąlygom jie kulsis. Apibendrinus galiu pasakyt, kad pusės to kas galėjo būt nėra.
 17. 3 points
  Witalikas

  žieminių kviečių veislės

  Vasarine
 18. 2 points
  Gnytasis

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Gerai kai be sutarciu
 19. 2 points
  ekologas

  Pliurpalas

  nu skaiciuokim kurmiai nantos gamykla atomine elektrine,namai,kulturos centrai valgyklos kruonio hodro ,prie rusu ,dar viso ir neisvardinau ,na o prie jav,nieko nepastatyta tik viskas isversta,bukim biedni bet teisingi ,jav tik del jav ta aiskiai pasake ju prezidentas,nesinervuok niekas to tavo ruso nenori,bet tokios betvarkes kokia yra dabar niekas nesitikejom,kaip apsiverte garbintojai vienos partijos ir virto patriotais ir nebekiancia tu kur buvo patys,o del diktaturos ji yra visur ir ypac pas mus o iki teisines valstybes mums toli,bet panasuk ad jos nebus tik pazadai,kokie valdzioj tokia pagal juos tvarka,susidaro nuomone jiems tik svarbu kad ju nei vieno neistrauktu i sviesa ir todel per galvas ir su anukais lipa
 20. 2 points
  dzipas

  Grūdu kainos?

  Kazkada agrokonxernas nedavezus 5 tonas rapso is 100 nulupo 5000 stukas lietuvisku. Aisku sutartis buvo tokia, nuo to laiko elevatorius uz 4 km, bet viska vezu i uosta, chemija ir trasas imu is kitu, tokia vat vadyba, esu net ramunui i akis pasakes kad del keliu laseliu praknisa daugiau.
 21. 2 points
  jevgenijus

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Siemet geriausia klaust kokiu greiciu kuli...
 22. 2 points
  pukotukas

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  rodos pjauni ir tu varpu yra o derliau nei chuje edvina po 3.5
 23. 2 points
  jukis

  Derliaus nuėmimo dienoraštis

  Pernai rapsas 4.5t vid. siemet 2.3t , kvieciai siemet 5-5.5 t. cia Edvinas ir Zepelin ,derlius vienodas ,tik Edvino grudas stambesnis.
 24. 2 points
  Raimisv

  zieminis rapsas

  Rasa nukrenta ir varom
 25. 2 points
  naujokas 1

  Anekdotai...

  Sėdi du žydai tualete. Vienas klausia: - Kaip manai, šikimas protinis ar fizinis darbas? Antras atsako: - Aišku, kad protinis, nes jeigu būtų fizinis, seniai būčiau ką nors pasamdęs.


×